Nabíjačka autobaterie

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nabíjačka autobaterie

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Jan 2020, 12:26

Ospravedlňujem sa za chybu v prvom príspevku o baterke,pretože to bola BMW 70Ah, nie Bosch.Ale Fiat Stilo má rok výroby 2003 a dcéra ho kúpila jazdené v roku 2009 s tou baterkou, takže nemôžem tušiť, či bola originál,alebo starú pred predajom niekto vymenil za túto novú BMW.Preto som počítal tých 16 rokov. Dcéra si potom kúpila nové auto, tak som ,,zdedil,, Stilo a predal Punto.Keď začala baterka štrajkovať, tak som pred zimou kúpil novú , nejakú čo vyrábajú v licencii VARTA,a točí aj v mrazoch jak divá.
Tú druhú Bosch, som odložil zo služobnej Fábie, tiež mala rok výroby 2003 a dovlani tam bola ako originál pôvodná. /garážovaná, mesačne najazdené cca 200-500km/takže sa dožila tiež hodne,ale zrejme v zime sa ,,uvolňoval ,,nejaký spoj v článkoch, takže strácala kapacitu,ale teraz je v teple,občas ju nabijem a stále ešte drží a používam ju občas ako skúšobný zdroj, alebo bodovačku na NiCd...
V starej STW 1202ke som mal Štiavnickú AKUSIT a tá vydržala 12 rokov,ale tú som si skladal z článkov sám,vtedy sa to ešte dalo. :wink:
Viem, že ak by sa dalo baterke v aute prikurovať,alebo udržiavať maličké dobíjanie, mala by svoju teplotu stále a neklesala by jej zbytočne kapacita samovybíjaním, bolo by to ideálne, ale myslím, že jej aspoň trochu pomôže to zateplenie.Niekedy stačí naozaj pár stupňov ,hlavne okolo nuly a baterka to cíti.
Ale už dlho píšeme OT,nie k téme,ale určite to tiež súvisí aj s režimom nabíjania a starostlivosti o baterku,tak hádam autor privrie oko.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nabíjačka autobaterie

Príspevok od používateľa mr.dred » 19 Jan 2020, 13:30

Návrh: Premenovať tému napr. "Ako udržiavať a ako sa starať o automobilový akumulátor" a príspevky presunúť inam, lebo "zadávač" okrem zadania témy a jej upresnenia je voľako ticho 8), alebo sa ostatný rozkecali :D
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Nabíjačka autobaterie

Príspevok od používateľa Amaterr » 19 Jan 2020, 15:09

Na starej Fabii som tiez mal "fugu" z kazdej strany asi 1cm ´ neriesil som ziadne zateplenie ´ zobral som meter a novu som uz kupil vecsiu ´ povodna bola tusim 45 a zmestila sa tam 55 ´ Akumulator su ako zuby ´ vzdy dopredu upozorni , ze nieco sa uz deje ´ cize treba ist k zubarovi alebo kupovat novy aku ´ ani zuby a ani aku sa sami uz neopravia -:)
0

besttracker
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 28 Okt 2010, 00:00
Vek: 36

Re: Nabíjačka autobaterie

Príspevok od používateľa besttracker » 19 Jan 2020, 21:36

pridam sa k teme...
co mam skusenosti s nabijackou ked pripojim nabijacku na dve 140 AH aku v serii 24V dava moja nabijacka nejak okolo 15-20 A ,po 15-20 min nastartuje naklad. auto v pohode aj pri uplne vybitych bateriach ... tak nejake vedcie prudy by som tam nehrotil :-)

najcastejsie sa stava ze v baterii odide niektory clanok ,z nicocho nic ....asi nejake chyby v baterii,mal som baterie ktore z nicoho nic nenastartovali auto ..... napatie na baterii okolo 10,5v , stavalo sa to aj v lete,nie pri zimnych startoch ....ale po opetovnom nabity isli kludne aj mesiac -dva bez problemou ...
a ako spominal 5-ko ze bateria vydrzala 16r v dnesnej dobe povazujem za zazrak :D z realnej skusenosti mi baterie vydrzia max 6 r,niektore neznackove nevydrzia ani 18mesiacou ... ale v aute pri beznom jazdeny....
0

lezgy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 17 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: MI
Kontaktovať používateľa:

Re: Nabíjačka autobaterie

Príspevok od používateľa lezgy » 01 Feb 2020, 11:17

zadavatel temu sleduje ale z tolko nazorov si akosi nevybral.... zatial :)
kazdopadne dik, zaujimave postrehy poniektore
0
V6 Duratec a manzelka :)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok