Zakrmovacia RC loď PRISMA

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa mclareniak » 03 Aug 2020, 17:21

Ahojte.
Kamaratovi sa pokazila mala rybarska zakrmovacia RC lodka PRISMA.
Sprava sa nasledovne. Ked je dlhsi cas odpojena od baterii, tak po napojeni baterii ide zapnut vypinacom. Po vypnuti vypinacom a znovuzapnuti uz lodka nenabehne. Niekedy sa stane, ze aj 3x po sebe nabehne, ale vacsinou uz nenabehne.
Su tam 2 stabilizatory 12V a 5V. Na oboch po zapnuti vypinaca napatie je OK. Vypinac privedie +12V cez odpor na mosfet tranzistor a ten zopne - pol baterky do DPS. To funguje bez problemov.
Ked to ide, tak sa zopnu relatka a na chvilu sa roztocia motory a rozsvietia sa ledky. Ked to nejde, tak sa neudeje nic. Je to proste akoby mrtve.
Nemate nejake skusenosti, alebo napady co by to mohlo sposobovat?
Dik
IMG_20200803_164917.jpg
IMG_20200803_164928.jpg
IMG_20200803_164818b.jpg
IMG_20200803_164758.jpg
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

bum
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 28 Okt 2016, 21:40
Vek: 66
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa bum » 03 Aug 2020, 18:18

Co popisuješ dělá i když před zapnutím napájení lodě zapneš dříve vysílač?.
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa mclareniak » 03 Aug 2020, 18:43

To som neskusal. Vysielac bol stale vypnuty ked som to skusal. Myslis, ze by to nejak suviselo z vysielacom? Kamarat nehovoril, ze musi byt vysielac zapnuty.
Zajtra vyskusam.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa mclareniak » 04 Aug 2020, 08:14

Tak kamarat povedal, ze lodka po zapnuti aj bez DO sa zapne a spustia sa motory. Dokonca by mala byt tak inteligentna, ze ked strati signal z DO mala by sa vratit na prvu ulozenu poziciu GPS.
Jemu sa to stalo na vode ked poslal lodku a ta zrazu, nastastie nie daleko, vypla na vode a musel pre nu plavat. Od vtedy sa sprava takto divne a neda sa na nu spolahnut.
Ona ked sa zapne rozsvietia sa ledky a po chvilocke sa zapnu motory. Tie sa same vypnu ked sa sparuje s DO a potom su uz ovladane s DO.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa Atlan » 04 Aug 2020, 08:34

Tie hovienka v lavo kto tam naplacal?
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Aug 2020, 08:36

V akom stave je batéria ?
Nedávno som sa bavil s nejakou helikoptérou - po zapnutí sa rozsvietili pozičné svetlá, prijímač zablikal- spároval sa s vysielačkou, brnkol zadný-chvostový motor a dosť... svetlá ostali svietiť, prijímač na povely blikal, ale nič sa nedialo. Jeden článok v battery-paku ( LiIon 18650) bol :butthead:
Zaujímavé bolo, že pri nabíjaní sa tváril ako dobrý a pri vybíjaní bol takmer v skrate :rolleyes: Chýbajúce napätie článku však elektronika vyhodnotila a hlavné rotory sa nespustili... po výmene vadného článku to už lietalo...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa mclareniak » 04 Aug 2020, 08:47

Baterie su nove, ale aj tak to skusam zo zdroja.
Atlan napísal:Tie hovienka v lavo kto tam naplacal?
Neviem asi cinan, alebo uz raz bola niekde v nejakom servise a tam to urobili, lebo sa vratila a na jednom motore chyba kryt.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa Zaky » 04 Aug 2020, 09:02

Odstraň pro jistotu to hnědé lepidlo u krystalu, dokáže dělat časem, jak degraduje zajímavé svody a zrovna u oscilátoru impedance dvakrát nízké nejsou.
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa mclareniak » 04 Aug 2020, 10:41

Jasne odstranit to lepidlo nie je problem. Len si nemyslim, ze by to sposobovalo kedze sa to vyvodov pre krystal nedotyka.
Bez názvu.png
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 04 Aug 2020, 11:02

Máš tam jeden rezistor v skrate, asi to nebude hlavný problém, ale oprav aj to ked už to máš vonku.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Zakrmovacia RC loď PRISMA

Príspevok od používateľa mclareniak » 04 Aug 2020, 19:32

Tak sa mi to asi podarilo opravit.
Ked bola doska mrtva, skusal som osciloskopom nieco merat. Oprel som hrot na jeden z kondikov co su s krystalom a doska ozila. Tak som ich obidva preletoval a lodka funguje. Skusal som ju asi 40x zap/vyp a bez problemov.
Tak uvidime ked bude v prevadzke ze ci nebude musiet zase za nou plavat. Hi

Dik za rady
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Napísať odpoveď