ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Jún 2019, 00:16

Nie je to pre mňa,ale pre bývalú susedu, takže musím zistiť, či je to ten istý a či bude kompatibilný a ozvem sa.
Univerzálne by možno išlo použiť, ale to by som tam musel ísť a stráviť pol dňa spárovaním s TV.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

aladar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 04 Jún 2018, 21:22

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa aladar » 21 Jún 2019, 02:40

maskrtnik01 napísal:Blitzortung? To by dopadlo. Poznám tú stránku, no akosi nie je na ňu spoľahnutie. Napr. v Šaci bola pred možno hodinou búrka a nevidím to tam.
hm, podľa zoznamu
http://en.blitzortung.org/station_list. ... epublic%29 mas blizko Poprad, Svidnik, Presov. Ja tu mam stanice dalej a s vysledkami som spokojny. Predpokladam, ze bol iba vypadok, ale asi sam vies lepsie. Ostava len cakat, kym sa do toho niekto zapoji, ale aktualnych 300€ tu http://en.blitzortung.org/cover_your_area.php pisanych sa mi zda vela
Ale vraj podla https://www.lightningmaps.org/extra/cov ... B150%5D=1# "When we compare our data with data of commercial lightning detection networks, then we can see that the detection efficiency is much lower outside the "blue" region." ste to aspon v 2011 nemali dobre pokryte. Komercne informacie su satelitne, alebo SHMU a spol poskytuje?
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa miroja » 21 Jún 2019, 07:38

5ko napísal:Nie je to pre mňa,ale pre bývalú susedu, takže musím zistiť, či je to ten istý a či bude kompatibilný a ozvem sa.
Univerzálne by možno išlo použiť, ale to by som tam musel ísť a stráviť pol dňa spárovaním s TV.
Skus urobit foto, mam "zopar " Tesla/OVP/OTF" ovladacov nasyslenych , mozno by sa nieco naslo. Ale asi by mohol fungovat iny s RC5 kodom.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Jún 2019, 08:19

Musím tam zabehnúť, lebo sa odsťahovala mimo BB.Skúsim ho najprv opraviť,ale ppošlem ti fotku.Dík za ochotu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Jún 2019, 15:52

je to tento ovládač.
Prílohy
IMG_20190621_092646.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 23 Jún 2019, 14:19

Pekný deň prajem.
Potreboval by som presne takýto poťák
Screenshot_3.png
ale osku musí mať takú aká je tu
Screenshot_4.png
Screenshot_4.png (127.83 KiB) 4541 zobrazení
Nech hľadám koľko chcem nikdy sa mi nedarí nájsť tú správnu kombináciu, možno ho niekto z vás už hľadal a bude si pamätať z kade ho mal :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 23 Jún 2019, 19:49

0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 25 Jún 2019, 18:42

No ten by sedel akurát, že je logaritmicky a ja potrebujem lineárny ako je na prvom obrázku :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa miroja » 02 Júl 2019, 17:25

Zohnal som starsi plynovy detektor PD6. Po zapnuti je chvilu ticho, indikator na nule, ale do desiatich sekund zacne piapat a vychyli sa indikator. Predpokladam, ze je vadny samotny snimac, nakoniec ma uz nejaky rok. Nasiel som na nete ze by tam mal byt pouzity snimac typu TGS 813. Da sa stale kupit na E-bay.
Nemate nahodou niekto skusenosti s tymto indikatorom, ci je tam skutocne ten snimac pouzity,alebo nebodaj aj schemu?
Prílohy
DSC_3827.JPG
0

majlando
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19 Jún 2019, 14:29
Bydlisko: Holíč

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa majlando » 03 Júl 2019, 22:28

Zdravím kdo by bol taký dobrý a objednal mi sluchadlá z Aliexpressu? Cenu zaplatím+poštovné aj niečo navyše
Ďakujem
https://m.aliexpress.com/item/330100221 ... gclid=null

Prosím písať SS
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa misocko » 03 Júl 2019, 22:42

za 10€ priamo na tvoju adresu
bez moznosti reklamacie (cezomna, ak si to budes vybavovat sam je to na tebe)
smiem vediet aky je v dnesnej dobe dovod nemat ucet na ali? ebay ... kdekolvek (chcem vediet v com som iny :lol: , bo aj kolegovi do roboty som uz parkrat objednaval)
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa dan21 » 04 Júl 2019, 07:33

Na Ali nepotrebujes ani ucet !! Staci ti kreditka !! :-)
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa muziker » 04 Júl 2019, 09:32

misocko napísal:smiem vediet aky je v dnesnej dobe dovod nemat ucet na ali? ebay ... kdekolvek (chcem vediet v com som iny :lol: , bo aj kolegovi do roboty som uz parkrat objednaval)
Dôvody môžu byť u každého jedinca rôzne, praktické, nepraktické, subjektívne aj objektívne. Ľudia sme rôzni - jeden je introvert, iný zase extrovert, jeden je priebojnejší, šikovnejší, iný sa prejavuje opačne, proste každý sa správa inak - len on sám vie prečo sa tak rozhodol. Z toho čo ma narýchlo napadlo, tak to môže byť napr. zo strachu z nepoznaného, alebo nedôvera k internetovým predajom, prípadne ... cez jazykové obmedzenia a X ďalších dôvodov, ... až po jednoducho možný strach z novôt, z neznámeho, z nepoznaného...
V takýchto prípadoch asi treba asi rešpektovať rôznorodosť ľudí, ich postojov a názorov, keďže už poriadne dlho platí, že "koľko ľudí - toľko chutí" a zdá sa že to bude platiť ešte poriadne dlho. Ak by všetci ľudia sveta boli rovnakí, asi by to bola aj nuda :D
0
muziker

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Júl 2019, 11:05

Muziker, velmi pekne si to napisal.

Ja osobne nemam na ali ucet, ale len preto lebo mam na ebay a zatial vystacim si snim. Ja mam nedoveru davat cinanom udaje o mojej plat. karte. Preferujem platbu cez paypal, kde cez bankovy prevod prevediem 100-200 eur a platim z toho kreditu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

aladar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 04 Jún 2018, 21:22

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa aladar » 05 Júl 2019, 17:26

Rozdiel je strkat svoju kartu na kadejaky web, ktory sa ti ukaze v reklame a na Aliexpress, aj ked je to Cinsky shop. Aliexpress obsahuje tisicky predajcov, avsak ti nemaju pristup k tvojej karte - obchodujes tam tak, ako na eBayi. Za 6 rokov si na moju kartu nepriobjednali nic. :D Okrem toho vies reklamovat vo svojej banke taketo platby, keby si si nieco ty sam neobjednal.
0

pitopit
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 20:44

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa pitopit » 10 Júl 2019, 20:41

Zdar,existuje relé ktoré zopne naraz 4 a viac kontaktov?Každý prechod bude mať iné napätie 12-30V,ale zopnúť by sa mali naraz.Spínanie relé na 12V.Niečo ako toto len neviem ci je to vhodné.
https://www.gme.sk/relemp-24
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa milansprlak » 10 Júl 2019, 21:18

Zdar,existuje relé ktoré zopne naraz 4 a viac kontaktov?Každý prechod bude mať iné napätie 12-30V,ale zopnúť by sa mali naraz.Spínanie relé na 12V.Niečo ako toto len neviem ci je to vhodné.
https://www.gme.sk/relemp-24
Dané rele je pre 24V, pre 12V je tu: https://www.gme.sk/relemp-12#product-detail

Najideálnejší je použiť 4 alebo viac rovnakých rele.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa mr.dred » 11 Júl 2019, 02:38

A čo takéto ? Niekto možno ešte bude mať. A možno aj na 12V.... prípadne previnúť.
Prílohy
1.jpg
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa StefanST » 11 Júl 2019, 04:21

pitopit napísal:Zdar,existuje relé ktoré zopne naraz 4 a viac kontaktov? ...napätie 12-30V...
Aké prúdy potečú cez kontakty relé?
0

pitopit
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 20:44

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa pitopit » 11 Júl 2019, 05:37

Max 2 Ampere.
0

Zamknuté