Meta H.P.A.2 alarm po výmene relé nefunguje.

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: Meta H.P.A.2 alarm po výmene relé nefunguje.

Príspevok od používateľa CxMato » 20 Apr 2018, 14:27

zalepil si ten kablik ktorý drží len na tom "vlase" alebo si všetky zalepil ?
0

bebeno28
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 16 Sep 2012, 21:34
Bydlisko: Trnava

Re: Meta H.P.A.2 alarm po výmene relé nefunguje.

Príspevok od používateľa bebeno28 » 20 Apr 2018, 14:31

Len ten kablik co drzi na tom vlase. Ostatne spoje boli kvalitne nevidel som potrebu to lepit.
0

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: Meta H.P.A.2 alarm po výmene relé nefunguje.

Príspevok od používateľa CxMato » 20 Apr 2018, 14:36

ja len tak, že nebolo by na škodu to tiež zapatlať tým lepidlom. Tak nech slúži dalšie roky :applause:
0

bebeno28
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 16 Sep 2012, 21:34
Bydlisko: Trnava

Re: Meta H.P.A.2 alarm po výmene relé nefunguje.

Príspevok od používateľa bebeno28 » 20 Apr 2018, 14:56

Dakujem.
Tak 15 rokov slapal bez problemov a co som fakt udiveny je že baterku v DO som menil iba raz čo si ja pamatám. Ciže na druhej baterke fungujem až do dnes.
Auto sa používa každý deň.
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Meta H.P.A.2 alarm po výmene relé nefunguje.

Príspevok od používateľa E001 » 24 Mar 2019, 20:18

Uf ...Metasys. Ten si dnes odo mňa čosi vypočul, aj s mojou Oktávkou. Včera popoludní po práci motor nabehol asi na tri sekundy a ticho. Neter ma odtiahla domov, dali sme kávičku, pokecali a išiel som pozrieť, kde je problém. Sadol som do auta, naštartoval a motor naskočil. Dnes, s nádejou že to bola iba dáka blbosť som chcel ísť do obchodu a ticho po pešine. Všimol som si, že nepočujem ten klasický zvuk palivového čerpadla. Najprv som odokryl veko čerpadla, na konektore nebolo napätie. Tak poďho z netu stiahnuť a vytlačiť návod na imobilizér, rozobrať plasty pod palubkou a merať. K tomu ešte musím dodať, že imobilizér nepoužívam, lebo elektromagnety zámkov blbli už dávnejšie, pravdepodobne zalomené káble vo dverách alebo čo. S tým som sa zmieril, jednoducho zamykám kľúčom. Porozoberať všetky tapacírungy dverí na parkovisku pred panelákom je hotová katastrofa. Ale späť k meraniam. Najprv kontrola poistiek včetne tých nad akumulátorom. Všetko OK. Podľa návodu mal byť prívod na čerpadlo - tmavomodrý privedený do imobilizéra a vyvedený cez biely.Namerané napätie 10,24V na oboch stranách! Pri napájacom napätí na IM. 12,5V ! Tak som rozobral relé čerpadla. Nasadil som ho bez krytu a mechanicky som ho zopol. Žiadna reakcia. Tak som demontoval kryt spínačky pod volantom - samozrejme pomocou TROCH skrutkovačov, lebo krížové skrutky, a hviezdicové dvoch rozmerov. / kto to dá naspäť neviem/ :) Ale poďme ďalej. Ďalší čas za internetom, všetko čo som mohol som vyskúšal. Posledné, čo ma napadlo, zmerať, čo je vlastne prerušené na prívode k čerpadlu. Tak som odmeral - pól voči kostre. No mal 0,4 ohm, reku OK. Ale " plusový " mal 7,15 ohmu! :butthead: Ale už sa začalo zmrákať, tak zajtra ráno to bude radikálny rez. Obídem všetky tie elektronické píííp a napojím čerpadlo priamo na spínaciu skrinku. A až budem bohatý, tak to šupnem do servisu, aby sa v tom pohrabal odborník. Mám také tušenie, že automobilky poriešili ochranu proti korózii na karosérii, zvýšili životnosť motora - teda oproti modelom spred 30-tich rokov, ale tie káblovačky stoja za :butthead: .
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok