Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • AC Regulated power supply

AC Regulated power supply

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

AC Regulated power supply

Odosla┼ąod Andy99 » 29 Apr 2018, 10:35

Dobry den zelam.

Rad by som Vam predstavil jeden vyrobok, na ktorom som aktualne pracoval. Ide o regulovatelny zdroj striedaveho napatia. Povodne malo ist o jednoduchu, nezaujimavu konstrukciu na stol. Nakoniec sa z toho vyklula jednoducha, no trosku zaujimavejsia konstrukcia.

Zdroj so vsetkymi komponentami som si najprv nakreslil v 3D.
full.JPG
Takto som mal zarucene, ze vsetky otvory budu pasovat 1:1. Krabica je vyrobena z 2.5mm hrubeho oceloveho plechu. Chcel som, aby sa neohla pod vahou transformatora. (No mozno som mohol pouzit aj tensi.) Krabicu som po vypaleni a ohnuti nalakoval bielym autolakom. Nakoniec som pridal niekolko vrstiev priesvitneho laku. Pocas osadzania sa stalo, ze niektore miesta bude nutne este trochu opravit.
IMG_20180211_113739.jpg
IMG_20180211_120542.jpg

Ako typ merakov som zvolil analogove. Viem, ze existuje vela digitalnych merakov, no nechcel som zbytocne pridavat nejaku elektroniku. Srdcom konstrukcie je autotransformator ESS 104, 4A s vystupmi ~125V, ~250V a regulovatelnym 0-250V. Pre napatia 125 a 250 som taktiez vytvoril samostane vystupy. Regulovatelny je pripojeny na svorky, ako aj na zasuvku. O jej kvalite radsej pomlcim. (Musel som jej trocha pomoct, aby bolo mozne svorky dotiahnut.)

Takto vyzera vysledna kontrukcia. Dufam, ze sa Vam bude pacit, tak ako mne.
Pr├şlohy
IMG_20180211_130000.jpg
IMG_20180428_162028.jpg
IMG_20180428_165744.jpg
Andy99
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 301
Vek: 30.65
Zalo┼żen├Ż: 05.03.2008

Re: AC Regulated power supply

Odosla┼ąod beny66ka » 02 M├íj 2018, 13:56

Moc hezká práce!
beny66ka
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 133
Zalo┼żen├Ż: 16.04.2016

Odosla┼ąod ace1x » 02 M├íj 2018, 15:26

Doporu─Źil bych je┼ít─Ť dod─Ťlat p┼Öizemn─Ťn├ş odj├şmateln├ęho krytu p┼Ö├şmo na PE pohybliv├Żm rozeb├şrateln├Żm spojen├şm. Spojen├ş p┼Öes ┼írouby a barvu k ┼íasi nebude ide├íln├ş.
Jinak poveden├ę K+
ace1x
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 231
Vek: 34.78
Zalo┼żen├Ż: 06.09.2014

Odosla┼ąod Andy99 » 02 M├íj 2018, 15:41

Dakujem za pozitivne reakcie :)
ace1x nap├şsal:Doporu─Źil bych je┼ít─Ť dod─Ťlat p┼Öizemn─Ťn├ş odj├şmateln├ęho krytu p┼Ö├şmo na PE pohybliv├Żm rozeb├şrateln├Żm spojen├şm. Spojen├ş p┼Öes ┼írouby a barvu k ┼íasi nebude ide├íln├ş.
Jinak poveden├ę K+

Samozrejme pod oboma uzemnovacimi skrutkami je farba zbrusena a pouzita vejarova podlozka. Prave kvoli dokonalemu kontaktu, ci proti pripadnemu uvolneniu.
Andy99
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod alidedko » 02 M├íj 2018, 19:10

Viem, ze sa to tu prebera pravidelne, ale.

Nie je slovencina krasny jazyk?
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3963
Vek: 27.13
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod Drakoush » 02 M├íj 2018, 19:18

Zvl├í┼í┼ą ke─Ć doty─Źn├Ż nevie dobre po anglicky a nap├ş┼íe "regulated" :D
Pritom tam malo by┼ą adjustable. Alebo regulated, ale malo sa mera┼ą nap├Ątie a regulova┼ą. No holt, ka┼żd├Ż sa potrebuje opi─Źi┼ą :)
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9272
Vek: 23.76
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod po4433 » 02 M├íj 2018, 20:19

alidedko nap├şsal:Viem, ze sa to tu prebera pravidelne, ale.

Nie je slovencina krasny jazyk?

─î├şta┼í mi my┼ílienky :potlesk:
po4433
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 238
Vek: 26.2
Zalo┼żen├Ż: 24.07.2011

Odosla┼ąod Andy99 » 02 M├íj 2018, 20:34

Ejha, kolko anglictinarov sa tu zrazu objavilo.
Drakoush nap├şsal:Zvl├í┼í┼ą ke─Ć doty─Źn├Ż nevie dobre po anglicky a nap├ş┼íe "regulated" :D
Pritom tam malo by┼ą adjustable. Alebo regulated, ale malo sa mera┼ą nap├Ątie a regulova┼ą. No holt, ka┼żd├Ż sa potrebuje opi─Źi┼ą :)
Aj samotny prispevok som mohol napisat aj cely v anglictine, no chcel som, aby to malo vacsiu vypovednu hodnotu, ako len obrazky. Anglictinu pouzivam denne, takze tvoja poznamka nie je na mieste.

A ano, uvazoval som o variable/adjustable/regulated... no nakoniec som zvolil toto podla vacsiny profesionalnych vyrobkov.
Andy99
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod E001 » 02 M├íj 2018, 20:55

No mo┼żno je to s tou engli─Ź┼íinou tak trocha v na┼íom najhlb┼íom ja. Kedysi d├ívno /za siedmymi horami/ teda pred ne┼żnou, sme akur├ít tak slintali nad katal├│gmi zo z├ípadu. ┼Ąa┼żko op├şsa┼ą pocit, ke─Ć som dostal prospekt fy.Conrad tu┼í├şm v 1982-om. :crying: Mohol som si tak akur├ít prelistova┼ą t├Żch h├ídam 1200 str├ínok na veeeee─żmi kvalitnom lakovanom papieri a pri v├Żvoji a bastlen├ş napr├şklad zos├şkov, alebo pr├şstrojov pre die─ż┼łu ─Źosi okop─Źi┼ą. Napr├şklad aj Tesla na Hi-Fi spotrebk├ích pre dom├íci trh zaviedla n├ípisy v anli─Źtine, lebo to vyzeralo ako na export a bolo to lep┼íie predajn├ę. Mysl├şm,┼że je to kdesi v n├ís zakorenen├ę. Rozdiel je sn├í─Ć iba v tom, ┼że vtedy sme mali v ┼íkole iba ru┼ítinu a dnes maj├║ mlad├ş anglinu a mali by ju aj spr├ívne vedie┼ą pou┼ż├şva┼ą. Ale v podstate ak si vyrob├şm hoci─Źo pre vlastn├║ potrebu, je jedno v akom jazyku s├║ popisy. Podstatn├ę je, ┼że ja im rozumiem a viem zariadenie spr├ívne obsluhova┼ą.
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 893
Vek: 61.81
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod Drakoush » 02 M├íj 2018, 21:51

Andy99 nap├şsal:Ejha, kolko anglictinarov sa tu zrazu objavilo.
Drakoush nap├şsal:Zvl├í┼í┼ą ke─Ć doty─Źn├Ż nevie dobre po anglicky a nap├ş┼íe "regulated" :D
Aj samotny prispevok som mohol napisat aj cely v anglictine, no chcel som, aby to malo vacsiu vypovednu hodnotu, ako len obrazky. Anglictinu pouzivam denne, takze tvoja poznamka nie je na mieste.

A ano, uvazoval som o variable/adjustable/regulated... no nakoniec som zvolil toto podla vacsiny profesionalnych vyrobkov.

Ale hej, mohol. Pointa je niekde inde. Zachytil ju E001. Je to oby─Źajn├ę opi─Źenie sa a v┼í├şmam si, ┼że to robia najviac Slov├íci a e┼íte viac ─Źesi, mlad├í gener├ícia ─Źechov implementuje anglick├ę slov├ş─Źka do s├║vislej vety, aby to bolo cool. Nie je to cool. Je to tr├ípne. Shit. (takto nejak sa to rob├ş).
Uzn├ívam, ┼że angli─Źtina je svetov├Ż jazyk, dokonca aj za totality bol... A ├íno, na popisy pasuje, lebo tomu rozumie ka┼żd├Ż. Ale rob├ş┼í to pre seba, nie na export, tak┼że tro┼íka n├írodnej hrdosti by neza┼íkodilo. A je jedno, ak├Ż jazyk pou┼ż├şva┼í v pr├íci. Aj ja komunikujem po anglicky so z├íkazn├şckou podporou, ale doma sa bav├şme po slovensky a na f├│re tie┼ż.

Ka┼żdop├ídne je to hlbok├Ż offtopic a ja ho t├Żmto kon─Ź├şm (aspo┼ł z mojej strany). K v├Żrobku - niet ─Źo doda┼ą, je to pekn├ę a funk─Źn├ę. Jedin├ę, ─Źo mi tam ch├Żba, je nejak├í forma ochrany.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9272
Vek: 23.76
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist