Výčepní pult

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Výčepní pult

Príspevok od používateľa jenda23 » 19 Jan 2019, 09:39

Občas s kolegou co má hospodu pořádáme venkovní akce, tak jsem v rámci duševního odpočinku vyrobil jednoduchý výčepní pult včetně pípy. Desku jsem koupil na bazoši a dřez je ze šrotu. Pípa byla maličko výzva, ale povedlo se. Dost jsem se naučil z klempířiny. Viz alba :)

pult: https://goo.gl/photos/rFGejcfdwPH2mbnx8

pípa: https://goo.gl/photos/9P9YzuUVSCESHXHd6

třeba někomu pro inspiraci.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa dudoo » 19 Jan 2019, 12:20

Paráda,
a ak sa smiem spýtať ... Pípu ste ako dokázali tak perfektne vyleštiť ? Po leštení to bolo nutné lakovať, resp. nejako to zakonzervovať pred koróziou ?
0

beny66ka
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 16 Apr 2016, 22:05
Bydlisko: Ostrava

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa beny66ka » 19 Jan 2019, 14:40

Pípa je náááááádhernááááá. :potlesk:
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa jenda23 » 19 Jan 2019, 20:00

dudoo napísal:Paráda,
a ak sa smiem spýtať ... Pípu ste ako dokázali tak perfektne vyleštiť ? Po leštení to bolo nutné lakovať, resp. nejako to zakonzervovať pred koróziou ?
no leštění byl docela složitý proces. Nejprv jsem za pomocí pásu smirku o hrubosti 200 na kusu dřeva a "dojením" vyhladil všechny nerovnosti po zakružovačce a pájení, pak jemnějším smirkem o hrubosti 500 pod olejem provedl "hrubování" před leštěním. Následně povrch vyhladil brusým rounem a smirkem hrubosti 800 pod vodou. Poslední opercí bylo předleštění lapovací pastou v lihové lázni na filcáku. Potom hodiny leštění dokočovací pastou s lihem na filcáku. Celý proces trval desítky hodin. Hlavní je netlačit "na pilu" jinak dochází k vythávání cínu z mosazi a povrch není možné vyleštit. Jinak konzervaci lakem jsem po předchozích zkušenostech zavrh, jelikož se loupe a dělá fleky. Nejlepší možnou věcí jestarý dobrý sitol a občas přeleštit.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Jan 2019, 16:11

Klobúk dole, ja by som na ten proces leštenia nemal nervy. By som to otrieskal O zem pri prvom vytrhavani cinu..... :biggrin: Srandujem... minimálne ten pocit že to chcem otrieskat by som mal.

Okrem toho že to máš podľa svojho dizajnu, oplatí sa takto vyrábať pipu?
Nie je to lacnejšie kupit?
Odhadom koľko moze stat ten material keby si vsetko mal kupovat (iba pipa)?
Koľko stojí nová dvojita pipa?
Kolko hodon si na to dokopy potreboval tO vyrobiť aj S leštením (iba pipa)?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa jenda23 » 20 Jan 2019, 16:53

No vyplatí i nevyplatí. Chtěl jsem "píšťalu" protože se mi líbí a cena není zas tak uplně nízká https://www.pmn-nerez.cz/vycepni-zarize ... gIzOvD_BwE

materiál nevím, nekupoval jsem ho. Ale mosazný plech tak 300kč, kohouty jsem kupoval staré vyřazené od pivovaru za 400kč a zrepasoval oba za 500. Něco měděné trubičky a šroubení, celkově matroš tak do 2000kč.

Hodiny jsem nepočítal ale tak 50 určitě. Takže při průměrný ceně práce 300kč/hod to je 1500kč. Takže celkový náklady 3500kč, což proti 11 tisícům není zase tak hrozný.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

rudo7117
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 21:47
Bydlisko: NO

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa rudo7117 » 20 Jan 2019, 18:44

jenda23 napísal:Hodiny jsem nepočítal ale tak 50 určitě. Takže při průměrný ceně práce 300kč/hod to je 1500kč. Takže celkový náklady 3500kč, což proti 11 tisícům není zase tak hrozný.
No o jednu nulu si sa sekol. Ale vyrobil si to luxusne. Krásna práca. :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa jenda23 » 20 Jan 2019, 18:55

Díky, boha na co sem zase myslel :D takže ano nevyplatí se to :D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Jan 2019, 02:00

No ale keby si robil neaky iny tvar, ktory sa nepredava, tak potom sa to vyplati.... :thumbup:
Ale mas pistalu s vyskou akou si chcel a s priemerom akym si chcel...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 982
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Výčepní pult

Príspevok od používateľa budvar10 » 21 Jan 2019, 10:04

Ale ten pocit je na nezaplatenie...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok