Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ako zap├íjkova┼ą v├Żkonov├Ż SMD tranzistor

Ako zap├íjkova┼ą v├Żkonov├Ż SMD tranzistor

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Ako zap├íjkova┼ą v├Żkonov├Ż SMD tranzistor

Odosla┼ąod Victorio » 26 Mar 2019, 14:28

Ako zap├íjkova┼ą SMD tranzistor MOSFET IRF6775 ?
Teoreticky viem, dok├ízal som ho odp├íjkova┼ą teplovzdu┼ínou pi┼íto─żou, teraz u┼ż m├ím aj teplovzdu┼ín├║ stanicu .
Ale m├í to punt├şky pod kovov├Żm krytom, teda treba spravi┼ą nie─Źo ako reball akur├ít iba tri guli─Źky :)
Ak├║ bude ma┼ą istotu ┼że sa to prepoj├ş ?
A ─Źo je lep┼íie kvapn├║┼ą tam c├şn, alebo rad┼íel p├íjovaciu pastu ? Ak to nahrejem, tak ja tam nebudem vidie┼ą ─Źi sa to roztav├ş alebo nie.
A aj tak mi ti pripad├í brut├ílne ohria┼ą to na 300-350 stup┼łov, ktor├ę znesie asi iba kr├ítkodobo a potrebujem ich zap├íjkova┼ą 6 ks!
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 320
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Re: Ako zap├íjkova┼ą v├Żkonov├Ż SMD tranzistor

Odosla┼ąod Dali2 » 26 Mar 2019, 14:40

Teplovzduska je na odpajkovanie, na pajkovanie je reflow pec. Ani zuby si doma nevrtas, aj ked mas doma tenke vrtaky...
Dali2
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 795
Vek: 52.18
Zalo┼żen├Ż: 01.09.2008

Odosla┼ąod Zaky » 26 Mar 2019, 14:49

Horkovzduchem se toto norm├íln─Ť bez probl├ęm┼» d├í ud─Ťlat, pokud je deska mnohavrstv├í, tak l├ępe se spodn├şm p┼Öedeh┼Öevem. Reflow v peci nen├ş t┼Öeba, u desek, kde se po reflow dodate─Źn─Ť osazuj├ş tepeln─Ť neodoln├ę komponenty to bez jejich vyjmut├ş ani nen├ş mo┼żn├ę.
Zaky
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 127
Zalo┼żen├Ż: 08.11.2014

Odosla┼ąod Victorio » 26 Mar 2019, 19:08

├íno, v reflow peci to nepripad├í do ├║vahy, doska je obojstranne osaden├í kvantom smd s├║─Źiastok, vr├ítane procesora a pod.
aj spodn├ęho predohrevu sa ob├ívam, aby neopadali smd rezistory a kondenz├ítory ktor├ę s├║ tie┼ż pod t├Żmi tranzistormi, ktor├ę chcem zap├íjkova┼ą. tak┼że to je nutn├ę spravi┼ą ─Źo naj┼íetrnej┼íie.
no bude to z├íbava u┼ż sa te┼í├şm :roll:
Dali2: fakt m├ím doma zub├írske vrt├íky aj v┼Ľta─Źku , a aj som to chcel sk├║si┼ą ale nechcel som dopadn├║┼ą ako Mr.Bean :P
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Victorio » 09 Apr 2019, 15:40

Tak podarilo sa, trocha som sa s t├Żm pohral, ale nebol to a┼ż tak├Ż probl├ęm,
spoje som pomocou p├íjkovacej pasty a ods├ívacieho p├ísiku o─Źistil, norm├ílnou p├íjkou som spravil na vn├║torn├ę body pre tranzistory tri k├┤pky, ale ned├íval som p├íjku na obvod kde sa prip├íja kovov├Ż kryt tranzistora.
Potom som to nahrial teplovzdu┼íkou na cca 320stup┼łov, cca 30 sek├║nd a pritla─Źil. A a┼ż potom som zap├íjkoval vrch tranzistora.
S├şce u jedn├ęho z 8 ks som to musel zopakova┼ą na 3 kr├ít lebo ne┼íiel jeden kan├íl zosilova─Źa ale u┼ż to ide. :applause:
Probl├ęm je v tom, ┼że pri takomto sp├┤sobe nevid├şm, ─Źo sa deje pod s├║─Źiastkou, ale pri troche cviku sa to d├í aj "amat├ęrsky" u┼ż len sta─Ź├ş "veri┼ą" ┼że c├şn sa roztav├ş a prepoj├ş

A na z├íver iba info, ┼że boli odp├ílen├ę koncov├ę MOsfet tranzistory, predzosilova─Ź a za v┼íetko zrejme m├┤┼że skratovan├Ż SMD keramick├Ż kondenz├ítor u ktor├ęho som mal podozrenie, ale nevedel som ─Źi je vadn├Ż predzosilova─Ź alebo kondik.
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist