Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • N├üVRHY,┼ŻIADOSTI,POSTUPY A V├ŁROBA V┼áETK├ŁCH DRUHOV DPS

N├üVRHY,┼ŻIADOSTI,POSTUPY A V├ŁROBA V┼áETK├ŁCH DRUHOV DPS

Sem mo┼żete nap├şsa┼ą ak potrebujete nie─Źo vyrobi┼ą napr. plo┼ín├Ż spoj alebo nejak├ę zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

N├üVRHY,┼ŻIADOSTI,POSTUPY A V├ŁROBA V┼áETK├ŁCH DRUHOV DPS

Odosla┼ąod dano » 15 Feb 2009, 21:23

ahoj ddnes som dostal dve 2 kilove krabice elektr├│nok a bolo tam aj kopu digitronov preto sa pytam kdo by mi spravil DPS na tieto digitronove hodiny keby som mohol tak by som si ju vyrobil sam ale nemam chlorid ani cuprexid. dakujem obrazok sa sem nevosiel tak dam link http://www.postreh.com/phprs/picture/skryta/pt029/dps.gif

! V┼íetky t├ęmy oh─żadom ┼żiadost├ş,n├ívrhov,v├Żroby popr├şpade osadzovania DPS boli zl├║─Źen├ę do tejto t├ęmy.Pros├şm,aby ste v┼íetky svoje po┼żiadavky t├Żkaj├║ce sa ┼żiadost├ş,n├ívrhov,v├Żroby,postupov a popr├şpade osadzovania DPS,d├ívali sem.─Äakujem. upravil: 7.9.2014 mirosne !
dano
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 230
Vek: 23.34
Zalo┼żen├Ż: 19.03.2008

Odosla┼ąod Matho » 15 Feb 2009, 21:35

ja ti predam ak chces plosak nato potrebujes tam 6 digitronov a nejaky mikroprocesor bud PIC16F628A alebo nejake atmel ak budes chciet tak za 3 eura plus este posta alebo by to slo aj s digitronmi mam ich uplne nove;)
Matho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 277
Vek: 27.85
Zalo┼żen├Ż: 29.10.2007

Odosla┼ąod dano » 15 Feb 2009, 21:48

sry ja by som cel bez procaku a mam len 5 gigitronov a este mam take male ale tych je len 4
dano
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Matho » 15 Feb 2009, 21:52

alebo mam este plosak na take kde su 4 digitrony cize sekundy tam neukazuje bez procaku napajanie cez oddelovaci transformator a s tranzistormi ale je ich tam strasne vela...len neviem najst ake tam idu suciatky tak ak by si chcel skusim sa spytat este kamosa
Matho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod dano » 15 Feb 2009, 22:31

a neni to nahodou tento co tu mam ja ???
dano
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Matho » 15 Feb 2009, 22:54

nie iny ten co mas tam ty tak ten som ja postavil a aj mi funguje je to sila;)je to pekne a este sa tam da dat dole pod to aj podsvietenie a to je iny plosak trochu mensi vsetko je tam strasne tak natlacene je tam asi 60 tranzistorov a 4IO a potom uz len take suciastky spytam sa zajtra kamosa ze ci ma schemu a aj osadenie suciastok na tej doske ak by si teda chces
Matho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Split » 15 Feb 2009, 23:10

ja si myslim ze digitrony zacinaju byt nudne..urobte hodiny z itronov..napr. taketo Obrázok
Split

Odosla┼ąod dano » 16 Feb 2009, 15:20

no ja mam doma digitrony a do kosa ich nehodim :P
dano
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Na┼żehlovanie predlohy na DPS

Odosla┼ąod kukinko » 20 Apr 2009, 14:33

V ─Źl├ínku o na┼żehlovan├ş je plno otazok ... a odpovede som nena┼íiel..

1. D├í sa pou┼żi┼ą aj klasick├Ż kancel├írsky papier? (80g) s pou┼żit├şm laserovej tla─Źiarne
2. Vraj to funguje aj na atramentovej tla─Źiarni s foto papierom - ale papier treba da┼ą opa─Źne, aby atrament nevsiakol do papiera - sk├║┼íal to niekto?
3. Pri laserovke - treba to na┼żehlovat hne─Ć po vytla─Źen├ş? Alebo sta─Ź├ş ke─Ć si predlohy vytla─Ź├şm a na ─Ćal┼í├ş de┼ł na┼żehl├şm?
4. Pou┼ż├şva niekto na na┼żehlovanie lamin├ítor? Na ak├Ż typ papiera ho treba nastavi┼ą? (predpoklad├ím, ┼że asi maximum...)

d├şky za odpovede :wink:
Obrázok
Obrázok

Pre r├Żchlej┼íiu komunik├íciu mi p├ş┼íte s├║kromn├║ spr├ívu.
BAZ├üR: kondenz├ítory, chladi─Źe, IGBT, krabi─Źky, LED, PLC, n├íradie... :BAZ├üR
kukinko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1422
Vek: 6.74
Zalo┼żen├Ż: 11.07.2008

Re: Na┼żehlovanie predlohy na DPS

Odosla┼ąod thompson » 20 Apr 2009, 14:38

kukinko nap├şsal:V ─Źl├ínku o na┼żehlovan├ş je plno otazok ... a odpovede som nena┼íiel..

1. D├í sa pou┼żi┼ą aj klasick├Ż kancel├írsky papier? (80g) s pou┼żit├şm laserovej tla─Źiarne
2. Vraj to funguje aj na atramentovej tla─Źiarni s foto papierom - ale papier treba da┼ą opa─Źne, aby atrament nevsiakol do papiera - sk├║┼íal to niekto?
3. Pri laserovke - treba to na┼żehlovat hne─Ć po vytla─Źen├ş? Alebo sta─Ź├ş ke─Ć si predlohy vytla─Ź├şm a na ─Ćal┼í├ş de┼ł na┼żehl├şm?
4. Pou┼ż├şva niekto na na┼żehlovanie lamin├ítor? Na ak├Ż typ papiera ho treba nastavi┼ą? (predpoklad├ím, ┼że asi maximum...)

1) Ano ja som jednu dobu pouzival a pohoda dokreloval som cesticky niektore fixkou
2) Blbost podla mna
3) Podla mna netreba som nazehloval aj 2dni neskor
4)nepouzivam
Veci na predaj: http://tinyurl.com/36674ah

Nasa stranka vo vystavbe: www.mrkvosoft.com. Nevsimajte si tie prazdne miesto pracuje sa na novych clankoch a vylepseniach.

"Nie je umenie posklada┼ą PC, ale vybra┼ą spr├ívne komponenty"
thompson
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1319
Vek: 23.86
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2007

Odosla┼ąod ferrari10 » 20 Apr 2009, 14:42

Chv├ílim kukinka preto┼że mna t├íto tema tie┼ż zauj├şma ten postup ─Źo je tu je dobr├Ż ale zi┼ílo by sa mu trocha viac venova┼ą
Ja som ten na ktor├ęho m├┤┼żete nad├íva┼ą a hnoj kyda┼ą, ke─Ć ste u SCHOTTERA v PO, nedostali ─Źo potrebujete. Pochvalu samozrejme beriem tie┼ż :D :D :D
ferrari10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 978
Vek: 28.13
Zalo┼żen├Ż: 24.09.2008

Re: Na┼żehlovanie predlohy na DPS

Odosla┼ąod fugass » 20 Apr 2009, 15:00

kukinko nap├şsal:V ─Źl├ínku o na┼żehlovan├ş je plno otazok ... a odpovede som nena┼íiel..

1. Papier som skusal aj ja. Kancelarsky je onicom. Pouzi "leskly" papier, taky na ktory ked oblejes vodou tak sa nenasiakne hned, ale akoby po nom stekala voda, vysledky su lepsie ako kancelarsky papier, ale nic moc.
2.Neskusal som, ale myslim si ze si to mylis s predlohami na vyrobu DPS osveltovanim. Neviem si predstavit ze atrament sa da nazehlovat ako toner.
3.Vytlacis si to a nazehlis kedy chces, mam teraz vytlacenu predlohu asi pol roka a nebojim sa ze by mi to dnes neslo nazehlit, ked tak mozem napisat ako to dopadlo, ak sa k tomu tento tyzden dostanem.
4.Neskusal som to, ani nebudem, mam pocit ze treba skor dlhsie mensou teplotou, ako rychlo a vyssou teplotou. (Netusim aku teplotu ma laminator). Ale za pokus to stoji, vyskusaj, zaujima ma ci to funguje.
Moje skusenosti.
ferrari10 nap├şsal:Chv├ílim kukinka preto┼że mna t├íto tema tie┼ż zauj├şma ten postup ─Źo je tu je dobr├Ż ale zi┼ílo by sa mu trocha viac venova┼ą

Jasne. Inak staci sa opytat, ked je nieco nejasne. Len tak dalej.
fugass
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 214
Zalo┼żen├Ż: 19.03.2007

Odosla┼ąod ferrari10 » 20 Apr 2009, 15:06

Tak┼że s fotopapierom vytla─Źen├Żm na atramentovejtla─Źiarni to nepojde????? :cry:
Ja som ten na ktor├ęho m├┤┼żete nad├íva┼ą a hnoj kyda┼ą, ke─Ć ste u SCHOTTERA v PO, nedostali ─Źo potrebujete. Pochvalu samozrejme beriem tie┼ż :D :D :D
ferrari10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod fugass » 20 Apr 2009, 15:26

Neviem, neskusal som to. Ja uz idem na istotu, modra folia a laserova tlaciaren.
fugass
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod ferrari10 » 20 Apr 2009, 15:27

ale ja nemam laserovu tla─Źiare┼ł a u─żah─Źilo by my to ┼żivot
ferrari10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod fugass » 20 Apr 2009, 15:35

Ani ja nemam, a tiez som mal len atramentovu. Treba zistit ktory kamarat ma laserovku a dobehnut niekedy na navstevu. Alebo rodicia v robote atp.
fugass
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod bobor1992 » 20 Apr 2009, 15:35

Ja som to tro┼íka pokazil d├║fam ┼że nabud├║ce zo sprav├şm dobre, m├ím tak├║ okoral├║ ┼żehli─Źku s nefunk─Źn├Żm termostatom, ktor├í hreje sn├í─Ć aj ke─Ć ju od siete odpoj├şm :D
V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş z PC a Elektro f├│r zjavne potrebuje po─Ź├şta─Ź, na ktorom cez de┼ł kon┼ítruuje vesm├şrne lode v AutoCADe a z├írove┼ł pri tom hr├í Crysis a potom cel├║ noc renderuje 3D sc├ęny pre chystan├ę pokra─Źovanie Shreka a popri tom e┼íte strih├í Full HD video.
bobor1992
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2761
Vek: 27.15
Zalo┼żen├Ż: 17.04.2007

Odosla┼ąod diego » 20 Apr 2009, 16:00

Tak ja som to skušal na kancelarsky papier....Lenze mne to nefungovalo....ten toner z laserovej tlaciarne sa mi nechcel nazehlit na dps...neviem preco skušal som uz hocico ale nefungovalo mi to :( ....
*MOTTO: Všetko sa zijde :D
diego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 640
Vek: 26.11
Zalo┼żen├Ż: 04.04.2008

Odosla┼ąod fugass » 20 Apr 2009, 16:21

diego, nefungovalo ti to pretoze toner sa do bezneho kancelarskeho papiera "zazere".
fugass
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod kukinko » 20 Apr 2009, 16:33

fugass nap├şsal:diego, nefungovalo ti to pretoze toner sa do bezneho kancelarskeho papiera "zazere".

thompson pise ze jemu to ide .... hmmmmm :?:
Obrázok
Obrázok

Pre r├Żchlej┼íiu komunik├íciu mi p├ş┼íte s├║kromn├║ spr├ívu.
BAZ├üR: kondenz├ítory, chladi─Źe, IGBT, krabi─Źky, LED, PLC, n├íradie... :BAZ├üR
kukinko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1422
Vek: 6.74
Zalo┼żen├Ż: 11.07.2008

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Potrebujem nie─Źo vyrobi┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist