Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • pokuty za rychlost

pokuty za rychlost

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod misocko » 28 Dec 2018, 21:21

martin knocik napísal: výskyt frustrátov v bielych alebo strieborných oktávkach (pravdepodobne firemných) sa drží na rovnakej úrovni

mam bielu oktavku, keby že viem, kupim si inu farbu :lol: (firma mi nedala, musel som kupit za svoje :( )
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2977
Vek: 42.89
Založený: 14.06.2009
Bydlisko: Hlohovec
Karma: 23

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod mato3000 » 28 Dec 2018, 21:31

jj, oktávky sú nová diagnóza ... už si to všímam tak 3 mesiace, keď idem ráno do práce sa na mňa nejaká nalepí. Najsamlepšie taká s drsňáckym novým dizajnom. Keďže ja idem z BA smerom na záhorie, tak tam mám 20km dialnice. No veliká zábava. Už si to všimla aj moja stará :D . Furt sa snažia a snažia a snažia, využívajú aj taký malý kopec dole ....a nič , ja som skovaná kur*a. Potom prestanú a ejha, zrazu idú 140 a neni po nich ani smrad .... Ale to je len také moje ranné rozptýlenie cestou do práce.
mato3000
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Príspevky: 9648
Založený: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod 5ko » 28 Dec 2018, 21:36

Predpisy sú jedna vec , konkrétna situácia na ceste je zase druhá vec.Na jednej strane chcú ,by bola premávka bezpečná, ale zároveň aj plynulá,pretože aj bezdôvodné zdržiavanie premávky je priestupok,takže je ťažké vyhovieť každému.
Už som to sem nedávno asi písal, ako sme stáli vedla seba v BB na semafore ja na Fabiia a vedla mňa hliadka .
Naskočila oranžová,všetko okolo volné, tak som vyštartoval a kým sa pohli oni, už som bol za križovatkou... ťahali sa za mnou s odstupom a na ďalšom semafore pri Europe som si vyhliadol za križovatkou volné miesto ,kam sa zaradím do prava,ale samozrejme sa mi tam práve vopchal niekto z pravého pruhu, takže som musel pribrzdiť a ,,strčiť ,,sa za neho... oni išli za mnou asi ďalšie dva km a ked sa im podarilo ma predbehnúť, tak ma zastavili.
,,No čo som vyviedol?,, pýtam sa.Nooo bol toho dosť.. jazdíte po meste 70 tkou.. ako ste sa to zaradili pred kruháčom..?
Tak som im vysvetlil,že okometrický radar nepoznám, a 70 so určite nešiel,iba ak vtedy, keď som obiehal toho čo išiel v strednom pruhu 40tkou,za čo by som dal pokutu jemu, nie mne,pretože on zdržuje bezdôvodne premávku a ak som sa potreboval zaradiť,tak som nikoho neobmedzil a ja nemám nikdy problém pustiť z vedlajšej cesty či pruhu niekoho ,ale zrazu je problém, keď to potrebujem ja ?
To ,že jazdím živo a nie lemravo na minimálnu spotrebu bezohladne v špičke,je predsa normálne a ekologickejšie .Nemám predsa auto na to, aby som ho kvôli bezpečnosti premávky po meste tlačil.
Policajt len pozrel papiere,asi uznal že mám pravdu,vrátil mi ich bez slova a odišiel.
Takže v každej situácii si musí byť vodič vedomý toho či má pravdu alebo nie a podla toho sa dá s nimi rozprávať a väčšina z nich dokáže pochopiť nebezpečnosť priestupku a vyhodnotiť ho správne.
Nechcem to porieknuť, ale po dialnici BB -ZV jazdím každý víkend niekedy hodne cez 130 , ale vždy viem, kedy si to môžem dovoliť jednak podla počasia,ale aj podla hustoty premávky. Zväčša však idem tak, ako aj ostatní,teda ak sa ide 150,tak idem aj ja 150, nepotrebujem si dokazovať nič,len preto, že by som chcel na Stile predbehnúť a nasrať niekoho v BMW,alebo zúriť,ak by ma predbehol Trabant. :wink:Viac ma vytočí ,ak niekto ide 50kou tam kde je povolená 90ka,lebo sa kochá prírodou.
Sú tam aj rampy s mýtnymi jednotkami a kamerami,ale zatial mi neprišiel žiadny ,,pozdrav,, takže asi kontrolujú dialničné známky nie rýchlosť.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Príspevky: 8570
Vek: 63.63
Založený: 18.02.2010
Bydlisko: Banská Bystrica
Karma: 104

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod mato3000 » 28 Dec 2018, 21:41

Viac ma vytočí ,ak niekto ide 50kou tam kde je povolená 90ka,lebo sa kochá prírodou.


5ko akurát kukám Vesničko má stredisková a Hrušinský básni na tom esíčku ..... :thumbup:

kokšo jaké načasovanie príspevku :rolleyes:

-- Spojený príspevok 28 Dec 2018, 20:43 --

Sú tam aj rampy s mýtnymi jednotkami a kamerami,ale zatial mi neprišiel žiadny ,,pozdrav,, takže asi kontrolujú dialničné známky nie rýchlosť.


predpokladám, že oni kontrolujú peniaze z EU a keďže na prevádzku niesú, tak sa neni čoho báť
mato3000
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Príspevky: 9648
Založený: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod Hopikmajo » 28 Dec 2018, 22:35

Mne dali pokuty dve, raz za to, že som nemal papier o tom, že fólie na mojej fóbií sú certifikované a raz za to, že som nezastal na stopke ( unavený so začínajúcou chorobou o jednej v noci som šiel z práce a videl som, že je križovatka prázdna tak som len jemne pribrzdil a prešiel, doplo mi to že som nezastal až keď ma zastavili) takže tak stáva sa
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.
Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 772
Vek: 21.21
Založený: 18.10.2014
Bydlisko: Prievidza
Paragraf: 22
Karma: 3

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod Jirka84 » 28 Dec 2018, 22:45

Tak já hledím pro změnu na Saxanu, ale myslím si , že byste tady měli místo pokut za rychlost v "trabantu", za které si nese každý sám many na "burzu",
raději
probírat
hlavně pro začátečníky ne dopravní značky,
ale pro hrabající se v TV před Silvestrem:
hlavně schematické značky z katakogů všech možných polovodičů a k tomu dávat podrobný výklad jejich funkce v příslušných schemátkách.... . Třeba i proto že se tady jmenuje téma "svetelektro", taky dřív než je takové bastlení zabijeeee... :rolleyes:

nebo vás všechny Kudláčková začaruje... :rolleyes:
Mám rád: Tady jsi taky doma
Pro radost
Zabava doma Kutná Hora ... Zábava pro známé Poděbrady

..mladí nedělají vždy , co se jim říká..
Jirka84
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1936
Vek: 68.62
Založený: 21.03.2012
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Karma: 28

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod peterple » 29 Dec 2018, 00:30

Pokutu za rýchlosť som zatiaľ nikdy neplatil, ale myslím si že je to už len otázka času. Chodím stále rovnako ale nejak sa za tie roky mení situácia k horšiemu. Ešte donedávna bolo 60 v obci (z môjho pohľadu naozaj nedávno). Ale dobre 50 v obci dodržujem. Lenže niekde sa to fakt nedá. Obchvat Jaguar-LandRover okolo rieky - priemyselná zona 50. Keď na takejto ceste treba omedzenie na 50 tak to potom musí byť 50 na celom Slovensku okrem dialnic.
Iný príklad je jedna zákruta ktorou celý život jazdím 80. Najprv tam žiadne obmedzenie nebolo. Tak pred desiatimi rokmi to začali obmedzovať lebo dnešný vodiči asi nevidia že do tejto zákruty sa nemôžu narvať 120. Hodne ich tam skončilo na roli alebo v protismere. Stačilo popršať alebo trochu blata. Postupne to tam dopracovali na 40. Takže len čakám kedy ma tam spoza stromu namerajú.
Typujem že za pár rokov sa rýchlosť bude logovať online na min. vnútra podobne ako v Čechách zaviedli EET. A s 5 sekundovým oneskoreným nám budú pípať smsky ako si stianu pokutu z konta. Ak teda ešte budeme môcť s tými smradľavými neekologickými autami chodiť po ceste. A či na to budeme mať lebo niektorí by radi videli cenu palív 5€/l.
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.
peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1898
Vek: 52.81
Založený: 25.06.2013
Bydlisko: Krajné
Karma: 52

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod OHAJ » 29 Dec 2018, 00:32

Jirka, no hej, ale čo keď sa nechytajú a neporadia ... https://svetelektro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&f=16&t=50732&start=0&sid=7dabc193380e65234d506e09c372d6c3

či mám sa tu spýtať KTO MÁ ŽOLÍKA ?
Obrázok
Od 20. do 27. decembra budú hliadky dopravnej polície po celom Slovensku odmeňovať tých vodičov, ktorí jazdia zodpovedne. „″Hliadky šťastia“ odmenia vodičov formou žolíka, na ktorý napíšu evidenčné číslo vozidla slušného vodiča. Keďže aj slušní vodiči nie sú neomylní a občas sa im pritrafí menší prehrešok, budú môcť tohto žolíka použiť v prípade, ak spáchajú priestupok, za ktorý môžu podľa zákona o cestnej premávke dostať nielen finančnú pokutu, ale aj napomenutie. V prípade použitia žolíka tak budú napomenutí a pokute sa vyhnú. Platnosť žolíka je do konca kalendárneho roka 2018."
OHAJ
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 396
Vek: 40.33
Založený: 01.05.2010
Bydlisko: OHAJ
Karma: 0

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod Drakoush » 29 Dec 2018, 00:35

Keby robili hliadky šťastia na D1 medzi TT a BA, tak by nedostal žolíka NIKTO. Občas mám pocit, že tá D1 je zrkadlom národa, nikto tam nevie jazdiť.
Ponúkame: výkup, predaj, servis meracích prístrojov rôznych značiek, overenie presnosti meradiel kalibrátorom - do 5,5 miest. Pozri aj našu FB stránku (ikonka webu v profile), kde nájdeš zaujímavé fotky a videá z opráv, review nových merákov a pod.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Príspevky: 9689
Vek: 24.25
Založený: 08.02.2012
Bydlisko: Nitra
Paragraf: 22
Karma: 47

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod hpeter » 29 Dec 2018, 03:32

mato3000 napísal:jj, oktávky sú nová diagnóza ... už si to všímam tak 3 mesiace, keď idem ráno do práce sa na mňa nejaká nalepí. Najsamlepšie taká s drsňáckym novým dizajnom. Keďže ja idem z BA smerom na záhorie, tak tam mám 20km dialnice. No veliká zábava. Už si to všimla aj moja stará :D . Furt sa snažia a snažia a snažia, využívajú aj taký malý kopec dole ....a nič , ja som skovaná kur*a. Potom prestanú a ejha, zrazu idú 140 a neni po nich ani smrad .... Ale to je len také moje ranné rozptýlenie cestou do práce.

zazil som uz par krizoviek, kde vag/ skoda soferi prekrocili hranicu normalnosti.
som si myslel, ze som jediny co zazil situacie s "vag expertami", ze asi mam na nich smolu.
na jednom ceskom fore sa prave toto prebera, hitparada prasenia za volantom.
svoje poznatky tam davaju aj soferi z povolania, co za tyzden nabehaju hodne km.
"ochcafka f dechtu a f kombajnu" (povacsinou praha) skoruje. niektore z tych situacii visia na youtube.
druha kategoria su mladasi na vykuchanych starsich golfoch-dymovniciach, silt dozadu, cinsky subwoofer a hiphop/rap. vdaka hluku a smradu vies o nich vopred.
Od 20. do 27. decembra budú hliadky ......
Platnosť žolíka je do konca kalendárneho roka 2018."
typicka kalinakovina, uzitocne jak stierace na ponorke.
cize budes na slusaka, a potom so zolikom budes prasit ostosest, havaria, usmrtenie... som zvedavy na zolika potom.
hpeter
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Vek: 35.64
Založený: 16.06.2013
Bydlisko: IL
Paragraf: 22

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod misocko » 29 Dec 2018, 13:52

no to som dopadol na stare kolena
mam "ochcafka f dechtu a f kombajnu" biela farba (1,6 DSG) = hotovy debil za volantom
a k tomu mam 198cm, 120kg a holu hlavu = mafian
co budem robit ? :lol:
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2977
Vek: 42.89
Založený: 14.06.2009
Bydlisko: Hlohovec
Karma: 23

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod Drakoush » 29 Dec 2018, 14:12

Ja neviem, hoď sa o zem :D Alebo začni hystericky kričať a utekať po meste :D
Ponúkame: výkup, predaj, servis meracích prístrojov rôznych značiek, overenie presnosti meradiel kalibrátorom - do 5,5 miest. Pozri aj našu FB stránku (ikonka webu v profile), kde nájdeš zaujímavé fotky a videá z opráv, review nových merákov a pod.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Príspevky: 9689
Vek: 24.25
Založený: 08.02.2012
Bydlisko: Nitra
Paragraf: 22
Karma: 47

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod hpeter » 29 Dec 2018, 17:06

misocko napísal:no to som dopadol na stare kolena
mam "ochcafka f dechtu a f kombajnu" biela farba (1,6 DSG) = hotovy debil za volantom
a k tomu mam 198cm, 120kg a holu hlavu = mafian
co budem robit ? :lol:
si sa priznal v prvom prispevku..

kostovka : https://www.youtube.com/watch?v=VCyavNxy3S8
hpeter
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Vek: 35.64
Založený: 16.06.2013
Bydlisko: IL
Paragraf: 22

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod mato3000 » 29 Dec 2018, 18:11

ty vole 8O
mato3000
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Príspevky: 9648
Založený: 04.01.2009
Bydlisko: BA
Karma: 122

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod misocko » 29 Dec 2018, 18:39

obcas si to pozrem na YT a obcas v reale
nedavno na dialnici , myslim CZ, v dialke autobus za nim nejake auto (X) v pravom pruhu. asi 4 auta predomnou v lavom - isli sme rychlejsie ako bus a tak sme tu dvojicu bus + x dobiehali. Zrazu sa X rozhodlo ze obieha bus , hodilo blinker a v tom istom momente zacalo prechadzat do laveho pruhu natesno pred auto iduce v lavom pruhu , ten v lavom asi zacal trubit a brzdit tak X strhlo volant zas do praveho pruhu. To iste sa zopakovalo o par sekund !!!
ked som sa dostal az k autu X , dost som spomalil lebo som vedel co asi bude nasledovat, aj sa stalo, pustil som ho nech ide , sak aj ty za mnou iduci uz isli pomaly. Asi po polkilometri jazdy v lavom pruhu sa to X auto konecne zaradilo. V aute sedela nejaka mlada baba, asi cerstvo vodicak, o jazde na dialnici ani tusenie, dufam ze este zije alebo nejazdi po dialnici.
ale to sme sa poriadne presunuli od povodnych otazok a odpovede boli tak v 2-3 prispevkoch.
takze, kolko a za aku rychlost ste platili a po akom case Vam pripadne prisla pokuta.
Ďik :)
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2977
Vek: 42.89
Založený: 14.06.2009
Bydlisko: Hlohovec
Karma: 23

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod budvar10 » 29 Dec 2018, 19:26Smutné je, že že to nie je ojedinelý prípad. Za takéto "hrátky" by mu mali skartovať vodičák a už ho nikdy nepustiť za volant.
Normálne som sa na... :evil: :evil: :evil:
budvar10
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 439
Založený: 15.12.2014
Bydlisko: Košice
Karma: 7

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod Wicker » 29 Dec 2018, 19:36

Ako vás to môže nasrať, ja by som ho už dávno fukol v pravom pruhu, keď je raz niekto orgán, tak je orgán...
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 640
Vek: 28.78
Založený: 05.05.2013
Bydlisko: Kremnica
Karma: 7

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod hpeter » 29 Dec 2018, 19:48

..sofer ma predvidat, prisposobit jazdu vozovke a svojim schopnostiam.
pocet aut stupa, a s nimi aj "ovladaci", ktori nemaju soferske schopnosti. fejsbuk,mobil, kktiny za volantom.
este si nahraju na jutube svoju havariu.. uplatkom isli cez stk, a mam dojem ze rovnako aj s vodicakom. najma zlatokopky, aby sa mohli vyvazat 500m po auparkoch a butikoch.
lebo cesta busom je najvacsia hanba sveta. :confused:
hpeter
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Vek: 35.64
Založený: 16.06.2013
Bydlisko: IL
Paragraf: 22

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod amater63 » 29 Dec 2018, 19:57

Proč se na to ne :butthead: ,je to o hov..e .trapné. Děuji ,ale jen za mne.
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2223
Založený: 02.05.2016
Bydlisko: Morava-č.r.
Karma: 8

Re: pokuty za rychlost

Odoslaťod lh » 29 Dec 2018, 21:04

82km/h v obci (cast, kde niet domov ani prechodov pre chodcov) 180€ na mieste. Ponahlal som sa pre kolegynu, ktorej nechcelo rano nastartovat auto, a poprosila ma, ci by som pre nu rychlo neprisiel :biggrin: keby aspon pekna bola :crying:
lh
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 679
Vek: 41.37
Založený: 23.03.2013
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Karma: 2

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: 5ko, maskrtnik01 a 5 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.81 sekúnd