Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

pali481
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21 Jan 2018, 21:38
Bydlisko: Kosice

Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa pali481 » 14 Apr 2018, 16:55

Ahojte, predcasom sa mi dostal do ruk kavovar Siemens s tym, zevraj preteka a najnovsie uz ani vobec nefunguje (ano, tusite spravne, hlavnou pricinou nefunkcnosti jeho elektroniky, bola podla vsetkeho voda, resp. silna oxidacia, najma na SMD kondenzatoroch a rezistoroch v okoli konektorov (Vid foto v prilohe). Kondiky nevedno, akej su presne kapacity/na ake napätie - preto som tieto len ocistil a precinoval, odpory mali na sebe kod 102 (1Kohm) - z 9-tich menenych, bol na siedmich z nich po ocisteni tento kod urcite, na dalsich dvoch odporoch bol uz vplyvom silneho znecistenia tazsie rozoznatelny, ale tak naneisto tiez ten isty - tieto odpory uz bolo nevyhnutne menit, pretoze boli bud s ovela vyssim odporom, alebo nemeratelne :D. Vsetky tieto odpory & kondenzatory, su v puzdre 0603. Typovy stitok uz na sebe tento kavovar nema, ale co som aspon stacil pogoolit, zrejme ide o typ TK73001 GB EQ.7, alebo nejaky jeho velmi podobny klon. Momentalne je kavovar v takom stave, ze po zapnuti sietovym vypinacom, sa nachvilku rozsvietia vsetky LED, vratane podsvietenia displeja, potom tieto LED+podsvietenie shasnu a ostane svietit len modra LED-ka na podsvieteni tlacidla, pomocou ktoreho sa ma kavovar zobudit zo stby modu - to vsak doposial nieje mozne a to je hlavny problem nefunkcnosti toho kavovaru. Este som prekontroloval elyty primaru (1x10 uF + 2x22uF/400V - kapacitne su OK, dalej som prespajkoval vsetky vyvodove suciastky vratane konektorov....potom som este pipakom prekontroloval cesty v okoli tej silnej oxidacie + vie, ci aj ich ta oxidacia nahodou neprezrala - su OK,..neviete nahodou, kde by bolo mozne zohnat schemu zapojenia + osadzovaky k tejto DPS?Aby som mal istotu v tom, co, kde a ako, by som mal na tejto doske merat, vymenit (predpokladam, ze chyba je stale v elektronike a ze tato schema + osadzovaky, mozno ani nebudu priamou sucastou servisneho manualu toho kavovaru - hoci aj ten by sa hodil).Na nete som k tej doske este vygooglil toto :
Best.-Nr. 10023116
Info-Nr. BSHG00653310 BSH-Gruppe Bosch Balay Constructa Siemens Neff..
No a ide o PCB s nazvom EVA MAIN board. Ide o kavovar jednej nasej rodinnej priatelky, ktorej by som chcel rad nezistne pomoct (veru mam za co) - nemam a ani nechcem od nej za to vziat ziadnu odmenu. Dakujem pekne za kazdu snahu pomoct :)

Este prikladam nejake dalsie fotky toho main board-u + ofoteny stitok z krytu tej elektroniky (uz s vymenenymi odpormi).

-- Spojený príspevok 14 Apr 2018, 17:04 --

...hejj a este udaje z toho stitku na plastovom kryte predmetnej elektroniky:

-- Spojený príspevok 14 Apr 2018, 17:05 --

Prílohy
main_board.jpg
stitok z elektroniky.jpg
main b.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa juraj77 » 14 Apr 2018, 17:06

0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

pali481
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21 Jan 2018, 21:38
Bydlisko: Kosice

Re: Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa pali481 » 14 Apr 2018, 17:11

dakujem za tip :) hej viem, nasiel som tu stranku...aj este nejaku dalsiu, kde je ta elektronika za 135 eur...len ci bude oprara vobec rentabilna, ked ten kavovar navyse aj tecie (co viem, tak zatial na 2 miestach) ...a ci tam nebude este aj nieco dalsie elektricke zle...ta rodina moc nieje pri peniazoch a kebyze do toho kavovaru vrazia 118 eur + nejake to tesnenie ci hadicka a on by stale nesiel,... no, neviem, co by som im povedal na to
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Apr 2018, 16:36

Nie sú pri peniazoch, ale majú taký kávovar... Holt tak aj ja si kúpim drahé auto a nebudem mať na údržbu a diely. Logické :wink:
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa E001 » 15 Apr 2018, 18:04

@ Drakoush nehaň keď nepoznáš. Alebo závidíš ten kávovar? :pain: Možno ten kávovar dostali darom a po čase sa začali prejavovať kurv.- takzvané "kazítka". Je niečo iné, opravovať čosi zákazníkovi a iné priateľovi, ktorý má z určitého dôvodu potrebu vlastniť tento kus. Ja sa teraz mordujem s jedným rádiobudíkom Grundig z roku 1985. Kamarát si ho priniesol za socíku zo "západu" a viažu ho k nemu spomienky. A určite má na to aby si kúpil niekoľko určite kvalitnejších rádiobudíkov. Sorry za OT.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa oravan » 15 Apr 2018, 20:22

Ja si myslím že ten kávovar má už odjazdené ,iste opraviť to ide ak by bol SM z ND a podobne ale za tú cenu asi kúpia nový no neviem a ak ho tak chcú tak servis tam vymenia všetko okrem obalu zaplatí nie len za ND ale i za prácu a tak cena vyskočí je to na majiteľovy
0

pali481
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21 Jan 2018, 21:38
Bydlisko: Kosice

Re: Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa pali481 » 19 Apr 2018, 11:53

Drakoush napísal:Nie sú pri peniazoch, ale majú taký kávovar... Holt tak aj ja si kúpim drahé auto a nebudem mať na údržbu a diely. Logické :wink:
doplnujuca informacia: ten kavovar je vyradeny kus z evidencie majetku spolocnosti, ktory dostali darom (povodne urceny k zosrotovaniu)...jednak im som chcel pomoct, zavdacit sa... a jednak zachranit dotycny kavovar pred zosrotovanim...len moja dobra vola, ze to tu teraz pisem - hoci by som vobec nemusel...that is all ;)
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa juraj77 » 19 Apr 2018, 11:59

Pali, a ako si pokročil ?

Pokial je nádoba na vodu prasknutá, tak pochybujem že to zalepíš chemoprenom,respektíve dlho by to nevydržalo
A zase by si mal problém s elektronikou. Tiež sa domnievam že ten kávovar to má už za sebou.....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

pali481
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21 Jan 2018, 21:38
Bydlisko: Kosice

Re: Kavovar Siemens TK73001 GB EQ.7 (?)

Príspevok od používateľa pali481 » 19 Apr 2018, 12:02

oravan napísal:Ja si myslím že ten kávovar má už odjazdené ,iste opraviť to ide ak by bol SM z ND a podobne ale za tú cenu asi kúpia nový no neviem a ak ho tak chcú tak servis tam vymenia všetko okrem obalu zaplatí nie len za ND ale i za prácu a tak cena vyskočí je to na majiteľovy
co som s nimi posledne volal, tak som ich uz predpripravil na to, ze z elektroniky toho kavovaru, uz asi nic a teda ze bude treba objednat novu, az chcu mat ten kavovar spojazdneny,...ale ak by po vymene elektroniky este stale nesiel,... 8O ...ani neviem, ci by to viac zamrzelo ich, alebo mna :P :P ...nehovoriac o tom, ze na 2 miestach este zateka - 1) ako sa vklada nadrzka s vodou - v mieste medzi polozenim nadrzky a nasavanim vody kavovaru - co bolo zrejme aj hlavnou pricinou oxidacie elektroniky, ked sa voda (a teda nasledne vypary z nej, dostali aj dovnutra spotrebica 2) vovnutri v utrobach toho kavovaru, je nahnedo oflusana jedna trubka zvonku z jedneho jej konca - cize ani tam uz cosi nebude zrejme koser...taketo "sra(ndi)cky" na opravy, popravde velmi nemusim :P :D

-- Spojený príspevok 19 Apr 2018, 12:15 --
juraj77 napísal:Pali, a ako si pokročil ?

Pokial je nádoba na vodu prasknutá, tak pochybujem že to zalepíš chemoprenom,respektíve dlho by to nevydržalo
A zase by si mal problém s elektronikou. Tiež sa domnievam že ten kávovar to má už za sebou.....
uprimne?? nijako :D zabalil som ho polorozobraty do krabice, a s plynucim casom sa domnievam, ci tento nazor postupne nezreprodukujem majitelke toho kavovaru...takze kavovaru sa crta temna buducnost :D jedina vec, co ma este napada...je ceknut, ci vplyvom tej oxidacie na doske a naslednych zvodov...ci to neschytal nejaky SMD tranzistor napriklad...mam v pocitaci ulozeny tzv "SMD Codebook" na polovodicove suciastky,...tak ka by sa mi velmi chcelo, mozno este nejaku chvilku skusim tapat v tme...bez servis manualu...ak by sa mi ciirou nahodou podarilo dosku opravit a teda zobudit zo stby modu, tak skusim poriesit to utesnenie,...inak, nadobka na vodu opticky nevyzera, zeby mala prasklinku - ona tecie len v pripade, ze je zalozena v tom kavovare, inak tesni dobre :P
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok