Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

chaser
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21 Dec 2016, 21:31

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa chaser » 24 Dec 2018, 18:31

Ze som na dnes nikde nezohnal hmozdinky do sadrokartonu
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 01 Jan 2019, 21:22

Už pár hodín sedím pri RS232 prevodníku a nie a nie aby fungoval normálne

Kód: Vybrať všetko

l▒▒Qc▒▒▒▒_▒q▒▒▒▒Ka▒κi▒>▒aoA▒_#q▒B▒▒
▒Ͼ▒>▒[▒I▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒A▒▒B▒x1]▒ۗHw▒▒d▒Wۨj_sb'▒gV▒:▒s▒▒K{▒[O▒ʕc▒_▒,k[O▒j▒y▒%▒^▒O▒[▒Foc▒▒▒x▒▒▒^▒R▒▒CSKK-▒c▒é▒cg▒8Z▒['▒c*▒_SB▒c▒@B▒▒ɯBÂ▒B▒l▒kb1▒▒c▒x)▒1K▒B
                                                                   OC▒▒▒OC▒%ZSC▒S▒▒8▒▒▒kq▒B▒▒J▒ï▒s▒jK-▒▒▒▒C▒▒C▒BO¨ccJcc▒P▒▒[CCz_b▒▒▒#c▒▒▒߈K
▒▒j▒{_▒o5▒SoBb▒8▒▒{_▒o5▒SoB▒▒-▒_j[c▒▒▒wSoB▒▒-▒_▒c_ʪc▒_B▒▒-▒c[c_J5j▒7▒▒▒▒8▒zK{▒▒B▒c~L▒j_▒{@▒▒▒F_▒㋅s▒j8▒,▒o▒W▒▒,▒K[g▒<▒x▒▒O▒K_▒▒B▒▒cB▒߅߅▒▒{      ▒b_ۇÅ▒C▒▒>cwC*▒▒B▒
▒▒HBO▒OQ:▒▒▒Wc▒C▒▒[H▒▒x▒{Bcw▒jGʅ▒▒_▒BK▒o▒▒▒▒▒▒▒▒▒S▒B|[A▒▒O▒▒▒▒K▒{ߕk▒B▒▒▒
                                                                        
Podla niektorých vecí čo som čítal je možné že sú "otočené bajty " , ďalší zase že je možno nastavená zlá rýchlosť (ja tam mám "klasickú" 9600)....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa lh » 01 Jan 2019, 22:03

Skús rýchlosť 4800 na strane PC
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 02 Jan 2019, 02:23

skúsil som a eee, ešte možno skúsim invertovať nejako ten signál ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa deepspace » 11 Jan 2019, 20:45

Vlastná blbosť :) a rutina.. úkol znel jasně.. nakáblovat 5ks prepojov coaxial mini DIN to BNC. Kolega mi podhodí krabicu na ktorej napísané mini DIN, a ja krimpujem , natahujem a keď idem pripojiť la, namiesto mini DIN nakrimpoval mini BNC. Nikomu neveriť a u práce sa sústrediť :butthead:
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 17 Jan 2019, 12:47

Akurát mi odišiel jediný lab zdroj (BK127). Nakábloval som si jeden projekt, skúšal som pred začatím programovania či nie je hw chyba. A zrazu všetko zhaslo. Odpojil som plus, zdroj nešiel. Kontrolka zhasnutá, na meráku nula nech točím potenciometrami ako chcem. Dúfal som že poistka, vzadu je T315, tá je bohužial celá. Nemá niekto schému, a predstavu čo sa mohlo stať? Aj odber na výstupe som mal 800mA, to je v rámci parametrov - nevraviac, že zdroj má predsa prúdové obmedzenie, ktoré zvláda aj tvrdý skrat(aspoň tak ma na strednej učili nastavovať prúdové obmedzenie).

