Nočná prevádzka kamier Hikvision

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa vaanja » 31 Aug 2020, 21:18

Ahojte priatelia,
od isteho času sa mi výrazne zhoršil nočný obraz na kamerách Hikvision.
Na obrázku je zobrazený obraz 2 identických kamier, pričom jedna smeruje do ulice a druhá na dvor.
Mám podozrenie, že nočný obraz do ulice (Brana) sa výrazne zhoršil, keď v dedine vymenili nočné osvetlenie za LED lampy.
Môže to mať vplyv?
Pomohlo by, ak by som k týmto kamerám zapojil 2x samostatný IR prísvit? alebo je potrebné zmneiť nejaké nastavenia kamery?
Ak by pomohol samostatný prísvit, tak viete niečo konkrétne odporučiť?
Prílohy
Capture.PNG
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa technikus110 » 01 Sep 2020, 06:47

Milujem, keď niekto povie, že mám kameru Hikvision. Vo výrobnej rade je ich asi 1650 druhov.
To je ako informácia, kúpil som si Škodovku. Malé Lupo, cez X modelov až po SuperB s 8 válcovým motorom, 4x4 a automat! Ale má to 4 kolesá a volant, je to auto.

Prosím, NAUČTE SA KONEČNE VŠETCI, že ak si pýtate radu, tak sa pýtajte presne. u každej témy.

1. Akú máš kameru IP, alebo TurboHD
2. Ako máš na IP kamere nastavené parametre pre BLC, HLC, a.t.ď.
3. Ako máš nastavené na TurboHD voľbu korekcie bieleho svetla?
4. A keď sa dozviem akú máš kameru, tak sa opýtam na verziu firmware.

Áno, máš 2MPx kameru, ktorá je namontovaná v pomere výšky pouličného osvetlenie moc nízsko.
Áno, nemáš dobre nastavené protisvetlo - BLC.
Áno, LED osvetlenie produkuje iné spektrum, na ktoré sú kamery citlivejšie.
Áno, máš zle nastavený prah prepnutia farba/monochróm. Ideš vo farbe, aj keď je to ČB.

Veštecká guľa prezradila, že H264 a fps skoro 0 indikujú staršie kamery. (2X25, 2X35 max. ak je to IP)

A podľa mňa ten pohľad do dvora je horší, než na tú bránu.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa vaanja » 01 Sep 2020, 10:52

Ospravedlnujem sa za nedostatok informacii. Pravdu povediac, ani som netusil, ze su tam taketo parametre.
Vychadzal som zo stavu,ze prvy rok vsetko fungovalo bez problemov, az nasledne sa obraz takto zhorsil (mozno po prvej zime?, po vymene osvetlenia na ulici?). Alebo sa ten integrovany IR prisvit zoslabil na tolko, ze viditelnost v noci sa dostala na takuto uroven.
Pripajam parametre:

Kód: Vybrať všetko

Model: DS-2CD4526FWD-IZH
Verzia firmware: V5.4.5 build 170228, Verzia kodovania: V7.4 build 161221, Webova verzia: V4.0.1 build 170117, Verzia doplnku: V3.0.6.1

Kód: Vybrať všetko

KONFIGURACIA/Snimok:
   Nastavenia obrazu: 
      Naplanovane nastavena: Automaticke prepnutie
      Uprava obrazu: Jas, Kontrast, Sytost, Ostrost : 50 (vsetko na 50)
      Nastavenie expozicie:
            Rezim expozicie = Auto
            Aut.ur.clony = 50
            Cas expozicie = 1/25
            Zisk = 100
      Zaostrenie:
            Rezim zaostrenia = Auto
      Prep. den/noc:
            Prep. den/noc = Auto
            Cas filtrovanie = 5
            Inteligentne doplnkove sv. = Vyp.
      Nastavenie podsvietenia:
            Oblast BLC = Vyp (Moznosti su: Nahor, Nadol, Vlavo, Vpravo, V strede, Vlastne)
            WDR = Vyp
      Vyvazenie bielej:
            Vyvazenie bielej = AWB2
      Vylepsenie obrazu:
            Digitalna redukcia sumu = Standardny
            Uroven redukcie sumu = 50
            Rezim odhmlenia = Vyp
            EIS = Vyp
            Stupnice sedej = 0-255
      Uprava videa:
            Zrkadlenie = Vyp
            Otocenie = Vyp
            Rezim vnutri/vonku = Vonku
            Video standard = PAL(50Hz)
            Rezim zachytenia = Vyp
            Korekcia skreslenie objek. = Vyp
      Ine:
            Lokalny vystup = Zap
Kamery su umiestnene zospodu podbita strechy, na nahravanie pouzivam Synology Surveliance Station.
Vopred dakujem za akykolvek napad pre zlepsenie.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa technikus110 » 01 Sep 2020, 12:03

Ako keby som to bol vopred napísal:

inteligentné doplnkové svetlo vypnuté - zapni, nastav 95%
WDR - vypnuté - skús zapnúť a jazdiť s % nastavením
vyváženie bielej: dal by som vonku
BLC zapni a nastav stred, alebo dole

Sadni si večer k tomu a vstúp cez prehliadač do kamery a skús sa s tými voľbami trochu pohrať.

Kamera sa už rok nepredáva/nevyrába. IR neslabne. Čip bol s vysokou citlivosťou.

To Synology vysvetľuje ten pomalý tok fps.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa vaanja » 04 Sep 2020, 07:05

tak som v podstate skoncil tam kde som bol na zaciatku.
inteligentné doplnkové svetlo vypnuté - zapni, nastav 95%
toto nereaguje nijak, musel by som mat ku kamere doplnkove osvetlenie, nema to s IR prisvitom nic spolocne
WDR - vypnuté - skús zapnúť a jazdiť s % nastavením + BLC zapni a nastav stred, alebo dole
Rezim BLC a WDR sa navzajom vylucuju, pri oboch sa da dosiahnut identicky vysledok, bohuzial ten vysledok akurat dokaze zlepsit tu oslnenu cast na ulici, ale oblast za branou, ktora je v tieni dokaze byt lepsie citatelna len za cenu zvysenia jasu a nasledneho sumu.
vyváženie bielej: dal by som vonku
nastavene na Prirodzene svetlo, no pri nocnom rezime to asi nema ziadny vplyv...
za tejto svetelenej situacie je kamera BRANA tak osvetlovana LED svetlom z ulice, ze IR prisvit vobec nefunguje
otestoval som to vypnutim IR prisvitu a obraz sa vobec nezmenil. preto je aj velky rozdiel v zobrazeni obrazu kamery DVOR, tam je IR zapnuty.
Kamera sa už rok nepredáva/nevyrába. IR neslabne. Čip bol s vysokou citlivosťou.
kamery mam 3 roky, boli celkom vyznamna polozka, ale nahrada uz pravdepodobne hikvision nebude - vyrobca co ma prilis siroke portfolio, ktore nedokaze poriadne podporovat (posledny FW 2/2017), bezpecnostne incidenty a do dnesneho dna neopravene zranitelnosti, takmer kazdy rok novy support website, kde mi vzdy vraj kvoli necinosti zrusia ucet, naviazanost na IE ktory sa uz takmer neda pouzivat, lebo tiez nema podporu, v inych prehliadacoch nefunguje poriadne webove rozhranie, nepravdive informacie v datasheetoch (napr. pri tomto type najskor tvrdili, ze je to DarkFighter seria) atd... mozno maju dobry pomer vykon/cena ale podpora zaostava.


ale aspon som sa pohral a nieco sa aj naucil.
zvazujem nieco od AXIS, mas s touto znackou skusenosti?
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa technikus110 » 04 Sep 2020, 07:58

Axis - áno, ale to je iná cenová trieda....aký software?

Hik sa dá prevádzkovať aj na Mozile a Chrome..... ale ak si nainštaluješ to, čo má Hik zadarmo a dobre prepracované iVMS 4200 ver. 3.x tak môžeš zabudnúť na VŠETKY prehliadače!

WDR je protisvetlo, takže to vylepší obraz, ale neupraví tmavé časti.

Sú čipy Darkfighter v profesionálnych kamerách a sú čipy Darkfighter Lite, ktoré sú z základnej profi rade. Ale vždy je to Darkfighter. Je to v parametroch kamery číselne uvedené.

Ak kupuješ niečo v "akcii", tak ti importér neprezradí, kedy končí výroba tejto kamery. (Slovensko) Ale záruka 3 roky poteší viac, ako dva.

http://www.hikvisioneurope.com/portal/? ... eleased%29
Prílohy
IPC R3 V5.4.83 Release Note--External.pdf
strana č.3 riadok č.8 je to tvoja kamera? Ak áno tak ten link je firmware novší, než ty spomínaš.
(230.49 KiB) 83 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2424
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Sep 2020, 14:10

technikus110 napísal:SuperB s 8 válcovým motorom
To asi nie no :D
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa technikus110 » 04 Sep 2020, 15:51

Nič nie je nemožné, spievali tri opice, ale pre Toyotu.
Úryvok článku:

Is a Tuned Skoda Superb With 353 HP.

We doubt that increasing the power has boosted the acceleration by that much, but the top speed should exceed 260 km/h if unrestricted. The torque is pretty impressive as well. These modern TSI engines are amazing, considering that the 4.2-liter V8 in the RS4 makes only 430 Nm.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa technikus110 » 05 Sep 2020, 08:30

Ešte k tej podpore prehliadačov, iba toto:

Plug-in required live view: IE8+, Chrome 41.0-44, Firefox 30.0-51, Safari 8.0-11
Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+

a už je neoficiálny pre EDGE.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa vaanja » 13 Dec 2021, 20:14

@technikus110 este sa vratim k tejto kamere resp. znacke hikvision ako takej a realnych skusenosti z praxe: ako dlho poskytuje vyrobca novy firmware? resp. ako rychlo reaguje na rozne zranitelnosti? zivotnost kamery je zvycajne viac ako 3 roky, ak vsak vyrobca po 3 rokoch nevydava opravy zranitelnosti nema asi zmysel prevadzkovat takuto kameru pri vaznejsich projektoch...
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa technikus110 » 14 Dec 2021, 05:53

Ukončením výroby končí aj firmwarová podpora.

Neviem, čo sú to "rôzne zraniteľnosti".
Firmware sa upravuje najčastejšie po pridaní funkcií do NVR, alebo ak sa nájde problém s obrazom, či iným "mrznutím" kamery.

Firmware je na technickom portáli Hikvisionu vždy voľne stiahnuteľný.
Sú aj zákaznícke firmware s doplnenými funkciami, ale tie sú spoplatnené.

Stream na Cloud je viacnásobne šifrovaný a nezáleží na tom, ako je kamera stará. Kódovanie videa je stále rovnaké a staršiu kompresiu nové NVR vždy podporujú. Naopak staré NVR nemusí podporovať nový formát kompresie, ale to je na 90% hardwarový problém zariadenia.

Ostatné narušenia si treba riešiť zabezpečením vo vlastnej sieti.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa vaanja » 14 Dec 2021, 11:06

dakujem za vysvetlenie.
pod "rozne zranitelnosti" som myslel samozrejme na bezpecnostne zranitelnosti, kedze sa bavime o produktoch, ktore sluzia na zabezpecenie.
zoznam zranitelnosti je bezne dostupny napr, tu:
https://cve.mitre.org/cgi-bin/cvekey.cg ... =Hikvision
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa technikus110 » 14 Dec 2021, 17:00

Poopravím trochu toto tvrdenie.

Kamery neslúžia na zabezpečenie! Kamery sú definované ako zariadenia na sledovanie pohybu a priestoru.
To čo slúži na zabezpečenie musí byť v súlade so súborom noriem EN 50131, 50132 a pár iných. A to žiadna kamera či záznamník nespĺňa. Ani kamery s PIR, či termokamery.

Preto aj licencia na prevádzkovanie súkromnej bezpečnostnej alebo technickej služby je definovaná v zákone o súkromnej bezpečnosti. Špecifikuje technickú službu ako projektovanie, montáž, údržbu, revíziu alebo opravu zabezpečovacích systémov, alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10141
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nočná prevádzka kamier Hikvision

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Dec 2021, 18:48

Ak môžem doplniť, tak to pouličné osvetlenie,hlavne teraz v zime , keď je tam sneh, tak robí silné protisvetlo a tým aj zvyšuje kokntrast v tieni za bránou.Dal by som tam do blízkosti IR prísvit ,aby osvetelil ten tmavý kút.
Najprv som chcel kúpiť nejaký origináol IR reflektor, ale keď mi povedal cenu 80€ tak som skoro skolaboval. Potom som to vyriešil nákupom IR kruhových modulov,ktoré sa predávajú ako náhradný diel do kamery,ktorý pozostáva asi z 20ks IR led a je tam aj senzor automatického zopnutia pri zotmení,stačí tam pripojiť 12V 1A napájač a funguje to ako samostatná jednotka.Dal som to do toho falošného polgulového čierneho krytu čo predávajú za 3€ v Kaufe a svieti to perfektne. Našiel som to na aliku asi 0,90€/ks, tak som objednal 6 kusov a prišlo mi to pred dvomi rokmi za 6€.
Veď môžeš zameniť tie kamery medzi sebou a uvidíš, kde je problém. :wink:

Ja mám teraz Xiaomi home... a cez ich apku to ide celkom dobre,aj keď to nie je určite profi ,ale som spokojný aj s rozlíšením, aj perfektný nočný prísvit.Tam kde je už cez 25metrov, som dal ten IR prísvit a môžeš čítať aj noviny v noci.Problém je ale dostať to do PC, lebo to ide na androide.
Na skúšku môžeš vyskúšať vymeniť v tom ručnom Led prívesku obyčajnú LED za Infra ledku a posvieť s ňou v tej tme okolo seba a na kameru a potom si pozri záznam, čo to dokáže a budeš prekvapený.

Prisvit je za tým malým domčekom smerom doľava.
Prílohy
PIC_20211202_182303447.jpg
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok