Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • pokuty za rychlost

pokuty za rychlost

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pokuty za rychlost

Odosla┼ąod misocko » 28 Dec 2018, 00:47

ahojte
v prvom rade , vodicak mam 25 rokov, aktivne jazdim asi 20 rokov.
za tu dobu som platil 3 pokuty (nemal som okuliare; nemal som trojuholnik - isiel som dost rychlo v meste Mlada Boleslav ale nemali dokaz , tak aspon trojuhonik nasli; a prekrocena rychlost v obci o 10km/h - 40ÔéČ)
jedna buracka ked som nevidel auto na hlavnej ceste v Trnave pri nemocnici pod mostom - nedal som prednost (doteraz neviem ci je tam zrkadlo) :(
nejazdim pomaly ale nikdy neriskujem, dokazem ist za kamionom aj desiatky kilakov ked nepoznam cestu a neviem ci dokazem predbehnut (nedavno, Toyota hybrid z pozicovne na sluzobke, to si clovek nevybere, po okreskach je to potom za trest), ale necham miesto medzi mnou a kamionom nech ma mozu predbehovat..
na druhu stranu, ak poznam cestu a dialnice, to Vas urcite nezdrzujem
obec do 60 (asi 55 GPS)
do cca 120 mimo obce (tachometer)
dialnica , 150 bezne; obcas ked sa da do 180 - dnes (nestrazim, idem; tachometer). Nevybrzdujem, po nikom netrubim, ak aj "nesmrtelny" obieha kamion bez smerovky v 110km/h , davam pozor, zabrzdim, pockam tych 20km kym sa mu podari obist ten kamion :lol:
zatial sa mi dvakrat podarilo to ze ja som sice isiel 150 ale niekto so silnejsim motorom nezniesol to ze som ho zobral s Fabiou1 a tak na to pritlacil a policajti ktory uz hodnu chvilu isli za mnou a asi cakali ci pridam , zrazu mali niekoho , koho sa oplatilo zastavit :lol:
teraz s O3 uz asi rychlostou nena...rem nikoho a tak asi pojdu aj po mne.
Zaujimaly by ma Vaše skusenosti s pokutami:
- od akej rychlosti v meste , mimo mesto a na dialnici ste uz platili
- ake pokuty Vam prisli domov a po akom case
- funguju tie velke fotaky na dialnici medzi Hlohovcom a ┼Żilinou (bo zatial nemam fotku a nie vzdy stihnem brzdit :lol: , respektive pribrzdim len malokedy)
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2988
Vek: 42.9
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Re: pokuty za rychlost

Odosla┼ąod oravan » 28 Dec 2018, 01:04

Prep├í─Ź ale je to na dobr├║ pokutu alebo presk├║┼íanie ,t├í pokuta je na mieste ,ja som cvakol za 30 rokov len jeden kr├ít aj to par├ídne 13ÔéČ za prekro─Źenie 70tky o 20 km a od vtedy si d├ívam super pozor aj ke─Ć motor m├ím 2,5 tak to nesk├║┼íam a ani na dia─żnici nestoj├ş za to .
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2536
Vek: 54.45
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod marioo » 28 Dec 2018, 01:16

Pokuty su rozne... podla policajta, podla poslednych priestupkov za rok atd..
Natraf├ş┼í na blbca bez zmyslu pre humor a hr├í sa na americk├ęho hrdinu...

Sk├║senosti... na dialnici do 160km sa d├í ukeca┼ą na "napomenut├şm" ... preto┼że to m├┤┼żu ale to mus├ş by┼ą naozaj policajt so zmyslom pre humor a samozrejme sa neh├ída┼ą, ┼że si tak r├Żchle ne┼íiel :)

Naposledy i┼íla priate─żka asi 170 (medzi TT a BA na 110 km/h) ... policajti zastavili.. neustrojen├ş, arogantn├ş.. Najprv tvrdili, ┼że i┼íla 180, potom 170 .. chceli 400ÔéČ nepon├║kli ani mo┼żnos┼ą zaplati┼ą kartou, ke─Ć povedala, ┼że to─żko pri sebe nem├í.. potom som vy┼íiel von s telefonom, zapnut├Żm nahr├ívan├şm, jeden policajt sa zlakol ked som sa ho spytal, pre─Źo nie je usprojen├Ż.. druhy mu na to povedal, hadam sa teraz nebude┼í oblieka┼ą.. nemal ─Źiapku ani ─Źislo..

Nechal som ho vyp├şsa┼ą papiere .. potom sme do papierov nap├şsali, ┼że s├║ neustrojen├ş, arogantn├ş a ┼że na v├Żzvu aby povedali svoje ─Źislo odpovedali "─Ź├şslo kleso" .. napriek kamere .. proste arogantn├ş blbci.. tak v├Żsledok bol, ┼że sme so skutkom na mieste nes├║hlasili.. a vtedy nem├┤┼że odobra┼ą vodi─Ź├ík (iba ak by to bola nehoda alebo stopka ) a po┼íle to na rie┼íenie na okres...

Tam odpo─Ź├ştali tolerancie radaru, zoh─żadnili, ┼że nemala priestupok za posledn├Ż rok a poslali ┼íek na 200ÔéČ .... a aj to sme rozdelili na 2x 100ÔéČ a zaplatili im to v cca 60 d┼łoch... s pozn├ímkou pre prijmimate─ża " Prispevok pre arogantnych policajtov"
Dokonca pri niektor├Żch pokut├ích sta─Ź├ş zaplati┼ą iba 2/3 pokuty ale to asi iba pri objekt├şvnej zodpovednosti...

Tak┼że stra┼íenie, ┼że " po┼íleme V├ís na SPR├üVNE KONANIE" je hl├║pos┼ą... tam v├Ą─Ź┼íinou dostane┼í men┼íiu(├íno men┼íiu v najhor┼íom pr├şpade rovnak├║) pokutu ako na mieste... samozrejme, ak sa chce p├ín org├ín dohodn├║┼ą na mieste a namiesto 50/100 ky si p├Żta 20 ku tak je asi lep┼íie sa dohodn├║┼ą :)

Na okrese v─Ćaka tomu, ┼że nemala ┼żiadny priestupok tak
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 728
Vek: 46.22
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod OHAJ » 28 Dec 2018, 10:36

16-11-2011-12-52-34-0.jpg

91 km/h v Chrabranoch ma stálo 250 EUR.-

PS: "Slu┼żobn├ę cestn├ę vozidlo s ozna─Źen├şm pr├şslu┼ínosti k Policajn├ęmu zboru bolo odstaven├ę na miestnej komunik├ícii z d├┤vodu, aby netvorilo prek├í┼żku cestnej prem├ívky na ┼ít├ítnej ceste I/64, kde je ve─żmi vysok├í intenzita ├║─Źastn├şkov cestnej prem├ívky na trase Nitra - Prievidza a v pr├şpade, ┼że by slu┼żobn├ę cestn├ę vozidlo bolo odstaven├ę na chodn├şku, bolo by to v rozpore s ustanoven├şm z├íkona o cestnej prem├ívke z d├┤vodu ┼í├şrky chodn├şka. Z uveden├ęho vypl├Żva, ┼że hliadka PZ vykon├ívala doh─żad nad cestnou prem├ívkou odkryte."
Pr├şlohy
16112011(Chrabrany).jpg
OHAJ
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 396
Vek: 40.33
Zalo┼żen├Ż: 01.05.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 28 Dec 2018, 11:05

Mysl├şm, ┼że policajti kone─Źne pochopili, ┼że ur─Źit├ę vystupovanie z neho nesprav├ş americk├ęho hrdinu, ale debila a preto sa drviv├í v├Ą─Ź┼íina za─Źala spr├íva┼ą norm├ílne, resp. princ├şpom "ako Ty ku mne, tak ja k Tebe", tak┼że ke─Ć slu┼íne pozdrav├ş┼í a bude┼í s nimi jedna┼ą ako s ─żu─Ćmi, tak sa s nimi d├í aj dohodn├║┼ą.

M┼ła zastavili len raz, po dod├ívkach nejak nejd├║, ani na v├íhe som nebol, nev┼í├şmaj├║ si ma dajak ale raz som obiehal jedn├ęho ─Źur├íka v Bielom Potoku (RK), lebo raz i┼íiel 60, raz 30 a ja som h├íkliv├Ż na to, ke─Ć niekto nevie ├şs┼ą rovnako r├Żchlo a v momente, ke─Ć som sa pred neho zaradil, tak ma zastavovali ob─Ćale─Ź. Pri┼íiel, vyp├Żtal doklady, overil, vr├ítil, poprial mi pekn├Ż zvy┼íok cesty, ja jemu pekn├Ż zvy┼íok slu┼żby. K─żudne ma mohol po┼ąaha┼ą, ┼że som ┼íiel r├Żchlo, aj ke─Ć nemal fotku. S├şce by som sa s n├şm potom h├ídal, ale sk├║si┼ą mohol.
Kolega mal tie┼ż ┼í┼ąastie, nezap├ísan├Ż, svetl├í zhasnut├ę, odstavili ho v Mly┼łanoch, v momente sa priznal, ┼że nesvietil, nemal p├ís, ko─żko m├í plati┼ą a e┼íte s n├şm srandovali, ┼że chce silou mocou plati┼ą pokutu. Dali mu len f├║ka┼ą, nenaf├║kal, vr├ítili papiere...

Ja chod├şm po meste ca. 60 na tachometri, ca. 56 re├ílne pod─ża radarov a GPS. Dia─żnica 140 - 150, z D1 mi nepri┼ílo e┼íte ni─Ź. Ve─żakr├ít sa stalo, ┼że som v tejto r├Żchlosti obehol aj policajn├ę auto (dod├ívku), ktor├í zaru─Źene mala radar ale tam ┼ílo asi o to, ┼że dan├í hliadka nemala akciu, preto ma nezastavili. Je to prekro─Źenie r├Żchlosti o 20km/h, to by pokojne mohli rie┼íi┼ą.

Najv├Ą─Ź┼í├ş g├│l bol, ke─Ć som po┼ąahoval v z├ípche na pr├şstavnom moste a v pruhu hne─Ć ved─ża bol policajt v dod├ívke. Vyhodil som ┼ípaka, on to videl, v momente sa oto─Źil na druh├║ stranu hlavou. Nie─Źo ako "ni─Ź som nevidel". Tak som aspo┼ł zdvihol ruku, aby vedel, ┼że to bolo nechtiac, potom sa pousmial.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9691
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod KaRaQ94 » 28 Dec 2018, 12:14

Chalani... peniaze z pokuty nejdu ani policajtom a ani PZ. Ale idu pekne do ┼ít├ítneho rozpo─Źtu
Lep┼íie je by┼ą akt├şvny ako r├ídioakt├şvny.

V silnopr├║de sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...
KaRaQ94
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1039
Vek: 25.06
Zalo┼żen├Ż: 14.02.2010

Odosla┼ąod muziker » 28 Dec 2018, 12:31

No zd├í sa ┼że ka┼żd├Ż vodi─Ź prekro─Ź├ş sem tam max. povolen├║ r├Żchlos┼ą a pokia─ż ide o to o ko─żko ju prekro─Ź├ş zrejme s├║vis├ş s jeho pr├şjmom. Dnes sa asi nikto nepozastavuje nad prekro─Źen├şm r├Żchlosti o tak├Żch 10 - 15 km / hod ak sa ide plynule v kol├│ne ─Źi jednotlivo. To je asi d├┤sledok dne┼ínej doby a hustej┼íej prem├ívky. V d├ívnej minulosti policajt (vtedy pr├şslu┼ín├şk VB /ZNB) pokutoval vodi─Źa aj pri prekro─Źen├ş r├Żchlosti o 2 km/hod. S├ím som platil v roku 1975 pokutu 30 kor├║n za prekro─Źenie r├Żchlosti v obci 40 km/hod. Vraj policajt le┼żal v kr├şkoch na za─Źiatku obce za tabu─żou na kuse celty aj s radarom RAMER a namerali mi a┼ż 42 km/hod.) :D
Ak niekto zar├íba viac, nerob├ş mu probl├ęm zaplati┼ą aj vy┼í┼íiu pokutu (niekomu ani tak├Żch 800 ÔéČ nerob├ş probl├ęm) po odhalen├ş jeho skutku policajtmi. Na druhej strane ak by i┼ílo napr. o d├┤chocu alebo o ┼ítudenta z menej "movitej" rodiny bolela by ich iba podstatne ni┼ż┼íia suma o ktor├║ by pri┼íli (tu je ob─Źas aj 30 ÔéČ ve─żmi vysok├í suma). Ak sa na to pozrieme pr├şsne principi├ílne, potom to plat├ş rovnako napr. aj pri tak├Żch n├íkupoch v┼íeobecne ... V┼íetko je toti┼ż o tom, kto m├í ko─żko na m├ş┼łanie.
─îo je ale viac roz┼í├şren├Ż ne┼ív├ír a m├ílo pochopite─żn├ę konanie "pon├íh─żaj├║cich sa do pekla" ak sa pohybuje kol├│na na okreske r├Żchlos┼ąou 105 - 110 km/hod pri─Źom je max. povolen├í r├Żchlos┼ą 90 km/hod a tak├Żto jednotlivec predbieha arogantne a bezoh─żadne v┼íetk├Żch pred sebou (─Źasto na starej ┼íunke) napriek protiid├║cim vozidl├ím, pr├şpadne na ─Źlenitej ceste (kopce, z├íkruty) ke─Ć poriadne nevid├ş ani na za─Źiatok kol├│ny a poslednom okamihu si vyn├║ti zaradenie sa aby sa vyhol ─Źelnej zr├í┼żke. Najhor┼íie je ak sa nedodr┼żiava bezpe─Źn├í vzdialenos┼ą medzi vozidlami. Potom je to ─Źasto o prudkom brzden├ş a modlen├ş sa aby ubrzdili aj t├ş za vami.
Takou perli─Źkou je nepou┼ż├şvanie smeroviek - ve─Ć predsa ka┼żd├Ż vie kam chce na kri┼żovatke odbo─Źi┼ż a ostatn├ş to h├ídam ani nemusia vedie┼ą. Typick├ę je to na okresk├ích v trnavskom, bratislavskom kraji ale nie je to v├Żnimka ani na v├Żchode Slovenska - a ─Źo je paradox, dokonca sa tak spr├ívaj├║ aj niektor├ę vozidl├í pol├şcie !!! Ako pr├şklad uvediem cestu 1/50 kde 2 kri┼żovatky tvaru "Y" pri nemenovanej obci (vyzna─Źen├ę dopravnou zna─Źkou aj dodatkovou tabu─żou o tvare kri┼żovatky) - a za posledn├Żch 28 rokov som tam aj napriek hustej prem├ívke nevidel jedin├ęho vodi─Źa ktor├Ż by zapol smerovky na t├Żchto kri┼żovatk├ích ak pora─Źuj├║ po hlavnej ceste. Nepripad├í mi to celkom norm├ílne.
Naposledy upravil muziker d┼ła 28 Dec 2018, 12:42, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 6078
Vek: 70.81
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod OHAJ » 28 Dec 2018, 12:35

Tak├║to sumu vyzbierala pol├şcia na pokut├ích za minul├Ż rok:
Obrázok
Dopraváci:
Pr├şlohy
POKUTY 2017.png
OHAJ
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 396
Vek: 40.33
Zalo┼żen├Ż: 01.05.2010

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 28 Dec 2018, 12:43

No s├║ aj jednotlivci, ─Źo nev├íhaj├║ na dialniciach testova┼ą ─Źo to auto zvl├ídne. Bez probl├ęmov 200+ a k tomu kamera na tachometer.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1329
Vek: 22.83
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 28 Dec 2018, 12:47

Nie je to ani tak pr├şjmom, aj ke─Ć ─Źlovek m├í vedomie, ┼że za prekro─Źenie r├Żchlosti m├┤┼że by┼ą postihovan├Ż.
Ide sk├┤r o to, ┼że sa na to ─Źlovek c├şti. Napr. na severnej D1, resp. D1 v ├║seku od TT do ZA sa d├í pokojne ├şs┼ą aj 150 bez najmen┼íieho probl├ęmu. Cesta je dos┼ą ┼íirok├í, je tam ve─żmi m├ílo z├íkrut a ┼żiadna nie je ostr├í nato─żko, ┼że by si musel ubra┼ą, pokia─ż m├í┼í teda technick├Ż stav auta v poriadku a nem├í┼í rozmrdan├Ż podvozok. Prid├í┼í plyn preto, aby si u┼íetril p├ír min├║t z dos┼ą dlh├ęho v├Żletu.
O takej R1 sa to moc poveda┼ą ned├í, tam u┼ż 130km/h pripad├í ako z├ívod, zvl├í┼í┼ą v okol├ş ZC po ZH, kde aj 110km/h pripad├í dos┼ą r├Żchlo a ke─Ć pr┼í├ş, tak je to na e┼íte men┼íiu r├Żchlos┼ą v─Ćaka ostr├Żm z├íkrut├ím.

Ono je to tak, pokia─ż prekro─Ź├ş┼í maxim├ílnu povolen├║ r├Żchlos┼ą, budi┼í. Ale nesmie┼í ohrozova┼ą ostatn├Żch ├║─Źastn├şkov cestnej prem├ívky. Toto by malo by┼ą pr├şsne trestan├ę. S├ím som bol svedkom ve─żk├ęho frajera cestou do RK v klesan├ş z Donov├íl, kde vy.ebanec predch├ídzal do z├íkruty, ┼żiadny rozh─żad, na posledn├║ chv├ş─żu sa vn├║til na zaradenie a to mal ┼í┼ąastie, ┼że ┼żena id├║ca oproti ┼ílapla na brzdy a strhla volant, inak by bol v jej ─Źum├íku. A paradoxom je, ┼że jeho SUV by bolo to auto, v ktorom sa ni─Ź nestane. ┼Żen┼ítina mala nejak├Ż opel, neviem, ─Źi to bola zafira alebo nie─Źo e┼íte men┼íie, t├í by asi moc spokojn├í nebola.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod mr.dred » 28 Dec 2018, 13:00

Kurwa chlapi , ruku na srdce ... vedome poru┼íujeme z├íkon... Za poru┼íenie mus├ş by┼ą sankcia.
OHAJ nap├şsal:91 km/h v Chrabranoch ma st├ílo 250 EUR.-
Za to by som zobral aj papiere min. na 3 roky.

Ke─Ć sa tu bav├şme o elektrike, ko─żk├Ż z n├ís s├║ doslova nasran├Ż, ke─Ć niekto poru┼í├ş nejak├║ normu v elektrike, alebo prekro─Ź├ş nap├íjanie ─Źi za┼ąa┼żenie nejak├ęho obvodu. LEBO IDE O ┼ŻIVOT ! (alebo o s├║─Źiastky....)
A na ceste je to presne to ist├ę. ─ŻUDIA = S├Ü─îIASTKY. Prekro─Ź├ş┼í nejak├Ż parameter a "dotknut├Ż" to u┼ż nerozchod├ş...

In├í─Ź Vesel├ęho Silvestra a ┼í┼ąastn├Ż nov├Ż rok. :agree:
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3153
Vek: 54.28
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 28 Dec 2018, 13:58

A┼ż na to, ┼że odp├íli┼ą s├║─Źiastku hoc aj drah├║, a pr├şs┼ą o ─Źloveka je sakra rozdiel.
Ale ├íno je tam principi├ílna podobnos┼ą.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1329
Vek: 22.83
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod hpeter » 28 Dec 2018, 14:56

misocko nap├şsal: ...

sa chvalis ci places ? kto porusuje zakon, zasluzi si po prstoch. :ignore:
vdaka ludom ktori sa nevedia zmestit do koze, budu povinne psychotesty aj pre soferaky b.
nechapem ludi co si honia pero ze kolko koni ma ich krabica na kolesach. nech si zaplatia okruh a idu robit bordel tam. nie v premavke ohrozovat ostatnych. :ignore:
nedavno v spravach- poliaci na sportiakoch sa pretekali a zabili nevinnych.. :confused:

za rychlost som nikdy nedostal pokutu, nie som sponzor policie. a to som roky dochadzal denne do prace 80km.
leto-zima, boli aj mnohokilometrove obchadzky lebo kamion vyblokoval cestu atd.
jediny raz som dostal pokutu, plna ciara v meste mimo centra, s polisom sa nedohadas, ze znacenie stoji za hovno... ze neni riadne viditelne.. tak som cvakal.

mali by ste ist do rakuska, ked je vysvietena na dialnici 100 IG-L, prekrocenie by vas vyslo draho. 200ÔéČ je hovno
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1547
Vek: 35.64
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod Drakoush » 28 Dec 2018, 15:17

To bude asi t├Żm, ┼że v├Ą─Ź┼íina z t├Żch ml├ídencov na rozdrban├Żch golfoch maj├║ podradn├║, nam├íhav├║ a mizerne platen├║ pr├ícu, zl├ę vzdelanie, bud├║cnos┼ą v riti a nejak zas musia zap├┤sobi┼ą na ┼żaby... :D
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod misocko » 28 Dec 2018, 16:23

hpeter nap├şsal:
misocko nap├şsal: ...

sa chvalis ci places ? kto porusuje zakon, zasluzi si po prstoch. :ignore:

nechvalim , neplacem, pytam sa ake mate skusenosti.
nejazdim jak hovado, nepredbieham ked nevidim (ano je vela takych ktorych ja osobne nechapem, behom polkilometra stihne dvakrat nebezpecne predbiehat ze oprotiiduce auto muselo brzdit, a to sme v jeho smere nesli predpisovych 90 ale pankovi to bolo zjavne malo tak riskoval, vzhladom na auto; asi skor zivoty protiiducich ako svoj)
na druhu stranu , zboznujem tych co idu 80 na tachometri aby nahodou neprekrocili 90 a pritom idu cca 70 GPS (v horsom pripade tuto rychlost drzi mimo obec aj v obci), potom sa nedivim ze niekto strati nervy a predbieha aj riskantne.
a kolegovci s radarom stoja na kopceku a su radi ze cela kolona ide 70a teda neprekracuju rychlost. Pravda , ked ides vedla do dediny tak je ti to sumafuk, ked mas pred sebou 500km tak mas radost. :(
a samozrejme tak ako pise Drakoush, niekde je cesta na rychlejsiu jazdu , niekde nie (ist 150 spodnou dialnicou kde je zatacka na zatacke, je nieco co fakt nerobim). Ak je to nebezpecne pripadne znackami znizena rychlost, nemam problem spomalit a ist tak aby sa nic nestalo. Ked uz je znizena rychlost , tak tu dodrziavam...., a prave na znizenej rychlosti vecsinou stoja radary a kasiruju.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2988
Vek: 42.9
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod pocitujlasku » 28 Dec 2018, 17:26

ja som platil pokutu len raz, este ked som mal 100 konove auto. aj to len preto, lebo som na prazdnej ceste predbehol neoznacenych policajtov. Inak v meste sa snazim vzdy dodrziavat rychlost, lebo tam nikdy neviem kto mi skoci do cesty, mimo mesta - na usekoch, kde to poznam, tak som chodieval aj 110, ale inak som sa vzdy drzal v max. rychlostiach. Nie som ten, ktory si potreboval nieco dokazovat, ten vykon som sor pouzival na rozbeh a jazdu po meste, ked sa potrebujes rychlo dostat do nejakej skary medzi autami :) a samzorejme dialnica (o 4-5 rano v lete je celkom prazdna a da sa tam dupnut na plyn).
Dnes, ked vidim ako poniektori jazdia, tak by som bral vodicaky zaradom. Nedavno blondyna z vedlajsej cesty (kde je este stopka) bez pribrzdenia vyletela na hlavnu tesne vedla mna, nebyt toho, ze brzdim, tak ma vytlaci z cesty. A o par dni som sa docital, ze presne na tej krizovatke nejaka blondyna na suv nedala prednost a otocila na strechu oktaviu.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4573
Vek: 36.53
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Wili » 28 Dec 2018, 18:26

ano porusovanie zakonov je jedna vec, ale najvacsi problem je v nekultivovanosti vodicov, v slabych autoskolach a nedostatku mozgu a logickeho uvazovania. Su useky v obci kde by som sa bal ist 50 ze vyleti decko alebo clovek spomediz aut, a aj 20 je tam vela a su useky kde sa da ist o dost viac ako 50 a je to cista buzeracia, a takto by sa dalo donekonecna pokracovat a tu je najvacsi problem, nemci na to prisli, ale u nas by to ludia nezvladali.

Tiez nie kazdy pochopi prekracovanie rychlosti ak sa nikdy neviezol v sportovom aute, na slabsom aute v usekoch kde moze byt uz 50-60 nebezpecnych je pocitovo na dobrom aute 90 s prsom v nose, z toho sa vela ludi vysmieva kym sa na takom aute nezvezie. Tiez na dobrom aute je 200+ podobne ako na obcajnom aute 130 a takto sa da donekonecna. Najvacsi problem je, ze dnesne auta su parametrovo niekde uplne inde ale jazdime podla zakonov z pred 30tich rokov...

Co sa tyka merania zalezi na koho natrafis, Sk policajti su kapitola sama o sebe ale oni za to nemozu ale ich nadriadeni, najhorsie co moze byt je policajtka + kramy, vtedy nemas sancu :axe:
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1532
Vek: 30.25
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod E001 » 28 Dec 2018, 19:41

Citát: "Co sa tyka merania zalezi na koho natrafis, Sk policajti su kapitola sama o sebe ale oni za to nemozu ale ich nadriadeni, najhorsie co moze byt je policajtka + kramy, vtedy nemas sancu"
S t├Żm, ┼że za policajtov m├┤┼żu ich nadriaden├ş sa d├í polemizova┼ą. Ob─Źas natraf├ş┼í na tak├ęho, ┼że po p├ír min├║tach pochop├ş┼í, ┼że ┼ąa chce iba skas├şrova┼ą. Mne sa stalo, ┼że som i┼íiel na dovolenku s tromi de┼ąmi do Tatier na ┼ákodovke stovke. Za Bratislavou na za─Źiatku dia─żnice ma odchytili a chceli vidie┼ą v akom stave m├ím rezervn├ę koleso! To bolo dobre ukryt├ę pod vrchovate nalo┼żenou bato┼żinou. Tak som sa slu┼íne op├Żtal, ─Źi by on ┼íiel na dovolenku s de┼ąmi, bez toho aby si skontroloval rezervu. Druh├Ż tak├Ż podobn├Ż majster sveta ma zastavil kdesi za Ro┼ż┼łavou, obiehal som na dlho─Źiznej rovine n├íkladiak, ─Źo sa horko - ┼ąa┼żko motal osemdesiatkou a smrdel jak ┼í─żak. Tak som ho obehol a spomalil na 90. Museli ma namera┼ą tesne po predbiehacom man├ęvri. Mlad├Ż mi za─Źal dohov├íra┼ą, ┼że ak├ę on videl smrteln├ę dopravn├ę nehody, o mozo─Źkoch na prednom skle a pod. Skoro som sa pustil do vysvet─żovania, ┼że to ─Źo on najazdil, som ja nac├║val - vtedy som mal ─Źosi okolo 600k km najazden├Żch. Tie dva pr├şpady mi utkveli v hlave v rubrike, ktorej sme na vojen─Źine hovorili " ─Ź├şta┼ą p├şsa┼ą neviem, ale vojnu ti zrob├şm." Jednoducho IQ h├║pacieho kon├şka, ale d├í ti poc├şti┼ą, ak├Ż je d├┤le┼żit├Ż. Ale stretol som sa aj z norm├ílnymi. Pos├║vali sme sa v kol├│ne r├íno v z├ípche a ja zamestnan├Ż telef├│novan├şm som si nev┼íimol, ┼że ved─ża m┼ła ide vo ved─żaj┼íom pruhu hliadka. A┼ż som ho zaregistroval, ta si len pravou rukou siahol na ucho a s ├║smeom mi pohrozil ukazov├íkom. Proste s├║ tak├ş, aj tak├ş. Ako to medzi ─żu─Ćmi b├Żva...
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 977
Vek: 62.3
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod martin knocik » 28 Dec 2018, 20:43

To bude asi t├Żm, ┼że v├Ą─Ź┼íina z t├Żch ml├ídencov na rozdrban├Żch golfoch maj├║ podradn├║, nam├íhav├║ a mizerne platen├║ pr├ícu, zl├ę vzdelanie, bud├║cnos┼ą v riti a nejak zas musia zap├┤sobi┼ą na ┼żaby... :D

Frustratov v golfoch podla mna u┼ż akosi ubudlo (mo┼żno aj v─Ćaka lacn├Żm korejsk├Żm aut├ím) ale v├Żskyt frustr├ítov v bielych alebo strieborn├Żch okt├ívkach (pravdepodobne firemn├Żch) sa dr┼ż├ş na rovnakej ├║rovni. Okt├ívky pri┼ąahuj├║ debilov za volantom viac ne┼ż 15 ro─Źn├ę ojazden├ę BMW .

─îo ich motivuje k nebezpe─Źnej a arogantnej jazde netu┼í├şm. Mo┼żno frustr├ícia z toho ┼że lep┼íie auto ne┼ż okt├ívku im nikto nikdy v pr├íci ned├í. mo┼żno je to frustr├ícia z neistej pr├íce obchodn├şka, mo┼żno ho doma ─Źak├í hysterick├í zensk├í ktor├í je ka┼żd├Żm dnom len hnusnej┼íia,
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1508
Vek: 28.57
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod Drakoush » 28 Dec 2018, 20:55

Mysl├şm, ┼że ka┼żdop├ídne s├║ to ot├ízky psychick├ęho charakteru a to na elektro f├│re asi nedorie┼íime :pain:
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Google [Bot] a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist