Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa tom666 » 20 Sep 2019, 13:37

@TheLastUnicorn
Prepáč, ale to nieje o dogmách a na ostatné čo si uviedol snáď nemá ani význam reagovať.

Je to teda hlavne o principiálnych rozdieloch v belt a direct pohone a samozrejme s tým súvisiacimi problémami. V prípade priameho pohodu (direct) je tanier súčasťou motoru čo má za následok prenos vibrácii a skreslenia do snímacieho systému gramofónu. Ako som už uviedol, direct je vhodný len pre DJing kvôli väčšiemu krútiacemu momentu. Na HiFi sa určite nehodí :!: V ponuke predajcov high-end systémov sú výhradne gramofóny s remeňovým pohonom.
Snáď ostatní pochopia :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 20 Sep 2019, 14:10

Vieš, to čo tvrdíš je veľmi všeobecné...asi ako tvrdenie, že radový 6-valec má hladší chod ako vidlicový. V teoretickej rovine je to tak. No ak vedľa seba postavíš R6 zo starého nákladiaka a V6 zo súčasného auta, tak čo si myslíš, že bude mať hladší chod?
Už rozdiely odstupov NC470 a 704 (36 vs. 67dB) jasne povedia, že si v tomto prípade môžeš svoj remeň strčiť za širák. Ak sa začneme baviť o gramcoch ako Transrotor, potom budeme diskutovať na tému že je možno remeň lepší, ako DD. Podobnými videami poúčaj niekoho iného, ja som tu neprišiel na trojkolke v kraťasoch a tričku s nápisom "nazdar".
0

dufi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Dec 2014, 22:52
Bydlisko: Bahon

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa dufi » 20 Sep 2019, 19:22

Zakladny problem gramofonov Tesla je, ze maju vo vnutri umiestnene sietove trafo co je dost problematicke z hladiska odstupu rusivych napati.dalsi problem su krive taniere a loziska.Aj najnovsie gramo tesla ma predsa min 30 rokov a to sa niekde musi prejavit.
Aj direct drive gramo moze poskytovat kvalitnu reprodukciu,faktom vsak je,ze nezaplatitelne high end modely su belt drive a maju motor uplne mimo chassis.
Actidamp kup ten najlepsi a to je mk3v2.V buducnosti mozno kupis solidne gramo a predok budes mat uz vyrieseny.Jedna sa vsak o znacne zlozite konstrukcie (mk3 aj mk4) a potrebu vyberu suciastok na presne hodnoty s toleranciou 0.5% a parovanie vstupnych fetov.Predpokladam ze na to nemas vedomosti,skusenosti a uz vobec nie pristrojove vybavenie.
Spominal si,ze sa ti nejaky Ad zvukovo nepacil..... a tu moze byt prave problem.Mas zaruku ze dany kus bol poctivo zlozeny?Ludia do toho nahadzu co doma najdu bez potrebneho vyberu typov a hodnot suc. a potom to aj tak hra.Riaa krivka je v.......
Dalsia podstatna vec su prepojovace kable medzi gramom a predzosikom.Tam potrebujes kabel s hustym 100% tienenim(s co najmensim odporom) a malou kapacitou.Vhodne su Tasker T40,alebo lepsie C140 a samozrejme kvalitne cinch konektory.
0

Lukas230v
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17 Sep 2019, 13:17
Vek: 34

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa Lukas230v » 21 Sep 2019, 12:49

Chlapci takze mam doma Dual CS 622 krasny vzhlad plavajuce sasi direct drive ultra lahke ramienko.Nema prosim vas niekto na predaj Actidamp MK4? Pan z bazosu co mi slubil sa neozyva.
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa tom666 » 21 Sep 2019, 14:05

TheLastUnicorn napísal:... Už rozdiely odstupov NC470 a 704 (36 vs. 67dB) jasne povedia, že si v tomto prípade môžeš svoj remeň strčiť za širák. ...
Musím opäť s Tebou nesúhlasiť :)
Miešaš hrušky s jablkami, pretože porovnávaš parametre odstupu merané podľa DIN A a DIN B :!:
Tesla NC470 ma podľa normy DIN B odstup -70dB :wink:
Prílohy
NC470-NAD5120.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa tom666 » 23 Sep 2019, 09:07

Lukas230v napísal:Chlapci takze mam doma Dual CS 622 krasny vzhlad plavajuce sasi direct drive ultra lahke ramienko.Nema prosim vas niekto na predaj Actidamp MK4? Pan z bazosu co mi slubil sa neozyva.
Pokiaľ by si mal záujem o stavbu Actidampu Mk2, tak Ti môžem poslať podklady k mojej mini MM variante s použitím dvojitých OPA presne tak, ako to urobil Pro-Ject vo svojom prvom Phono Boxe. Samozrejme za predpokladu, že sa mi ich podarí vydolovať z archívneho HDD (možno nájdem aj neosadený PCB).
Prílohy
DSCN2828.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 23 Sep 2019, 14:18

tom666 napísal:
TheLastUnicorn napísal:... Už rozdiely odstupov NC470 a 704 (36 vs. 67dB) jasne povedia, že si v tomto prípade môžeš svoj remeň strčiť za širák. ...
Musím opäť s Tebou nesúhlasiť :)
Miešaš hrušky s jablkami, pretože porovnávaš parametre odstupu merané podľa DIN A a DIN B :!:
Tesla NC470 ma podľa normy DIN B odstup -70dB :wink:
Môžeš svoju NC470 doniesť na posluchovku a presvedčiť všetkých, že má lepší odstup ako Dual 604 alebo 704. Mne je výsledok jasný, ja som si tým už dávno prešiel.
Ako som už napísal, to škatuľkovanie pohonov je v rámci teórie pekná vec, ale v praxi záleží v prvom rade KTO a AKO kvalitne ten konkrétny pohon vyriešil. U slušne prevedených strojov rýchlo zistíš, že dokonca aj trecí pohon môže byť úplne tichý a tichší, ako remienkáč s odfláknutým ložiskom. Nikto tu s Tebou nepolemizuje, čo je pre hifi lepšie v absolútnom meradle. Bavím sa o konkrétnych typoch gramcov. A vtomto prípade si stojím za tvrdením, že sa u MC600Q prenáša z pohonu do reprodukcie menej hluku, než u NC470. Vedľa nejakého Dual-u 704 nemôžeš tú NC470 ani len postaviť. Argument, že ju NAD použil vo svojej low-cost zostave nie je dôkazom jej špičkovej kvality.
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa tom666 » 23 Sep 2019, 15:46

TheLastUnicorn napísal:... Mne je výsledok jasný, ja som si tým už dávno prešiel. ...
Mne je jasné, že táto debata nikam nevedie a preto nemám potrebu Ťa presviedčať o "svojej pravde".

K prvému gramofónu som sa dostal niekedy v roku 1979. Odvtedy mi ich prešlo rukami počas práce servisného technika veľmi veľa. Dnes sa servisom už dávno nezaoberám a pred nedávnom som akurát priateľovi nastavoval skvelý gramofón Clearaudio Concept. Považoval preto len za potrebné poukázať na niektoré nepravdivé informácie uvedené v tomto vlákne. To sa týka ako deklarovaného odstupu a tzv. "odfláknutých ložisiek". Počas svojej praxe som nezaznamenal ani jeden problém s ložiskami. Problémom však boli kryvé taniere a subtaniere prevažne u NC450 a NC500 spôsobené nekvalitnými odľiatkami. Hluk u gramofónov Tesla bol zvyčajne dôsledkom nevhodného umiestnenia transormátora, alebo zlého závesu motora. Ložiská boli vždy v poriadku :!: Inak MC600Q išla z domu ako prvá - už nikdy viac :)
0

Používateľov profilový obrázok
marostv
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bardejov
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa marostv » 23 Sep 2019, 16:54

Pozdravujem vás.chcem sa spýtať skúsených aký kábel použiť od gramofónu k zosilňovaču potrebujem predlžiť asi tak 1.5m až 2m jedna sa o mm prenosku gramo Grundig PS4500.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa hpeter » 23 Sep 2019, 18:12

dlhe kable by som k mm nedaval, su to xx-xxx pf. ma citelny vplyv na prenosku, vlastne prenoska a kapacita kabla vytvara ladeny lc obvod.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa Milos66 » 23 Sep 2019, 19:05

Zase to netreba hrotit. To gramo je obycajny lowcost automat. Tam ak nebude obycajna snurka od topanok, tak postaci akykolvek tieneny kabel napr Hama o tej dlzke +/- 1.5m.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Lukas230v
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17 Sep 2019, 13:17
Vek: 34

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa Lukas230v » 24 Sep 2019, 07:21

tom666 napísal:
Lukas230v napísal:Chlapci takze mam doma Dual CS 622 krasny vzhlad plavajuce sasi direct drive ultra lahke ramienko.Nema prosim vas niekto na predaj Actidamp MK4? Pan z bazosu co mi slubil sa neozyva.
Pokiaľ by si mal záujem o stavbu Actidampu Mk2, tak Ti môžem poslať podklady k mojej mini MM variante s použitím dvojitých OPA presne tak, ako to urobil Pro-Ject vo svojom prvom Phono Boxe. Samozrejme za predpokladu, že sa mi ich podarí vydolovať z archívneho HDD (možno nájdem aj neosadený PCB).
Dobre mozte mi poslat schemu?
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa penjo » 24 Sep 2019, 09:32

0

Lukas230v
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17 Sep 2019, 13:17
Vek: 34

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa Lukas230v » 07 Okt 2019, 09:34

Zdravim chlapci takze uz mam doma actidamp mk4 zostavu Toshiba Sc 530 a SY 530 hra to super. Mam este jeden problem ked zapnem gramofon Tesla NC 580 tak to brumi.Nieje to brum motora pretoze ihlu som mal na drziaku,vsetko je pekne ukostrene ramienko šasi proste vsetko moze to robit ten kabel co ide z gramca je tam este original a na konci 5 kolik.

-- Spojený príspevok 07 Okt 2019, 09:36 --

Apropo gramo dual CS 622 som musel vratit pretoze odisiel motor.
0

Používateľov profilový obrázok
misop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18 Jún 2018, 11:18
Bydlisko: UHROVEC
Vek: 40

Re: Riaa predzosilňovač pre Ortofon 2M Red

Príspevok od používateľa misop » 26 Nov 2019, 12:54

Kup si Thorens nieco z familie TD160, odpruzene chassis spolu s ramenom, ja mam 160, 165 aj 166 vsetky su poprdeli, 160tku dokonca s M2 redkou, na ramienku je vsetko nastavitelne vratane VTA, okrem perfektnych zvukovych a mechanickych vlastnosti sa da aj perfektne a jednoducho vytunit po designovej stranke a samozrejme aj po technickej...

Doplnim este k tej M2 Redke, nieje to bohvieco po zvukovej stranke, marketing jak svina, ale zvuk pre mna osobne nuda...
Ked som pred mesiacom naistaloval (na iny gramec, s ramienkom SME3009) Penjom a Jednorozcom spominanu Denonku DL 110, tak som sa zo zvuku uplne rozplival, mal som ju pozicanu, ale uz som ju pisal jeziskovi :) pocuval som som cez integracovi preamp Cambridge audio so 6timy operakmi, potom cez pream YAMAHA C-4 a cez domaci lampovy EAR 834, pre tych co zvazuju kupu M2 redky- priplatte si a chodte do Demonky, pocuvanie je o niekolko tried vacsia zabava...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok