Spustenie Motora

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Spustenie Motora

Príspevok od používateľa Patrezko » 24 Jan 2011, 15:00

Zdravím Vás dostal sa ku mne jeden motor. Potreboval by som vediet ako ho spustit ake by bolo zapojenie, plus ten kondenzator. Netušim ako to má byť preto Vás žiadam o pomoc.

Prikladam nejake foto.
http://i56.tinypic.com/zbijb.jpg
http://i53.tinypic.com/e9wyuo.jpg
http://i53.tinypic.com/iohf75.jpg

Dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
pista486
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 40

Príspevok od používateľa pista486 » 24 Jan 2011, 15:06

predpokladám, že je z práčky a ty ani netušíš ako sú pozapájané vývody vinutí :D
tu ti poradí len google... daj si hľadať zapojenie jednofázového asynchrónneho motora a vyhľadaj si aj motor podľa štítka...
ale podľa mňa ti je na prd s prepáčením
0

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patrezko » 24 Jan 2011, 15:10

No na googli som nejak neuspel a neviem či je s práčky ale je to možne. Na prd mi nieje lebo chcem zase spojazdniť dedovu šečkareň :D.
0

Používateľov profilový obrázok
pista486
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 40

Príspevok od používateľa pista486 » 24 Jan 2011, 15:21

ja som našiel toto http://www.plcforum.it/forums/index.php?showtopic=22874 :D
ale tento motor ti je ozaj nanič ak ho chceš do sečkárne, na to by sa ti hodil nejaký iný a s väčším výkonom.
0

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Príspevok od používateľa raden » 24 Jan 2011, 15:23

určite je z práčky, zapojenie asi len s googlom
0

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patrezko » 24 Jan 2011, 15:29

pista486 napísal:ja som našiel toto http://www.plcforum.it/forums/index.php?showtopic=22874 :D
ale tento motor ti je ozaj nanič ak ho chceš do sečkárne, na to by sa ti hodil nejaký iný a s väčším výkonom.
dakujem, ale myslim ze vzhladom na velkost šečkarne a množstvo pokrivy :D to staci :D
0

Používateľov profilový obrázok
pista486
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BB
Vek: 40

Príspevok od používateľa pista486 » 24 Jan 2011, 15:41

tak prajem veľa šťastia pri zapájaní :)
odporúčam pomerať si cievky, podľa všetkého je jedna rozbehová, a predpokladám, že aj dve pracovné(rýchlo/pomaly) a tomu by mali zodpovedať aj impedancie a nastopercent nájdeš v tabuľkách, alebo na googli hodnoty rozbehových kondov. tuším sa to riešilo už aj tu, tak mrkni históriu.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 24 Jan 2011, 16:25

Výkon 270 W pri 430 otáčkach je určite lepší, ako "prstom do oka". (Človek taký výkon trvale nevyvinie).

Kondík je tam napísaný, je 14 uF.

Predpokladám, že šečkareň je sečkovica, mašina na rezanie sečky. Tam je dôležité mať na nej ten liatinový zotrvačník, (alebo aj dva), a pomerne veľkú remenicu. Otáčky by mohli byť tak okolo 60 za minútu ...

No a zapojenie by ti mohol posunúť 5ko ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Jan 2011, 18:38

Dolfi,ale si trafil,práve som to dočítal a už hladám múdry zošit.Musím to nakresliť a naskenovať potom to pošlem tak vydržte,Mám origoš schémy od tatramatiek 245 aj 353.
Kondíky tam idú 10mikro také velké šúlky,ale na sečkáreň by som ho nedoporučoval,možno to potiahne ale bude sa trápiť.Ked ho sprevoduješ na tých nízkych otáčkach tak,aby vládal,tak to pojde zase pomaly a vysoké otáčky 2700 sú len dvojpol,takže tam má menší výkon,to je vhodné na kosačku,lebo rotor má dosť velkú hmotnosť a tým aj zotrvačnosť .
Potreboval by si motor aspoň 1,5kW alebo minimálne 0,75kW.
Prílohy
motor tatramat zap.kon 001.jpg
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 25 Jan 2011, 20:56

5ko napísal:Potreboval by si motor aspoň 1,5kW alebo minimálne 0,75kW.
Never ! Keď som bol chlapčisko, tak otčim mal ešte dve kravy. A dali sme na sečkovicu tuším 350 W jednofázový motor. Bol štvorpólový, (~ 1 400 ot./ min.), takže sa nedal až tak sprevodovať na pomerne malú remenicu z gepla, (pohon koňmo). No bol som prenesmierne vďačný aj za takú "mizernú" pomoc od "slabučkého" motora ...

Také veľké motory sú skôr vhodné na trojfázovú sieť ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Jan 2011, 23:11

noo,chcel by som vidieť napr. takú 550W vrtačku Narex ktorá je na nízkych otáčkach pomerne silná,ako ťahá tú mašinu aj naprázdno bez rezania :wink:
Neviem dokedy by tam vydržala.?Ale to uznávam,že staršie motory boli dosť robustné a aj pri menšom výkone, zvládali dlhodobo určité preťaženie.Ale to boli vinuté poriadnym drotom a namáčané v šelaku, nie tieto pavučiny z ryže.
Tuto kosačku potiahne ten motor bez problémov.


Kua to čo su za zmetky, kto sa mi tam namontoval? :lol:
To nevizerá ako kosačka. :wink:

Nejako mu haraší,tiež sa mi to zdalo povedomé tá škatula ale moja už spí. :lol: nejaká chybička se vloudila,ale som ju vymazal,ktovie komu bude chýbať.
Prílohy
Fotografia0067.jpg
Fotografia0068.jpg
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 25 Jan 2011, 23:22, upravené celkom 2 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mir.ku
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 16 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Nová Paka

Príspevok od používateľa mir.ku » 25 Jan 2011, 23:18

... a kdepak jsi sehnal to bednu od zapisovače ZEPAKORD ? :wink:
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 26 Jan 2011, 22:36

5ko napísal:noo,chcel by som vidieť napr. takú 550W vrtačku Narex ktorá je na nízkych otáčkach pomerne silná,ako ťahá tú mašinu aj naprázdno bez rezania :wink:
No počkaj ! Prečo zrovnávaš liatinový jednofázový asynchrónny 350 W motor s nejakým vysokootáčkovým "vysávačovým" motorom z vŕtačky, ktorý je aj tak navrhovaný na prerušovanú prevádzku ...

(P.S.: Inak, doslova vysávačové motory použila Tesla Pardubice v magnetických páskových jednotkách na výrobu podtlaku pre "vzduchové kapsy" na pásku. A napriek tomu, že motory boli hóodne nižšie točené, bola to najproblematickejšia súčiastka v tej páskovej jednotke. Naviac, vyrábajúca neuveriteľné množstvo vodivého uhlíkového prachu). :?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Jan 2011, 22:50

Máš pravdu,trochu som to pritiahol za vlasy,s porovnaním .
Vrtačkový motor ked je dlho zaťažovaný cez regulátor v nízkych otáčkach sa poriadne hreje,lebo nemá dostatočné chladenie.
Vysavačové motory sa chladili nasávaným vzduchom ktorý ich obtekal,ale tieto nové zázraky sú viac vhodné na vykurovanie bytov ako na vysavanie, lebo 70°c na výfuku je bežné./dva v jednom :wink: /
Podobne ako mobily,niektoré lepšie fotia ako telefonujú :lol:

Takže dajme Pánu,čo je pánovo a sečkárni poriadny motor.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok