Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • pA a uV meter Tesla BM545 - úprava

pA a uV meter Tesla BM545 - úprava

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

pA a uV meter Tesla BM545 - úprava

Odoslaťod spin90 » 05 Jún 2019, 08:24

Zdravím,

Mám pA a uV meter Tesla BM 545.
Je to už pomerne staršie zariadenie. Zaujíma ma, či by výmenou niektorých polovodičov nešlo zlepšiť celkové vlastnosti ako stabilitu, presnosť a podobne. Pri najnižších rozsahoch meria raz za cca 5s, to je dosť pomalé meranie. Ako to zvýšiť ? Je tam napríklad OZ WSH218, čo je fetový zosík. Určite sú v súčasnosti OZ s lepšími parametrami ako tento. Problém je ale puzdro, nahradiť to za nejaký DIP8 by bolo komplikované.
Tiež by sa mi zišiel vyšší vstupný odpor na V metri. Teraz je tam 100 Mohm. Je možné to zvýšiť ? Na škole som pracoval s elektrometrom s meracou elektrónkou, kde bol vstupný odpor takmer nekonečný (nepamätám už koľko). Tu sú ale použité polovodiče.
Mám aj schémy zariadenia s popisom funkcií, ale popravde veľmi nerozumiem princípu merania.
Na začiatok by mi to možno stačilo skalibrovať. Ale ako v domácich podmienkach ? Alebo sa na to celé vykašľať ?

Vďaka,
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein
spin90
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 28.74
Založený: 12.01.2008

Re: pA a uV meter Tesla BM545 - úprava

Odoslaťod jenda23 » 05 Jún 2019, 08:40

Samozdřejmě že dnes existují kvalitnější OZ. Ovšem ono nahradit součátky za moderní nemusí být tak jednoduché. Jelikož třeba to WSH je poměrně pomalý zesilovač, pokud ho nahradíš moderním který je rychlý tak je velká že obvod začně oscilovat. Sample rate budeš těžko zvyšovat, jelikož obvody jsou tomu konstrukčně přizpůsobeny. Upni sem servisní manual, ted ho nemůžu najít. Jinak přístroj v dnešní době bezpečně překoná každý lepší multimetr, takže čistě z technického hlediska nemá cenu se s tím zabývat.
Jinak aby jsi mohl něco kalibrovat musíš mít o řád přesnější přístroj.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky
jenda23
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 29.31
Založený: 27.06.2008
Paragraf: 23

Naspäť na Náradie, spájkovacia a meracia technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist