mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

acclaim
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14 Feb 2020, 21:49

mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa acclaim » 17 Feb 2020, 23:59

Dobry den chcem sa spytat ake mate skusenosti s kvalitou mikrofonov v mobilnych teklefonoch chcel by som vase skusenosti nakolko ja som mal rozne telefony hadam 20 co mali zaznamnik diktafoin a zda sa mi ze v dotykovych telefonoch su podstatne citlivejsie mikrofony ako v tlacitkovych nielen co sa zanamovej frekvencie tyka ale vseobecne ze su citlivejsie co mi nedokazal ani jeden tlacitkovy zaznamenat boli zvuky 20+ metrov obycajne rozpravanie zato dotykovy s tym nemal problem sice slabo ale zaznamenal a ci by ste mi poradili podla coho sa mam orientovat u tych mikrofonov co su pre mobily.Napadlo ma ze by som vypajkoval mikrofony co mam v tlacitkovych mobiloch a dal by som tam mikrofony co su za par centov v ponuke ako nahradny diel pre nejake lepsie znackove dotykove ze ci by som s tym slavil uspech a ta kvalita by bola znatelna alebo za to moze vlastne slaby procesor v tlacitkovom a s tym suvisiaca slaba citlivost???Podla vas je aky najlepsi mikrofon v mobiloch cena tak do 5e som ochatny zan dat chcel by som si vsetky mobily co maju slaby zvuk vymenit na nich mikrofony za nieco lepsie.Vdaka za rady.
0

acclaim
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14 Feb 2020, 21:49

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa acclaim » 18 Feb 2020, 20:56

to sa fakt nik nezaujima o kvalitu nahravania mikrofonov v mobiloch?Ja mam aj take ze ani neni pocut pomaly z vuk potom take ze nahra aj hlasy 20m odo mna tak ze podla coho sa to da zistit ten rozsah podla akych parametrov lebo o tom nepisu nikde charakteristiky mobilnych mikrofonov su mi zahadou aspom nejaky link na ne tie mobilne mikrofony kde sa tym niekto zaobera mate niekto?
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Feb 2020, 10:09

Neviem či to nebude len o používanom zvukovom kodeku, tlačidlové mobily používajú (asi aj dodnes, v minulosti určite) kodek AMR pričom nové už najčastejšie MP3, MP4 (M4A) alebo WAV.
AMR má bitovú rýchlosť maximálne 12,2 kbps pričom WAV aj 1400 kbps, čo vo výsledku má dopad aj na citlivosť samotného mikrofónu, proste sa to nezaznamená.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Feb 2020, 11:03

Mikrofonom to nebude, ja som si pred 20timi rokmi bezdrotovy mikrofon (taky ten klasicky, tusim 2 tranzistory, elektret a vysielal v fm pasme). AKo mikrofon som pouzil obycajny elektret tusim zo stareho radia, proste co bolo doma. Ked som ho vyskusal, tak dokazal chytat zvuky aj z 5-6metrov. takze podla mna mikrofony su +- rovnake, podstatne je spracovanie signalu. Diktafony predpokladaju, ze sa bude nahravat zvuk blizko a hlasy, tak proste orezavaju f charakteristiku a nastavuju utlm, aby bol hlas zrozumitelny a zaroven zaznam zaberal co najmenej.
Pri mobile je to jedno, tam sa nepredpoklada xx hodinove nahravanie, takze co snima, to nahrava.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa zipaj » 19 Feb 2020, 11:44

záleží aj na tom aký to má kompresor dynamiky, hifi normu asi nikto na mobile nerieši
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Feb 2020, 13:17

pocitujlasku napísal:podla mna mikrofony su +- rovnake, podstatne je spracovanie signalu
Tiež si myslím, ale ako potom fungujú profesionálne smerové mikrofóny, že keď je niekde nasmerovaný tak z opačnej strany nepočuť skoro nič aj keď si meter od toho?
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa MacGyver » 19 Feb 2020, 15:03

Existuju rozne mikrofony s roznymi charakteristikami (nielen smerovymi ale aj frekvencnymi). Elektretove mikrofony v beznej elektronike su vsesmerove.

EDIT: tiez som experimentoval so zvukom, nakolko som chcel kvalitnejsi zaznam zvuku zo zrkadlovky. Kupil som teda kapsuly EM172 z https://micbooster.com/12-primo-microphone-capsules . Na moj ucel by ale tiez boli vhodnejsie skor kapsuly s kardioidnou charakteristikou.
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

acclaim
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14 Feb 2020, 21:49

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa acclaim » 24 Feb 2020, 22:45

Ludia uz som trosku vylepsil zvuk brumcanie ako 50hz keby ide zo zasuvky do mikrofonu mi uz zmizlo akurat mam este jeden poroblem skusal som dat mikrofon na cinch a kabel vid.foto a je dost vyrazne pocut sum ze ci sa to da nejak vylepsit a posledna vec v predajni ako som kupoval dneska novy mikrofon tak mi predavac povedal ze tie mikrofony potrebuju 9volt napajanie ale ja ho napajam priamo na jack do pocitaca vid.foto cize tam keby dam na mikrofon 9volt tak mi podla mna odpalu vstup na mikrofon neviete ako to je s tymi mikrofonmi ci fakt potrebuju napajanie vsetky lebo mozno to je problem ja ich pouzivam na jack teraz uz mi nebrucia ale len sumia ale mozno to je tym ze su neni napajane 9volt neviete mi s tymto este poradit ze ako mozem dat do mikrofonu 9volt a neodpalit zvukovu kartu vstup pre mikrofon.Ono teraz je ten zvuk ok bez brucania frekvencie ani spetna vezba len sa mi zda ze by mal byt bez sumu a trosku lepsie by mozno zachytaval zvuky ak by som don dal tych 9volt nemam s tym vobec skusenosti tak sa radsej spytam skor nez odpalim zvukovu kartu na pc.vdaka za odpovede
Prílohy
FILE0001.JPG
FILE0002.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Feb 2020, 10:21

Tak paralelne 9V tam určite nesmie ísť a vlastne ani sériovo. Ale predavač to asi myslel tak, že to máš zapojiť ešte na predzosilňovač (napríklad)?
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Feb 2020, 11:30

Akurát že si mu dal odkaz na predzosilňovač pre dynamický mikrofón a on tam má elektret.... to bez úpravy nepôjde.
V predaji sú J-250 (Avelmak,TME) pre elektrety... použiť tam nejaký lepší - nízkošum miesto 082 by možno malo nejaký úspech...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Feb 2020, 12:59

Aha pravda, ja som to dal len ilustračne, ani som nečítal načo to je :D
0

acclaim
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14 Feb 2020, 21:49

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa acclaim » 25 Feb 2020, 18:29

mate pravdu asi myslel taky plosak mojli by ste mi dat link na ten typ co mam ja pozeral som J-250 (Avelmak,TME) ale vyhadzuje mi tam vsetko mozne ale taku dosku co sa na nu napoji mikrofon nic take tam nieje pripadne ak mate nejaku schemu jednoduchsiu na taku vec co je na ten typ ako mam ja mam cuprexid aj vela suciastok odpory kondenzatory ze ci by sa to dalo kedysi som robil vyhybku ze dva kondiky + a + tusim k sebe a usetril som 500sk za original ak je take nieco aj pre ten moj mikrofon uvitam ale kludne aj uz hotovy plosak vdaka
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Feb 2020, 18:38

Však tu to je, a ak veľmi chceš ušetriť (ak vôbec), tak máš tam aj schému

https://avelmak.sk/index.php?lm=142&pg= ... icle=38007

Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: mikrofony v mobiloch kvalita zaznamu

Príspevok od používateľa tom666 » 25 Feb 2020, 18:45

0

Napísať odpoveď