Aký osciloskop?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa deepspace » 08 Feb 2019, 09:53

Spin90 pozri sa na batronix.com
Majú dobrý výber aj ceny, rôzne akcie a shipping zdarma..
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa spin90 » 08 Feb 2019, 10:42

Mozno aj nejaky 4 kanal by nebol zly, ak sa meria dvoma sondami v rozdielovom rezime ... Ale zas rozpocet nemam velky.

Dakujem za tipy.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa Mek » 19 Júl 2019, 23:16

Uz davnejsie som uvazoval nad kupou osciloskopu, no a teraz by som nejaky aj potreboval a nemam.
Pouzitie: hobby, merania NF aj VF, digitalne deje pri MCU a pod. Max. frekvencia, ktoru by som potreboval zobrazit, je asi 10,7 MHz (preto to VF, no samozrejme, cim viac tym lepsie). Do analogu by som nesiel, radsej digital. 2 kanaly stacia. Nepotrebujem nejake pokrocile funkcie. Nikdy predtym som osciloskop nemal ani som s nim nemeral, ale viem, ze sa hodi a chcem sa to naucit.
No a najlepsie by bolo brat to z TME alebo ineho overeneho slovenskeho obchodu, aby neboli problemy s pripadnou reklamaciou. Teda nie ebay atd.
Rozpocet tak do 500€.
Naklikal som si kriteria v obchode TME a som z toho tak trochu jelen, ake su tam rozlicne kriteria. Preto sa tu pytam skusenejsich, na ktore parametre si davat pozor, prip. co by ste odporucali? Aby som nekupil nejaky ocividny ksunt. Vopred dakujem za rady.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 20 Júl 2019, 00:48

ak chceš merať čo i len 10.7 MHz signál, budeš potrebovať digitálny osciloskop so vzorkovaním aspoň 100 MHz, z dvoch bodov sínusovku nenakreslíš.
Digitál je dobrý, ak chceš merať jednorázové deje a analyzovať digitálne protokoly z MCU. Na to ale postačí logický analyzátor za pár šupov. na NF a VF stačí analóg.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa Mek » 20 Júl 2019, 09:48

Ano, ide mi aj o tie jednorazove deje, preto som pisal, ze chcem digital. Naviac to ma byt aj investicia do buducnosti, aby mi to vydrzalo a nemusel som kupovat neskor zase dalsi oscik. Ako som hore pisal link na TME, tam som si dal do filtrov 100 MHz osciloskopy. Ale aj tak je tam kopa modelov, ktore sa podstatne lisia parametrami. Bol by som vdacny za odporucanie konkretneho typu, ktory sa da kupit v konkretnom spolahlivom SK obchode.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa ondistef » 20 Júl 2019, 10:50

Pozri si osciloskop Rigol DS1054Z a prípadne DS1104Z Plus a DS1074Z Plus
Alebo potom Siglent (ma lepšie parametre ako vyššie uvedené modely Rigol) SDS1104X-E, na TMEčku ich majú pod značkou TELEDYNE LECROY (Siglent im vyrába niektoré nižšie modely).
Na slovensku čo som našiel, tak ich predáva Micronix a v cz https://www.merici-pristroje.cz/oscilos ... ds1204x-e/
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa muziker » 20 Júl 2019, 10:54

Mek, na trhu je veľmi veľký počet rôznych, ale možno by si bol pri svojich požiadavkách spokojný napr. aj s týmto: Hantek DSO5102P Digital Storage Oscilloscope 2 Channels 100MHz 1GSa/s. Uvedená cena na EBAY je celkom prívetivá cca 286.30 € ako aj poštovné cca 2 € (ak nemáš výhrady k tej značke).
https://www.ebay.com/p/Hantek-DSO5102P- ... 3675272011
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa Mek » 20 Júl 2019, 15:13

Vdaka za dobre tipy, popozeral som a zatial som rozhodnuty pre ten Sigilent SDS 1104X-E. Bonusom su 4 kanaly, co som si myslel, ze v tejto cenovej kategorii nie je bezne. Kupil by som ho u toho micronixu, predpokladam, ze je to spolahlivy obchod?
Muziker: ako som pisal, ebay radsej nie. Duplom, ked to ma ist z druheho konca sveta. K cene treba priratat este vypalne tomuto statu (clo+dph) a peripetie v pripade poruchy, posielat to do Hong Kongu...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

ok2jnj
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07 Dec 2012, 08:48
Bydlisko: olomoucko
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa ok2jnj » 21 Júl 2019, 21:43

Od Micronix jsem minulý měsíc koupil SDS1202x-e. Mám jej pro hobby použití, takže důraz byl kladen na cenu. Potom jsem chtěl pásmo 200MHz, větší paměť pro záznam, různé odstíny paprsku pro zobrazení signálu. K výběru značky Siglent přispěla i tato diskuse: https://www.eevblog.com/forum/testgear/ ... 27ffvgjtj1
Micronix osciloskop v pořádku dodal, takže můžu doporučit.
0

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa raden » 22 Júl 2019, 09:01

Mek alebo môžeš podporiť priamo domácu žilinskú firmu www.etc.sk :)
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa Mek » 22 Júl 2019, 09:13

ETC ma na stranke len USB osciloskopy, aj to k nim nema uvedene ceny.
Uz som objednal z toho micronixu. Prisiel mi rano mail, ze ho nemaju na sklade, potrebuju objednat od dodavatela.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa raden » 22 Júl 2019, 09:39

Ceny sú tam keď klikneš na Cenník.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa muziker » 21 Aug 2019, 15:43

Pre tých, ktorí zvažujú kúpu digitálneho vzorkovacieho osciloskopu (DSO so šírkou pásma 200 MHz) na bežné merania možno pomôže porovnanie dvoch pomerne rozšírených typov ( Rigol DS1054Z za 412,00 € vs. Siglent SDS1202X-E za 403.41 €. Ceny sa môžu mierne líšiť u rôznych predajcov ) za myslím slušnú cenu cca 400 €. V prílohe je tabuľka (jpg) aj tabuľka Excel s porovnávanými parametrametrami. Uvedené neberte ako dogmu, len ako pomôcku ktorá môže pomôcť (ale nemusí) pri vašom rozhodovaní:

https://www.microfarad.de/blog/oscilloscope-comparison/

Každému zariadeniu bola pridelená známka pre každú z uvedených funkcií takto:

Stupeň 1: funkcia prekročila autorove očakávania
Stupeň 0: funkcia je na rovnakej úrovni ako autorove očakávania
Stupeň -1: funkcia je horšia, ako autor čakal
Prílohy
rigol-vs-siglent.jpg
rigol-vs-siglent.xlsx
(14.06 KiB) 64 stiahnutí
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Aug 2019, 16:46

A to je naozaj niekomu problém doplatiť 200€ a mať Keysight s 2GSa/s?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa mac26 » 21 Aug 2019, 18:00

Predstav si - je
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Aug 2019, 18:21

A veď vlastne mne to môže byť jedno.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa oravan » 21 Aug 2019, 22:11

Hádam takú mašinu aby bola využitá v celom rozsahu nie zbytočne našlapanú a drahú ak má zapadať prachom alebo pomachravať že mám a prd z využitia je to na záujemcovi o kúpu strojovny
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Aug 2019, 22:25

Niet nad radu odborníka.

Ale budiž teda. Tie lacné ošklivoskopy stoja úplne za hovno, pretože celé to viazne na prevode, ktorý nie je bohviečo. Dá sa zrekonštruovať signál periodicky sa opakujúci, ale jednorazové deje, nízke frekvencie, to už nie je ono. Pointou je, že tieto rigoly, hanteky, siglenty idú okolo 400€ a len 200€ vás delí od toho, aby ste už mali poriadnejší stroj, ktorý aspoň vie nejak rozumne zobraziť jednorazový pulz, relatívne krátky. Toto je hlavná prednosť digitálnych osciloskopov a keď už mám nejaký kúpiť, tak tam chcem mať túto možnosť. V opačnom prípade radšej vsadím na analóg, ktorý mi bude do smrti ležať na stole bez poruchy a aj v prípade nejakej ho mám do dvoch dní opravený a pripravený používať ďalej. Samozrejme, aj analógom sa dá zachytiť a archivovať jednorazový dej, ale je k tomu treba pár kilogramový poláč, ktorý leží v múzeách, ani ebay už nič také nepoužíva. A potom, poláč... Ešte aby som mal tmavú komoru.

Samozrejme ak je niekto limitovaný priestorom, tak sa nemáme o čom moc baviť, tie staré kusy bolo treba prenášať vo dvojici a stôl vystužiť podperou, ale 200€ nie je tak veľa, aby som získal slušný prístroj s podporou a servisom.
Alebo za 400€ séria EDU, 1GSa/s...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa oravan » 21 Aug 2019, 22:49

No nie aby sa do mňa neobúl a to fušer v plnéj miere to čo predvádzate je obyčajná fušerina ono Ti alebo Vám žerú mladý v tvojom veku už som Ti neraz povedal nájdi si niekoho iného a mne daj pokoj PROSÍM a svoj názor na MP môžem vyjadriť .Dúfam že máš oprávnenie na takú živnosť lebo vieš ...... . a Myslel som to tak že k čomu mu bude stroj za 600€ ak ho nepotrebuje a ako tak aj iným technikom k čomu sú ím merače za ohromné peniaze len aby som ích mal no to hádam nie . Ja to berem koníček je koníček OK ale v reale a nie kupovať strojovne napríklad spektrálny analízátor ak ho nepotrebujem a to je už iná strojovňa aj keď staršie ako 20rokov idu za super cenu viem aj to že to myslíš dobre a aj tvoj názor berem ale nechaj aj iných sa vyjadriť vieš pre túto vlastnosť Tá tu nemajú radi si vieš všetko všade si bol.Ak by som ja si dal takú reklamu tu ako PL servis už mám blok a to budem mať aj teraz alebo si niekčo zase vymyslíš na mňa ako vždy stačilo oprava DUNAJ ja to nekomentujem a aj to ako ste lepili tie stĺpiky ale v poho len to prosím neuvádzaj na net kde to každý vidí a dajú mi za pravdu no ešte kr...... no nič prajem Vám veľa opráv a držte a PROSÍM zabudni na ORAVANA áno a ďakujem .
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Aký osciloskop?

Príspevok od používateľa mac26 » 21 Aug 2019, 22:54

Nechaj tak. Pokial nemas v jednej ruke Fluke a v druhej nejaky iProdukt, tak sa bude hadat uz len z principu...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok