Gameport Atari ST

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa Duro » 09 Máj 2019, 22:21

Tento mini vyrobok vznikol pri snahe vyskusat stare atari ST ku ktoremu som nemal joystick. Nasiel som vsak gameportovy joystick a navrhol schemu + DPS vid obrazky. Schema je jasna asi na prvy pohlad. Kedze moj gameportovy joystick ma az 4 tlacidla a atari joystick len 1 (fire) tak som do schemy dal rezistory R6 - R8 ktore sluzia na vybratie zelanych "tlacidiel" ktore maju sluzit ako povodne tlacidlo joysticku. DPS je vyrabana frezovanim, povodne som nechcel pouzit obrovske 1206 komponenty, ale nakoniec som sa pre ne rozhodol aby som sa zmestil na jednu vrstvu.
Prílohy
ATARI gameport joystick.jpg
ATARI gameport joystick diagram.jpg
Gameport to 9pin joystick bottom.jpg
Gameport to 9pin joystick top.jpg
0
Merať znamená vedieť.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa lacog » 10 Máj 2019, 10:20

Atari ST som niekedy obdivoval v časopisoch ;-) Mal som Atari 800 XE
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa Victorio » 10 Máj 2019, 15:19

Atari 800XL mám doma, chcel by som ho niekedy vyskúšať, ale už som zabudol ako naštartovať cartridge pre turbo modul, myslím že turbo2000, aby som mohol niečo nahrať z pások - ak tam ešte nejaký "magnetizmus" ostal. :P
Modul ma tlačítko a ak si dobre pamätám, treba stlačiť horné a dolné tlačítko na pravej strane (na Atari ST sú asi hore ).
To boli zlaté časy prvé PMD85, potom Commodore C64, Atari , Amiga, a teraz toto všetko schová do kapsy malý čip aj s nahratým s Windowsom :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2500
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa enigma » 10 Máj 2019, 16:34

presne tak , ako píšeš .... dobré staré časy , keď ľudia viacej používali hlavu . dnes všetko hľadajú na nete .... ja sa chystám odskúšať starý dobrý C 64 ...... ešte že mám dva Joisticky k nemu .....
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa Victorio » 10 Máj 2019, 20:03

Na skole sme mali dve c64 aj s disketovymi jednotkami v tom case to bol unikat, mali super zvuk hry v porovnani s pmd 85
Potom nam nasi kupili atari z tuzexu ale len s magnetofonom :(
Deti teraz nemaju sajnu co sa skryva za tym aby nejaky program fungoval, iba stiahnut appku a hotovo...
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2500
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa enigma » 10 Máj 2019, 20:30

presne tak . nevedia že sme voľakedy sami písali programy , nevedia čo znamená " Found TURBO " a skrutkovačom nastavovať hlavu kazeťáku , až kým sa čiarky nezúžia čo najviacej .....
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa milansprlak » 11 Máj 2019, 08:54

Ja tiež ešte mám doma po ocovi funkčny Atari 800xe so joistikom a s magnetofonom. Ako male dieta som sa hraval na nom hry a pisal jednoduche programy. Minule som rozmyslal ze by som ho este vyskusal len uz nemam TV s analog tunerom ani kazety :( Kabel na digitalny tv myslim ze sa da kupit na ebayi. Existuje ale nejaka redukcia ze by som do Atari nahral hry z novodobeho pc? Hry sa daju niekde na internete stiahnut? Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7694
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa Merak » 11 Máj 2019, 09:54

Atari800XE má aj A/V výstup pre SCART na tom DIN5 konektore.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa Victorio » 11 Máj 2019, 11:18

na internete som našiel hry iba ako simulátory napr. aj pre Atari : Rescue on Fractalus, ale to už teraz nie je ono, už sme si zvykli na prepracovanú renderovanú grafiku, stereo zvuk ...
Už vidím ten pohľad naśich detí, keby sme domov priniesli starú jednoihličkovú tlačiareň BT100, predávala sa aj s kazetovým magnetofónom SM260 a ako žasneme nad tým, ako nám to cez indigo tlačí text :applause:

milansprlak : možno skôr by sa dali zohnať zdrojáky ako binárne súbory ktoré by sa dali napáliť do EPROM a spustiť cez cartridge na Atari. Akurát treba programátor, resp. možno sa dá to poriešiť už novšími obvodmi, nejaký eeprom alebo simulátor dátového cartridge.
výhoda že program sa nahraje okamžite čo v prípade magnetofónu je vec desiatok minút a s neistým výsledkom.
ake to skôr na dlhé zimné večery kto sa chce pohrať :)
napríklad niečo také https://github.com/Idorobots/atari-xe-multicart

alebo rovno niekde zohnať ale dať 10€ za hru hmmm
http://atariage.com/forums/topic/290682 ... artridges/
0

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa skromny » 11 Máj 2019, 12:28

milansprlak napísal:...Existuje ale nejaka redukcia ze by som do Atari nahral hry z novodobeho pc? Hry sa daju niekde na internete stiahnut?...
existuje viacero moznosti (ci uz jednoduchostou, cenou, pristupom,...), ci uz cez cartridge, alebo SD kartu 1, 2, popripade priamo do PC, ci uz cez RS-232 alebo USB a hry/sw najdes pomerne jednoducho aj cez google - daj si hladat "atari 8bit tosec" - hned prvy link na archive.org (nie som si isty legalnostou tak pre pripad mozneho zdvihnuteho prstu radsej takto...)
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa milansprlak » 11 Máj 2019, 12:50

Dakujem za odpovede. Ma niekto s tymto skusenosti?
https://www.ebay.com/itm/ATARI-XL-XE-SI ... Swo3xcl5a3
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2500
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Gameport Atari ST

Príspevok od používateľa enigma » 11 Máj 2019, 13:04

keď sa tu už spomínala tlačiareň .... mám " traktor " seikosha , 9 ihličkovú .... je to ešte niekde použiteľné ? ( mám ku nej aj komplet C 64 s príslušenstvom )
0

Napísať odpoveď