Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Hracia kocka s x51 a AVR

Hracia kocka s x51 a AVR

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Hracia kocka s x51 a AVR

Odoslaťod Kado » 03 Jún 2008, 20:57

K vytvoreniu hracej kocky s mcu AT89C2051 ma inspirovala konstrukcia hracej kocky s mikrokontrolerom PIC od Andreja. Konstrukcia je velmi jednoducha, pricom kocka sa ovlada jednym tlacidlom. Cislo "hodene kockou" sa zobrazuje na jednej LED sedemsegmentovke.
Funkcia programu je nasledovna: po resete mcu (mikrokontrolera) sa nastavia potrebne hodnoty do riadiacich registrov mcu. Na displeji sa zobrazi pomlcka. V hlavnom programe sa nevykonava nic. V preruseni od casovaca 0 sa kazdych cca 0,02s cita stav tlacidla. Ak je tlacidlo stlacene, tak sa inkrementuje (zvysuje) cislo (hodene na kocke), pricom na LED rychlo preblikuju cisla, takze hrac nevidi aktualne zobrazovane cislo. Ked pustime tlacidlo, tak sa zobrazi hodene cislo.
Program je napisany v asm v programe MIDE51, pricom prikladam cely zdrojovy text, hex subor ako aj schemu nakreslenu v Eagli...
Prílohy
kocka_2051.png
schema
kocka_51.RAR
(61.88 KiB) Stiahnutá 134 krát
Naposledy upravil Kado dňa 03 Jún 2008, 22:51, celkovo upravené 1 krát.
Kado
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 33.62
Založený: 02.09.2007

Odoslaťod čalfa » 03 Jún 2008, 21:34

ja som taktiez vytvoril podobnu kocku na zaklade andrejovho prispevku
no funkcia je zase o nieco ina:

pouzil som oba citace/casovace a prerusenie z vyvodu INT0, vysledne cislo je zobrazovane na sedemsegmentovke a ako doplnok som tam dal blikanie desatinej botky,

program funguje vlastne takto: zacina sa nastavovani periferii,, v hlavnom programe sa nevikonava nic iba skace sam na seba a caka na prerusenia,, citac/casovac0 rada vkuse do 5 a v momente stlacenia tlacidla sa vyvola prerusenie ktore odcita aktualnu hodnotu z citac/casovac0 a prevedie na sedemsegmentovku, citac/casovac1 vyvolava prerusenie kazdu pol sekundu a zneguje desatinu botku,,cize blika,

pre predstavenie som spravil aj video
https://youtube.com/watch?v=N-5FNEbCTG4
Prílohy
kocka.jpg
schema kocky
kocka s ATtiny2313.rar
tu je asm,hex a schema v eagle
(33.58 KiB) Stiahnutá 92 krát
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW
čalfa
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 26.78
Založený: 30.04.2007

Odoslaťod Kado » 03 Jún 2008, 21:43

super, moj plan bol spravit kocku s x51 a AVR, kedze pre x51 som ju spravil davnejsie, hodil som to sem...pre AVR nezostal cas..ale ako vidim, tak si to vyriesil za mna :wink:
pre AVR som chcel zvolit presne rovnaky sposob ako pre x51,len nebolo casu na napisanie softu a testovanie (sice za 2hodky to mohlo byt napisane a aj odskusane na kontakt. poli :D )
Kado
Obrázok používateľa
Power user
Power user

Odoslaťod boraicho » 03 Jún 2008, 22:11

len tak zo zvedavosti:

a tak by sa nedal napisať program aby že ked je stlačene tlačidlo tak žrebuje hej a potom jak sa pusti tlačidlo tak pomali doblikava až po 2-3 sekundach zastane
dalo??
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 28.76
Založený: 03.02.2007

Odoslaťod Kado » 03 Jún 2008, 22:24

Program sa da vytvorit pre rozne poziadavky...samozrejme aj tvoja predstava sa da zrealizovat...
Kado
Obrázok používateľa
Power user
Power user

Odoslaťod Ondro Piso » 03 Jún 2008, 22:27

čalfa, Kukol som na ten tvoj program asm a celkom sa mi paci. Jednoduchy, ziadne mena registrou, kratky, fakt super. Ja by som mal mozno 3, 4 stranky kodu. ...
Ondro Piso
Obrázok používateľa
Nový člen
Nový člen
Vek: 35.47
Založený: 21.10.2007

Odoslaťod čalfa » 04 Jún 2008, 11:56

Ondro Piso napísal:čalfa, Kukol som na ten tvoj program asm a celkom sa mi paci. Jednoduchy, ziadne mena registrou, kratky, fakt super. Ja by som mal mozno 3, 4 stranky kodu. ...

no snazil som
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW
čalfa
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 26.78
Založený: 30.04.2007

Odoslaťod andyn » 24 Feb 2010, 17:57

čalfa presne taketo niečo som hladal na skusanie prerusenia lebo teraz sa take niečo ako je prerusenie snažim pochopit a hladam taketo napady čalfa dakuje fakt super urobeny programik a hned ho aj vyskusam a pohram sa s ím díky
andyn
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Vek: 34.32
Založený: 02.05.2007

Naspäť na Môj výrobok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: bzuk a 2 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist