Problém s inštaláciou Windows 8.1

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa deepspace » 20 Jan 2019, 11:17

Na kms aktivatory treba dat pozor, odkial ich stiahnes. Tie co ponukne vyhladavac na stiahnute Ti namiesto aktivacie ponuknu velku zabavu s cistenim pocitaca , alebo v horsom pripade reinstal systemu :)
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa marioo » 20 Jan 2019, 11:19

7 mičky boli taka verzia pre Goverment, ktore nepytali licenčny kľuč pri inštalacii ani po ... a potom si to mohol určitý čas upgradnuť na 8 následne na 10 bez licencie...(s tou pôvodnou)
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa medved » 20 Jan 2019, 11:42

ja mám funkčný aktivátor keby si chcel inak je aj druhá varianta.. čo tak kúpiť key na ebay za cca 2,50€ ? vytáčali ma tie aktivátory na win a office, ktoré som roky používal.. tak som našiel kľúče na ebay a už mám pokoj.. lacné a funguje to. Win sa sám aktivuje po pripojení na net a všetko je ok.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Jan 2019, 15:01

medved: kupit nelegalny key? to uz sa plati za kradnutie? zvlastna doba
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Jan 2019, 15:07

Ja neviem, čo riešite... Pirátska kópia sa vždy robila zadaním sériového čísla, ktoré je voľne prístupné a nakoniec sa použil KMS pico.
KMS vychádza z licencovania widlí pre produkty organizácie, napr. multilicencia pre stroje s počítačom, kde je nutný win. V čínskych strojoch je to bežné.

Serial z ebay nie je úplne kradnutý, ale nie je to ani čistá záležitosť - sú to spoločnosti, ktoré sa venujú odkupovaním vyradenej kancelárskej techniky a serial potom predávajú ďalej. Nekalou praktikou býva poskytnutie jedného kľúča na viac zariadení, kľúč sa potom stane neaktívnym a je s tým problém. Najväčším poskytovateľom takýchto kľúčov u nás je jedna nemenovaná česká spoločnosť. Kamarát tak kúpil do firmy kľúč, ktorý bol nefunkčný a spoločnosť ďalej nekomunikovala. Keďže má od toho faktúru, krekol som mu to, nech sa potom vyhovorí na spoločnosť - faktúru má a hotovo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Jan 2019, 16:04

Drakoush: tie sn z ebay nie su z nepouzivanej techniky, to len predajcovia tak radi prezentuju. Su to obycajne multilicencie, co sa pouzivaju vo velkych firmach. Je to hlavne preto, lebo vo firme sa neinstaluje windows klasicky, ale cez image, ktory sa v pripade problemu nahraje na disk a do 15 minut mas funkcny pocitac aj s pripadnym sw vybavenim. a tam nie je cas hrat sa s aktivaciou a stale zadavat nejaky iny sn. No a tieto firmy vyuzivaju to, ze taketo kluce nie su vzdy naplno vyuzite, a nezriedka tam byva nevyuzitych 10-20 a viac pocitacov.
Pripadne maju generator sn (aj to som uz videl) a to nejak ms neriesi, proste aktivatory si len nejakym generic algoritmom overia ci sn je urcitym sposobom validne a ci ho nema v blacklist db. ak nie, tak ho aktivuje a urobi si o tom zaznam.
Kazdopadne tie par eurove sn su nelegalne.

este k tomu poslednemu: tak to si kamarat zavaril na problem. Uz par rokov plati, ze si zodpovedny za legalnost sw vo firme, a pouzitie cracku je nelegalne. Takze ak kontrola zisti, ze na kompe je cracknuty windows (to kms tam je a stale bezi), tak mu ani faktura nepomoze, pretoze pouzil nelegalny nastroj.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa medved » 20 Jan 2019, 16:20

ja som mal info, že kľúče z ebay sú ok a nie sú nelegálne, tak som skúsil za tu cenu, funguje to, viac som nemal dôvod niečo riešiť a skúmať. Určite win nebudem kupovať u nás, to radšej nahodím znova aktivátor. Rovnako mám aj office 2010 nahodený z kľúčom z ebay, keďže v tomto prípade sa môjmu antiviráku nepáčil aktivátor... poznám viac ľudí čo majú key z ebay, takže som to nerišil :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Jan 2019, 16:52

a to ti ani trocha nie je divne, ze windows, ktory sa bezne predava za 100 eur kupis za 2 dolare? To je presne to iste, ako ked nike, alebo adidas kupis na trhu za 5 eur, a budu ti tvrdit, ze je to original a vsetko je v poriadku. v 99% je to ok, az kym nepride prva kontrola.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa medved » 20 Jan 2019, 17:44

ja len viem, že sú to kľúče z rôznych multilicencii a nakúpené vo veľkom za lacno a pokiaľ je to len na doma a žiadna firma tak v tomto nevidím problém.. a už kebyže aj začali chodiť po domoch kontroly.. myslím, že legálnosť či nelegálnosť win bude ten najmenší problém :lol: a myslím, že v drvivej väčšine ľudí.. všetok ten ostatný SW, hry..
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa hpeter » 20 Jan 2019, 18:23

pocitujlasku napísal:a to ti ani trocha nie je divne, ze windows, ktory sa bezne predava za 100 eur kupis za 2 dolare? To je presne to iste, ako ked nike, alebo adidas kupis na trhu za 5 eur, a budu ti tvrdit, ze je to original a vsetko je v poriadku. v 99% je to ok, az kym nepride prva kontrola.
:thumbup: asi tak.. nariekaju tu ako keby kupovali server licenciu za 700.. :confused:
za mozny priekak to fakt nestoji
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa amater63 » 20 Jan 2019, 18:43

Kecáš,ale máš i pravdu.Dále co je to .NTB Tablet..,značka,, ) (Drak.. ),nemyslel jsi to špatně. :argue:
Prílohy
Opera Snímek_2019-01-20_183620_svetelektro.com.png
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Jan 2019, 20:22

medved, co sa tyka hier netusim aka je situacia, ale co tak pocuvam kolegov, tak obcas trafia na steame akciu a za par eur maju zaujimave hry.
a iny sw: bud ma ten soft zivi a teda mam ho origo, alebo mam free alternativu. na napisanie dokumentu a tabulky mi staci libre office a zmensit rozmer fotky vie aj irfan, nepotrebujem na to photoshop.
ono to tak casom pride, najma ked niekto zacne po skole programovat a zrazu zisti, ze preco by jeho program mal mat niekto zadara, ked vyvojom si stravil mesiace :-)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s inštaláciou Windows 8.1

Príspevok od používateľa medved » 21 Jan 2019, 10:43

pocitujlasku, jo to máš pravdu, no keď sa tak pozriem na plochu tak je to zlepšenie a drvivá väčšina sú free veci aj čo sa týka hier tak už to je viacmenej len Steam (cracknuté hry už v podstate skončili u mňa), čiže je to podstatne zlepšenie ešte z dávnych čias, kedy som mal všade samé cracky, na nich som vyrastal, ako decko, no čo už :lol: jedine pár veci si zo SW neviem odpustiť zháňať free alternatívu. Skôr v predchádzajúcom príspevku som nemal písať SW a hry, ale filmy a seriály
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok