Čo vás dnes potešilo III.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Júl 2020, 21:59

No čo,prinajhoršom bude riedidlo do acetonky. :D :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Júl 2020, 22:02

Je to z většiny prachsprostá fyzika a chemie základní školy a ze špetky TO na co když se někoho zeptáš proč, tak ti odpoví "prostě proto, musíš pro to mít cit a přijít si na to sám" jenže bez špetky toho TO je to jen ředidlo.

5ko, křísovatění je když se na kvasu utvoří na dece, nebo už na samotný břečce po klesnutí kvasnýho koláče taková jako by krémovitá houba bo pěna, je to kvasinková vada kvasu a je způsobená několika druhama kvasinek z rodů Pichia, Candida a pár dalších. Kvasinky konzumují vzniklý CO2, kyseliny a hlavně alkohol v kvasu takže klesá výtěžnost, až spotřebujou alkohol pak se vrhnou na kyselinu mléčnou a kyselinu octovou která analogicky vzniká v důsledku poklesu koncentrace CO2 tvořící kvasnou zátku. Nemluvě o tom že stoupá Ph kvasu a tím zaniká vhodný prostředí pro lihotvorný kvasinky spontálního kvašení.

kdežto myšina to je vada kvasu způsobená mléčnýma bakteriema z rodu Lactobacillus a Oenococus pokud si správně pamatuju (na latinu nejsem :D) produkující těkavé fenyly. Příčinou je chybný vedení kvasu.

Oboje samozdřejmě (bohužel) postihuje i vinné kvasy.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Júl 2020, 22:20

Prakticky som aj tušil,že je to spôsobené rozdielnym typom baktérií,ale vďaka za odborné vysvetlenie.Zatial som to v žiadnej literatúre takto presne nenašiel vysvetlené. Máš nejaký link natúto chémiu?pošli do SS. :D Rád poštudujem,človek sa učí celý život.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Júl 2020, 22:26

Někde mám, pokud najdu tak pošlu.

Ale jak mi řikal kolega když sem vyzvídal... tož oni v tom vidió vědu. Tož ale to jen nasypeš to do suda, zakvedláš a necháš byť a pak to jen proženeš rórkama, věda je na hovno :biggrin: :biggrin: :biggrin:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Júl 2020, 22:40

:lol: tož kurňááá,nač vědu, gdyž po pátým půldeci to stejně nikto nepozná. :D stejňe už nic nedějó.Enem,nevím estli sem to napsal správně po Moravácku. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 427
Dátum registrácie: 16 Sep 2019, 20:43
Bydlisko: Šurany
Vek: 42

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa F-r-a-n-t-i-s-e-k » 11 Júl 2020, 20:18

Foto ešte zo včera :) piatoček, grilovačka, bazén, Bad Boy, BT a speaker protection - také to domáce boom PA :lol:

Obrázok
0

MARKYS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 24 Nov 2019, 21:29
Bydlisko: Čadca
Vek: 21

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa MARKYS » 13 Júl 2020, 19:52

Dnes sa mi dostal do rúk starý notebookový akupack (3S2P), polo mi povedané, že je už 2-3 roky nepoužívaný a ten nb už sa nepoužíva, tak reku že aspoň si vyberiem tú riadiacu dosku. Vo vnútri bolo 6x samsung ICR18650-22F (ak by to niekoho zaujímalo :D) a na moje prekvapenie, neboli úplne skapaté, mali nejakých 9V, tak som ich skúšobne dal nabiť a celkom ma zarazilo, keď som zistil, že na jednom paralelnom páre je 3,5V a na druhom a tretiom je 3,2V.. Zaujímavý balancer toto :lol: po asi 15 minútach nabíjania sa rozdiel medzi sériovými článkami dostal z 300mV na necelých 100mV, ale nemyslím si, že to bude dobrý nápad ich používať ako celok :) Ale ajtak, články sa hodia, ale neviem či niečo ešte vydržia.
EDIT: články sa zatiaľ držia, rozdiel medzi 1. párom a 2. 3. je 80mV
0
Nič nevydrží dlhšie ako dočasné riešenie.

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa deepspace » 13 Júl 2020, 20:24

Ja som takto par dni dozadu zobral vyhodeny notebookovy aukumulator z odpadu, ( obsedantne vetesnictvo ) , clanky som rozseparoval, nabil, a cuduj sa, vsetky maju okolo 2300mAh :)..
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa BFX » 17 Júl 2020, 21:30

Prílohy
sustruh
sustruh
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa pablox » 17 Júl 2020, 21:56

Drakoush napísal:
deepspace napísal:
Drakoush napísal:Tri mesiace som čakal na balík, ktorý sovietska pošta nebola schopná doručiť. V pondelok minulý týždeň som im písal a včera to už bolo doma.
To si ma nepotesil, ide mi z ruska jedna vec a od 19.06. Tam svieti vystup z colnice. A odvtedy sa nic nedeje.
Presne to som tam mal aj ja! Odvtedy nič. Napíš cez kontaktný formulár sovietskej pochty. Oni Ti síce odpíšu v azbuke a potom Ti ešte pošlú upozornenie, že stránka je len pre sovietov pre reklámácie zo sovietskeho zväzu, ale záhadne sa pohne aj balík. Ich správy ignoruj, ani hodnotenie im nedaj, len napíš. Aj keď máš iný termín, je to podozrivé.

Posielam screen z apky slovenskej pošty. Po otvorení sporu som mal do týždňa balík. Možno čakajú, že ak sa nikto neozve, tak si to nechajú. Je to predsa zaplatené.
Mám ten istý problém, zásielka stojí na ruskej colnici. Akým spôsobom ste im písali? Kontaktoval som v prvom rade predajcu na Ebay, ale na pochta.ru sa neviem dopátrať kontaktného formulára, okrem mailových adries. Predpokladám, že na klasický mail odoslaný z gmailu mi neodpovedia...
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Júl 2020, 22:08

Písal som im na client@russianpost.ru
Do predmetu treba dať "otázka ohľadom", prípadne rovno "reklamácia", aj tak to nie je podstatné. Ide o to, aby si ich buzeroval, čo s tým robia. Pretože spor by si mal otvárať na Slovenskej pošte, tam je pracovník, čo rieši spory na medzinárodnej úrovni. Ale načo kontaktovať nespoľahlivý inštitút, aby kontaktoval ešte nespoľahlivejší inštitút a ešte k tomu boľševický? Rovno im napíš, omáčky okolo toho, že si mal voliť iný postup ignoruj a malo by sa to pohnúť.

A zo Sovietu už NIKDY NIČ som si povedal. Bulharsko príde. Ukrajina príde. Nemecko príde. Čína príde. Amerika príde. Rusák nie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa deepspace » 17 Júl 2020, 22:23

Pisal som im, tak ako spimana Drakoush,

Po tyzdni sa zasielka zazracne zjavila u mna, na trase ruska colnica - dorucovacia posta SK ziaden tracking :)
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa boraicho » 17 Júl 2020, 22:28

BFX parada, koľko ťa to stálo?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Júl 2020, 22:40

deepspace napísal:Pisal som im, tak ako spimana Drakoush,

Po tyzdni sa zasielka zazracne zjavila u mna, na trase ruska colnica - dorucovacia posta SK ziaden tracking :)
Absolútne rovnako to prebiehalo aj s mojou zásielkou :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa stefanSK » 17 Júl 2020, 22:54

Ja som si kúpil gramo revox B795 pre potešenie duše...
Kúpil som ho ako nefukčný - netočil sa tanier. Po výmene TL072 (neviem či neodišiel z dôvodu vysokého napájacieho napätia - namiesto 12V mal 15V) a nastavenie napätia pre sieťové trafo z 220V na 240V AC funguje k spokojnosti.
Ešte ho musím vyčistiť - povrch je akýsi lepkavý a na ochranný kryt vyrobiť držiaky na pánty.
Prílohy
revox B795.jpg
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa muziker » 17 Júl 2020, 23:10

boraicho napísal:BFX parada, koľko ťa to stálo?
Tu je ešte parádnejší :) , len tá cena ale tiež: https://www.toolstore.sk/stolovy-sustru ... fi-750-lz/

Pozri na https://www.bernardo.at/en/hobby-350-vdm.html .... je tam uvedená cena 1,198.80 € + niečo prirátaj na doručenie pre kuriera či poštu (má to hmotnosť brutto: 65,00 kg).

Alebo tu: https://www.boukal.sk/sustruh-bernardo- ... 44/produkt ... je tam uvedená cena 1 028,82 € + niečo prirátaj na doručenie pre kuriera či poštu (má to hmotnosť brutto: 65,00 kg).

Inak zn. BERNARDO aj keď ide o rakúsku firmu, vyrábajú v Číne lebo je to tam lacnejšie, možno by tam bola cena nižšia, ale tie sprievodné doplatky pre slovenského záujemcu už asi nie. Treba dúfať, že si rakúšania pravidelne kontrolujú kvalitu všetkého čo sa v Číne pre nich vyrobí.

Asi je dobré pozrieť aj nejaké recenzie na stolné sústruhy, napr. tu: https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic.php?t=27731

Na dovetok: Neviem či v tejto cenovej reácii nie je lepší napr. tento https://www.paulimot.de/maschinen/drehm ... zgesteuert lebo si myslím že nemecká precíznosť by tu mala byť ...
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa pablox » 18 Júl 2020, 06:42

Drakoush napísal:Písal som im na client@russianpost.ru
Do predmetu treba dať "otázka ohľadom", prípadne rovno "reklamácia", aj tak to nie je podstatné. Ide o to, aby si ich buzeroval, čo s tým robia. Pretože spor by si mal otvárať na Slovenskej pošte, tam je pracovník, čo rieši spory na medzinárodnej úrovni. Ale načo kontaktovať nespoľahlivý inštitút, aby kontaktoval ešte nespoľahlivejší inštitút a ešte k tomu boľševický? Rovno im napíš, omáčky okolo toho, že si mal voliť iný postup ignoruj a malo by sa to pohnúť.

A zo Sovietu už NIKDY NIČ som si povedal. Bulharsko príde. Ukrajina príde. Nemecko príde. Čína príde. Amerika príde. Rusák nie.
Napísal som tam, ďakujem. To som si myslel, že ako rýchlo to príde, keď som videl, ako sa zásielka každý deň pohne. Až kým som nečítal toto tu a zásielka nezastala na colnici. No nič, budem buzerovať ďalej. A slovenskú poštu, to by som si po to zašiel skôr osobne do Ruska než oni dačo vybavili.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 18 Júl 2020, 15:57

pablox a co ma spolocne slovenska posta s tvojou zasielkou z Ruska ?
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Júl 2020, 16:20

Vyššie som to písal 76...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
magic_touch
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 21 Jan 2008, 00:00
Vek: 44

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa magic_touch » 18 Júl 2020, 19:44

@Muziker : to je jedno, či optimum, bernardo, holzmann, paulimot, proma - všetko je z číny. Nemeckú precíznosť tam nečakaj. Napr. Kupoval som brúsku, ktorú kúpiš minimálne pod troma značkami, iba farba je iná, a samozrejme cenovka. Optimum, čo sú nemci pýta za ten istý stroj o 20% viac ako "no name". A číňania iba skopčili starú Deckel brúsku z minulého storočia, narobili formy a odlievajú vo veľkom.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok