Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Slovensk├Ż lapa─Ź blesk┼»

Slovensk├Ż lapa─Ź blesk┼»

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Slovensk├Ż lapa─Ź blesk┼»

Odosla┼ąod Gavin Milarrr » 20 J├║n 2013, 15:24

Taky v├ís ┼ítve debilita a sopl├íctv├ş? Na http://efis.tul.cz/forum b─Ť┼ż├ş experiment├íln├ş odblben├ę f├│rum.
Gavin Milarrr
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2533
Vek: 43.32
Zalo┼żen├Ż: 06.10.2008

Re: Slovensk├Ż lapa─Ź blesk┼»

Odosla┼ąod breta1 » 20 J├║n 2013, 16:14

Co je to za spravedlnost?
O co v├şce blesk┼» nalap├íte na Slovensku, o to m├ęn─Ť jich potom zbude na ─îesko.
┼Ż├íd├ím pozastaven├ş v├Żzkumu, dokud se spravedliv─Ť nepod─Ťl├şme!!!
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8804
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod kubo150 » 20 J├║n 2013, 16:29

Po─Źul si, ludia sa chc├║ bleskov zbavi┼ą, a patent m├í zatial len slovensko, nik in├Ż sa v├Żzkumom nezaober├í, tak┼że asi to nebude len tak sranda sa deli┼ą, preto┼że pre ostatn├Żch s├║ blesky v podstate odpad a p├íchaj├║ len ┼íkodu....

Ale zauj├şmav├í je energia skryt├í v blesku, neviem ─Źi sa jedn├í o rady GWh, ale tak├í jedna gigawatt sekunda je predsa len dos┼ą energie, presne 277 kWh tak┼że pre p├ír dom├ícnost├ş celkom dos┼ą. Ak by to predsa len tomu chalanovi vy┼ílo, a dok├ízal by uchova┼ą nejak├║ podstatn├║ ─Źas┼ą blesku, mohlo by sa jedna┼ą o zauj├şmav├ę energetick├ę rie┼íenie.

Trochu fant├ízie: U┼ż vid├şm ako bude sta─Źi┼ą, aby do auta udrel blesk a m├í┼í nataknovan├ę :D Dojde ti palivo? energia? min├║ sa bat├ęrie? nevad├ş, l├ís├ęrom zablik├í┼í na mraky, trocha ┼ąa vystriela a jazd├ş┼í ─Ćalej :lol:
Som ten ktor├Ż to vykon├í.
Moje slovo:
Never├şm na n├íhody,
N├íhoda je len jedn├Żm, alebo skupinou ─żud├ş nepochopen├í realita
kubo150
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3253
Vek: 28.33
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Pe┼ąus » 20 J├║n 2013, 16:34

koukal jsem na jejich str├ínky a nic nov├ęho tam nen├ş... zapadlo to v zapomenut├ş?
Sout─Ť┼ż Cena bastl├ş┼Ö┼»: http://cenabastliru.cz
Nominujte/hlasujte a vyhrajte multimetr, IoT moduly, v├Żvojov├ę kity, PLC a spoustu dal┼í├şch cen
https://chiptron.cz - novinky ze sv─Ťta elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)
Pe┼ąus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3932
Vek: 29.71
Zalo┼żen├Ż: 07.03.2009

Odosla┼ąod breta1 » 20 J├║n 2013, 16:43

Mo┼żn├í sh├ín├ş tu usm─Ťr┼łovac├ş diodu nebo skupuj├ş pozemky na ty akumul├ítory...
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8804
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod mato3000 » 20 J├║n 2013, 22:56

kubo150 nap├şsal: Ak by to predsa len tomu chalanovi vy┼ílo, a dok├ízal by uchova┼ą nejak├║ podstatn├║ ─Źas┼ą blesku, mohlo by sa jedna┼ą o zauj├şmav├ę energetick├ę rie┼íenie.

nevyjde, lebo ak bue┼í mrakom odobera┼ą el. energiu bud├║ sa menej pri┼ąahova┼ą a t├Żm p├ídom sa ti cel├í b├║rka rozpadne. blesky s├║ len prebyto─Źn├ę naakumulovan├ę napetie, ktor├ę ale pr├şpadn├Żm vodi─Źom stiahne┼í tak ako kondenz├ítor :wink: len to mu nik nepovedal.
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9648
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Odosla┼ąod djwiktor » 20 J├║n 2013, 23:04

Kedze sa studiu burok venujem uz dlhsiu dobu, mato to viacmenej vystihol pekne jednoducho... blesky su vybojmi medzi roznymi potencialmi mrak-mrak, alebo mrak-zem a podobne... ak vsak niekde ten potencial zmenite, jednak napriklad 20m hromozvodom, tak si treba uvedomit, ze namiesto toho aby blesk mal napriklad rozdiel potencialov 100000V tak to bude uz len 80000V ( priklad ) ... a navyse, doslova by sa tym ''odsaval naboj '' a tym padom ako mato poznamenal, burky aj blesky by boli bud slabe, alebo by sa bleskova aktivita uplne potlacila - v USA uz podobny pokus robili, ked umelo znizili naboj v mrakoch jodidom striebornym, a raketkami s drotikmi.. burka doslova skapala, co sa elektrickej aktivity tykalo, a zaroven sa znizilo aj meratelne elektricke pole v okoli .. .
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk
djwiktor
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1456
Vek: 32.1
Zalo┼żen├Ż: 01.07.2010

Odosla┼ąod Cavendish » 20 J├║n 2013, 23:05

Velmi zauj├şmnav├Ż n├ípad, pre t├║ srandu by som spravil jeden z├ívit na starom toroide a sk├║sil nabi┼ą jeden kond├şk :D
Cavendish
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 426
Zalo┼żen├Ż: 10.11.2009

Odosla┼ąod mato3000 » 20 J├║n 2013, 23:09

no chcel by som vidie┼ą to sklamanie investora pre toho pometenca ..... :lol:
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod daqq » 21 J├║n 2013, 00:10

Co to citim vo vzduchu? Volovinu?

Zjavne je to aj chranene: http://registre.indprop.gov.sk/registre ... =131009878
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.
daqq
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2411
Vek: 31.68
Zalo┼żen├Ż: 10.06.2008

Odosla┼ąod spin90 » 21 J├║n 2013, 06:26

Ach, mato mato :D zas je tu niekto pometenec a to usudzujes z 10 minutoveho videa. No, co dodat :)
Ale tiez som skor skepticky, ved len tie supravodive zalezitosti okolo. Napriklad supravodivy uzemnovac ? Ved to si neviem ani predstavit :D Ale napriek tomu ze je to malo pravdepodobne, neoznacil by som ho hned za pometenca. Nie je to perpetacky typ nezmyslu.
"Je to smutn├í epocha, ke─Ć je ─żah┼íie rozbi┼ą at├│m ako predsudky."
A. Einstein
spin90
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4467
Vek: 28.73
Zalo┼żen├Ż: 12.01.2008

Odosla┼ąod jaromir » 21 J├║n 2013, 06:41

Mas pravdu, nie je to perpetacky pomatenec, ale uplne iny pomatenec :)

Toto su taki ludia absolutne netknuti technickym myslenim. Ale nevadi, este stale sa mozu uplatnit v inych povolaniach, napriklad v zime byva nedostatok kuricov.
jaromir
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4530
Vek: 35.61
Zalo┼żen├Ż: 08.07.2011

Odosla┼ąod spin90 » 21 J├║n 2013, 06:45

Lebo jarko povedal :) Teraz treba zastavit vsetky vyskumy, treba sa prestat snazit, kaslat na to, nezaoberat sa tym sak naco, strateny cas, nie ? Genialny pristup, gratulujem. Ale keby ste mali aspon detailny popis zariadenia, nic vobec nic nepoviem ak by z neho bolo jasne citit nezmysel. Ale takto ? Hned odsudit. No neviem. Sak to je jedno kazdi ma na to iny nazor no. Mna by napriklad zaujimaly detaily, technicke rieenia a az tak by so nieco tvrdil.
A. Einstein
spin90
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod jaromir » 21 J├║n 2013, 06:51

Ked nieco nie je biele, je to automaticky cierne a cely svet je cierny. Argumentacne peklo ad absurdum :roll:

Netreba zastavit vyskumy, ale treba niektorym individuam vysvetlit, ze zivot maju len jeden a skoda ho premrhat volovinami, ked mozu robit nieco uzitocnejsie, trebars pozerat serialy.

Precitaj si tu dokumentaciu k uzitkovemu vzoru http://registre.indprop.gov.sk/registre ... 0/5204.pdf
jaromir
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4530
Vek: 35.61
Zalo┼żen├Ż: 08.07.2011

Odosla┼ąod spin90 » 21 J├║n 2013, 06:54

Nooo, hned sa bude o co opierat :) Poobede precitam teraz nemam cas. Ale ak teda si to cital, a vravis ze nezmysel, tak potom to zrejme blud bude. Cize beriem spat, myslel som, ze o nezmyselnosti pises len ciste na zaklade toho videa. Diki, zaujima ma to co to teda vyspekulovali :)
A. Einstein
spin90
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mato3000 » 21 J├║n 2013, 08:12

spin sory, ale ka┼żd├Ż v├Żskum, mus├ş ma┼ą aj nejak├Ż logick├Ż z├íklad. ak viem ┼że voda nebude tiec┼ą hore kopcom, tak predsa nebudem sk├║ma┼ą samovo─żn├║ kynetiku pohybu vody smerom hore. jedine ┼że by som bol pometenec ....

ale probl├ęm neni v ┼łom, ale v jeho okol├ş. keby bol m├┤j kamar├ít a zauj├şmal by sa o tento probl├ęm, tak by s t├Żm ani neza─Źal, lebo peknee by som mu vysvetlil pre─Źo vznikaj├║ marky a ako vznik├í v nich statick├í elektrina. len┼że on nemal toto ┼í┼ąastie a bu─Ć to s├║ doma silne nevzdelan├Ż, teda rodi─Źia nepoznaj├║ z├íkladn├ę fyz. princ├şpy, alebo je tot├ílne izolovan├Ż od vzdelan├ęho sveta. tak┼że ja ho naz├Żvam rovno a priamo─Źiaro pometenec, a ty ho k─żudne volaj v├Żskumn├şk. je ot├ízne ak├Ż pr├şstup by ho postavil na nohy. ja som presved─Źen├Ż ┼że takto mrha┼ą svojim ─Źasom je tot├ílne sprost├ę ...... ale ak na to niekto m├í , pros├şm , ale pre m┼ła je to len pometenec " -- ─Źlovek s pom├Ąten├Żm, nezdrav├Żm rozumom" akto pova┼żuje┼í za nad├ívku, tvoja smola podla m┼ła to je jasn├Ż popis jeho stavu ..... obzvl├í┼í┼ą ke─Ć si o ┼łom pozrie┼í inform├ície na nete :D

a mimochodom ─Źo tak├Ż Divi┼í ? niekedy roku 17xx ? na ten pr├şbeh sa u┼ż akosi pozabudlo, ako kdesi dosiahol ┼że nastalo obdobie velk├ęho sucha a miestny ho hnali aj so svojou ant├ęnkou. a tento pometenec pridal trafo a ak├şsi divn├Ż akumul├ítor a podivn├║ zna─Źku di├│dy a dal tam len jednu di├│du, tak┼że strat├ş 1/2 energie, ale ─Źo u┼ż .
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod lucky62 » 21 J├║n 2013, 08:50

alebo je mo┼żno a┼ż moc chytr├Ż... Jasn├Ż cie─ż: Zohna┼ą investora! ┼Że z toho ni─Ź nebude, nevad├ş├ş├ş├ş├ş... :-)
....m├┤j bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...
lucky62
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1054
Zalo┼żen├Ż: 14.02.2012

Odosla┼ąod marek181818 » 21 J├║n 2013, 09:20

Keby vo volakedy nasi predkovia vedci povedali ze je to nezmysel a kaslu na to tak doteraz nieje ani elektronika .Veda vznika skusanim vyskumom a teda pokusmi .Tie ci vydu ci nevidu to sa uvidi .Podla mna je to zatial len v plienkach.Tiez dakedy ludia na vedcov kukali ako ci padli z marsu a tiez si mysleli ze zem je plocha a vseliaka ina a vyidite kam sme sa dostali :D
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3110
Vek: 29.86
Zalo┼żen├Ż: 20.03.2013

Odosla┼ąod mato3000 » 21 J├║n 2013, 09:54

:D . si pre─Ź├ştaj o ─Źom sa tu bav├şme. toto neni ┼żiaden v├Żskum !!!!! toto je pe┼íkvil pre neznal├Żch. v ─Źase mojej mladosti by sa ─Źlovek s tak├Żmto " vzn├ílezom " hanbil a chodil by po kan├íloch a dnes sa mu kla┼łaj├║. to je presn├Ż opak toho ─Źo tvrd├ş┼í. ─Źo ten ─Źlovie─Źik sk├║ma ? ┼że je eletrina v oblakoch ? alebo ┼że ju vedie nejak├Ż vodi─Ź ? alebo ┼że sa to d├í usmerni┼ą cez di├│du ? alebo ┼że existuje cievka pr├şpadne trafo ?

silno sa dehonestuje slovo " V├ŁSKUM " a podaktor├ş vedci z minulosti ako napr Tesla. to ─Źo sa tu deje nem├í z v├Żskumom a rozumom ni─Ź spolo─Źn├ę !!!! mne to pripad├í ako kr├ítkodob├Ż z├íblesk pokusu znudenej hlavy o pokus s myslen├şm. ke─Ć┼że ale neni na myslenie zvyknut├í, tak je silno mimo reality.
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Gavin Milarrr » 21 J├║n 2013, 09:56

Lidi, proberte se, tomuhle se ┼Ö├şk├í ┼íarlat├ínstv├ş. Ten mla─Ćas je bu─Ć pitomej, nebo naopak vychcanej a ─Źek├í na pitom├Żho investora. Ten lapa─Ź blesk┼» vykazuje zn├ímky perpe┼ą├íctv├ş -- zat├şm to nefunguje, ale a┼ż n─Ťkdo vymysl├ş takov├Ż a takov├Ż za┼Ö├şzen├ş, materi├íl atd... P┼Öe─Źt─Ťte si Gulliverovy cesty, t┼Öet├ş d├şl -- cesta do Laputy, Balnibarbi, Glubbdubbdribbbu, Luggnaggu a Japonska.
Taky v├ís ┼ítve debilita a sopl├íctv├ş? Na http://efis.tul.cz/forum b─Ť┼ż├ş experiment├íln├ş odblben├ę f├│rum.
Gavin Milarrr
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2533
Vek: 43.32
Zalo┼żen├Ż: 06.10.2008

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist