Windows 10 kapacita baterie

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

fofo44
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 24 Apr 2013, 21:30

Windows 10 kapacita baterie

Príspevok od používateľa fofo44 » 25 Feb 2020, 13:50

Mam tablet s windows 10 LARK Ultimate 7i WIN. Jeho pôvodná batéria bola kapacitne 2600 mAh. Bateriu som nahradil novymi bateriami 18650 o kapcite 3x3300= 9600 mAh. Problém spočíva v tom, že window vyhlasuje že my zostáva kapacita batérie 5% ale skutočne ešte mám 75% kapacity. Skúšal som prekalibrovať batériu. Teda úplne vybiť a znovu nabiť ale rozdiel žiadny. Na pripojenej batérii mám zobrazovanie zvyšnej kapacity. Teda by mi stačilo len vypnúť zobrazovania stavu batérie vo windowse. Viete mi niekto poradiť ako to dosiahnuť alebo ako nastaviť skutočnú kapacitu batérie vo windowse?
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Windows 10 kapacita baterie

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Feb 2020, 13:57

Skús pozrieť tento článok
https://windowsreport.com/calibrate-laptop-battery/
Ale neviem či to nebude HW chyba, či ten tablet nemá svoju elektroniku s uloženou kapacitou (podobne ako notebookové baterky) a Windows počíta vybitie podľa spotrebovanej kapacity uloženej v HW.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Windows 10 kapacita baterie

Príspevok od používateľa rudko » 25 Feb 2020, 15:36

je to hw chyba. elektronika v tablete nedokaze spravne vyhodnotit stav baterie a poskytuje systemu nespavnu informaciu. fix nebude jednoduchy, alebo inka pravdepodobne nemozny. je to rovnaky problem ako keby si chcel vo vymlatenej notebkovej baterke iba vymenit clanky za nove. elektronika ich bude stale povazovat za stare a slabe a podla toho sa bude aj spravat. preto vzdy ked sa robi takyto repas tak sa meni aj elektronika baterky, alebo ak je to mozne prepaluju data v pamati battery mgmt obvodu.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Windows 10 kapacita baterie

Príspevok od používateľa Edgar » 25 Feb 2020, 15:40

Ale počul som, že niektorým sa po výmene článkov notebookovej baterky podarilo zobrazovať ich reálnu kapacitu po tom, čo ju kalibrovali (cez Lenovo Energy Management takže neviem ako u ostatných značiek).
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Windows 10 kapacita baterie

Príspevok od používateľa deepspace » 25 Feb 2020, 17:30

Ano u Lenova to ide, dva tyzdne dozadu som to robil na svojom notebooku, stare a nove clanky som ale mal napojene paralelne a stare som odpojil az po naletovani novych.

Pokial sa stare clanky odpoja bez zalohy , power management v baterii zapise chybovy flag a bateria po osadeni novymi clankami nefunguje.

Bateria po vymene clankov samozrejme ukazovala povodnu kapacitu a opotrebenie, status svietil na vymenu, po rekalibracii sa prepisali spravne hodnoty a bateria vydrzi 2.5 hodiny .. ako nova .
0

fofo44
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 24 Apr 2013, 21:30

Re: Windows 10 kapacita baterie

Príspevok od používateľa fofo44 » 26 Feb 2020, 07:45

Ked som spustil battery report tak ukazovalo správnu kapacitu 9900 mAh. Skusim to ešte par krat prekalibrovať. Uplne vybit a potom nabit. Neexistuje spôsob ako windowsu natvrdo povedať , že je na elektrickej zásuvke a nie na batérii? Manažovanie baterie mám spravené externe.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Windows 10 kapacita baterie

Príspevok od používateľa Edgar » 26 Feb 2020, 09:42

Jasné že by bol spôsob, pôvodný vstup pre baterku odpojiť a zapojiť ju ako nabíjačku. V podstate ani nechápem načo si to riešil keď Ti k tej pôvodnej baterke stačil obyčajný powerbank. Ak teda spomínaš to externé manažovanie bateriek. Samozrejme s 10000mAh powerbankom by si pri jeho 90% účinnosti mal reálne k dispozícii len asi 6600mAh, ale mal by si to vyriešené na 100%
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok