Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kombinovan├Ż ┼ípor├ík

Kombinovan├Ż ┼ípor├ík

V┼íetko to ─Źo sa inde nehod├ş

Moderátori: psichac, Moderátori

Kombinovan├Ż ┼ípor├ík

Odosla┼ąod Hanes1 » 18 M├íj 2019, 15:13

Zdrav├şm.
Vopred sa ospravedl┼łujem, ak som to zaradil do zlej kateg├│rie.

Vyber├ím kombinovan├Ż ┼íporak (klasick├Ż, nezabudovan├Ż - plynov├ę hor├íky a elektrick├í r├║ra, najlep┼íie bielej farby) s rozpo─Źtom okolo 300ÔéČ

V teraj┼íom starom Gorenje K774w (rok v├Żroby 2003) mi odi┼íla elektrick├í r├║ra.

Viete mi nejak├Ż poradi┼ą? S ak├Żmi zna─Źkami a modelmi m├íte pozit├şvne sk├║senosti? Viem, ┼że to z├íle┼ż├ş od konkr├ętneho kusu, ale mysl├şm tak vo v┼íeobecnosti.

Toto je tu tro┼íku offtopic, ale v podstate je to tiez elektrick├ę zariadenie, tak sk├║┼íam ┼í┼ąastie aj tu. :D

─Äakujem za rady.
Hanes1
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 63
Zalo┼żen├Ż: 14.10.2014

Re: Kombinovan├Ż ┼ípor├ík

Odosla┼ąod jezevec » 18 M├íj 2019, 15:21

Nep├ş┼íe┼í jakou ┼í├ş┼Öku, ale pokud m├í┼í dost m├şsta, doporu─Źuji 60cm. M├íme p┼»l roku Moru, a zat├şm naprost├í spokojenost.
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 989
Zalo┼żen├Ż: 22.08.2008

Odosla┼ąod Milos66 » 18 M├íj 2019, 16:28

Do 300ÔéČ.-
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4343
Vek: 53.23
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod Hanes1 » 18 M├íj 2019, 16:41

jezevec nap├şsal:Nep├ş┼íe┼í jakou ┼í├ş┼Öku, ale pokud m├í┼í dost m├şsta, doporu─Źuji 60cm. M├íme p┼»l roku Moru, a zat├şm naprost├í spokojenost.

┼á├şrka 50cm .. Na┼íiel som tento : https://www.nay.sk/mora-k-868-aw-kombin ... orak-biely (40ÔéČ nad rozpo─Źet) ... Oplat├ş sa vo─Źi tomuto? https://www.nay.sk/mora-k-667-aw-kombin ... orak-biely (287ÔéČ)
Pozer├ím, ┼że v├Żkon r├║ry je slab┼í├ş
Hanes1
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jezevec » 18 M├íj 2019, 16:54

V┼íeobecn─Ť u 50cm ┼í├ş┼Öky je probl├ęm s velikost├ş vnit┼Ön├şho prostoru. Kv┼»li zadn├şmu ventil├ítoru a topn├ęmu t─Ťlesu se tam nevejdou klasick├ę pek├í─Źe. Zam─Ť┼Ö se i na tyto rozm─Ťry.
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 989
Zalo┼żen├Ż: 22.08.2008

Odosla┼ąod Hanes1 » 18 M├íj 2019, 17:15

To ├íno, r├íd by som 60cm, ale nezmest├ş sa mi medzi linku a stenu.
Doteraz som mal 50cm (spom├şnan├Ż Gorenje K774w) a v pohode, neprek├í┼żalo n├ím to.
Hanes1
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 18 M├íj 2019, 19:23

Niekedy sta─Ź├ş mo┼żno vymeni┼ą nejak├║ vec z tu pop├şsan├Żch :
1 prep├şna─Ź
2 ┼ípir├ílu (horn├║ / spodn├║ / "kruhov├║" - na teplovzdu┼ín├ę .... ) [jednu z troch , m├ílokedy sa stane ┼że odp├íli v┼íetky ]
3 motor na teplovzdušnú "funkciu"
4 termostat
5 ochrann├Ż termostat (je zabudovan├Ż na pevno ak prestane fungova┼ą regulovate─żn├Ż [┼że ostane zapnut├Ż cel├Ż ─Źas ] tak aby r├║ra n├íhodou nesp├┤sobila nie─Źo tak ho pri istej teplote vyp├şna ) ...
Teda mo┼żno zavola┼ą elektrik├íra (tak├Ż ─Źo sa do toho vyzn├í ) ; s├║─Źiastky nebud├║ presahova┼ą 30 E + nejak├í pr├íca / ak je ┼íikovn├Ż tak diagnostiku sprav├ş za chv├ş─żku a za chv├ş─żku aj oprav├ş (pr├íca mo┼żno maxim├ílne do hodiny) ...
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1717
Vek: 35.38
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod enigma » 18 M├íj 2019, 20:45

ke─Ć by nap├şsal anamn├ęzu ... ─Źo tomu spor├íku vlastne je , mo┼żno by sme mohli pom├┤c┼ą a opravil by si to aj s├ím ......
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1780
Zalo┼żen├Ż: 24.12.2011

Odosla┼ąod E001 » 18 M├íj 2019, 21:47

Opravova┼ą kombinovan├Ż spor├ík roku v├Żroby 2003? M├í pravdu, ┼że chce nov├Ż.
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 976
Vek: 62.3
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 18 M├íj 2019, 22:14

My sme raz mali tak├Ż probl├ęm, ┼że na elektrickej r├║re i┼íiel len jeden ohrev (u┼ż neviem ─Źi horn├Ż alebo doln├Ż). Vadn├í bola jedna hl├║pa ┼ípir├íla. Po odpojen├ş od elektroniky ohmmeter uk├ízal rozpojen├Ż obvod. Po pripojen├ş voltmetra miesto ┼ípir├íly a zapnut├ş nabehlo 230VAC. Vymenila sa ┼ípir├íla a fungovala.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1322
Vek: 22.82
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod romiadam » 19 M├íj 2019, 02:40

Ak zena rada pecie, aby sa nestalo ze jej novy sporak bude v jednom rohu pripekat kolaciky. To nevreklamujes...
Ak bola spokojna ako piekla tato stara a nerozpadava sa este a vizualne vam tiez vyhovuje, tak by som sa v prvom rade najprv pozrel co tomu je a mozno s nasou pomocou to opravil.
Ak uz je skareda, uz sa rozpadava a bohvie ako nepiekol ten sporak, tak si kupte novy. Hlavne citaj zenske recenzie ako pecie. Ohen na sporaku hori rovnako.
Ja som si z dovodu malej kuchune kupil kombinpvanu mikrovlnku Siemens s rurou za 450ÔéČ, a nie je to bohvie co. Myslel som si ze Siemens, tak to nieco bude, no mylil som sa. Miesto v kuchyni mi to sice usetrilo, ale za aku cenu. Mikrovlnka je len 1000W (tri hodiny trva kym ohreje tanier polievky), piskotove cesto spaluje v jednom rohu (zle navrhnuta ventilacia vzduchu. Akurat domaci chlebik zo 600g muky nam upece za 45 min fajne, ten nie je blizko zadnej steny (plech s piskotovym estom tam je) takze tak...
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2947
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod enigma » 19 M├íj 2019, 07:17

E001 nap├şsal:Opravova┼ą kombinovan├Ż spor├ík roku v├Żroby 2003? M├í pravdu, ┼że chce nov├Ż.

presne tak . ak je zachoval├Ż , ┼ípir├íla sa ─żahko vymen├ş .... u mame m├ím spor├ík e┼íte z 90 - t├Żch rokoch , a s men┼í├şmi opravami funguje perfektne a┼ż dodnes . r├║ra pe─Źie pekne rovnomerne , a nadov┼íetko m├í aj gril / ra┼że┼ł ─Źo je pre m┼ła ve─żk├ę plusko
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1780
Zalo┼żen├Ż: 24.12.2011

Odosla┼ąod AEdison » 19 M├íj 2019, 10:04

enigma nap├şsal:presne tak . ak je zachoval├Ż , ┼ípir├íla sa ─żahko vymen├ş .... u mame m├ím spor├ík e┼íte z 90 - t├Żch rokoch , a s men┼í├şmi opravami funguje perfektne a┼ż dodnes .

Nie─Źo mi rozpr├ívaj. Tie┼ż som u┼ż zachra┼łoval "elektroodpad".
Star├í r├║ra s nov├Żm duchom (termostat) Pe─Źie st├íle, len ako som predpokladal, funkcie termostatu mama minimalizovala na zapnutie a vypnutie... :?
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1105
Vek: 24.24
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod Hanes1 » 19 M├íj 2019, 12:32

"Odi┼íla" komplet cel├í r├║ra - nefunguje dokonca ani svetlo, ventil├ítor, ani jedna ┼ípir├íla a nerozsvieti sa ani kontrolka r├║ry. Jedin├ę, ─Źo funguje je iskra na ┼ípor├íku.

Mo┼żno je to len nejak├í poistka, ale ├║primne nechce sa mi do toho v┼Ľta┼ą - ak by to bolo ─Źisto elektrick├í vec, tak to v klude rozoberiem a poriadne to pozriem, ale "do plynu" sa v┼Ľta┼ą nejdem - nechcem si to zobra┼ą na zodpovednos┼ą. A to aj napriek tomu, ┼że sporak e┼íte vyzer├í zachovalo.

T├║ r├║ru sme kupovali pred 5 rokmi z druhej ruky (od zn├ímeho) a u┼ż vtedy mala 11 rokov.
Hanes1
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod romiadam » 19 M├íj 2019, 12:49

A ani plyn ti neide, ked vravis ze sa nechces vrtat do plynu?

Lebo ak ti plyn ide a elektrika vobec, tak to bude neaka malickost na elektrike. Nieaka suciastka len odisl. Treba ju lokalizovat. Mozno len poistka za 50 centov a chces kupit novy sporak za 300 eur. Si myslim ze v extremnom pripade sa s opravou do 50e zmestis ket to budes opravovat sam. Ale rozhodnutie je na tebe. Obchodnici sa potesia ked kupis novu.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod muziker » 19 M├íj 2019, 13:16

E001 nap├şsal:Opravova┼ą kombinovan├Ż spor├ík roku v├Żroby 2003? M├í pravdu, ┼że chce nov├Ż.

... to ma pobavilo, lebo m├ím v panel├íkovej kuchyni kombinovan├Ż spor├ík (plynov├í varn├í doska + elektrick├í pe─Źiaca r├║ra) MORA z roku 1980 a ko┼ąuha jedna st├íle funguje na jedni─Źku a aj vzh─żad je OK, tak┼że aj ke─Ć som u┼ż (aspo┼ł v teoretickej rovine) pom├Ż┼í─żal na jeho v├Żmenu za nie─Źo nov├ę, modern├ę, zd├í sa ┼że zatia─ż mi to v├┤bec nehroz├ş... :D
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 6078
Vek: 70.8
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod mr.dred » 19 M├íj 2019, 13:21

Poh─żadaj tak├ęto nie─Źo, b├Żva to namontovan├ę na vn├║tornom pl├í┼íti r├║ry a schovan├ę v izol├ícii. Zvykne sa rozsypa┼ą, alebo odp├íli svorku. Id├║ k nemu 2 k├íble (stoj├ş okolo 4ÔéČ)
Pr├şlohy
gore.jpg
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3153
Vek: 54.27
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 19 M├íj 2019, 13:46

Ako u┼ż bolo p├şsan├ę mus├ş┼í pozera┼ą recenzie od gazdiniek pokia─ż chce┼í kupova┼ą nov├║ r├║ru .
Tu m├í┼í men┼í├ş v├Żber r├║r ( m├í┼í tam aj recenzie - m├┤┼że┼í ─Ź├şta┼ą ) :
https://sporaky.heureka.sk/f:4935:12418,9450083;10383:47846,47843;23085:8230557,8859137;p:1008,1007/

Ak by si ju mo┼żno chcel opravi┼ą tak s├ím p├ş┼íe┼í ┼że Gorenje K774w je kombinovan├í .
Ono 90% z t├Żchto kombinovan├Żch r├║r je roben├í tak ┼że sa d├í pomerne ─żahko rozobra┼ą a je tam pomerne dobr├ş pr├şstup ku elektronike .
O plyn sa nemus├ş┼í stara┼ą (sta─Ź├ş ak ho nebude┼í p├║┼í┼ąa┼ą) .
Toto bude┼í ma┼ą ako som p├şsal pravdepodobne jednu z t├Żchto 3 vec├ş :
1 prep├şna─Ź
4 termostat
5 ochrann├Ż termostat [to ─Źo postol mr.dred] (je zabudovan├Ż na pevno ak prestane fungova┼ą regulovate─żn├Ż [┼że ostane zapnut├Ż cel├Ż ─Źas ] tak aby r├║ra n├íhodou nesp├┤sobila nie─Źo tak ho pri istej teplote vyp├şna ) ...

Elektrick├║ iskru m├í┼í zapojen├║ na priamo tak┼że preto ti ide ...
Koniec koncov , ak sa do toho fakt boj├ş┼í p├║┼í┼ąa┼ą mo┼żno by ti pomohlo hodi┼ą sem z kade si (ur─Źite by sa na┼ílo p├ír ─żud├ş z f├│ra ktor├Ż sa s tebou dohodn├║ a m├┤┼żu ti ju pr├şs┼ą pozrie┼ą ) .
Ak by si sa mo┼żno chcel do toho pusti┼ą jedna mal├í rada - rob si fotky kde ─Źo patr├ş a pod ....
Alebo sta─Ź├ş ke─Ć si n├íjde┼í nejak├ęho "servis├íka" (vo ZV m├í┼í ┼ípecializovan├║ predaj┼łu na n├íhradn├ę diely ne─Ćaleko malej stanice / maj├║ aj vlastn├Żch "servis├íkov" ktor├Ż chodievaj├║ - ale nem├í┼í vyplnen├ę / neprezradil si s kade si ... ) ...
Pr├şlohy
plyn_001.png
Gorenje_K774w_El_schema_001.png
Gorenje_K774w_El_schema_002.png
Gorenje_K774w_El_schema_003.png
Gorenje_K774w_El_schema_004.png
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1717
Vek: 35.38
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod romiadam » 19 M├íj 2019, 15:24

Pockajme ako sa Hanes1 vyjadri. Mozno sa nazaj boji do toho zasahovat. Preto ho do toho netlacme. Vsak uvidime co napise ked sa tu objavi.

AlbiDartanan, to je schema od Gorenje K774w ?

Ak ano, tak nie je mozne aby sa tu spolocne nelokalizovala chyba. Uz mas vsetko na tanieri.
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 19 M├íj 2019, 15:39

Nehnevajte sa na m┼ła, autor t├ęmy polo┼żil jasn├║ ot├ízku, s akou zna─Źkou m├íte sk├║senosti a namiesto toho mu vnucujete, aby si to opravil. Ke─Ć sa na to nec├şti, tak sa na to nec├şti. Inokedy ke─Ć sa sem amat├ęr pr├şde nie─Źo sp├Żta┼ą, tak ho zdrbete pod ─Źiernu zem, ┼że ako neelektrik├ír do toho nesmie zasahova┼ą a teraz neelektrik├írovi n├║kate, aby si vymenil ┼ípir├ílu... Zauj├şmav├ę.

Nie je ─Źo doda┼ą.
Ako bolo spomenut├ę, dobr├ę s├║ mory, pr├şpadne aj electrolux. S t├Żmito je osobn├í sk├║senos┼ą, in├ę neviem.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9689
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Nezaradite─żn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist