Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Odosla┼ąod aliensk » 27 Apr 2018, 22:20

Mam zariadenie ktore ma NO/NC vystup a nim chcem otvarat garazovu branu. Motor vsak je spinany impulznym tlacidlom je problem ked miesto neho pouzijem NO vystup ktory zostane po aktivacoo trvalo zapnuty resp az kym manualne neprepnem naspat ? Ak ano ako bez externeho napajania zmenim zapnutie do impulzu napr 1sek ?
aliensk
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 29.08.2017

Re: Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Odosla┼ąod eurobastler » 27 Apr 2018, 22:31

Asi by bolo najlepšie, keby si sem dal dokumentáciu k obidvom zariadeniam.
Ale v┼íeobecn├í odpove─Ć je monostabiln├Ż klopn├Ż obvod - po privedn├ş nap├Ątia na vstup sa zapne v├Żstup na ur─Źen├║ dobu. No bez nap├íjania fungova┼ą nebude...
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3808
Vek: 30.02
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Odosla┼ąod misocko » 27 Apr 2018, 22:37

ziadne konkretne info. ziadna odpoved...
pre pochopenie: mas branu ktora reaguje na kratky impulz
dalej mas nieco co zopne nejake rele ale to ostane zopnute az do nejakeho resetu.
chces tym iba otvorit branu (ktorej presny typ sem das) alebo otvorit a zatvorit tuto branu?
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2780
Vek: 42.4
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod Drakoush » 27 Apr 2018, 22:48

Chlapi, vy┼ąahujte gule. Ve┼íteck├ę...

M├í to by┼ą priemyseln├ę rie┼íenie, alebo to zbastl├ş┼í na kolene? Ak├í je to br├ína? Ak├ę je to "ud─Ťl├ítko" s NO/NC v├Żstupom?

Ako m├┤┼żeme vedie┼ą, ─Źi na miesto impulzu br├íne nebude vadi┼ą trval├ę zopnutie do deaktiv├ície kontaktu, ke─Ć nevieme, ak├║ br├ínu m├í┼í? No prezrad├şm Ti len to─żko, ┼że ak je to ru─Źn├í dvojkr├şdlov├í br├ína typu "─Źo dom dal" a rokom v├Żroby 1979, tak jej je to jedno...
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9249
Vek: 23.75
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod alois » 28 Apr 2018, 05:47

HOCIAKEJ elektronike sta─Ź├ş 1s impulz.
Pokia─ż ho natiahne┼í aj na 5 min├║t, tej elektronike je to jedno. (ako obvodu) Ale nie je to jedno logike vybavovania.
Br├ína sa ti otvor├ş a ostane trvalo otvoren├í, nebude reagova┼ą na origin├ílne dia─żkov├ę ovl├ídanie, pokia─ż tento "ve─Źn├Ż impulz" neskon─Ź├ş. Potom sa spust├ş kontrola fotobunky a odpo─Źet na zavretie br├íny.

Ale zadanie probl├ęmu je pekn├ę a detailn├ę..... :oops: a ja som sa zase nau─Źil v├Żraz impulzn├ę tla─Źidlo.
alois

Odosla┼ąod aliensk » 28 Apr 2018, 08:08

Ked detaily tak detaily ;) no/nc je nvr hikvision ds-7604ni-e1/4p kde je jeden kus alarm output ten sa da zapnut vypnut mobilnou aplikaciou do stavu on alebo off prepnutie musim robit ja v aplikacii nevydava iba kratky impulz.

Brana a motor je Marantec Confort 260 kde v manuale je napisane ze pin 3 spina zatvorenie alebo otvorenie kratkym impulzom.

Ked to spojim iba kablom bude elektronike motoru vadit ked necham spojenie aj napr 10 min, lebo napr. mobilna aplikacia prestala fungovat alebo tam musi ist medziclen ?
aliensk
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 29.08.2017

Odosla┼ąod rudko » 28 Apr 2018, 09:51

Preco ten medziclen musi byt bez napajania?
Ak to chces silou mocou bez napajania napadlo ma jedno riesenie ktore ale treba otestovat ci bude korektne fungovat v spolupraci s elektronikou brany. Ja som to uz parkrat uspesne pouzil, ale zalezi vzdy od zariadenia ci bude chodit korektne.
Do serie s vystupom z NVR zaradit kondenzator (kapacita okolo 100uF, treba vyskusat). K tomuto kondiku dat este paralelne rezistor (velkost odporu treba zvolit dost vysoko na to aby to neovplyvnovalo vstup brany, ale dost nizko na to aby vybil kondik v rozumnom case. Zacal by som skusne na hodnote 220k). Toto zapojenie ti zaisti na vstupe do elektroniky brany vzdy kratky impulz nehladiac na to ako dlho zostane vystup nvr aktivny. Avsak takyto impulz bude mat nie uplne idealny tvar. Preto treba vyskusat ci takto bude brana fungovat
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2021
Vek: 32.7
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist