Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • strata signalu po FTP

strata signalu po FTP

Moderátori: psichac, Moderátori

strata signalu po FTP

Odosla┼ąod kladivo » 09 J├║n 2019, 18:11

Vyskytol sa ve─żmi zvl├í┼ítny probl├ęm
3 roky mam ten ist├Ż no┼ąas pripojeny na internet 14 metrov├Żm k├íblom [UPC-100Mb down], pred pol rokom n├ím vymenili ruter za tento CH7465LG . Tento ┼ítvrtok prestal fungova┼ą net po kabli iba WIFI funguje, a vo ┼ítvrtok mi orange spravil pr├şpojku do bytu na opticky net [300Mb down] , ─Źi┼że mam teraz doma 2 internetove linky

Problem je ak sa pripojim dlh├Żm k├íblom na UPC internet tak nefunguje, ak sa pripojim dlhym kablom na orange net, funguje ale r├Żchlos┼ą je len 60Mb.

Ak sa pripojim k UPC alebo ORANGE rutru kr├ítkym 1metrovym k├íblikom, tak v┼íetko funguje a pln├í r├Żchlos┼ą.

k├íble su v poriadku, vyrobil som e┼íte jeden nov├Ż 15metrovy FTP k├íblik ale nepomohlo furt je strata sign├ílu na k├íbli, v┼íetko skontrolovane otestovan├ę ale ako je mo┼żne ┼że sa takto po k├íbli str├íca r├Żchlos┼ą??
kladivo
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 36
Zalo┼żen├Ż: 24.09.2018

Re: strata signalu po FTP

Odosla┼ąod Hop377 » 09 J├║n 2019, 18:40

Mas aj spravne parovane zily?
Hop377
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 416
Vek: 6.56
Zalo┼żen├Ż: 13.12.2010

Odosla┼ąod kladivo » 09 J├║n 2019, 19:23

jak sparovane? ─Źo to znamena? nie┼żeby som bol blb├Ż ale proste mi to vysvetli, mo┼żno nemyslime na t├║ istu vec.

Mam podozrenie ┼że to robi no┼ąas ma presne 3 roky, asi treba kupi┼ą nov├Ż krucifix
kladivo
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod milansprlak » 09 J├║n 2019, 19:25

Pri vyrobe kabla si dodrzal normu T568B alebo T568A? Urobil si priamy kabel? Otestoval si ho lan testerom ci je spravne vyrobeny kabel? Pripadne nemozes mat blizsko kabla nejaky zdroj rusenia? Na konci kabla mas koncovky s tienenym? Na jednej strane je uzemneny?
milansprlak
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 122
Vek: 27.43
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odosla┼ąod pocitujlasku » 09 J├║n 2019, 19:57

pises, ze mas ftp kabel. dufam, ze je uzemneny len na jednom konci. a ten kabel mas nacvaknuty tak ako na byt.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4618
Vek: 36.62
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Edgar » 09 J├║n 2019, 21:39

Mo┼żno by som aj mal odpove─Ć na t├║to ot├ízku, keby 3 roky ten internet nefungoval s t├Żm k├íblom norm├ílne. U┼ż sa mi stalo ┼że nebol CAT5 ako CAT5 a mali odli┼ín├Ż prierez (rie┼íil som to tu) ─Źo pri tejto d─║┼żke by aj mohlo ma┼ą vplyv, no takto je to zvl├í┼ítne, osobne by som sk├║sil in├Ż PC prepoji┼ą t├Żm dlh├Żm k├íblom ak m├í┼í podozrenie ┼że to rob├ş pr├íve notebook.
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1415
Vek: 22.8
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Odosla┼ąod technikus110 » 10 J├║n 2019, 07:03

Posledn├ę priamo pripojen├ę zariadenie na UPC CH7465LG m├ím vo vzdialenosti 68 metrov, Cat5e tienen├Ż a oba porty automatika nastavila na 1GB. Funguje bez probl├ęmov. D─║┼żka k├íblu nie je kritick├í.

...m├ím FTP k├íbel... je ┼íirok├Ż pojem.
Ak je iba Cat5, tak tento modem si vie otestova┼ą kvalitu k├íblu a prisp├┤sobi┼ą k nej r├Żchlos┼ą. Kontroluje aj modr├Ż a hned├Ż p├ír! U┼ż sa mi stalo, ┼że sa na dvoch p├íroch zariadenie nespojilo.
Posledn├Ż update firmware tohto UPC modemu narobil aj v BA trochu probl├ęmov.

Osobn├Ż n├ízor: Zle nakrimpovan├Ż zelen├Ż p├ír, alebo nevhodn├Ż k├íbel.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 603
Vek: 59.9
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod kladivo » 10 J├║n 2019, 07:14

je to UTP cat6
Ja som ho nekrimpoval, bol cel├Ż kupeny, e┼íte predch├ídzajucimi majite─żmi. teraz je jeden konektor vymenen├Ż, ked tu bol nejaky technik zriadova┼ą optiku tak mi prekrimpoval koniec lebo som mal pocit ┼że je zlomeny ale zrejme nebol, mohlo mi odpali┼ą sie┼ąovu kartu v notbuku?

-- Spojen├Ż pr├şspevok 10 J├║n 2019, 07:23 --

druhy kabel ─Źo som robil ja je cat5 , nakrimpovany je v poriadku ale farby som nedodr┼żal, len aby bol zhodny za─Źiatok a koniec.

milansprlak, nepoznam nijake normy, nesom sie┼ąovy technik, nerie┼íil som to nikdy, nikdy som s kablom nemal problem.

Alebo viete odporu─Źi┼ą nejaky kabel, ktory bude isto fungova┼ą? Lebo stale som cez wifi ...
Pr├şlohy
IMG_20190610_070825.jpg
IMG_20190610_070943.jpg
IMG_20190610_071005.jpg
IMG_20190610_071834.jpg
IMG_20190610_071919.jpg
kladivo
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod technikus110 » 10 J├║n 2019, 07:25

Opticky je nakrimpovan├Ż spr├ívne, Cat6 je tie┼ż O.K.
Chcelo by ho premera┼ą testerom, m├┤┼że by┼ą niekde po┼íkoden├Ż.

1. