Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • S.R.O

S.R.O

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

S.R.O

Odosla┼ąod stanly120 » 06 J├║l 2018, 21:29

Zdrav├şm V├ís

Chcem sa v├ís sp├Żta┼ą t├Żch ktor├Ż podnik├íte a m├íte sk├║senosti, Som zamestnan├Ż a chcem podnika┼ą d├í sa mat vlastn├║ s.r.o popri zamestan├ş? P├Żtal som sa viacerych ─żud├ş a v┼żdy boli tak├ş ─Źo mi povedali ┼że sa to d├í a aj v┼żdy boli tak├ş ─Źo povedali ┼że sa to ned├í.

! Nako─żko sa nejedn├í o t├ęmu elektro-charakteru,pres├║vam do spr├ívnej sekcie. upravil: 6.7.2018 mirosne !
rad pomo┼żem druhym, ak viem
stanly120
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 175
Zalo┼żen├Ż: 01.03.2014

Re: S.R.O

Odosla┼ąod mato3000 » 06 J├║l 2018, 21:45

K─żudne aj ┼íes┼ą .....

ale rozhodne ti pomo┼że d├íva┼ą jasn├ę ot├ízky, lebo ak sa nenau─Ź├ş┼í jasne poveda┼ą ─Źo vlastne chce┼í, tak sa ─Ćaleko nedostane┼í
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Odosla┼ąod zipaj » 06 J├║l 2018, 21:48

Ale napr├şklad ja som v pr├íci podpisoval papier ┼że nebudem podnika┼ą v rovnakom odvetv├ş v akom pracujem (aby som nekonkuroval zamastn├ívate─żovi).
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2645
Vek: 44.35
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod eurobastler » 06 J├║l 2018, 21:48

Pod─ża m┼ła to p├┤jde, len pozor na ten pr├şpad, ak je predmet podnikania pr├şbuzn├Ż s pracovnou n├ípl┼łou v zamestnan├ş. Vtedy mus├ş┼í ma┼ą s├║hlas od zamestn├ívate─ża. Pri ┼żivnosti popri zamestnan├ş je to tak...
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3823
Vek: 30.5
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Odosla┼ąod stanly120 » 06 J├║l 2018, 21:52

Je potrebn├ę obozn├ími┼ą zamestn├ívate─ża ak je to nie─Źo ├║plne in├ę ?
rad pomo┼żem druhym, ak viem
stanly120
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 175
Zalo┼żen├Ż: 01.03.2014

Odosla┼ąod eurobastler » 06 J├║l 2018, 21:58

mato3000: a odvody si nebude musie┼ą plati┼ą ako konate─ż? Bud├║ sta─Źi┼ą tie zo zamestnania?

stanly120: netreba. Len o spracovanie da┼łov├ęho ne┼żiadaj zamestn├ívate─ża, vo febru├íri si vyp├Żtaj podklady a urob si to s├ím. Nemus├ş vedie┼ą o tvojich bo─Źn├Żch pr├şjmoch :wink:
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mato3000 » 06 J├║l 2018, 22:11

ro─Źn├ę z├║─Źtovanie ....
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod technikus110 » 07 J├║l 2018, 05:10

Zo z├íkona ti nikto nem├┤┼że zak├íza┼ą ma┼ą ┼żivnos┼ą, alebo s.r.o. popri zamestnan├ş.
Pri s.r.o. je zauj├şmav├ę, ─Źi si v nej konate─żom, alebo aj zamestnancom.

Treba sa zauj├şma┼ą o intern├ę smernice dan├ęho zamestn├ívate─ża. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov na mene┼żersk├Żch postoch dostane┼í na podpis vyhl├ísenie o nepodnikan├ş v rovnakom rezorte.

Pri ┼żivnosti si daj pozor, aby ti pri n├ístupe "nechceli" navrhn├║┼ą zamestnanie dohodou o diele a nie trval├Ż prac. pomer.

A tvoj zamestn├ívate─ż sa dozvie o tvojom podnikan├ş najnesk├┤r 15.2.20XX.

Probl├ęm nast├íva pri "prepusten├ş", ├║rad pr├íce ti nepo┼íle ani cent.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 585
Vek: 59.8
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod eurobastler » 07 J├║l 2018, 06:36

Technikus: pre─Źo by nemal ma┼ą n├írok na p odporu v nezamestnanosti? T├║ vypl├íca soci├ílna pois┼ąov┼ła, nie ├ÜPSVAR.
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod technikus110 » 07 J├║l 2018, 06:50

Podpora sa vymeriava, ak niekto strat├ş zamestnanie, nie ke─Ć si bez pr├şjmu financi├ş. A spr├ívne, je to vecou odvodov do soci├ílky. Pri s├║be┼żnej ┼żivnosti a riadnom prac. pomere, neodv├ídza┼í dvojit├ę odvody. Tie ti soci├ílka dopo─Ź├şta sp├Ątne pod─ża sumy v da┼łovom priznan├ş.

By┼ą zamestnancom vlastnej s.r.o. aj bez pr├şmu = ma┼ą zamestnanie.
By┼ą konate─żom s ro─Źnou odmenou, nie je priamo zamestnanie, ale suma by nesmela prekro─Źi┼ą max. ─Źiastku, ktor├║ si smie┼í privyrobi┼ą, aby si nestratil n├írok na podporu.
Ma┼ą platn├Ż ┼żivnostensk├Ż list = ma┼ą zamestnanie.

Dokonca po novom ma┼ą platn├║ licenciu PZ na technick├ę slu┼żby (kamery, alarmy, s├║kromn├í bezpe─Źnos┼ą) je u┼ż formou podnikania.

Ak m├í┼í firmu (v┼íeobecne) a nepripl├íca┼í si v soc. pois┼ąovni doplnkov├ę poistenie v nezamestnanosti cca. +9ÔéČ k z├íkladn├ęmu v├Żmeru a zavrie┼í ┼żivnos┼ą, tak m├┤┼że┼í sa ├şs┼ą evidova┼ą, ale aj p├ís┼ą, lebo nem├í┼í n├írok na podporu!

Preto ak m├í┼í trval├Ż a vopred vie┼í ┼że bude┼í prepusten├Ż, je dobr├ę zru┼íi┼ą ┼żivnos┼ą min mesiac pred ukon─Źen├şm pomeru a tak ti vznikne n├írok na pln├║ podporu zo v┼íetk├Żch priznan├Żch pr├şjmov. (v pr├şpad, ┼że nechce┼í podnika┼ą, ale ┼żi┼ą z d├ívok ┼ít├ítu) Len s.r.o. leg├ílne tak r├Żchlo nezru┼í├ş┼í, je to dos┼ą zd─║hav├Ż proces.

Upozornenie pre za─Ź├şnaj├║cich podnikate─żov / ┼żivnostn├şkov. Soci├ílna pois┼ąov┼ła v├ím ozn├ími, ┼że v prvom roku podnikania nem├íte povinnos┼ą odv├ídza┼ą soci├ílne poistenie. (bonus na podnikanie...) Ale neozn├ímia v├ím aj to, ┼że ten rok sa v├ím nezapo─Ź├ştava do doby odpracovan├Żch rokov a t├Żm p├ídom idete do riadneho d├┤chodku o rok nesk├┤r. 20 ro─Źn├ęmu je to jedno, lebo nevie, ─Źo bude za 45 rokov a ─Źi pojem d├┤chodok bude e┼íte realita. Ale ak m├íte potom 50/60 a zdravotn├ę probl├ęmy, ta sa za─Ź├şnate modli┼ą ku kalend├íru a ten rok je dlh├í doba. Osobne rad├şm plati┼ą to minimum aj s pr├şplatkom v nezamestnanosti. Na ten pr├şplatok je zvl├í┼í┼ą tla─Źivo a treba si ho vy┼żiada┼ą. Zase to nie je v z├íujme soci├ílky, aby v├ím poradila ako ich ┼żd├şma┼ą.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 07 J├║l 2018, 07:39

technikus110: aj ked mas zivnost a skoncis, tak dostavas nejaku tu podporu v nezamestnanosti. Ale ta sa pocita z danoveho. Teda musis mat zivnost najmenej rok, aby si potom neskor mal narok na nejaku tu podporu v nezamestnanosti.
Ten prvy rok, to malokto vie, ale vacsina zaklada zivnost v maldom veku, a podla tych istot, ktore tu mame tak si kazdy rozumny setri nejake to euro na dochodok bokom od mladosti, sa celkom aj strati. A napr. v mojom okoli takmer nikto nevedel, ze aj socialka ma online pristup, kde si vies sledovat napr. svoje zaplatene odvody. Staci ist osobne na pobocku a do 5 minut odchadzas s prihlasovacimi udajmi.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4553
Vek: 36.52
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod jezevec » 07 J├║l 2018, 08:00

technikus110 nap├şsal: ...Len s.r.o. leg├ílne tak r├Żchlo nezru┼í├ş┼í, je to dos┼ą zd─║hav├Ż proces...

... a taky dost drah├Ż, 1000ÔéČ ti ur─Źit─Ť sta─Źit nebude.
Pokud to" podnik├ín├ş" p┼Öi zam─Ťstn├ín├ş nebude takov├ęho r├ízu, kdy by ti mohly hrozit velk├ę sankce a┼ą u┼ż ze strany st├ítu nebo odb─Ťratel┼», je blbost zakl├ídat sr├│─Źko.
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 988
Zalo┼żen├Ż: 22.08.2008

Odosla┼ąod technikus110 » 07 J├║l 2018, 08:08

jezevec: + ─Źaro jednoduch├ęho ├║─Źtovn├şctva, bez hl├ísenia DPH a in├Żch zbyto─Źnost├ş je ┼żivnos┼ą ove─ża jednoduch┼íia.

pocitujlasku:
1. Ak m├í┼í ┼żivnos┼ą rok a skon─Ź├ş┼í, tak dostane┼í podporu. T├í sa po─Ź├şta s posledn├Żch dvoch, alebo troch rokov, kedy sa platili odvody. (PNky a in├ę faktory zohr├ívaj├║ ├║lohu v stanoven├ş obdobia v├Żpo─Źtu)
2. Ak m├í┼í ┼żivnos┼ą viac ako dva roky a nem├í┼í dobrovo─żn├ę pripoistenie v nezamestnanosti, ktor├ę nie je s├║─Źas┼ąou z├íkladn├ęho bal├şka odvodov, tak ┼ąa registruj├║, ale nedostane┼í ni─Ź. ┼át├ít za teba plat├ş iba z├íkladn├ę odvody do zdravotnej a soci├ílne.

Ak si na ├║rade pr├íce evidovan├Ż dlh┼íie ako na dobu vypl├ícania podpory, tak ├║rad prest├íva plati┼ą zdravotn├ę a soci├ílne. Je len na tebe, ─Źi sa dobrovo─żne poist├ş┼í v soci├ílke - d├┤chodok, alebo zdravotnej - bezplatn├ę o┼íetrenie.

Ak si Z┼ĄP, dost├íva┼í "pr├şspevok Z┼ĄP" a ten NEM├ü ni─Ź spolo─Źn├ę s v├Ż┼íkou z├írobku. Tak┼że m├┤┼że┼í ma┼ą podporu vypo─Ź├ştan├║ z v├Ż┼íky odvodov za predch├ídzaj├║ce roky, ak si si platil v┼íetky odvody - pr├şpad ┼żivnostn├şk po ├║raze. Ale zase doplnkov├ę pripoistenie v soci├ílke je podmienkou.

To ┼íetrenie je O.K. beriem. Len ak pr├şde situ├ícia, ┼że to ┼íetrenie minie┼í na nie─Źo in├ę, ┼żivotne nutn├ę, tak? A ├║primne povedan├ę nestretol som sa s 20nikom, ktor├Ż by myslel na zadn├ę vr├ítka v 65ke. Odhliadnuc od infl├ície hodn├┤t. (nehovor├şm o hypot├ękach a in├Żch veciach pre rodinu, kedy z platu si r├íd, ┼że si r├íd...)
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 07 J├║l 2018, 11:44

takze stale plati, ze ako zivnostnik nemas narok na nic.
Praveze to setrenie neminies na nic ine. Uz len ten II pilier je taka trochu pomoc, ze setris dlhodobo a nemozes si tie peniaze vybrat skor :) Idealne su tie dlhodobe setriace ucty, kde fakt nemozem len tak vyberat a na necakane veci mat dalsi rezervny ucet - ja si napr. na bocny ucet kazdy mesiac posielam 100Eur, ktore pouzivam na neocakavane veci (oprava auta, alebo nejaka havarijna situacia v dome...) ale chce to dost sebazaprenia a vediet hospodarit a vyberat odtial skutocne, len ked nie je ina moznost.
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 07 J├║l 2018, 11:47

A hlavne na to ma┼ą, aby si si to mohol dovoli┼ą odlo┼żi┼ą.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4337
Vek: 53.22
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod technikus110 » 07 J├║l 2018, 12:00

.....takze stale plati, ze ako zivnostnik nemas narok na nic.....

Pokia─ż si neplat├ş┼í, tak nem├í┼í n├írok. Je to v┼żdy na poistencovi. Cca. 9ÔéČ mesa─Źne nie je a┼ż tak├í ve─żk├í polo┼żka. Ak by si mal dost├íva┼ą 400ÔéČ 6 mesiacov = 2400ÔéČ / 9ÔéČ = 266,66 mesiaca = viac ako 22 rokov.

Soci├ílne a zdravotn├ę odvody ┼żivnostn├şka v roku 2018.

Poistenie Sadzba poistn├ęho Minim├ílny VZ Maxim├ílny VZ Minim├ílne poistn├ę Maxim├ílne poistn├ę
Nemocensk├ę 4,40 % 456 6 384 20,06 280,89
Starobn├ę 18 % 456 6 384 82,08 1 149,12
Invalidn├ę 6 % 456 6 384 27,36 383,04
Rezervn├Ż fond 4,75 % 456 6 384 21,66 303,24

Sociálne odvody spolu 33,15 %
Zdravotn├ę odvody 14,00 %
Soci├ílne a zdravotn├ę spolu 47,15 %

Z tohto je vidno, ┼że v z├íklade nem├í┼í fond nezamestnanosti. Ten si treba doplati┼ą.

Fyzick├ę osoby v┼íak m├┤┼żu podnika┼ą aj formou vlastnej ÔÇô jednoosobovej pr├şpadne viacoosobovej ÔÇô esero─Źky. ─îo sa aj v praxi ─Źasto deje, ke─Ć┼że mnoh├ş ┼żivnostn├şci ─Źi in├ę SZ─îO pri n├íraste odvodov na nieko─żko stoviek eur mesa─Źne ┼żivnos┼ą jednoducho ofici├ílne zabalia a ─Ćalej ÔÇťfunguj├║ÔÇŁ ako esero─Źka. ─îo je u┼ż celkom in├í pr├ívna forma s ├║plne in├Żmi pravidlami, no podstatn├ę je, ┼że esero─Źka ako tak├í odvody neplat├ş ÔÇô ani do Soci├ílnej ani do zdravotnej pois┼ąovne. Nie je toti┼ż fyzickou osobu a t├Żmto poisteniam teda nepodlieha. Spolo─Źn├şk vlastnej esero─Źky, ktor├Ż v nej ani inde zamestnan├Ż nie je a z├írove┼ł nie je SZ─îO platiacou odvody, si akur├ít plat├ş iba zdravotn├ę poistenie ako samoplatite─ż (cca 62 EUR) mesa─Źne, pr├şpadne sa vo vlastnej esero─Źke m├┤┼że zamestna┼ą, aby to e┼íte viac minimalizoval.

V poslednej dobe m├ím v┼íak pocit, ┼że si esero─Źku zaklad├í u┼ż takmer ka┼żd├Ż sp├┤sobom, ako keby si kupoval nov├Ż telef├│n ÔÇô bez zv├í┼żenia v┼íetk├Żch s├║vislost├ş, ak├Żmi s├║ nieko─żkon├ísobne zlo┼żitej┼í├ş ┼żivot, zlo┼żitej┼íie vyberanie pe┼łaz├ş z firmy, mo┼żnos┼ą uplatni┼ą si iba re├ílne n├íklady na z├íklade pomerne komplikovan├ęho podvojn├ęho ├║─Źtovn├şctva ─Źi napr. ÔÇťzbavenie saÔÇŁ nepotrebnej esero─Źky, ktor├ę zas a┼ż tak├ę jednoduch├ę nie je.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod mato3000 » 07 J├║l 2018, 14:28

technikus110 , kr├ísne si to pop├şsal, ┼że sa ti v├┤bec chcelo. Ale v┼íetky tieto ├║daje si n├íjde┼í na nete + potrebuje┼í aj tak ├║─Źtovn├ş─Źku ( teda ak m├í┼í s.r.o.) a teda ti v┼íetko potrebn├ę povie. Samozrejme ak je to norm├ílna ├║─Źtovn├ş─Źka. Probl├ęm zakladate─ża tohoto vl├íkna je ale niekde ├║plne inde a to som u┼ż nap├şsal hne─Ć v prvom pr├şspevku. Neni ┼íanca, aby podnikal, teda ak neprist├║pi k ┼żivotu ako plnohodnotn├Ż dospel├Ż ─Źlovek. Ten sa samozrejme p├Żta jasne a s ozajstn├Żm z├ímerom a nie tak ako za─Źalo toto vl├íkno.
Ak by si n├íhodou aj zalo┼żil spol. tak u┼ż teraz vid├şm ako v prvom t├Ż┼żdni zaplat├ş tie ┼íeky ─Źo mu pr├şdu :biggrin: , preto┼że ak ho niekto nedude dr┼ża┼ą za ruku, tak sa nebude vedie┼ą br├íni┼ą.

A┼äo ├íno v├í┼żen├Ż, s podnikan├şm PREBER├üTE ZA SEBA AJ ZODPOVEDNOS┼Ą ... a nesk├┤r mo┼żno aj zodpovednos┼ą za zamestnancom, tak┼że moja rada stanlymu, rad┼íej osta┼ł tam kde si, inak na to ┼íkaredo doplat├ş┼í, alebo sa nad sebou poriadne zamysli. Za─Źal si toto vl├íkno, tak sa o neho aj staraj, aj to je svedectvo o dospelosti osobnosti. A hlavne povedz ─Źo chce┼í a to ako plnohodnotn├Ż dospel├Ż ─Źlovek, ─Źo chce nie─Źo dosiahnu┼ą a nie ako adolesdem*nt z SE.

tvoja prvotn├í ot├ízka znie asi takto : ... ak├ę auto je lep┼íie ? jedni vravia , ┼że modr├ę a druh├ş ─Źerven├ę ...
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod technikus110 » 07 J├║l 2018, 17:14

mato3000: s├║ to u─Źebn├ę podklady pre za─Ź├şnaj├║cich a kop├şrovanie textu Win10 zvl├ída, tak┼że to ve─ża roboty nebolo. Treba vedie┼ą kde h─żada┼ą.

A je tam omnoho viac ├║skalia, no to nie je na p├şsanie sem, ale na sedenie u pr├ívnika a ten zar├íba podstatne viac, ako za─Ź├şnaj├║ci podnikate─ż.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod mato3000 » 07 J├║l 2018, 17:29

┼áak to je to ─Źo vrav├şm, niekto kto nevie polo┼żi┼ą ani poriadne svoju ot├ízku nem├í ve─żk├║ ┼íancu. T├Żm nechcem nikoho odr├ídza┼ą, pr├íve naopak.
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod pocitujlasku » 07 J├║l 2018, 20:08

Ja napr. neviem, preco rovno riesi sro. Ak zamestnavatel suhlasi, tak zivnost vybavi za 10 minut, a ak by sa mu tam nedarilo, a nemal ziaden obrat, tak stale funguje na odvodoch ako zamestnanec firmy, a nemusi sa nicoho bat. Navyse, ako zivnostnik nemusi takmer nic riesit. kamos takto popri firme funguje niekolko rokov, samozrejme ma pisomne povolenie od firmy, ze s tym suhlasi.
sro by som zvazoval, az ked by sa zivnost rozbehla natolko, ze pribudnu zamestnanci alebo mesacny obrat by bol dost vysoky. Je tam kopec veci, na ktore je uz dobre mat uctovnicku.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist