Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

odstranovac vodneho kamena - anticalc

Odosla┼ąod yozefb » 10 J├║l 2011, 21:20

ahojte,

ma niekto skusenosti s cievkovym odstranovacom vodneho kamena ?

chcel by som vyskusat jednu silnejsiu verziu vid. http://sel.wz.cz/download.php#ostatni odkaz H2O_2.zip

funguje to vobec ? paci sa mi na tom to, ze je to silnejsie oproti komercii
a vyjde to par eur oproti tomu za co sa to predava.

dakujem
yozefb
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 122
Vek: 38.23
Zalo┼żen├Ż: 09.05.2011

aj

Odosla┼ąod Nomen » 11 J├║l 2011, 20:24

Aj tu je to spomene ako zmekcovadlo , ale neviem ci to niekto robil , alebo vyuzival , technicky upravovane , je o niecom inom , v profi zariadeniach
Pr├şlohy
zmekcovadlo.jpg
Nomen

Odosla┼ąod yozefb » 11 J├║l 2011, 20:27

ved praveze si myslim, ze ked to ludia bastlia tak asi na tom nieco bude, a nebude to snad len taky placebo efekt.

vidim ze budem pokusnym kralikom :)
yozefb
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 122
Vek: 38.23
Zalo┼żen├Ż: 09.05.2011

Odosla┼ąod 5ko » 11 J├║l 2011, 23:27

V podstate to funguje a u┼ż roky sa to pou┼ż├şva v kotolniach na ├║pravu vody.
Ide o to, ┼że spr├ívne na─Źasovan├ę impulzy p├┤sobia na molekuly vo vode rozpusten├Żch miner├ílov v├ípnika,hor─Ź├şka, sod├şka..aby vplyvom tepoloty na kotlov├Żch sten├ích nevytv├írali zhluky kry┼ít├ílikov aragonitu,─Źo je vlastne vodn├Ż kame┼ł.
D├┤le┼żit├ę je ale to, ┼że to funguje len v pr├║diacej vode ,ktor├í pretek├í neust├íle medzi cievkami preto┼że,,dezorientacia"molek├║l je do─Źasn├í
.
Tak┼że ak sa to namontuje len na pr├şvod studenej vody, kde je mal├í spotreba vody,str├íca to efekt a zmysel.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8614
Vek: 63.71
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Elektromagnetick├Ż odstra┼łova─Ź vodn├ęho kame┼ła

Odosla┼ąod domiter1 » 11 Mar 2012, 12:14

Ahojte, zva┼żujem k├║pi┼ą alebo vyrobi┼ą odstra┼łova─Ź vodn├ęho kame┼ła na elektromagnetickom princ├şpe ... nie─Źo ako toto: http://www.flajzar.cz/elektronicke-stav ... mene-1.htm
Mysl├şte ┼że to funguje? alebo m├í s t├Żm niekto sk├║senosti?
D├şk!
Naposledy upravil mirosne d┼ła 18 Feb 2016, 10:41, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
Dôvod: Úprava pravopisu v názve
domiter1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 185
Zalo┼żen├Ż: 04.04.2008

Re: odstra┼łova─Ź vodn├ęho kame┼ła

Odosla┼ąod stefanSK » 11 Mar 2012, 13:49

postav si to napr: pod─ża elektor 7-8/2006 a vysk├║┼íaj.
Pr├şlohy
odstranovac_vodneho_kamena.PNG
odstranovac_vodneho_kamena.PNG (52.57 KiB) Zobrazená 8954 krát
S.K.
stefanSK
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 575
Vek: 63.89
Zalo┼żen├Ż: 24.06.2010

Odosla┼ąod fery66 » 11 Mar 2012, 14:12

Pou┼ż├şvate─ż dostal varovanie: "Opakovan├ę poru┼íenie pravidla ─Ź. 1, kriv├ę obvinenie."

D├ívnej┼íie som sa o tak├║to "ma┼íinku" zauj├şmal. Ve─ża som toho pre─Ź├ştal na nete. Niekto to chv├ílil, niekto ┼że to vraj nefunguje ani n├íhodou.
─î├ştal som aj o nejakej kotolni, kde to sk├║┼íali nieko─żko rokov a vraj to v├┤bec nefungovalo, firma to musela demontova┼ą a vr├íti┼ą peniaze. Tak neviem... :(
fery66
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1046
Zalo┼żen├Ż: 04.10.2009

Odosla┼ąod vama » 11 Mar 2012, 14:41

Ja som si to postavil a funguje to :wink: Sice zas to nie je 100%, ale vyrazne to zlepsi "usadzanie" vodneho kamena.
"Digit├ílna technika pozost├íva len z 0 a 1, ktor├ę s├║ v spr├ívny ─Źas na spr├ívnom mieste." M. Val├í┼íek
vama
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1544
Vek: 27.29
Zalo┼żen├Ż: 26.08.2008

Odosla┼ąod domiter1 » 11 Mar 2012, 15:19

D├şk chalani, za sk├║┼íku to isto stoj├ş. Len ma hnev├í to ┼że ─Źi to m├í nejak├Ż efekt sa nedozviem hne─Ć :? Ale aspo┼ł snaha bude ...
domiter1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 185
Zalo┼żen├Ż: 04.04.2008

Odosla┼ąod nalimko33 » 11 Mar 2012, 15:38

aj tu je nie─Źo - d├┤le┼żit├ę s├║ tie cievky...
SHARP MZ-811
nalimko33
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4268
Vek: 47.25
Zalo┼żen├Ż: 29.12.2008

Odosla┼ąod breta1 » 11 Mar 2012, 19:16

nalimko33 nap├şsal:aj tu je nie─Źo - d├┤le┼żit├ę s├║ tie cievky...

M┼»j n├ízor - takov├Ż bl├íbol v tom odkazu by si zaslou┼żil Nobelovu cenu.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8827
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod 5ko » 15 Mar 2012, 19:19

Ono to funguje, ale v uzavretom okruhu, kde voda cirkuluje.Na pr├şvod pitnej vody ,kde nie je s├║stavn├Ż alebo aspo┼ł ─Źast├Ż odber, je to zbyto─Źn├ę.Je tu u┼ż o tom dos┼ą pop├şsan├ę, pohladaj,nechce sa mi to opakova┼ą.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod ego627 » 14 J├║n 2012, 10:05

caute vsetci,
mam postaveny tento odstranovac vodneho kamena http://paja-trb.cz/konstrukce/vodni_kamen.html a zaujimalo by ma, ze akym sposobom by som zistil ze funguje cize odstranuje kamen . Niekde som cital ze to stymi pasikmi na zistenie tvrdosti nezistim uz si nespominam preco. Dalej tu 5ko pise ze je to zbytocne pokial cez tu cievku necirkuluje voda tak ma napadlo ze co tak pripojit tento odsranovacna na spinac ktory spusta cerpadlo tym padom bude odstranovac vo. kamena v prevadzke len ked voda pretena cez potrubie na ktorom je cievka a tiez by sa usetrila nejaka ta enegria kedze to nebude zapnute nonstop.
ego627
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 104
Vek: 29.62
Zalo┼żen├Ż: 10.08.2011

Odosla┼ąod ego627 » 15 J├║n 2012, 15:09

nikto nevie poradit? :(
ego627
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 104
Vek: 29.62
Zalo┼żen├Ż: 10.08.2011

Odosla┼ąod 5ko » 19 J├║n 2012, 19:18

M├┤┼że┼í to zap├şna┼ą len s ─Źerpadlom, ale uvedom si, ┼że drling m├í n├ídobu a ─Źerpadlo nemus├ş be┼ża┼ą st├íle, len ked poklesne tlak pod ur─Źit├║ hranicu .Musel by si to da┼ą za ─Źerpadlo.Sk├║s zmera┼ą odber, ─Źi sa to oplat├ş vyp├şna┼ą.
Uvedom si princ├şp,pre─Źo sa ned├í zmera┼ą papierikmi, ─Źi to funguje....
tie MINER├üLY SA Z VODY NEODSTR├íNIA , len sa im zabr├íni zhlukova┼ą a priliepa┼ą sa na steny potrub├ş ─Źi kotla.
Zist├ş┼í to len po nejakom ─Źase, na dvoch r├┤znych potrubiach,s tou sitou vodou.Jedn├Żm bude preteka┼ą oby─Źajn├í neupraven├í a druh├Żm upraven├í .Musel by si to vedie┼ą rozobra┼ą a porovna┼ą. Mo┼żno aj na perl├ítoroch dvoch bat├ęri├ş,ako r├Żchlo a ─Źi v├┤bec sa tam usadzuje kame┼ł,ale tam sa vyzr├í┼ża takmer v┼żdy. Sk├┤r na r├Żchlovarn├Żch kanviciach z dvoch r├┤znych v├Żtokov.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odstranovac vod. kam. - magnet vs cievka vs filter

Odosla┼ąod romiadam » 24 Nov 2015, 12:52

Cavte,

viem ze existuje elektronicke zariadenie, ze namotate par zavitov na nekovovu trubku, pripojite to do toho zariadenia a toto zariadenie tam posiela neake impulzy alebo trvaly prud (neviem) a zabranuje tvorbe vodneho kamena. Ze vraj existuje aj pasivna verzia (velmi silny magnet).

Ma toto z vas niekto? Funguje to?

Rodicia maju stary prietokovy ohrievac Mora na plyn a maju tvrdu vodu a velmi casto sa to zaserie vodnym kamenom. Ked je to uz zanesene nedochadza tam k dobremu prevodu tepla a ked sa zastavi voda, tak teplo z vymennika sa este odovzdava do vody, ktora uz netecie a voda vo vymenniku zohreje dotatocne este na taku teplotu, ze tepelna poistka vypne vecny plamen. Takze stale to trebaznova zapalovat.

Otec nie je az taky odbornik, aby to stale demontoval a cistil a servisaka na to stale volat nemoze. Ja som mimo SK.

Max prietok je tam asi tak 4l/min

Mate neake odporucanie co tam dat aby to aj bolo funkcne?

Diki.

update:
az teraz som si vsimol po dopisani prispevku, ze jedna teme tu bola, ale nechamto tu kvoli tej otazke ci to funguje aj s velmi silnym magnetom.

pre 5ko:
podla tvojej odpovede v prispevku:
http://svetelektro.com/Forum/odstranova ... 20808.html
to by bolo idealne na prietokovy ohrievac, alebo nie. Ale ako je to s prietokom?. Nevies? Treba tam maly alebo moze byt aj vacsi?

Ma to niekto na prietokovom ohrievaci a ak ma a je spokojny aky je to model zariadenia.

Diki vsetkym za rady.
Naposledy upravil romiadam d┼ła 25 Nov 2015, 15:18, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3007
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Re: Odstranovac vodneho kamena

Odosla┼ąod Milos66 » 24 Nov 2015, 13:47

5ko nap├şsal v tej t├ęme:
Tak┼że ak sa to namontuje len na pr├şvod studenej vody, kde je mal├í spotreba vody,str├íca to efekt a zmysel.

Ja m├ím 11 rokov Descaler na pr├şvode vody do RD. Tak ako bolo spomenut├ę, asi to mus├ş by┼ą iba v pr├║diacej vode. inak to str├íca ├║─Źinok. Trochu to pom├íha, ale ┼żeby to bol nejak├Ż z├ízrak za cca 100ÔéČ to ur─Źite nie.
Kamar├ít m├í syst├ęm filtrov v novostavbe a to je prefekt. Neviem s├şce ak├í je tam ch├ęmia - granule, ale je to super. ┼Żiadny vodn├Ż kame┼ł sa mu neus├ídza a to m├í stavbu cca 5 rokov star├║.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4388
Vek: 53.31
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod romiadam » 24 Nov 2015, 14:34

To by bolo na privode studenej vody do prietokoveho ohrievaca (dalej len PO), a ako som spominal, prietok okolo 4 l/mitat firmy co to predava ake to je ci to funguje, lebo ich priorita je predat produkt. Tak sa obavam ze mi nepovedia celu pravdu. Preto sa takto pytam cez vas co to mate, ze ake to je, ake mate skusenosti.

milos66:
...Trochu to pomáha...
mozes upresnit pojem trochu na meratelny pojem? napr. "predtym so cistil kazdy rok teraz staci kazde dva roky" a pod. Pojem "trochu" je nemeratelny.

Mozes sa opytat kamarata, ci ho mozem kontaktovat ohladom tych filtrov. Chcel by som sa ho opytat co to ma za filtre a chemiu a ako casto sa to meni. Ak ho mozem kontaktovat, tak by si mi potom poslal ce ss jeho mail popr. ja ti poslem moj a ty mu ho posles. Diki.

Update:
teraz pozeram cennik tych permanentnych magnetov na 1/2 trubku okolo 80ÔéČ, pekna cena za kusok magnetu zaliateho v tom potrubi.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mato3000 » 24 Nov 2015, 18:27

Obrázok

jedn├í sa odstr├ínenie v├ípnika pomocou katexov, regeneruje sa to so─żou ...

je ich kopa napr├şklad SMK5600 SXT, ten m├ím ja

Tie magnety s├║ na ─Źarovanie a na z├íbavu. Tie ┼ít├║die okolo toho s├║ tie┼ż z├íbavn├ę, Ten kto ich spravil ako prv├Ż bol velik├Ż komik ....
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9661
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Odosla┼ąod romiadam » 24 Nov 2015, 18:43

preco potom niektory vravia ze odkedy maju ti magnetove, ze nemaju vodny kamen, alebo ze sa to znacne znizilo?

vid aj prispevok od 5ko v inej teme. volaco na tom bude.

http://svetelektro.com/Forum/odstranova ... 20808.html

5ko nap├şsal:V podstate to funguje a u┼ż roky sa to pou┼ż├şva v kotolniach na ├║pravu vody.
Ide o to, ┼że spr├ívne na─Źasovan├ę impulzy p├┤sobia na molekuly vo vode rozpusten├Żch miner├ílov v├ípnika,hor─Ź├şka, sod├şka..aby vplyvom tepoloty na kotlov├Żch sten├ích nevytv├írali zhluky kry┼ít├ílikov aragonitu,─Źo je vlastne vodn├Ż kame┼ł.

Mato, mas neaky dokaz ze to nefunguje, alebo je to len tvoj myslenkovy nazor?

alebo magnety su vhodne len do alebo nad urcitu tvrdost vody? Lebo nikto dedefinoval svoju tvrdost vody.

U nas je 21-22 ┬░dH alebo 3,7-3,9 mmol/dm3 (Sered) co je najvyssia v celom zapadnom slovensku. :oops:
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist