C50 Mk2

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: C50 Mk2

Príspevok od používateľa Wili » 19 Sep 2018, 14:51

Pri testoch / navrhoch skusali ste znizit odpory v emitoroch vstupneho zosilnovaca kam sa zavadza spatna vazba na nizsiu hodnotu? namiesto tych 150R napr. 10R? resp. znizit impedanciu celej spatnej vazby na omnoho nizsiu hodnotu? zvacsit zemniaci kond na vacsiu kapacitu (aby sa nezacal prejavovat pokles dolnej casti pasma) a spravit spatnu vazbu napr. 30R + 1k? Sice by sa prekurilo na spatnovazobnom odpore ovela viac (cca 2W) ale znacne by to zrychlilo cely zosilnovac, teda ak by ostal stabilny a nekmital - preto sa pytam ci ste to nahodou neskusili.

Skusal som to co tam mate nasimulovat s budicmi mje15031/32 a na konci s 2sa1943/2sc5200 a malo to zhruba 80V/us ale s hore uvedenymi upravami som dostal skoro 3x tolko, len trebalo trosicku zvacsit kompenzacie v rozkmite aby zmizol prekmit na nabeznej hrane. Len kto vie ci by to bolo v realite stabilne a nerozkmitalo sa to, netusim...

Hlavna nevyhoda CFA je v DC offsete, mate tam trimer, po nastaveni a nahriati to nevandruje hore dole a nerozhadze sa to casom? Neskusali ste tam davat DC servo s LF411 ?
Prílohy
cfa-sim.JPG
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: C50 Mk2

Príspevok od používateľa nalimko33 » 19 Sep 2018, 16:07

super čo všetko si skúsil!
tento modul je tak ako je stabilný, nesnažil som sa o modifikácie ako píšeš...
modul s rýchlymi tranzistormi v puzdre TO247 alebo TO3P by som určite napájal vyšším napätím a využil potenciál koncákov
v reáli to ale nebolo cieľom - ako poriadny koniec 100-200W mám Damirov projekt. ako koncáky sú MOSFETy a zvukovo sa to RadoviP. moc páčilo
ak by som si robil klon tak určite vyskúšam dokončiť NAD 317 alebo niečo od Marantzu
nakresleného toho mám desiatky dosiek

NAD ani Marantz servo neriešia - stačí ak sú vstupné tranzistory tepelne zviazané a ofset nastavený trimrom - neviem o tom že by bol problém so stabilitou nastavenie ofsetu (ani u prvej verzie ktorú majú postavenú viacerí chalani - Betaron dokonca aj vo fast verzii)
0
SHARP MZ-811

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 48

Re: C50 Mk2

Príspevok od používateľa nop » 13 Dec 2018, 20:29

Dobry den,

Byl by nekdo ochoten vyrobit mi plosnaky na tento zesik ?
0

Lakatospejlos1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04 Sep 2018, 15:54

Re: C50 Mk2

Príspevok od používateľa Lakatospejlos1 » 17 Dec 2018, 21:00

Dobrý den, zaleží jak na to spěcháte můžu vám je vyrobit ale bohužel ted už nemám věci na fotocestu a objednávat je budu až po novém roce.Takže můžu nabídnout výrobu nažehlením která není stoprocentní záleží na tom jak se toner chytne.A nebo jsi je nechat vyrobit u Pana Kohouta ( tistaky.cz ) .
0

Napísať odpoveď