Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Audio-switch

Audio-switch

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Audio-switch

Odosla┼ąod j_paseka » 08 Dec 2015, 10:42

Modul audio-switche jsem vlastn─Ť aktu├íln─Ť nepot┼Öeboval. Nicm├ęn─Ť pro jeho stavbu jsem se rozhodl z ─Źist├ę pot┼Öeby si n─Ťco ubastlit.
Po┼żadavky na funkci byly jasn├ę. Za p┼Ö├ştomnosti NF sign├ílu na vstupu sepnout rel├ę, po jeho z├íniku dr┼żet rel├ę sepnut├ę po nastaven├Ż ─Źas a pak jej rozepnout.
Modul jsem vybavil indika─Źn├şmi LED signalizuj├şc├ş stav sepnuto (zelen├í) a stav rozepnuto (─Źerven├í). Zapojen├ş jsem nav├şc doplnil p┼Öep├şna─Źem pro volbu re┼żim┼»:
ÔÇ×trvale zapnutoÔÇť ÔÇô rel├ę je sepnut├ę bez ohledu na p┼Ö├ştomnost NF sign├ílu, sv├şt├ş zelen├í LED;
ÔÇ×trvale vypnutoÔÇť - rel├ę je trvale rozepnut├ę, sv├şt├ş ─Źerven├í LED;
ÔÇ×autoÔÇť - rel├ę sepne p┼Öi p┼Öiveden├ş NF sign├ílu na p┼Ö├şslu┼ín├Ż konektor a po jeho z├íniku dr┼ż├ş rel├ę kontakty sepnut├ę je┼ít─Ť asi 2 min, LED indikuj├ş stav.

Deska Audioswitche je dopln─Ťna i o zdroj ┬▒ 15V tvo┼Öen├Ż Zenerov├Żmi diodami. Je navr┼żen na odb─Ťr 150mA pro p┼Ö├şpdn├ę nap├íjen├ş p┼Öedzesilova─Ź┼», aktivn├şch v├Żhybek a pod. .
Modul je vybaven vlastn├şm transform├ítorem 4,5 W, ji┼ít─Ťn├Żm tavnou pojistkou. Na stran─Ť s├ş┼ąov├ęho nap─Ťt├ş je modul tak├ę ji┼ít─Ťn varistory proti p┼Öep─Ťt├ş. Konektor pro p┼Öipojen├ş s├ş┼ąov├ęho nap─Ťt├ş 230V jsem zvolil typu WAGO. Maxim├íln├ş sp├şnan├í z├ít─Ť┼ż je d├ína zat├ş┼żitelnost├ş kontakt┼» rel├ę, tedy 10A.

http://pasecka.rajce.idnes.cz/Audioswitch
Pr├şlohy
DSCN2207.jpg
DSCN2208.jpg
DSCN2210.jpg
Naposledy upravil mirosne d┼ła 08 Dec 2015, 17:31, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
D├┤vod: Vlo┼żenie obr├ízkov
j_paseka
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 37
Zalo┼żen├Ż: 04.09.2015

Re: Audio-switch

Odosla┼ąod platon.rado » 08 Dec 2015, 11:59

Pekn├í pr├íci─Źka...Podobn├ę som robil pred rokom http://www.maduda.sk/Project.aspx?id=31
Najlep┼íie repros├║stavy nie s├║ tie,ktor├ę n├ím najviac daj├║,ale tie ktor├ę n├ím najmenej stratia.
platon.rado
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4698
Vek: 43.63
Zalo┼żen├Ż: 20.02.2008

Odosla┼ąod AlbertEinstein » 09 Dec 2015, 01:07

M├í┼í to pekn├ę :) Odkial si ─Źerpal a ─Źo sch├ęma ?
Nikto nieje najm├║drej┼í├ş a preto s├║ rady od druh├Żch tie┼ż dobr├ę. S├ím to vid├şm na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin
AlbertEinstein
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2081
Vek: 25.04
Zalo┼żen├Ż: 03.03.2012

Odosla┼ąod j_paseka » 10 Dec 2015, 10:46

Z├íklad tvo┼Ö├ş sch├ęma uved├ę na elwebu - http://elweb.cz/clanky.php?clanek=110 . Zapojen├ş jsem upravil v detailech. P┼Öidal jsem indikaci pomoc├ş LED a p┼Öep├şna─Ź re┼żim┼».
Pr├şlohy
audioswitch_schema.png
j_paseka
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 37
Zalo┼żen├Ż: 04.09.2015

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist