Hydraulika na malotraktor

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

stanly120
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 01 Mar 2014, 17:19
Bydlisko: Prešov

Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa stanly120 » 03 Apr 2014, 16:36

Ahojte ludia.... mam podomacky vyrobeny malotraktor z 1203 a chcem si dorobit hydrauliku. Poradte mi ako na to resp. ako by ste to robili vy ? plus foto ------>
Prílohy
fotografia0744_001.jpg
0
rad pomožem druhym, ak viem

stanly120
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 01 Mar 2014, 17:19
Bydlisko: Prešov

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa stanly120 » 03 Apr 2014, 16:52

*(toto puknute svetlo si nevšimať ) :D
0
rad pomožem druhym, ak viem

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa Sender » 03 Apr 2014, 17:17

Ono záleží jaký plánuješ nářadí.Obvykle se to řeší dvěma ramenama a třetím bodem.Je potřeba olejový čerpadlo,nádrž na olej,hydraulickej rozvaděč.
http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/11 ... ktor-2.jpg
http://inzeraty.bestforcar.sk/images/25 ... roby_2.jpg
http://www.agroseznam.cz/images_inzeraty/29654_1.jpg
0

JanoP

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa JanoP » 03 Apr 2014, 17:32

Pričarbal som tam veci, ktoré sú momentálne odobraté. 1 je hydraulický valec ktorý tlačí cez páku 2 a zbytok sa už dá pochopiť ako funguje.
Inak pekné vozítko, nie ako naša obluda.

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 03 Apr 2014, 17:38

pridelaj zaves, piest, a rozvadzac, olejove cerpadlo na remenicu dopredu, alebo skromnejsie ked staci, tak rucne zdvihanie "korbickove"
...BTW: toto je "svetelektro" nechcem :ignore: , ale nasetraktory, tak to je dost rozdielne slovo
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 09 Okt 2018, 18:33, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmazanie vulgarizmov
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

stanly120
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 01 Mar 2014, 17:19
Bydlisko: Prešov

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa stanly120 » 03 Apr 2014, 20:42

ano, rozmyslal som nad ručnym zdvihanim, na pravu ruku vodiča :) by to bolo asi najvyhodnejšie ... len ako to dat do kopy ... to nie je mi až take jasne ....
0
rad pomožem druhym, ak viem

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa martin63 » 03 Apr 2014, 20:51

na hydraoliku ti treba čerpadlo, priest a rozvádzač s pretlakovým ventilom. A samozrejme hydraolické hradice. No a potom ak mas aj kardán (čo asi nemáš), tak potom dať čepadlo na remenicu.

Ja mám s čerpadlo na remenici zlé skúsenosti. To potom radšej dať na ozubené kolesá alebo reťaz. Mne na remenici čerpadlo šmíkalo a ničili sa remene. Potom som to prerobil na kardán.
0

stanly120
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 01 Mar 2014, 17:19
Bydlisko: Prešov

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa stanly120 » 03 Apr 2014, 22:35

ano to je jeden zo sposobov .. no ja viem o jednoduchšom .... myslel som že o tom mi niekto povie dačo ...
0
rad pomožem druhym, ak viem

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa clim-ber » 04 Apr 2014, 00:21

0

jester
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa jester » 04 Apr 2014, 06:57

Ahoj!
Skús si prejsť forum http://www.nasetraktory.eu/forum/, prípadne sa tam poradiť, inšpirovať :D
0

stanly120
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 01 Mar 2014, 17:19
Bydlisko: Prešov

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa stanly120 » 10 Apr 2014, 18:38

nič z toho ! :D :D myslel som že sa mi niekto pochvalite ako ste to urobili :D a nie linky na stranky .. :D
0
rad pomožem druhym, ak viem

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Apr 2014, 19:32

Ked si predstavím motor s prevodovkou s 1203ky, tak uvažujem, kam by sa dalo pripojiť hydraulické čerpadlo?
Za prevodovku na kardanový kríž to nepôjde, neťahalo by ho v Neuráli,/bez pohybu/,
odpredu ho dať na klinový remeň tiež nie je bohviečo,ten má čo robiť s vodnou pumpou a dynamom,takže by si musel oželieť slimáka na klukovke na ručné pretáčanie klukou a urobiť tam redukciu ,buď napriamo oproti klukovke,alebo prirobiť duplaremenicu alebo ozubené koliesko na reťazový prevod na čerpadlo.
Ešte by sa dal využiť hrebeň na zotrvačníku, ale to by sa muselo do toho odliatku na vhodnom mieste vyflexkovať otvor pre ,,napichnutie ozubeného kolieska čerpadla a urobiť vhodný držiak čerpadla.
Keby si mal možnosť zohnať to čerpadlo,čo sa používa na nákladných autách ktoré majú sklopné zadné čelo,tak máš vyhraté. Je tam samostatný elektromotor aj s čerpadlom aj nádržou, a ovláda sa to tlačítkami,alebo páčkami.Elektromotor by uživil aj pôvodný alternátor,alebo pridaná silnejšia baterka. Najjednoduchšie ale fakt zostáva len ručná klučka s trapezovou tyčou,no to záleží od tvojich možností a podla toho, čo všetko chceš na to zavesiť a ako často to bude treba dvíhať hore dolu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

stanly120
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 01 Mar 2014, 17:19
Bydlisko: Prešov

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa stanly120 » 10 Apr 2014, 21:26

ok važim si to. tie rady, ano mas pravdu, nieje to najväčšitraktor ale snaha sa ceni :) , ale ako som už pisal ja uvažujem radšej nad niečim jednoduchšim .... = urobit si to ručne .- hore dole .... a na tento sposob by som rad tu privital nejake rady :)
0
rad pomožem druhym, ak viem

StavJi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 22 Jan 2014, 14:01
Bydlisko: Olomouc

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa StavJi » 10 Apr 2014, 21:50

Já ti můžu poradit zkusit sehnat pumpu co se používá na zvedání kabiny např u Tatry. Je to cca 2-3 litrová nádoba s mechanickou pumpu s možností pustit olej na dvě strany (můžeš ovládat dva písty). Má to jediněj háček je to stavěny na to, že se kabina zvedne 1 do roka... Máme to doma na traktorku a sem tam je potřeba vyměnit těsnění...

Co si představuješ tím zvedat? My to doma měli jednu chvíli ručně. a to tak, že závěs byl na čepu a k němu bylo přidělany lanko, které bylo ovládany pákou od ruční brzdy. Tuším, že tam byl i nějaký převod, ale i tak to stálo za nic. Muselo se jít zvednout to ručně a zajistit...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa miroja » 11 Apr 2014, 07:34

Takto to vyriesil jeden vyrobca malotraktorov v 60-tych rokoch...
Prílohy
traktor_zaves.jpg
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa Sender » 11 Apr 2014, 15:45

Já mám olejový čerpadlo u motoru š 1202 řešený tak,že řemenici na klice(co pohání vodní pumpu a alternátor)mám zdvojenou.Čerpadlo mám na pokhyblivým rameni.Při potřebě používat hydrauliku nasadím klíňák a přišponuju ho šroubem (rukou).
V tomto případě bych vycházel z toho,jaký náředí se za tím bude používat.Určitě by se to dalo řešit nějakým heverem (třeba 2T).Jeden takovej malej mám -šikovná věcička a stojí pár korun.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2505
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa enigma » 06 Okt 2018, 18:42

po mojom je najjednoduchšie zohnať čerpadlo z kamiona ktorý má plošinu vzadu ... je to elektrické , ovládané tlačítkami , zvládne to aj dve tony ( na plošine ) .... čiže , čistá a jednoduchá práca ... iba ho nahodiť .... a ovládanie tlačítkami je lepšie ako ručne pumpovať . ( mám pumpu na vyklápanie 10 tonovej traktorovej vlečky ... viem o čom to je , makačka a to poriadna ... pomaly to dvíha .... )
0

jurosdi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06 Máj 2016, 20:49
Bydlisko: Prašice

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa jurosdi » 30 Okt 2018, 19:51

Ja som použil hydraulické čerpadlo s osobného auta( zo servo riadenia). Mám ho pohánané od kluky cez klasický 10-kový remen. Výhodou je že dáva dostatočný výkon už od nízkych otáčok( servo čerpadlá použité na riadenie sú lamelové a majú vlastný regulátor). Ked hydraulika nepracuje,tak prietok s čerpadla ide cez neutrálnu polohu páky spet do expanzky. T.j olej sa neprehrieva a čerpadlo nebrzdí motor. Foto dodám,ked nájdem fotky s mobilu. Toto čerpadlo s osobného auta v pohode dvíha pluh, kultivator a rotavator.
0

fire
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30 Mar 2018, 21:05
Bydlisko: Snina

Re: Hydraulika na malotraktor

Príspevok od používateľa fire » 15 Dec 2018, 08:20

martin63 napísal:na hydraoliku ti treba čerpadlo, priest a rozvádzač s pretlakovým ventilom. A samozrejme hydraolické hradice. No a potom ak mas aj kardán (čo asi nemáš), tak potom dať čepadlo na remenicu.

Ja mám s čerpadlo na remenici zlé skúsenosti. To potom radšej dať na ozubené kolesá alebo reťaz. Mne na remenici čerpadlo šmíkalo a ničili sa remene. Potom som to prerobil na kardán.
ja som mal na remenici ...na dva klinové remene š 10 mm a bolo robeno cez napinak na pružinu....nakoľko motor bol na silenblokoch ....z čerpadla bolo napájané servo riadenie Orsta,hydraulika a ešte navíjak na hydromotor a žiadný problém
0

Napísať odpoveď