Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • N├ívrh a v├Żroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

N├ívrh a v├Żroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Sem mo┼żete nap├şsa┼ą ak potrebujete nie─Źo vyrobi┼ą napr. plo┼ín├Ż spoj alebo nejak├ę zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

N├ívrh a v├Żroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Odosla┼ąod patrik35 » 29 Jan 2019, 15:10

Ahojte, chcel by som dat navrhnut HW, ktory bude komunikovat s androidom. Potrebujem aj navrhnut android aplikaciu, ktora sa bude sparovat s HW (ale to nemusite riesit, ak to nie z vasho fachu). Jednalo by sa jednoducho o univerzalne meranie casu cez viacero fotobuniek/bran prepojenych bezdrotovo na aplikaciu.

V kratkosti HW a android by mal obsahova┼ą nasledujuce sucasti:

- bezdrotova fotobunka doplnena o mikroprocesor a ovladaci softver, ktory bude signal z fotobunky sprostredkovavat bezdrotovo android aplikacii, napr. cez wifi, umoznovat sparovanie fotobunky s android aplikaciou
- android aplikaciu ktora bude umoznovat pripojit neobmedzeny pocet fotobuniek rozmiestnenych vo volnom priestore v okruhu ca 100-200 m
- v aplikacii by sa dali jednotlive sparovane brany logicky usporiadat podla poradia v ktorom budu merat

Je to popisane len v kratkosti. V prvom radi by som chcel vediet, ci take nieco viete navrhnut? A zaujimala by ma aj priblizna cena takeho navrhu?

Aplikaciu nemusite riesit, kedze to nie z vasho fachu, to si dam niekde inde naprogramovat, ale spomenul som ju tu kvoli lepsej predstave. Ide mi hlavne o navrh a vyrobu takeho HW!!
patrik35
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 3
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2019

Re: N├ívrh a v├Żroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 29 Jan 2019, 16:30

Ot├ízka s├║ financie a tvoja znalos┼ą z "mikropc"/ arduino,Raspberry Pi,Parallella a kopec in├Żch ....

https://www.androidcentral.com/best-sma ... ty-systems

https://www.safety.com/diy-home-security-guide/#gref
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1717
Vek: 35.37
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod patrik35 » 29 Jan 2019, 17:30

Znalost aziadna, to by som nechal na programatorov, ktory by mi naprogramovali appku.

Financie je tiez dobra otazka, ale to by som skor polozil ja otazku, kolko taky projekt by mohol stat? Nemyslim cenu firiem, nato proste nemam. Skor ma zaujimaju ceny od vas z tejto komunity!
patrik35
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Dr.Martin » 29 Jan 2019, 18:19

Ak├ę oneskorenie by bolo pre teba e┼íte pr├şpustn├ę? Ked fotobunka zaznamen├í pohyb ako r├Żchlo by sa to malo zobrazi┼ą na telef├│ne?
Dr.Martin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 656
Vek: 25.25
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2011

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 29 Jan 2019, 20:26

Pochybujem ┼że sa ti podari dosta┼ą pod niektor├ę ceny v├Żrobkov ktor├ę s├║ teraz na trhu kde napr├şklad u┼ż pri 4 kamerovom syst├ęme maj├║ cenu okolo 100 E a m├í┼í tam e┼íte aj upozor┼łovanie na e mail , mobil a pod, zo vzdialen├Żm pr├şstupom na tie kamery .

S├şce mo┼żno sa tu na f├│re n├íjde niekto kto by to mohol spravi┼ą z AVR /ARM mo┼żno aj PIC procesorom , len je tu p├ír ot├ízok :

1.cena ktor├║ do toho chce┼í investova┼ą za HW (teda ko─żko senzorov , ak├Ż druh mikrokontroleru , nap├íjanie , prepojenie na internet / sie┼ą)
2.cena za SW/FW - naprogramovanie

3.kto bude zodpovedn├Ż za ┼íkody ke─Ć n├íhodou syst├ęm prestane fungova┼ą / pr├şpadne ke─Ć bude hl├ísi┼ą chyby .
4.kto bude zodpovedn├Ż za ┼íkody ke─Ć n├íhodou syst├ęm sp├┤soby po┼żiar ....

E┼íte s├║ mo┼żno veci ktor├ę ma teraz nenapadli ale ur─Źite sa e┼íte nejak├ę veci n├íjdu na ─Źo by si mal pozna┼ą odpove─Ć ....

Ak sa boj├ş┼í toho naprogramova┼ą app ku pre android - je tam viac mo┼żnost├ş , sta─Ź├ş pou┼żi┼ą google
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1717
Vek: 35.37
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod deepspace » 29 Jan 2019, 21:28

V zadan├ş je fotobunka, tedy predpokladajme ze sa bude jednat o optick├║ z├ívoru, alebo reflexn├ę ─Źidlo, PIR senzor , r├ídiov├Ż senzor, nevieme. Treba upresnit zadanie, ak├ę predmety sa sn├şmaj├║, akou r├Żchlostou sa pohybuj├║, ─Źi sa m├í sn├şma┼ą presn├í poloha prechodu predmetu, alebo perimeter.. etc
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 423
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod technikus110 » 30 Jan 2019, 08:59

WiFi prenos 200 metrov na MT s Androidom? Prehodno┼ą svoje po┼żiadavky.

Fotobunka s prenosom impulzu na 100-500 metrov v licencovanom p├ísme na prij├şma─Ź a ten prepojen├Ż na "HW" komunikuj├║ci s Androidom v LAN, WiFi, ─Źi GSM.

Be┼żn├í zostava ─Źo sa pred├íva....
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 585
Vek: 59.8
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod patrik35 » 30 Jan 2019, 14:22

Spravne fotobunku som mal namysli ako opticku zavoru. Nieco ako stopky pre hasicov: http://www.sakul.cz/stopky-pro-hasice-smd/n/

ale s tym ze ja chcem ovladat a zaznamenavat casy androidom, s bezdrotovymi fotobranami. Chcem to vyuzivat komercne, preto to musi byt unikat a nie duplikat.
patrik35
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod jirka.jirka. » 30 Jan 2019, 15:49

Chcem to vyuzivat komercne, preto to musi byt unikat a nie duplikat.

T├ęto v─Ťt─Ť nerozum├şm, ale i tak stoj├ş za to.

Jinak ┼Öe┼íen├ş: dej to do krabi─Źky a nat┼Öi na r┼»┼żovo. Bude to potom unik├ít a ne duplik├ít... :rolleyes:
jirka.jirka.
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1166
Zalo┼żen├Ż: 17.10.2008

Odosla┼ąod Cofi » 30 Jan 2019, 16:13

vyvoj spolahliveho prototypu takehoto zariadenia pre seriovu vyrobu stoji niekolko 1000e..a v tzv. domacich podmienkach to tiez nebude lacne kedze komercene pouzitie vyzaduje vysoku spolahlivost a uzivatelsku privetivost

len ked zoberes navrh a vyber komponentov, stavbu HW pripraveneho na SW a testovanie..tak to je prinajmensom cca 40 hodin a to si niekde na 500e bez materialu + SW s GUI je niekde medzi 500-1000 + nejake testy, ladenie, vychytavanie neduhov a este ostava esteticka stranka (boxy, dokumentacia, pripravky, drziaky)

takze to vidim tak..ze ak mas znalosti a vies s s castou alebo celym projetom poradit sam = urobis to podla tvojich predstav a mozno usetris pripadne sa tu z niekym dohodnes
ale velmi lacnejsie ako hotove riesenie to pravdepodobne nebude

ak nie tak sa popozeraj po komercnom rieseni co bude sice investicia ale moze ti hned po kupe zacat zarabat
Cofi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 74
Vek: 38.99
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2010

Odosla┼ąod technikus110 » 30 Jan 2019, 17:50

Android je iba "grafická nastavba" zobrazenia tvojho projektu.

Ale aj na komer─Źn├ę pou┼żitie si m├┤┼że┼í fin├ílny v├Żrobok zostavi┼ą z dostupn├Żch overen├Żch modulov. Fotobunky na WiFi tie┼ż nie s├║. V┼żdy je to nie─Źo s nie─Ź├ş a to sa ti naba─żuje. A Wifi na tak├║to komunik├íciu nie je ni─Ź moc spo─żahliv├ęho. (nemus├ş┼í uva┼żova┼ą na smerovom prenose)
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 585
Vek: 59.8
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod pocitujlasku » 30 Jan 2019, 18:54

to si mal hned povedat, ze to chces komercne. tam uz ide o vyladenost, testy na rusenie, rohs a neviem co este vsetko.
Vyvoj prototypu je radovo par tisic eur. android, resp. nejake web rozhranie, to uz je len doplnok.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4552
Vek: 36.52
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Nasp├Ą┼ą na Potrebujem nie─Źo vyrobi┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist