Kombinovaný šporák

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Máj 2019, 15:54

Mám vstavanú horkovzdušku + plynovú platňu MORA už cez 15 rokov, žiadna elektronika, len iskra. Vlani som menil ventilátor - upieklo sa vinutie :lol: ináč spokojnosť.
Zas by som kúpil morušu 8)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Máj 2019, 19:04

Drakoush napísal:Nehnevajte sa na mňa, autor témy položil jasnú otázku, s akou značkou máte skúsenosti a namiesto toho mu vnucujete, aby si to opravil. Keď sa na to necíti, tak sa na to necíti. Inokedy keď sa sem amatér príde niečo spýtať, tak ho zdrbete pod čiernu zem, že ako neelektrikár do toho nesmie zasahovať a teraz neelektrikárovi núkate, aby si vymenil špirálu... Zaujímavé....
Reagujeme na tuto vetu (aspon ja)
....ak by to bolo čisto elektrická vec, tak to v klude rozoberiem a poriadne to pozriem....
Nikto mu nehovori nech sa rype do plynu. A preto moja otazka bola ci mu plyn ide. Ak nie, tak sme skoncili a jasne nech si kupi novy sporak. Spominal len ze mu ide iskra. Ja z toho neviem posudit ci mu ide aj plyn. (chyba mi tu napravo ikonka vesteckej gule)

Ale skor ako mu budeme dalej radit pockajme nech sa vyjadri on, ci chce kupit nove alebo sa pusti do opravy.

Na druhej strane dostal aj rady ze si ma precitat recenzie od gazfiniek a ked kupi nove ake su rizika a aj rady ze sa to da opravit a lacno. Nech si sam vyberie.

Ale mas pravdu Drakoush, niekedy sa tu uzivatel zdrbe ako hovoris a inkokedy sa radi ostosest... :mrgreen: Asi je to pocasim.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Máj 2019, 19:11

romiadam napísal:Asi je to pocasim
Prílohy
12.jpg
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 19 Máj 2019, 21:50

romiadam - ak som to dobre pohľadal je to vytiahnuté zo servisného manuálu na Gorenje K774w .
Naneštastie nieje po anglicky , česky , slovensky - no schéma bývava rovnaká či je to v Čína , USA , Thajsko ...
Servisný manuál sa dá pomerne ľahko a dobre dohľadať keby bolo niečo treba ....


Ešte raz - tu má menší výber rúr aj z recenziami od kupujúcich - môže čítať :
https://sporaky.heureka.sk/f:4935:12418 ... 1008,1007/


Drakoush - nič v zlom ale je pre mňa možno trocha "zvláštne" keď sa spýtaš na elektro fóre to aký kombinovaný šporák si máš kúpiť pretože ti "zhorel" predošlý .
Na elektro fóre sa možno dozvieš o možnej poruchovosti ,alebo čo sa na ktorom druhu najčastejšie kazí . Možno sa dozvieš aj o tom ktorá "rúra" ako dobre pečie ( nájdeš na tomto fóre aj recepty na varenie a pečenie :D ) ...
Len týchto vecí tu až tak veľa nenájdeš pretože dosť veľká časť čo sme tu nerobí servis takýchto zariadení a niektorý čo sú tu ešte "neprivoňali" ku pečeniu ,vareniu a podobným veciam .
Aby si to opravil
čo je rozumnejšie pri poškodení auta , kúpiť nové auto alebo radšej vymeniť jednu vec za pár euro ?
Teda je to niekedy šetrenie financií (pravdaže - niekedy sa neoplatí ale Hanes1 nedal až tak veľa info v akom to má stave) .
Pravdaže sa dá hovoriť aj o ********* opotrebovaní (********* - už si nepamätám ako sa to presne volá :oops: / je to niečo také že je to 100% funkčné ,prakticky bez poškodenia ale už je to "po zenite" ) .
Keď sa sem amatér príde niečo spýtať, tak ho zdrbete pod čiernu zem

to sa deje aj medzi nami "stálymi členmi" tu že je človek zdr**ny pod čiernu zem .
Naviac Hanes1 písal že keby to bolo čisto elektrické tak by sa na to pozrel ...

mr.dred - do elektroniky by sa dalo teoreticky zahrnúť aj prepínače , ventilátory , špirály , káble , termostaty .
Skôr by som povedal žiadna "zložitá" elektronika ( v niektorých starých šporákoch bola tyristorová regulácia ) ako CPU - čka a podobné veci ...

Prikláňam sa ku tomu čo písal romiadam
ci mu plyn ide. Ak nie, tak sme skoncili a jasne nech si kupi novy sporak
Už dávnejšie sa tu riešila jeden kombinovaný šporák kde sa ak sa dobre pamätám "tázatel" pýtal na správne nastavenie zmesi plynu + vzduchu / ak sa dobre
pamätám tak rada bola nech si zavolá originál servisáka pre tú značku a nech mu to nastaví on aj z papiermi .

Teda pokiaľ je to čisto elektronika tak by sa to malo dať opraviť bez problémov (iba nedávno som sa "bŕľal" v jednom šporáku kde bol kúpený iný typ prepínača a "fungovalo" im to vraj zvláštne . Nakoniec namiesto zložitého vyťahovania a prehadzovania káblov z konektorov bola oveľa jednoduchšia vec vyčistiť " ukazovateľ / gombík " a nakresliť a naďubkať [zo šidlom] naň ktoré veci sa kedy zapínajú / ak by sa v budúcnosti náhodou zotrela kresba / bol to jeden z návrhov "vlastníka" [za toto ma asi niektorý možno budú chcieť zvoziť pod čiernu zem ] - nebolo to najideálnejšie ale časovo + bezpečnostne [taký konektor som v živote ešte nerozoberal ] to bolo asi najrozumnejšie ) .

Recenzií aj hodnotení na vyššie uvedenom odkaze z heureky je dosť , stačí čítať ....
Alebo sa pozrieť , možno prihlásiť do diskusií a fór ako
https://varecha.pravda.sk/
https://www.toprecepty.cz/
https://nanicmama.sme.sk/
a ešte sa nájde kopec ktoré mi buď teraz nenapadli alebo o nich neviem ....
Hádam Hanes1 bude vedieť ako hľadať na tých stránkach / fórach .

Ale ešte raz - ak to chce kúpiť :
https://sporaky.heureka.sk/f:4935:12418 ... 1008,1007/
má tam 43 produktov a z toho má recenziu a ohodnotenie 34 produktov (aspoň 1 recenzia ) ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Máj 2019, 08:43

AlbiDartanan napísal: čo je rozumnejšie pri poškodení auta , kúpiť nové auto alebo radšej vymeniť jednu vec za pár euro ?
Teda je to niekedy šetrenie financií (pravdaže - niekedy sa neoplatí ale Hanes1 nedal až tak veľa info v akom to má stave) .
Pravdaže sa dá hovoriť aj o ********* opotrebovaní (********* - už si nepamätám ako sa to presne volá :oops: / je to niečo také že je to 100% funkčné ,prakticky bez poškodenia ale už je to "po zenite" ) .
Porovnávaš neporovnateľné. Zriaďovacia cena auta a servisu je niekde inde. To je za prvé. Pri aute je servis výhodný. Ale keď máš auto z roku 2003, tiež si trikrát rozmyslíš, či ešte opravovať, alebo vyradiť.
Okrem toho, ak sa pokazí auto, nerobíš si ho predsa sám na kolene, ak tomu nerozumieš, ale ideš do servisu. Takže opäť zlý príklad.

Asi si myslel morálne zastaranie - zariadenie je funkčné a svoj účel spĺňa, ale na dnešné pomery je staré - dizajnovo, funkciami a pod.

A ešte raz, lebo si úplne nepochopil, o čom je reč. Keď sem príde niekto a pýta sa, ako zapojiť zásuvku, tak sa odvoláte na vyhlášku č. 508/2009. Čo je správne. A tuto zrazu mu radíte, aby to opravil sám a ani neviete, aké dosiahnuté vzdelanie má. Čo ak je to cukrák? Alebo strojár? El. rúra nie je zďaleka jednoduché zariadenie, je tam kopec izolácie, proste oprava náleží elektrikárovi a ak sa na to má pozrieť servis, tak sa dostane hádam aj na polovicu ceny novej. Že si to vieš doma spraviť Ty ako elektrikár, to je iná vec.

HOWGH.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Hanes1
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 14 Okt 2014, 21:12

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa Hanes1 » 20 Máj 2019, 12:05

Ďakujem pekne za vysvetlenie a pomoc, špeciálne AlbiDartanan, Mr.Dred a Charlie282 (SS) za snahu zistiť problém a dodanie schémy zapojenia.
Z menšej časti mám el. vzdelanie [mám IT (aj elektrotechnickú) školu + osvedčenie na §21 508/2009], no netrúfam sa pustiť sa do toho kvôli strachu, že už to naspäť neposkladám (sú tam rôzne poistky / blomby) najmä v okolí prepínačov. Aj keď plynový rozvod je oddelený, no bojím sa prípadnej poruchy rúry (zaiskrenie a podobne) pre zapnutom plyne (varení)...

Viem, že teraz budete krútiť hlavou, no mám voči tomuto rešpekt. A to som rozoberal a opravil som už kopec (nie len IT) vecí.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa enigma » 20 Máj 2019, 15:55

poviem ti to jednoducho ... daj dolu zadný kryt a skontroluj prívodový kábel ( svorkovnicu ) až je OK ... skontroluj či dostávaš napätie na špiráli ... ak je OK ....
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa jezevec » 20 Máj 2019, 16:21

Hanes1, proč si nezavoláš opraváře, pořád tě to vyjde řádově méně než nový sporák?
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa hpeter » 21 Máj 2019, 17:49

najprv pred rozoberanim by som si urobil prieskum s nahradnymi dielmi/opravitelnost.
https://www.servisgorenje.sk/c/diely-na ... t=position
https://www.servisgorenje.sk/informacie ... -a-cene-nd
Hanes1 napísal:Zdravím.
Vopred sa ospravedlňujem, ak som to zaradil do zlej kategórie.

Vyberám kombinovaný šporak (klasický, nezabudovaný - plynové horáky a elektrická rúra, najlepšie bielej farby) s rozpočtom okolo 300€
https://sporaky.heureka.sk/amica-shm-5775-d-w/ spokojnost. dneska uz same displeje a hracky..
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 21 Máj 2019, 18:14

V AMICA som pred cca mesiacom menil prepínač .
Možno máš nejaký lepší šporák, ale tu bola izolácia na drôtikoch zhorená 2cm od prepínača.
Quote od AVELMAK :
UPOZORNENIE: Pri výmene prepínača je nutné vymeniť aj poškodené a prehriate fastony. V opačnom prípade dôjde znova k poškodeniu nového prepínača.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Máj 2019, 21:47

Teraz sa uz priklanam k Drakoush-ovi. Drakoush - TERAZ MAS PARAVDU.

Hanes1 sa na to neciti, aj ked ma §21, tak uz mu nehovorte co ma robit lebo sa do toho nazaj pusti a uz sa tu na fore nikdy neukaze......

Este ta rada, ze opravar je stale lacnejsi je na mieste.

Hanes1, ak si na to netufas a opravara nechces volat, tak si kup novy sporak. Popozeraj sa po recenziach gazdiniek ako ktory pecie.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Máj 2019, 08:40

Veď to sa ho trebalo na začiatku opýtať, nie mu súkať rady.
V tomto prípade by to problém síce nebol, pretože má elektrotechnické vzdelanie, ale doteraz sme to nevedeli.
Inak na Hanesovi oceňujem, že hoci má elektrotechnické vzdelanie, pozerá sa na vec triezvo. Keď sa na to necíti, nebude to robiť. Zjavne si uvedomuje, že zdravie jeho rodiny je prednejšie, ako ušetrené euro. Ja som šporák babke tiež nerobil a bola to len jedna špirála.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Kombinovaný šporák

Príspevok od používateľa hpeter » 23 Máj 2019, 18:01

zdeno6505 napísal:V AMICA som pred cca mesiacom menil prepínač .
Možno máš nejaký lepší šporák, ale tu bola izolácia na drôtikoch zhorená 2cm od prepínača.
Quote od AVELMAK :
UPOZORNENIE: Pri výmene prepínača je nutné vymeniť aj poškodené a prehriate fastony. V opačnom prípade dôjde znova k poškodeniu nového prepínača.
model, vek ?
0

Napísať odpoveď