A ešte aj merák keď som nastavil na 400VAC tak na rozobratej koncovke na prívode ukazuje 2,3V (samozrejme opačný koniec je v zásuvke, na predlžovačke svieti kontrolka, takže snáď som na sieti :)

-- Spojený príspevok 17 Jan 2019, 12:58 --

Čáry máry fuk, a keď som naspäť zložil koncovku od lab zdroja, a zapol to, zdroj naspäť funguje. Pritom som ju len odkrytoval, nech mám priamy prístup na vodiče(keď som len do nej vložil hroty od meráka, ukazoval somariny).

Tak teraz vážne nerozumiem.

P.S.: Nakoniec z toho vznikol off-topic, keď tak presuňte.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Jan 2019, 08:00

Ľudkovia:
Poriadne si preštudujte faktúry za služby Orange.
Včera mi kolega ukazoval vytlačenú fa. z Martinského Orange na pešej zóne. Prišiel na to náhodou, keď si ju doma vytlačil po návšteve danej pobočky.
Je tam zaúčtované parkovné vo výške 1€. Nikto v shope neskúma, či prídeš na aute, alebo lietadlom. Táto položka je tam automaticky.
ZMRDI ! ! !

PS: Dá sa to vystornovať a vrátiť vo forme dobropisu v ďalšej faktúre, ale kto si to nepreverí, má smolu a príde o to symbolické 1€. Koľko ľudí na Slovensku už takto načapali by ma celkom zaujímalo.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cool-zool » 18 Jan 2019, 10:19

No pravdu povediac sú v poslednej dobe všetky faktúry písané tak aby tomu človek nerozumel , alebo aspoň niečo prehliadol !!!
S tým sa stretávam pri faktúrach od O 2 , vodárne Veolia , a nehovorím o faktúrach dodávky el . energie - tie sú už pomaly písané tak že z toho sa nevysomárí ani ÚRSO :roll: :roll: :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pixell » 18 Jan 2019, 12:31

To hej faktúry od SSE sú už v hebrejčine.Tiež lúštime celá rodina. :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa helios » 19 Jan 2019, 13:37

Podobne je to aj u dodávateľov smradu. (SPP). Prevody m³ na kWh a podobné srandičky. Smradomerač meria m³ a vo faktúre je to vedecky preformulovanoprekalkulovanozamotané, aby sa v tom nikto nevyznal. :butthead:
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 19 Jan 2019, 15:08

hlavne ta zmrdofinta spociva v tom ze m3 plynu so zmenenym zlozenim bude mat odlisnu vyhrevnost. a to v domacich podmienkach nezistis
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Jan 2019, 01:02

Nechápem prečo nadávajú všetci na rusov, veď len nedávno bol spalné teplo udávané 10,3 kW na 1m3 a zrazu dodávajú nejaký lepší plyn, kedže teraz som vo faktúre už videl že má 10,7kW/m3. :D Takže asi dostávajú od nich čoraz vyššiu kvalitu plynu. :wink: Či?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 17 Feb 2019, 13:04

Tak dneska ma súčasne potešil aj nahneval HDD nad ktorým už nejaký čas dumám .

Potešilo ma to že som našiel možnú príčinu "nefunkčnosti" HDD .
Bolo to nakoniec jedno z napájaní .....

Nahnevalo ma ale to kde sa tá príčina nachádza .
Toto napájanie je určené pre predzosilňovač ktorý je vo vnútri HDD (teda ak si ako tak dobre spomínam na konštrukciu HDD) :axe: ....
Teda inak povedané , pokiaľ je PCB na HDD a je tam všetko pripojené HDD nefunguje. Pokiaľ ale dosku odkrútim a zapojím iba motorček , zrazu sa to roztáča ......
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 03 Mar 2019, 18:57

Dneska som skúšal vymeniť xf2j242412ar100 https://static1.tme.eu//products_pics/d ... 375209.jpg
Pod konektor sa mi ale dostalo "troška cínu" a spojilo mi 4 nožičky .Skúšal som hocičo možné no nič nepomohlo (mam iba mikropájku / nie horkovzdušku ) .Potom bol problém ho dostať zase preč z dosky / pôvodný konektor sa rozpadal sám od seba ale tento nový mal poriadnu výdrž (zalial som všetky nožičky z cínom a potom sa konečne podarilo ho dostať het ) .
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa breta1 » 03 Mar 2019, 19:14

5ko napísal:Nechápem prečo nadávajú všetci na rusov, veď len nedávno bol spalné teplo udávané 10,3 kW na 1m3 a zrazu dodávajú nejaký lepší plyn, kedže teraz som vo faktúre už videl že má 10,7kW/m3. :D Takže asi dostávajú od nich čoraz vyššiu kvalitu plynu. :wink: Či?
Jestli je tam údaj v kW, tak je to stejně blbost, musí tam být kWh
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dudoo » 04 Mar 2019, 12:39

Jednoznačne platí pravidlo: Každý deň Vás musí nahvevať šéf, žena a poisťovňa. So šéfom mám dobrý vzťah, ženu nemám, tak to vyšlo na poisťovňu.
Kúpil som si cez e-shop mobilný telefón (o značke a obchode pomlčím). Pri kúpe som zaplatil 1000 kč za poistenie za blbosť, resp. za náhodné poškodenie na jeden rok. Štatistika neklame, do roka pri páde na zem sa rozbil displej, ale len dotykovka mobil plne funčný. Hlásim škodovú udalosť, posielam na vlastné náklady do servisu a tam opravu z hľadiska nerentability zamietnutá.
Nemenovaná poisťovňa jednoducho po odpočítaní amortizácie mi ponúkla náhradné "mobily", že iná možnosť poistného plnenia neexistuje.
Tu ma skoro roztrhlo!

Vysvetlím prečo: Kupoval som si mobil kvôli vlastnostiam, schopnostiam, ktoré sa mi hodili najviac a na trhu bol tento jediný model môj favorit :lol: . Nemenovaná poisťovňa mi ponúkla 3 mobily v strednej triede, pri zaplatení spoluúčasti cca 680 kč (v závislosti od modelu náhradného mobilu), kde u jedého modelu dokonca chýbal NFC, takže by som kruto zaplakal, keďže už dlho platím v obchodoch mobilom.
Moje rozhorčenie plynie z toho, že kúpil som si mobil - vlajkovú loď výrobcu, ale ostravský servis si myslí, že 3340 kč za ND je nerentabilita a poisťovňa sa odkazuje na podmienky zmluvy, ktoré som pri kúpe nedostal a tým pádom som s nimi nemohol súhlasiť. Píšem dotaz na ČOI, či je to legálny biznis.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 04 Mar 2019, 16:05

Pri kúpe nového telefónu tak aby niečo vydržal sú tu 2 možnosti :
1. stará nokia 3310 ("skoro" nezničiteľná) .
2. kúpiť špeciálne púzdro na mobil + niečo ako gorilaglass [asi najlepšie tak drahé ako mobil sám ,alebo drahšie ]
samsung - $111.21
https://www.amazon.com/SlickGearsTM-Kic ... ay&sr=8-11
iPhone 6 - $999.99
https://www.amazon.com/Aluminum-Resista ... way&sr=8-2
to sú iba púzdra - bez telefónov ....
Prílohy
2152017124957PM_635_nokia_3310.jpg
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 04 Mar 2019, 17:24

tieto pripoistenia elektroniky si myslim su na hrane legalnosti. len ako vytiahnut penize z cloveka
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dudoo » 04 Mar 2019, 19:47

V minulosti som nemal problém, padol mobil na zem, rozbila sa dotykovka a na slovensku som za spoluúčasť dostal výmenu displeja. Teraz so mnou poisťovňa nekomunikuje, servis aj predajca ma odkazujú na poisťovňu :axe: . Tak som sa rozhodol napísať dotaz na ČOI, s podozrením, že niekto tu nehovorí pravdu.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Mar 2019, 21:56

Dudoo,
ja si myslim ze COI sa ti na to vykasle. Lepsie sa pije kavicka v teplucku v kancliku ako riesit 100€ podvod v terene.
Ale budem prekvapeny ak nie. Daj potom vediet.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok