Rezonovanie PC skrine

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2437
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Jún 2020, 22:19

Ahojte, keďže je toto úplne primitívna vec, až na zasmiatie, tak ju ani nikde nebudem zaraďovať. Ide o to že mi stále začne rezonovať PC skriňa. Je to asi plechmi, ale nerezonuje stále, iba niekedy ale čo je viac divné tak otáčky CPU ventilátora a zdroja sa počas toho nemenia a ventilátor na grafike je vypnutý. Ak buchnem zhora po skrini tak to prestane. Rovnako to prestane aj keď prstom zastavím ventilátor na CPU. Akonáhle sa rozbehne tak to začne znova. Ventilátor na CPU som dnes vymenil za úplné nový, ale bez zmeny (samozrejme všeobecne je tichší ako starý, ale tie rezonancie sa objavujú aj teraz). Myslíte že rezonujú plechy skrine? Nerobí to stále, niekedy samé začne a potom aj samé prestane. Ale ako som písal vyššie tak keď buchnem po skrini to prestane vždy, ale to nie je ideálne riešenie vzhľadom na pevné disky ktoré tam mám...
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11655
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa Dolfi » 02 Jún 2020, 22:41

Já puntičkár, mám "celý život" oddeklovaný počítač, lebo ma vždy sralo rezonovanie čohosi a vrčanie prídavných ventilátorov na podporu chladenia. Netvrdím, že toto je vhodné riešenie aj pre teba.

Netrieskaj po piksli počítača, disky to fakt nemajú rady ! Ešte väčšie svinstvo je potiahnutie bežiaceho počítača po stole, keď na nožičkách "zarezonuje". Tam je odrovnanie HDD takmer stopercentné. :?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa misocko » 02 Jún 2020, 22:51

tak to ma hodnu chvilu dvihalo zo stolicky
nova bedna , akonahle ventilatory bezali na volnobeh , zacalo to rezonovat, pri vyssich otackach to prestalo, co bolo uplne odveci
pomohlo buchnutie nachvlilu, podlozenie jednej nohy skrine aby bola skrizena, pritlacenie latkou o skrinu.
nakoniec som sa dostal do stadia ze som si to postavil na stol a sledoval , pocuval. Co sa mi nepacilo , to som podlepil filcom (pracujem pre automobilku , a divili by ste sa co vsetko mate podlepene filcom aby nevrzgalo - teda na starsich autach, teraz sa setri a riesi sa to upravou foriem aby neboli vole). Takze som olepil zdroj, podlepil drziak HDD , nalepil par filcov na nohy , podlepil bocne plechy aby boli nasponovane, a nastastie uz mam klud
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa medved » 02 Jún 2020, 22:54

Ja som mal tiež tento problém s lacnou bedňou s tenkými plechmi... čo mám Fractal R6, ťažkú kravu bedňu tak žiadne rezonovanie, plechy hrubé, HDD cez gumené priechodky.. a to rezonovanie na starej bedni som nijak nevyriešil. Zatlmil som to rukou bez buchania alebo mierne posunul jemne bedňu a na chvíľu to prestalo. Buchať asi radšej pre HDD nie :D
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2437
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Jún 2020, 23:12

Super ďakujem za rady. Skúsim to teda niečím vytlmiť, pretože kupovať skriňu v hodnote polovice komponentov sa mi nechce. Disky mám len dva a to 2,5", tie sa po určitom čase neaktivity vypínajú, takže nemyslím si že je to vina tých diskov, proste odsledoval som že to robí výhradne ventilátor CPU, resp. ak ide iba ventilátor zdroja tak to nerobí. A robilo to aj v čase keď tam bolo iba SSD. Ale príčina je asi naozaj v konštrukcii skrine keďže bola z tých najlacnejších.
0

skapo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 08 Jan 2016, 10:03
Vek: 56

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa skapo » 02 Jún 2020, 23:19

U mňa v robote na PC rezonovanie spôsobuje jeden z HDD - raz za čas po svojom roztočení spôsobí nepríjemnú rezonanciu. Neriešil som nič zložité, lebo dosť rýchlo som prišiel na to, že rezonancia zanikne po pritlačení na plechy cez otvor pre CD mechaniku a už je ticho.
0
Kto sa hraje, ten nehnevá!

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa ludozrut » 02 Jún 2020, 23:56

JA ti dam radu ako MACGYWER urcite ho poznas.Ked uz do tej skrine buchas tak je take 10kg kladivo sa vola ze opravarenske vacsinou s tym opravuju steny starych barakov ked ich chcu vymazat z nazho zivota.Skus sa nim zahnat na ten pc a ti garantujem ze po tom udere uz ziadne rezonancie tvoje plechy vydavat nebudu.
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa E001 » 03 Jún 2020, 07:56

Tie vibrácie sú nočnou morou asi u väčšiny ľudí. Ten môj tiež začal nedávno. Hľadal som ako stopovací pes. vyčistil som lopatky ventilátorov, poupevňoval káble ... a nič. Nakoniec som zistil, že som zabudol v CD mechanike cedečko, tá sa pri štarte rozbehla a to CD bolo nevyvážené a drnčala celá mašina.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Jún 2020, 16:08

Myslím, že každá rezonancia pochádza z nevyváženého ventilátora,alebo jeho zlého uchytenia o chladič.Nie každý má fonendoskop,ale obyčajná hadička na víno strčená do ucha a druhým koncom opieranná o podozrivé diely to objaví na sto percent.Niekedy pomôže aj obyčajné špáratko zapichnuté medzi plechy ,aby ich prišponovalo.Niekedy stačí dotiahnuť nejakú skrutku,alebo napraviť zle zaskočenú západku na krytoch do skrine...káblik opierajúci sa o niečo ...
Ideálne riešenie- Vyplniť skriňu PUR penou :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2437
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Jún 2020, 18:05

Práveže ventilátor CPU je prichytený na sponách o chladič, to je také pevné že sa to ťažko dáva dole aj keď chceš :D Chladič je o dosku (resp. backplate) pripevnený tiež kliešťami aj keď sa má uťahovať rukou. Dištančné stĺpiky pre dosku doťahované tiež kliešťami. Doska o stĺpiky na taký "akurát" moment aby to bolo pevné a nelámalo dosku. Zdroj je tak dotiahnutý že sa až ohol plech okolo skrutiek :D Káble vyviazané úplne všetky, západky bočníc tiež zasunuté, aj skrutky bočníc dotiahnuté nadoraz... Tak tá pur pena bude asi istota :biggrin: :biggrin: :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Jún 2020, 18:50

:lol: :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Jún 2020, 20:37

u mna to boli uchyty dosky. nemal som srubovacie, ale take, co sa cvakli do dosky a potom zasunuli do bedne.
odober bocnu stenu ci to robi aj vtedy. kludne to moze byt volnejsi roh bocnice, alebo trocha zakrivena. pripadne cokolvek ine ;-)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa ludozrut » 03 Jún 2020, 21:34

JA vam poviem pravdu.Dnesne pc bedne sa robia z tensich plechov nez sa robili tie starsie.A ked fuci vzduch tenkymi plechmi pomedzi ne tak su vybracie tak isto aj dvd mechanika aj je uchtena v slote ktory je z tenkeho plechu moze drncat.Ak fakt chcete aby vam nic v pc nerobilo vybracie skuste stare kvalitne servrove alebo workstation bedne co ludia niekedy ponukaju za par korun v inzeratoch.Taka bedna sice vazi prazdna ako komplet osadene domace pc ale nic vam nebude v nej hrkotat.Sam mam klasicke pc v servrovej bedni presne koly tym vibraciam ktore tu spomina.A keby uz fakt neviem co od rozkose tak mam este jednu workstation bednu v zalohe a tu mozem kludne pouzivat aj ako nepriestrelnu vestu z tak hrubych plechov je zmontovana.Dnesne pc su z takych plechov ze ho ohnete v rukach.To neni normalne.Setria na vsetkom uz.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2437
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Jún 2020, 21:39

Ďakujem, no teraz to napr. druhý deň už nerobí. Ale bočnicu som mal dole (ľavú) a tiež to robilo. Najbližšie skúsim ešte aj pravú, aj keď ona je dosť "našpanovaná" káblami ktoré tam mám vyviazané, takže tú ledva zavriem, nie aby tam ešte boli vôle :D Možno je niekde vôľa pri tom ako sú nitované plechy. Je to veľmi náhodné správanie a ťažko potom aj hľadať príčinu...

ludozrut to máš úplnú pravdu, veď túto prázdnu bedňu keď som kúpil som dvihol aj malíčkom, pritom napr. bedne od starých HP desktopov alebo Lenovo, Fujitsu a podobne mali už len prázdne hádam 5 kíl
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Jún 2020, 22:29

ludozrut: ja som sa tych bedni nanosil. a aj zdrojov, ktore vazili peknych par kil. Bedne boli take, ze ja som pocas instalacie na nich normalne sedel a nic. A to neboli serverove, ale klasicke. tie serverove bol problem aj dvihnut.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
ludozrut
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 02 Jún 2020, 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Rezonovanie PC skrine

Príspevok od používateľa ludozrut » 03 Jún 2020, 22:40

Edgar napísal:Ďakujem, no teraz to napr. druhý deň už nerobí. Ale bočnicu som mal dole (ľavú) a tiež to robilo. Najbližšie skúsim ešte aj pravú, aj keď ona je dosť "našpanovaná" káblami ktoré tam mám vyviazané, takže tú ledva zavriem, nie aby tam ešte boli vôle :D Možno je niekde vôľa pri tom ako sú nitované plechy. Je to veľmi náhodné správanie a ťažko potom aj hľadať príčinu...

ludozrut to máš úplnú pravdu, veď túto prázdnu bedňu keď som kúpil som dvihol aj malíčkom, pritom napr. bedne od starých HP desktopov alebo Lenovo, Fujitsu a podobne mali už len prázdne hádam 5 kíl
Ano su aj stare obycajne hrube ale tych je ako safranu.Tych workstation server je este dost a su lacne.10euro som videl nejakeho co ponukal IBM aj s kompet vybavenim zdroj doska atd.Dokonca som videl server IBM rad 3000 s dvoma procesormi a dvoma zdrojmi v nom za 5euro.To ked sa zaplo tak na zaciatky taky zvuk ako ked zapne prudove motory nejake nadzvukove lietadlo pri starte.Daju sa zohnat za uplne smiesne sumy tie kvalitne opachy.
0

Napísať odpoveď