Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ako usp├íva┼ą extern├Ż HDD vo Windowse

Ako usp├íva┼ą extern├Ż HDD vo Windowse

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Ako usp├íva┼ą extern├Ż HDD vo Windowse

Odosla┼ąod Edgar » 13 Okt 2018, 09:12

Chcel by som sa sp├Żta┼ą, ku telke m├ím pripojen├ę HTPC ktor├ę vyp├şnam len ob─Źas, inak je st├íle v sp├ínku. M├ím tam aj extern├Ż disk ale v sp├ínku st├íle svieti a aj sa to─Ź├ş ─Źi┼że pre HDD to je stav ako keby i┼íiel nonstop a to ve─żmi nechcem. Neexistuje nejak├ę nastavenie v registroch Windowsu, ktor├ę by extern├ę disky odpojilo pri sp├ínku PC? Kompletne pre USB porty to rie┼íi┼ą nechcem, lebo PC preb├║dzam bezdr├┤tovou USB kl├ívesnicou.
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1806
Vek: 23.43
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Re: Ako usp├íva┼ą extern├Ż HDD vo Windowse

Odosla┼ąod Daevid » 13 Okt 2018, 09:54

Neviem ─Źi na toto je nastavenie, treba sa pozrie┼ą do roz┼í├şren├Żch mo┼żnost├ş spr├ívcu nap├íjania a do nastaven├ş v spr├ívci zariaden├ş.

─îo som si ale v┼íimol je, ┼że nie ka┼żd├Ż extern├Ż hdd sa vie usp├íva┼ą. Mal som jeden ext. hdd, ktor├Ż sa neusp├íval nikdy, zatia─ż ─Źo druh├Ż WD sa usp├íval ┼ítandardne pri ne─Źinnosti. Asi z├íle┼ż├ş aj od USB r├ímiku...
Daevid
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 120
Zalo┼żen├Ż: 15.11.2007

Odosla┼ąod rudko » 13 Okt 2018, 10:23

Ako pise Daevid. Power managemet musi podporovat externy disk. Nastavenie uspavania diskov je vo win globalne, tj ak sa uspavaju ok interne disky tak aj externe(ak to hw podporuje).
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2171
Vek: 33.91
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod romiadam » 13 Okt 2018, 23:19

Power managemet musi podporovat externy disk.

A kde sa to d├í skontrolovat. Kde uvid├şm ze to podporuje?
Nemáte niekto screenshot?
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3478
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod medved » 14 Okt 2018, 07:52

Na druhej strane je pod─ża m┼ła somarina zap├şna┼ą usp├ívanie diskov vo win, ke─Ć┼że je to glob├ílne pre v┼íetky disky + ─Źi to v├┤bec podporuje extern├Ż disk, odstavova┼ą si st├íle po ─Źase disk v PC nie je pr├íve najlep┼íie (┼żivotnos┼ą). Ned├í sa to lep┼íie rie┼íi┼ą vypnut├şm extern├ęho HDD vyp├şna─Źom na boxe ? alebo odpoji┼ą USB z PC. Ak teda ten vyp├şna─Ź box m├í.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 14 Okt 2018, 08:08 --

Hmm sk├║s pozrie┼ą e┼íte tu, len zbe┼żne som to preletel a t├í funkcia, na ktor├║ si sa p├Żtal je APM.
https://www.svethardware.cz/bios-9-dil- ... ii/27083-2

─îi to disk podporuje sa d├í zisti┼ą cez CrystalDiskInfo. Plus mus├ş to podporova┼ą aj dan├Ż extern├Ż box v ktorom je hdd. Pr├íve sa pozer├ím na moje 2 extern├ę HDD a jeden podporuje a druhy nie funkciu APM. To s├║ v rovnakom boxe. Aj ke─Ć je zvl├í┼ítne, ┼że to vraj nepodporuje pr├íve ten, ─Źo je WD Green, tak neviem kde je h├í─Źik... ten predsa sa vyp├şna najr├Żchlej┼íie a ─Źasto, ako to len ide.. ja som mu to pravda┼że zak├ízal, glob├ílne.

St├íle m├ím dojem, ┼że pri externom HDD ho najlep┼íie bude vyp├şna┼ą vyp├şna─Źom na boxe.
Pr├şlohy
sf.png
medved
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2288
Vek: 26.81
Zalo┼żen├Ż: 02.12.2008

Odosla┼ąod Edgar » 14 Okt 2018, 11:29

─Äakujem za reakcie, preto som sa p├Żtal na tie registre lebo v minulosti mi tu niekto poradil tak├ę nastavenie, aby sa po bezpe─Źnom odobrat├ş HDD odp├íjalo nap├íjanie z USB lebo disk sa aj vtedy st├íle to─Źil a fyzicky som ho odp├íjal ako keby "nasilu" (bolo po─Źu┼ą cvaknutie zaparkovania hl├ív ako ke─Ć sa nasilu odpoj├ş pr├şvod nap├íjania). Vyp├şna─Źom alebo fyzick├Żm odp├íjan├şm to u┼ż v├┤bec nechcem rie┼íi┼ą, lebo po mesiaci by to konektory ur─Źite nepre┼żili. Sk├║sim e┼íte zo srandy pozrie┼ą v BIOSe, ─Źi to nem├í selekt├şvne vyp├şnanie USB-─Źiek v sleep mode...
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 14 Okt 2018, 20:40

Tak BIOS m├í s├şce selekt├şvne vypnutie portov, ale iba celkov├ę, nie ┼że iba po─Źas re┼żimu sp├ínku. Ale ─Ćal┼íie dne┼ín├ę zistenie je, ┼że ak je PC v sp├ínku tak na tom HDD LEDka nesvieti (vo Windowse pripojen├Ż = svieti, prenos d├ít = blik├í) no disk sa furt to─Ź├ş lebo to c├şti┼ą ke─Ć som ho zobral do ruky a prestal ke─Ć som odpojil k├íbel. Tak┼że to vyzer├í ako keby r├ím─Źek to aj podporoval, ale samotn├Ż disk nie...
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: vaanja a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist