Predaj Ebay

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Predaj Ebay

Príspevok od používateľa platon.rado » 16 Aug 2012, 13:52

Nazdar páni.Keď chcem niečo predať konkrétne ide o reprosústavy ,kupcu už mám.Je s USA.On stále píše že mu mám poslať paypal atď...a že na druhý deň príde auto ktoré mi odvezie reprosústavy k nemu.Paypal má aj prepravnú činnosť ,alebo ma ojeb...va..ďakujem za vysvetlenie.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa skromny » 16 Aug 2012, 14:34

nie, PayPal nema prepravu (aspon pokial viem), ale nieje problem pre toho Amika zmanazovat vlastne delivery - cize on Ti posle peniaze na Tvoj PayPal ucet a zorganizuje si nejaku spolocnost (DHL, UPS, FedEx,...) ktora Ta nakontaktuje a vyzdvihne od Teba balik (v pripade ze uz peniazena ucte mas a si schopny a ochotny zasielku odovzdat)... toto mi z toho pride asi ako najpravdepodobnejsia varianta, sam to pouzivam pri polozkach kde ma dotycny "lenosobne prebratie" - zvycane sa mu nechce/nemoze ist na postu... takto to ma bez roboty a delivery si manazujem ja ako nakupujuci
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa platon.rado » 16 Aug 2012, 14:45

Aha a peniaze za poštovné ???Či to je všetko na triko odberateľa ??
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa skromny » 16 Aug 2012, 19:43

Presne tak - odberatel si to zmanazuje, uhradi a Ty to len zabalis. Tu moze ale vyvstat dalsi problem - "postovne" sa zvykne uvadzat nielen ako postovne ale ako "postovne a balne" - predsa len ak to mas balit do trojvrstvoveho kartonu vycpavat polystyrenom, bublinkami a janeviemcim tak to zadarminko nebude - tu ide potom o dhodu - kolko za to chces (ak si to uz nezaratal do ceny - co sa ale nezvykne - hlavne ak na tom nechces stratit - ebay berie z predajnej sǔy percenta, z postovneho nie) a tuto dohodnutu sumu by sa patrilo priratat k samotnej sume za tovar.
0

Johnnny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30 Mar 2020, 14:17

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa Johnnny » 30 Mar 2020, 14:34

Bohužiaľ som nenašiel, kde konkrétne by sa tu toto téma riešilo, tak treba ma nasmerujete. Mám tú hromadu vecí z pozostalosti, ktoré postupne predávam. Mám pomerne dosť záujemcov zo zahraničia, ktorí sú ochotní zaplatiť pekné ceny, tak premýšľam, či je vhodné sa púšťať do predaja na https://www.ebay.com/ alebo odporučíte iné zahraničné platformy, ideálne v Nemecku? A cez koho posielate? Ja mám zatiaľ super skúsenosti s https://www.balikdozahranicia.sk/, ale treba sa objavila nejaká novinka, ktorá mi unikla. Vopred vďaka za skúsenosti a rady :)
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa marioo » 30 Mar 2020, 15:55

Aby to neboli len podvody ... podvodnici sleduju inzeraty na auta, na zvierata, na veci..
potom si pytaju napr zalohu od teba na klietku, prepravu atd.. a slubia, že ti to v predajnej cene zaplatia.
Znakom je že použivaju translator a kockatu slovenčinu. Hlavne treba mať zdravý rozum a nenaletieť na to, že niekto ponuka za to čo predávaš napr 2x viac.. prečo by to robil? Treba si uvedomiť, že plati pravidlo : TGTBT... = Too Good To Be True = Príliš dobré na to aby to bola pravda!

Ale sú to podvody. Pozor na to!
0

Johnnny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30 Mar 2020, 14:17

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa Johnnny » 30 Mar 2020, 17:24

Pravda, že raz som už naletel, ďakujem za upozornenie! Našťastie to dopadlo dobre. Bol to klasický scenár, kedy po mňa chcel (naozaj dôveryhodne vyzerajúce) záujemce zo Švajčiarska zaslať tovar s tým, že zaplatí vopred a potom sa ma snažil vydierať štýlom, že chce výdavky za asistenta, ktorý tovar vyzdvihne. Už si dávam pozor :)
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa Mek » 30 Mar 2020, 21:54

Ja na ebay predavam, pozbavoval som sa tak kramov, ktore u nas nikto nechce. Len nic sa nepredalo hned, par mesiacov to trvalo a este aj za lacno. Zrejme sa mnoho nepreda kvoli tomu, ze postovne do zahranicia je fest drahe a nikomu sa to nechce platit.
Posielam normalne cez slovensku postu. Cenu postovneho urcujem podla cennika posty, podla vahy zasielky a ako krajinu uvediem Australiu (do nej je postovne najdrahsie), pricom do listingu napisem, ze ked niekto chce vediet postovne do jeho krajiny, nech napise spravu. Kedze ebay je cely amerikansko-centricky, a ponuka tabulky postovneho len pre ich postu, fedex a kadejake americke sluzby, ale pre slovensku postu nie, dokonca ani jej trackovanie podla podacieho cisla nerozoznavaju.
Vzdy posielam doporucenou zasielkou, aby bol tracking number, predchadza to sporom pre pripad, ze by zasielka nedorazila.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Johnnny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30 Mar 2020, 14:17

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa Johnnny » 31 Mar 2020, 09:58

Mek napísal:Ja na ebay predavam, pozbavoval som sa tak kramov, ktore u nas nikto nechce. Len nic sa nepredalo hned, par mesiacov to trvalo a este aj za lacno. Zrejme sa mnoho nepreda kvoli tomu, ze postovne do zahranicia je fest drahe a nikomu sa to nechce platit.
Posielam normalne cez slovensku postu. Cenu postovneho urcujem podla cennika posty, podla vahy zasielky a ako krajinu uvediem Australiu (do nej je postovne najdrahsie), pricom do listingu napisem, ze ked niekto chce vediet postovne do jeho krajiny, nech napise spravu. Kedze ebay je cely amerikansko-centricky, a ponuka tabulky postovneho len pre ich postu, fedex a kadejake americke sluzby, ale pre slovensku postu nie, dokonca ani jej trackovanie podla podacieho cisla nerozoznavaju.
Vzdy posielam doporucenou zasielkou, aby bol tracking number, predchadza to sporom pre pripad, ze by zasielka nedorazila.
Super, ďakujem za skúsenosti a za tipy!
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa kukinko » 31 Mar 2020, 11:42

odporucam STALE uviest najvyssiu cenu postovneho, pre pripad ze to budes posielat niekam do exotiky ...

napr.. balicek do ciny ma stal asi 7 eur... cca rovnaky (velkost, vaha) do nemecka cez 20 eur :D

ak je to mozne a financne to nezatazi rozpocet na poslanie zasielky, tak zvyknem pripoistit balicek, niekedy to robi rozdiel 2-5 eur, co sa pri hodnotnejsej veci oplati - treba posielat v speci obalke alebo riadne zabalena skatula.

RAZ sa mi stalo, ze balik bol poslany normalne doporucene bez poistenia. Tracking fungoval po "vystup z krajiny odosielatela" a uz ho nikto nikdy nevidel. Ziadna trackovacia sluzba ho nenasla. Samozrejme sa kupujuci ozval, kde sa tula jeho balik ... on sice videl ze je odoslany, no tvrdil ze nedosiel - musel som mu len verit. Ziadal vratit peniaze ... Ja som skusal natahovat ako cinan, nech este pocka 1-2 tyzdne.. Ani po mesiaci mu to vraj nedoslo, tak som bol nuteny peniaze vratit. Ebay nemal dokaz ze balik bol doruceny, tym padom ma pravdu kupujuci .. Ja som si s "potvrdenim" o odoslani mohol vies co ... :butthead:

Reklamacia na poste skoncila s tym, ze balik je zrejme strateny, lebo dlhu dobu nezaznamenali pohyb - nie som lama a viem si to pozriet aj sam na nete...
Takze balik nebol poisteny, nedostal som nic. V pripade ze by sa balik vratil ako nedoruceny, tak by som znova zaplatil druhe postovne ku mne ....
Balik mozno aj bol doruceny, ale niektore krajiny maju na haku pracovat s tracking cislom - maju iny system, alebo to vobec nepouzivaju :axe:

kamarat v irsku dostava doporucene balicky pod rohozku aj takymto stylom ... je jedno ci je to obalka s fotkou, ci gauc ...
Prílohy
main-qimg-cf08120c2945cd6576c375b0e211d5df.jpg
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj Ebay

Príspevok od používateľa Mek » 31 Mar 2020, 20:03

kukinko - keby si si zasielku poistil, nevyplatili by ti poistnu sumu, ale iba postovne. Bol o tom pripad v Obcanovi za dverami nedavno - tetuska si poslala dokumenty poistene tusim na 10000€ a obalka sa stratila, dostala iba postovne a f.ck off. Takze tu si asi ako predavajuci nepomozeme. Mne nastastie vsetky zasielky dorucili bez problemov. Ale neposielal som do exotiky, iba raz do Ciny, 2x do Australie, a potom najcastejsie EU a USA.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď