Hi-Fi Leach by Wili

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Wili » 09 Feb 2013, 13:38

Chcem Vam predstavit moj najnovsi vyrobok... je to Leach amp so zameranim na kvalitnejsie Hi-Fi ucely, vsetci ho velmi dobre urcite poznate, takze nebudem rozpisovat podrobnosti snad len osadenie... vstup: BC546/556, predbudice: MJE340/350, budice MJE15032/33, koncove tranzistory: 5 parov 2SC5200/2SA1943 na kanal.

Zdroj tvori 700W toroid, po usmerneni dava naprazdno presne 2x80V. Zdroj je dost tvrdy a s prehladom krmi zosilnovac s dost malym poklesom napatia aj pri budeni. Filtracia je 2x30 000uF/80V. Dosky leachov som navrhoval sam, je to prerobene aby tam lepsie sedeli MJE tranzistory, potom je tam obvod na riadenie klud. prudu cez nasobic Ube, priamo na doske su aj integrovane ochrany. Prudova ochrana je nastavena tak aby zosilnovac pracoval do 8R zataze. Pri budeni do 4R uz zabera ochrana. Pravdepodobne by zosilnovac zvladol aj zataz 4R a tak dal vykon cca 500-600W ale bal som sa to skusat, lebo to uz by bolo na hranici zivota a smrti tych Toshib. Aj tak mam len 8R reprosustavy takze mi to vyhovuje a 4R prevadzku by som ani nevyuzil.

Cely zosilnovac riadi modul od Truneka (Rado Maduda). Je to On/OFF modul s LC filtrom + softstart + remote in/out... musim ho pochvalit, pretoze je to genialna vecicka a usetril mi mnoho casu navrhom a kreslenim vlastneho standby modulu. Takto som mal hotovy plosak a len osadil suciastky, je jednoduchy na stavbu a mal som ho hotovy za hodinku. Bal som sa trosku ci ten standby odber nebude velky, ale meral som to digitalnym spotrebometrom a zosilnovac zerie na standby 0,7W a pri zapnutom stave celeho mojeho zosilnovaca to je cca 46-50W. Zapinanie mam cez Antivandal tlacitko, ako indikacia zapnutia sluzia dve 5mm ploche supersvietive biele led diody, ktore su umiestnene pod gombikom hlasitosti. V prednom panely je vyfrezovany zapust, ktory ma vacsi priemer ako gombik hlasitosti a hlbku 2mm. Takze pri zapnuti zosilnovaca sa hlasitost jemnucko po obvode rozsvieti. Cez den to skoro ani nevidno, a v noci to je tak akurat, ze to neposobi rusivo, len ako orientacny prvok kde sa reguluje hlasitost. Remote in/out mam vyvedene na panely v zadu cez 3,5mm jack, a spravil som si aj kabel z jacku na USB, takze sa to da pouzit tak, ze ked sa zapne PC zapne sa aj zosilnovac.

Horny a spodny panel su ocelove, predny a zadny panel hlinikove, vsetko nastriekane reaktivnou zakladnou farbou Primer a potom na akrylat cierna matna. Potom som dal popisky gravirovat laserom, ktory odpalil prec ciernu farbu. Povodne som chcel aby pismenka ostali strieborne, ale nakoniec po prvom "laserovani" to vyzeralo tak, ze to odpieklo prec len ciernu a zakladna(siva) ostala, co sa mi nakoniec aj viac pacilo, pretoze to vyzera uplne ako sietotlac. Skusal som skusobne aj 2x na rovnake miesto laserom vypalit text ale ta zakladna farba sa javi nejaka super odolna. (autolakyrnici vravia, ze lepsia zakladna farba neexistuje tak zrejme maju pravdu :D) asi pre strieborne pismenka by to chcelo ine nastavenia lasera na vacsi vykon(bolo nastavene pre eloxovany hlinik).

No a k zvuku a testovaniu. Zosilnovac ma vykon cca 2x300W@8R. Pri testovani sa mi velmi pacil. Skusal som vsetko do 8R zataze. Voda v miske vrela ako sialena :D Tvrdy limit pri 100Hz, 10kHz, 20kHz uplne bez problemov, tepelne krasne stabilny. Tie toshiba tranzistory su super, co som z generatora poslal do zosilnovaca to z neho vyslo uplne bez akehokolvek zavahania. Pri testovani jedneho samostatneho modulu som este skusal aky odber ma modul v kludnom stave(cca 20W), pri max. vykone pri hranici limitu (cca 450W-480W) a pri tvrdom limite=obdlznik na max. vykon. (580-600W).
Prílohy
DSCF5624.JPG
DSCF5633.JPG
DSCF5629.JPG
DSCF5643.JPG
DSCF5642.JPG
0
Naposledy upravil/-a Wili v 09 Feb 2013, 13:53, upravené celkom 1 krát.

eagle130
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 00:00

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa eagle130 » 09 Feb 2013, 13:53

Jednoducho nadhera...
0

peterhostak77
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Dec 2012, 20:27
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 46

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa peterhostak77 » 09 Feb 2013, 14:32

Za peknú prácu určite K+. Akurát tú farebnú trojlinku by som asi potiahol priamo cez dieru dolu nie bokom ako si spravil. ale inak krása. :wink: :wink: :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Betaron » 09 Feb 2013, 15:26

Wili, velmi pěkné zpracování Leacha. Ukaž i detailnější fotky, např. modul zesilovače.
Jaká je výška modulu na žebrech? Černé tlačítko Antivandal je co za typ?
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa platon.rado » 09 Feb 2013, 15:47

Pekné pekné.Ale ako hovorí Betaron, fotky modulov by bodli.Chcem sa spýtať ešte na skriňu.Ten spodný plech si použil s inej krabice??Chladiče GAMA??? k+
Takto sa robia zosíky nie hocijaké sračky d krabíc od zdrojov.Páni berte si príklad.Česť výnimkám.Modul od Rada mám aj ja doma len hľadám ten správny koniec.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Wili » 09 Feb 2013, 16:39

Celkova vyska rebier chladica je 170mm, sirka DPS modulu je 105mm. Chladice mam z gamaaluminia. Antivandal tlacitko je klasicke nerezove tlacitko antivandal (nechcelo sa mi cakat mesiac, kym by mi prislo z ebayu cierne) a je strieknute tak ako ostatne veci zakladnou + cierna matna.

Horny a dolny kryci plech s vetracimi otvormi su z AZK220, sice boli v katastrofalnom stave ale podarilo sa mi ich nejako dat do kopy. Zohnal som ich z ciech od nejakeho chlapika, uz som ich dlhsie zhanal, ale stastna nahoda no... :rolleyes:

Este dodam... ta vyska 170mm, je nezmyselna, viem. Ale ta vyska je z toho dovodu ze zosilnovac mal povodne byt uplne iny. Mal to by Hybrid s elkovym korekcnym preampom + funkcia direct (nieco ako spravil Betaron, aj od neho som sa inspiroval). Predny panel mal obsahovat koliesko na menenie vstupov + basy + vysky + balance. V strede malo byt sklenene okienko a za nim vnutorne chassis tvaru U na ktorom boli 3x ECC83. Ten preamp aj existuje, aj je hotovy krasne na plosaku aj ho uz mam osadeny v tom vnutornom chassis, ktore pasuje do zosilnovaca, ale nepouzil som ten preamp z viacerych dovodov:

Asi som blbo navrhol napajanie toho preampu, kazdy kanal asi potrebuje osobitnu napajacu vetvu, a preto som mal dost velke presluchy kanalov, zrejme cez anodove odpory alebo co, ale po tyzdni laborovania som sa na to vysral lebo som na to uz nemal nervy a aj tak kvalitativne to nebolo ono. Tak som si povedal ze radsej ako montovat dokopy nejaky nechutny bastl ktory by bol kvalitativne diskutabilny, spravim aspon kvalitny a poriadny tranzistorak. Ked mam chut pocuvat hybrid, tak dam pred tranzistorak elkovy RIAA preamp a pocuvam platne :D Ten tranzistorak vznikol aj z ekonomickych dovodov, lebo elektronkac co bezne pouzivam je neekonomicky a zerie velmi vela elektriny :roll: a krmit neustale 200W do lamp (hoci aj pri tichsom pozerani filmov) sa mi nechce...

V prilohe je fotka samostatnych modulov (uz som to sem raz daval do sekcie na cem zrovna pracujete) + ako vyzera podsvietenie tlacitka, ale blbo sa to foti tak je to ako to je, len pre predstavu.
Prílohy
IMGP2068.JPG
DSCF5682.JPG
0

cyberyc
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 25 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Vidiek pri Pezinku
Kontaktovať používateľa:

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa cyberyc » 09 Feb 2013, 16:50

Velmi pekne, slovne spojenie ktore ma napadne je "cista elegancia".
Aj ten predny panel, uplne jednoduchy, perfektne.
Dakujem za moznost sa vynadivat...
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Betaron » 09 Feb 2013, 17:24

..njn, elektronkové korekce časem určitě zpojízdníš, rozdělení anodového napájení na kanál je nutné :wink:
Tehdy na verzi Leacha s flaškovými korekcemi bylo potřeba zadat do výroby speciál toroid 800VA s dostatečným počtem sekundárních vinutí, stál hromadu peněz :roll:
Obrázok Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Napster050 » 10 Feb 2013, 12:24

fajné 8)
chladiče sú KEA300 ? eloxoval si kde ? v Game ?
panely Quickpanel, či si tam len nalepil fóliu ?

EDIT: aha, o paneloch som už čítal... som to prvýkrát prehliadol :)
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Wili » 10 Feb 2013, 13:29

Ano chlaice su KEA300 eloxovane tiez v game... pre 4R zataz by bolo zrejme vhodnejsie pouzit K300 (rebra 40mm a 10mm zakladna), ale asi aj ten KEA300 by to asi uchladil, lebo teraz do 8R to s nim hreje len velmi malo.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa trunek » 10 Feb 2013, 20:48

Krása. Páči sa mi, keš sa to dotiahne do takého konca. Jednoznačne K+. A uhlaď káblovačku : )
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Napster050 » 11 Feb 2013, 03:52

Wili napísal:Ano chlaice su KEA300 eloxovane tiez v game... pre 4R zataz by bolo zrejme vhodnejsie pouzit K300 (rebra 40mm a 10mm zakladna), ale asi aj ten KEA300 by to asi uchladil, lebo teraz do 8R to s nim hreje len velmi malo.
za ten elox v Game si dal určite 3-4 krát viac ako za samotné chladiče... si to mal poslať radšej do quickpanelu, alebo kdesi inde.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Wili » 11 Feb 2013, 09:08

ani nie, praveze v quickpanely stoji elox nechutne vela.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa trunek » 11 Feb 2013, 17:31

Potvrdzujem. Diely čo som si dal eloxovať na DPA220 tie tyčky, platne, nožičky ma stáli menej ako 1€/kus. Niekde to boli položky za pár desiatok centov (predný čierny pás za menej ako 1€). Chladič som mal elexovaný za 2-3€/kus. Jeden chladič sa skladal z dvoch častí. Dal som si naceniť v Quickpanely a triezvy rozum vyhral. Ide to aj o polovicu lacnejšie ako to robia oni.
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Wili » 12 Feb 2013, 00:46

Takze po mensom tuningu mi to nedalo a skusal som ho aj do 4R zataze. Pri budeni jedneho kanalu s 1kHz som nameral vykon 520W, odber zo siete bolo 820W. Pri budeni obidvoch kanalov naraz s 1kHz som do 4R nameral 2x400W tesne pred limitom (na taky vykon je uz slabe trafo, ktore bolo aj tak extremne pretazovane a skory limit bol sposobeny zdrojom, odber bol 1300W) ked som ho este trochu viac vybudil a pokracoval dalej do tvrdsieho limitu tak som nameral 2x470W ale vtedy ten chudak maly toroid spapal zo siete 1500W, takze by do par minut celkom urcite zhorel. Pri takomto sinusovom budeni by sa aj celkom urcite casom upiekol koncovy zosilnovac, pretoze nebol velmi tepelne stabilny, no pri budeni hudobym signalom by sa mozno uchladil, ale chcelo by to asi aj tak ventilator.

Co som bol celkom prekvapeny bolo coho su schopne tie Toshiby. Z 5 parov vytrieskat taky vykon :rolleyes: :twisted: a ze to prezili. Asi kvalitna teplovodiva pasta a zrejme celkom pomaha, ked su tranzistory pritlacovane aj z hora hlinikovym profilom, ten sa tiez dost silno zohreje, takze odobera teplo z puzdier tranzistorov a dobre pritlaca puzdro tranzistorov po celej ploche, nie len v okoli srubky.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa trunek » 12 Feb 2013, 01:02

Wili kde boli robené popisky? Skúsil si to laserovanie.eu?
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hi-Fi Leach by Wili

Príspevok od používateľa Wili » 12 Feb 2013, 01:21

Pozeral som na toto laserovanie co si mi uz aj radil pred tym, ale Trnavu mam dost daleko, tak som pozeral u nas a v Presove v jednej reklamej firme co vyraba stitky a take veci maju tiez laser, ale akurat ked som potreboval popisky ja, tak sa im ako naschval v ten den rano pokazil laser, a nechcelo sa mi cakat tyzden kym ho pravia... Takze som siel do Kosic a tam su asi 3-4 dalsie firmy co maju laser, takze mi to vypalili tam, ale nepamatam si uz ako sa ta konkretna firma volala.
0

Napísať odpoveď