Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod alois » 12 Jan 2017, 13:44

Andi neviem ako je to u v├ís v ─îech├ích a an Morave, ale na Slovensku tento z├íkon neplat├ş, tak┼że sa NEM├ü┼á pre─Źo vzru┼íova┼ą, pokia─ż podobn├Ż z├íkon neprejde aj u n├ís. Ak mieni┼í osta┼ą v Brne, tak mus├ş┼í akceptova┼ą z├íkony krajiny, kde ┼żije┼í.

Na Slovensku ale plat├ş, ┼że na ka┼żd├Ż spotrebi─Ź mus├ş ma┼ą samostatn├Ż kom├şn. To znamen├í, ┼że do jedn├ęho kom├şna na Slovensku ofici├ílne nenapoj├ş┼í dva spotrebi─Źe. Tvoja te├│ria o dvoch kotloch trochu viazne. Ak m├í┼í star┼í├ş dom a rob├ş┼í v├Żmenu kotla, tak by si nemal dosta┼ą na┼ł reviznu spr├ívu od komin├íra.

Okrem in├ęho, kontrola ┼ąa nemus├ş pristihn├║┼ą pri ─Źine. Sta─Ź├ş otvori┼ą ─Źistiaci otvor a urobi┼ą ster zo steny kom├şnu a je tam v┼íetko pekne ulo┼żen├ę vo vrstv├ích.

P.S. ─î├şta┼ą viem:
v prvom ─Źl├ínku je spomenut├ę.....jejich┼ż jmenovit├Ż p┼Ö├şkon je 10 kW a vy┼í┼í├ş, ur─Źen├Żch nap┼Ö. k vyt├íp─Ťn├ş dom┼», m├şt revizi takov├ęho za┼Ö├şzen├ş a to do 31. prosince 2016...... preto som tam dal SK vyhl├í┼íku a z├íkon! To je zakomponovan├ę aj v na┼íej 508ke.
v druhom ─Źl├ínku je toto: Podn─Ťtem, kter├Ż kontrolu spust├ş, m┼»┼że b├Żt sv─Ťdectv├ş soused┼», fotografie ─Źi t┼Öicetiminutov├ę nep┼Öetr┼żit├ę video zachycuj├şc├ş kou┼Ö z kom├şna. To proto, aby se vylou─Źilo, ┼że majitel domku v kotli pouze rozt├íp─Ťl. Na z├íklad─Ť t─Ťchto d┼»kaz┼» pak ├║┼Öedn├şci zv├í┼ż├ş, zda pot┼Öebuj├ş zajistit je┼ít─Ť n─Ťjak├ę dal┼í├ş d┼»kazy, nebo u┼ż je evidentn├ş, ┼że byl poru┼íen z├íkon.

Okrem toho k tomto z├íkonu je vypracovan├í aj smernica pre postup kontroly a preverenia anonimn├Żch ─Źi podp├şsan├Żch udan├ş. T├║ si pre─Ź├ştaj ty a uvid├ş┼í, ┼że to nieje vtrhnutie do domu bez upozornenia a konania vopred zaprotokolovan├ęho.

Dokonca aj touto problematikou som sa zaoberal na komun├ílnej ├║rovni, nako─żko d├┤kazy v druhom ─Źl├ínku si navz├íjom odporuj├║! (foto alebo video) Ak niekdo k├║ri hned├Żm ul├şm a to vlhk├Żm, tak t├Żch 30 min├║t je m├ílo a fotka je ni─Ź.
alois

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod burizon » 12 Jan 2017, 15:34

Pozri Andi, ja sa na ten ─Źesk├Ż z├íkon pozer├ím sk├┤r ako na za─Źiatok "boja" za zlep┼íenie alebo nezhor┼íovanie vlastn├ęho ┼żivotn├ęho prostredia. A ur─Źite ho e┼íte upravia, aby ├║plne odstr├ínili nejak├ę nepr├şjemnosti. Ty to vid├ş┼í ako buzer├íciu n├íroda. Tak mi nap├ş┼í, ako by si ty zakro─Źil proti tak├Żmto "nen├ípadn├Żm" a "inteligentn├Żm" tr├ívi─Źom.
burizon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 508
Zalo┼żen├Ż: 07.11.2007
Bydlisko: Vranov nad Top─żou
Karma: 4

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod martin knocik » 12 Jan 2017, 15:59

Kvadrokopt├ęra (s infrakamerou pre no─Źn├ę lety) ktor├í by mohla do kom├şna spusti┼ą sondu by bola elegantn├Żm rie┼íen├şm v s├║─Źasnosti nerie┼íiteln├ęho probl├ęmu smra─Ćochov ktor├ş dymom z kom├şna ob┼ąa┼żuj├║ okolie. Bonusom by bolo neprelamovanie domovej slobody.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1508
Vek: 28.57
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008
Bydlisko: Tren─Źianska Turn├í
Karma: 7

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod hpeter » 12 Jan 2017, 18:15

hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1547
Vek: 35.64
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Bydlisko: IL
Paragraf: 22

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod alois » 12 Jan 2017, 18:46

MartinKnocik: Aj v t├Żch pr├şspevkoch v uveden├Żch linkoch AndimCibulom, ale aj v in├Żch m├ędi├ích bola vyfoten├í kvadrakopt├ęra, ktor├í mala na sebe sondu. T├║ net┼Öeba nikam sp├║┼í┼ąa┼ą, sta─Ź├ş preletie┼ą cez dymov├║ clonu. Spektrometer potom vyhodnot├ş v┼íetky sk├║man├ę/h─żadan├ę zlo┼żky v dyme. ─îi┼że nem├┤┼że d├┤js┼ą ani k n├íhodn├ęmu kontaktu so s├║kromnou stavbou. Nako─żko kvadrakopt├ęra NIE JE vybaven├í fotografick├Żm pr├şstrojom / kamerou, nie je to pova┼żovan├ę za poru┼íenie s├║kromia. D├í sa na tento ├║─Źel vybavi┼ą aj v├Żnimka zo schva─żovania civiln├şho letov├ęho pl├ínu a net┼Öeba ma┼ą plnohodnotn├ę pilotn├ę sk├║┼íky, tak jako je to p┼Öi dronoch s kamerou.

Nem├ím vedomos┼ą o tom, ktor├Ż z├íkon vyty─Źuje vlastn├şctvo pozemku v s├║vislosti z v├Ż┼íkou nad stavbou/pozemkom. T.J. ak m├ím 5 metrov vysok├Ż dom, tak moje vlastn├şctvo nie je hrnica stratosf├ęry, ─Źi ─Ćalej. Mus├şm si to na┼ítudova┼ą. Lebo elektrik├íri ┼ąahaj├║ vzdu┼ín├ę vedenie nad pozemkom bez toho, aby to bolo zap├şsan├ę v liste vlastn├şctva ako ┼ąarcha. To ─Źo je v zemi, ┼ąarchou u┼ż je.


Ak toto niekto pova┼żuje za ├║tok na s├║kromn├ę vlastn├şctvo, pros├şm deklarujte pre─Źo m├ím by┼ą spokojn├Ż so zverejn─Ťn├Żmi fotografiami na Google Eart, Google Streat a v podobn├Żch vo─żne dostupn├Żch aplik├íci├ích. Dokonca mal som kr├ítkodob├║ mo┼żnos┼ą pr├şstupu do NASA civiln├ęho sn├şmkovania zemsk├ęho povrchu a tam bola moja z├íhrada tak jasne zosn├şman├í, ┼że som mohlo po─Ź├şta┼ą rybi─Źky v jazierku!

A toto je O.K.??? Cudzia zahrani─Źn├í s├║kromn├í spolo─Źnos┼ą nepodliehaj├║za z├íkonom EU a ani SR??? Celosvetovo zverejnen├ę s├║kromn├ę d├íta bez ak├ęho ko─żvek s├║hlasu?
alois

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod AndiCibula » 12 Jan 2017, 19:23

Kvadrokopt├ęra a ┼żeriav z ulice nad kom├şn je pre m┼ła OK.
Performance in nanospace.
AndiCibula
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2494
Vek: 28.58
Zalo┼żen├Ż: 29.11.2009
Bydlisko: Brno
Karma: 42

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod 5ko » 13 Jan 2017, 01:25

Aj keby mi ponad bar├ík lietalo UFo, alebo bocian ,bez m├┤jho s├║hlasu a videl by som , ┼że m├í nie─Źo zavesen├ę ,tak ho traf├şm vidlami. :wink: Alois,presne to ma napadlo,┼że ─Źi existuje nejak├Ż z├íkon, do akej v├Ż┼íky nad mojim pozemkom je moje vlastn├şctvo toho priestoru,preto┼że pokial viem, tak to ─Źo je v zemi, patr├ş ┼ít├ítu,mysl├şm nerastn├ę suroviny,ale hore...? tie┼ż netu┼í├şm,kolko metrov nad pozemkom je m├┤j vzduch..Ale podla z├íkona o osobn├Żch ├║dajoch je zak├ízan├ę sn├şmkovanie cudzieho priestoru...samozrejme v z├íkone je definovan├ę ako a pre─Źo ...a tie┼ż ma zauj├şma,ako to o┼íetrili pri street wiev.. tam len vymazali tv├íre a E─îV vozidiel a pr├şpadn├ę reklamy na ulici.
Ale m├íme bizniskraciu a mus├şme si zvyka┼ą ,┼że sa n├ís niektor├ę ┼ít├ítne organiz├ície nebud├║ p├Żta┼ą ,─Źi a ─Źo sm├║ ,alebo nesm├║,a pokial na to nepr├şde┼í, tak sa ni─Ź nedeje, ak ├íno, tak ti r├Żchlo vysvetlia, ┼że m├í┼í dr┼ża┼ą hubu a krok,preto┼że dnes maj├║ na ka┼żd├ęho z n├ís stokr├ít viac sledovac├şch mo┼żnost├ş a kompromituj├║cich ├║dajov ,ako volakedy ┼áTB.a my sme na to e┼íte aj hrd├ş./ten karas pod t├Żm leknom m├í krupi─Źku, mal by si ho utrati┼ą/. :lol:
Aj z tejto diskusie je zrejm├ę, ako je vz├íjomne prepleten├í ekol├│gia s politikou a ┼że nie v┼íetko, ─Źo sa jav├ş ako biele ,nie je v skuto─Źnosti ─Źierne.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8572
Vek: 63.63
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010
Bydlisko: Banská Bystrica
Karma: 104

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod alois » 13 Jan 2017, 07:13

5ko:
- v zemi ┼ít├ítu (pokia─ż to nie je cintor├şn)
- na zemi vlastn├şkovi pozemku
- nad pozemkom je v┼íetko bo┼żie, preto je Vatik├ín tak├Ż bohat├Ż.... a nie v┼íetky ┼áPZ a tv├íre boli vymazan├ę
- karas nem├í krupicu, to je ─Źerstv├Ż sneh :P
- ┼ít├ít na sledovanie m├í s├║kromn├ę spolo─Źnosti, ktor├ę uchov├ívaj├║ dva roky pohyb MT, SMS a hovory, netreba ─Źip pod ko┼żu

O dronoch lietaj├║cich s kamerou by sa nikdy nehovo┼Öilo, pokia─ż by to ├║spe┼íne nepou┼żili na Kali┼ł├íka. Ale ak si s t├Żm u┼ż za─Źal, tak poviem, ┼że predaj dronov je na vo─żno a legislativa nie je plnohodnotne verejnosti zn├íma. Tak isto ┼ąa predajca nepou─Ź├ş. Pre─Źo dron ├íno a pi┼ítol nie? Chr├íni ich ten ist├Ż z├íkon.
alois

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod budvar10 » 13 Jan 2017, 09:07

5ko nap├şsal:Aj z tejto diskusie je zrejm├ę, ako je vz├íjomne prepleten├í ekol├│gia s politikou a ┼że nie v┼íetko, ─Źo sa jav├ş ako biele ,nie je v skuto─Źnosti ─Źierne.

├üno (K+), ale ─Źierna, je len ve─żmi tmav├Ż odtie┼ł bielej. :)
budvar10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 439
Zalo┼żen├Ż: 15.12.2014
Bydlisko: Košice
Karma: 7

Re: Skuto─Źn├í recykl├ícia aneb m├íme r├íd pr├şrodu a hlavne seba?

Odosla┼ąod lubos3362 » 17 Jan 2017, 23:35

no vidim, ze tema trochu uletela
co vylet├ş kom├şnom sa nerata!
mne ide hlavodenne o sfunkcnenie "vyhodenych takmer funkcnych elektrospotrebicov a moralne zasatranej elektroniky"
kupit plastovu lepsie vyzerajucu "picovinu" ka┼żd├ę dva roky bez pridanej hodnoty ja osobne pova┼żujem za ekoterozimus.
lubos3362
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 75
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2013
Bydlisko: Nováky
Karma: 2

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: pocitujlasku, Wicker a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
─îas potrebn├Ż k spracovaniu str├ínky 0.51 sek├║nd