Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Odosla┼ąod Wili » 18 J├║l 2018, 20:18

Pr├íve budujem mal├ę gitarov├ę kombo a povedal som si ┼że popri tom bordeli sa zvezie aj nejak├Ż gitarov├Ż efekt. U┼ż ve─żmi dlho sa chyst├ím postavi┼ą si nejak├║ gitarov├║ skres─żovaciu krabi─Źku a aj za t├Żmto ├║─Źelom v ┼í├║fl├şkoch u┼ż asi 10 rokov ─Źakaj├║ germ├íniov├ę Tesla GC518 (z vykuchan├Żch musicov 70/130) k├Żm nastane ich spr├ívny ─Źas a ten pr├íve nastal :-) chcel som prav├Ż oldschool germ├íniov├Ż fuzz, tak som pokukoval a in┼ípiroval sa na internete a pou┼żil overen├║ sch├ęmu.

Z k├┤pky GC518 ─Źo som mal som navyberal tie v├Żberov├ę s najvy┼í┼í├şm zosilnen├şm. Krabi─Źka je nejak├í Hammond na tento ├║─Źel ur─Źen├í. Chcel som aby to bolo tip-top ako tov├írensk├Ż v├Żrobok a ┼żiadne nespo─żahliv├ę k├íbliky a bordel, tak som to postavil komplet cel├ę na DPS na ktorej je uchyten├ę ├║plne v┼íetko, tak┼że jedin├Ż k├íbel je nap├íjac├ş k 9V baterke. Je to aj jednoduch┼íie rie┼íenie lebo ten prep├şna─Ź, jacky potenciometre a v┼íetko by malo fakt ve─żmi ve─ża v├Żvodov a k├íblov... aby sa to dalo pekne namontova┼ą do krabi─Źky pou┼żil som neutrick jacky s maticou, kt. je akoby skrutka ─Źo sa zapust├ş do jacku a nie opa─Źne ako to va─Ź┼íinou b├Żva.

Ve─żmi sa mi p├í─Źia origin├ílne potla─Źen├ę krabi─Źky tak som si vyrobil origin├ílny dizajn ak├Ż nikto nem├í :twisted: z├ímerom bolo aby to navodzovalo trochu tak├Ż psychadelick├Ż dojem 8) tak som tam chcel dat UV ledky s nimi to vyzeralo fakt super, len dost osil┼łovali a boleli z toho o─Źi tak som nakoniec dal zelen├ę ─Źo bola varianta ─Ź.2. K├Żm som na┼íiel tie spr├ívne ledky vysk├║┼íal som asi 10 druhov a r├┤znych farieb :rolleyes: P├┤vodne som chcel vyp├íli┼ą obrazok laserom ale krabi─Źku som nechcel eloxovan├║ aby to malo ten prav├Ż vintage look, ale m├ím to len zo surov├ęho hlin├şku kt. som obr├║sil a teda laserovat sa tak kvalitn├Ż obr├ízok bez eloxu ve─żmi nedal, preto to je nakoniec spraven├ę na nejakej UV tla─Źiarni alebo ─Źo to je. Je to dos┼ą oteru odoln├ę a vyzer├í to super.

Tak├Żto FUZZ efekt v obchode stoj├ş neskuto─Źne ve─ża pe┼łaz├ş, a doma postaven├ę ma to vy┼ílo asi 4x menej a e┼íte je to aj origin├ílnej┼íie 8)

A ─Źo to rob├ş po elektrickej str├ínke? v podstate zo s├şnusovky to sprav├ş obd─║┼żnik, potenciometrami sa potom d├í nastavova┼ą zaoblenos┼ą hr├ín toho obd─ż┼żniku ve─żmi pekne plynule a teda ├║rove┼ł resp. charakter skreslenia. Prep├şna─Ź funguje ako bypas. Vstupn├Ż jack z├írove┼ł funguje ako vyp├şna─Ź pre pripojenie nap├íjania pre cel├Ż efekt.

Keby V├ís zauj├şmalo to grcnut├ę lepidlo z tavnej pi┼ítole uprostred DPS to je preto lebo ak som zatla─Źil na ledky z vrchu pri montovan├ş do krabi─Źky tak to chcelo odlupova┼ą spoje z DPS, tak┼że to je tak├í forma fix├ície :oops:

V pr├şloh├ích na konci priklad├ím aj s├║bor pre v├Żrobu DPS ak by to niekto n├íhodou chcel stava┼ą. Ak by niekto nezohnal GC518 je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą v podstate ak├ęko─żvek germ├íniov├ę PNP tranzistory, pr├şpadne ak nezo┼żeniete ┼żiadne tak by to malo fungova┼ą aj s oby─Ź. BC557 a pod.
Pr├şlohy
IMG_1330.JPG
IMG_1331.JPG
IMG_1332.JPG
IMG_1322.JPG
IMG_1325.JPG
HendrixFuzz.brd
(55.76 KiB) Stiahnutá 20 krát
HendrixFuzz.sch
(614.52 KiB) Stiahnutá 39 krát
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1555
Vek: 30.4
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Re: Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Odosla┼ąod hitule » 18 J├║l 2018, 21:55

P─Ťkn─Ť ud─Ťlan├Ż, ty ledky jsou d├ęmonick├Ż :D to kdy┼ż uvid├ş mal├Ż d─Ťti, tak se budou pomo─Źovat :D :D K+
hitule
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 410
Zalo┼żen├Ż: 03.10.2013

Odosla┼ąod deepspace » 18 J├║l 2018, 21:56

P─Ťkn├í pr├íce ;) K+
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 458
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod Lubes » 19 J├║l 2018, 06:45

Parádna práca ! :thumbup: Vyzerá to fakt dobre.
Gitarov├Ż efekt som tie┼ż staval pred p├ír rokmi, nakoniec som na┼íiel nie─Źo od Marshallu, malo par├ídny efekt, akur├ít som nevedel zohna┼ą ten prep├şna─Ź na bypas.
Lubes
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 15
Vek: 29.49
Zalo┼żen├Ż: 10.02.2008
Paragraf: 22

Odosla┼ąod hitule » 19 J├║l 2018, 10:21

Lubes: oni se daj├ş sehnat u┼ż v pohod─Ť v ─îR jen stoj├ş 2 - 3 kila kus.
hitule
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 410
Zalo┼żen├Ż: 03.10.2013

Odosla┼ąod Loloone » 19 J├║l 2018, 10:53

K+ prima design :thumbup:
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp
Loloone
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1367
Vek: 47.33
Zalo┼żen├Ż: 29.08.2010

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist