TDA2005 SW???

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
VikyHazard
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA ZB
Vek: 31

TDA2005 SW???

Príspevok od používateľa VikyHazard » 15 Aug 2009, 00:01

čawko mám doma malú skladačku s tda 2005, ked že mám zosilovač 2 kanálový tak by som k nemu chcel spraviť subwoofer no ked je to 2X20W to tda2005 tak by sa s toho dal spravyť aspoň 40W zosík na SW alebo je to nemožné??? ( na samotný vstup s pc bes výhybky zo zosilovača )
0

Používateľov profilový obrázok
lacika
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacika » 15 Aug 2009, 01:17

mostikove zapojenie mas v datasheete
a vsetko okolo toho.. subsonicky filter budes potrebovat, lebo pochybujem, ze zvukovka oreze horne pasma..

na volbu subwoofer/center v menu nepozeraj..
0
Myslieť, znamená hovno vedieť.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 15 Aug 2009, 03:13

Víc než 20W z jednoho toho TDA nedostaneš. On ten obvod má totiž 2x10W a jestli se zmůstuje dostaneš 20W. Dál se to můstkovat nedá takže 40W z toho nedostaneš ani kdyby ses rozkrájel.


Lacikaboss docela by mě zajímalo tvé vysvětlení jak souvisí dolnopropustný filtr realizovaný třebas tou zvuovou se subsonicem...
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Patrik Varga

Príspevok od používateľa Patrik Varga » 15 Aug 2009, 07:19

20W z toho dostaneš, ale pri 10% skreslení, čo sa vlastne už nadá ani počúvať...

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 15 Aug 2009, 08:43

Ak už, čo si nespravíš to s TDA2030 a tranzistormi?
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
lacika
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacika » 15 Aug 2009, 10:54

ja som tym subsoncom myslel dolnopriepustny filter..
0
Myslieť, znamená hovno vedieť.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 15 Aug 2009, 11:50

Laci tak to je pak ale něco jiného! Některé zvukovky umí plnit funkci takovéhoto filtru ale já dávám raději přednost hardwarovému řešení pro větší univerzálnost. Chceš si to navrhnout komplet sám, chceš jen schema a nebo stavebku?

Patriku to platí při 14V ale při stabilizovaných 18V se z toho dá vytřískat i 25W. Při takovém výkonu bude těch 20W ještě OK bez tebou uváděného 10% zkreslení. Doporučuji se podívat do tohoto threadu (který linkuji níže) kde právě vzniká velmi povedená konstrukce založená na tomto IO. Obsahuje dva můstkové zesilovače s výkonem 2x25W sinus, napájení stabilizovaným zdrojem, pasivní korekce využívající ke své činnosti veliké vstupní citlivosti tohoto obvodu. Dá se říci že je to nejlepší konstrukce s tímto IO kterou jsem zatím viděl. Po dokončení budou podklady volně k dispozici a proto vřele doporučuji se na to podívat.

http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=8238&p=3


Bobor - TDA20x0 posílený tranzuistory samozřejmě jde postavit ale je to volovina. Stejně jako použití všech těchto lowend IO na pohon subu. Rozumné je na pohon subu použít seriozní tranzistorový zesilovač. poud z nějakého (zřejmě hloupého či špatně vyhodnoceného) důvodu trváte na oužití O v subovém zesilovači pak bych použil dva TDA7293 v paralelním zapojení a nebo LM12CLK který je sice prima ale zase je pro změnu nezaplatitelný.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
VikyHazard
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA ZB
Vek: 31

Príspevok od používateľa VikyHazard » 15 Aug 2009, 13:37

dobre berme do úvahy že by som spravil ten zosík na SW s toho LM12CLK ale ked zapojím vstup do pc čo mám audio 7.1 zvuk tak tam mám aj výstup na sw , dalo by sa použiť to katalógové zapojenie ked to budem mať na pc???
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 15 Aug 2009, 14:46

Ano dalo bez problému. Mám s tím i modul. Foto nedodělaného modulu zde http://martin.kurpel.eu/public/uploads/LM12/1s.jpg http://martin.kurpel.eu/public/uploads/LM12/2s.jpg ale jak říkám je velmi drahý a to nezaplatíš. Já jsem je oupil výhdně od jedné firmy která je používala ve svém výrobním programu a pak ukončili výrobu takže mě nestálo víc než to TDAčko. Levněji tě vyjdou ty dva TDA7293 paralelně ale poctivý tranzistorák (jako je teřba leach nebo Aldax) je poctivý tranzistorák. Ten ničím nenahradíš. Pokud ti stačí menší výkon a říkáš si že je zbytečně silný tak přece nic ti nebrání použít slabší trafo.

http://cz.rs-online.com/web/search/sear ... LK&x=0&y=0
http://www.gme.cz/cz/index.php?product=310-151
http://www.gme.sk/sk/index.php?product=310-151
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Patrik Varga

Príspevok od používateľa Patrik Varga » 15 Aug 2009, 16:57

To: Thales
Ako sa zapájajú TDAčka, napr. aj to TDA7293 paralelne ? Zatiaľ som to ešte neskúšal. Mohol by si mi poradiť. Išlo by to aj s TDA2030 ?

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 16 Aug 2009, 02:11

Ta ono lze leccos ale otázka je jestli je to dobrý nápad. Mě to s TDA2030 rozhodně jako dobrý nápad nepřijde. Paralelní zapojení je myslím v datasheetu TDA7293 nebo 4 to je fuk. Třeba LM3886 to má také v datasheetu. A pokud to není v datasheetu bude to v aplikačních poznámkách.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

vietor

Príspevok od používateľa vietor » 16 Aug 2009, 06:00

ARA2/2004-most paralelne...7293.

Napísať odpoveď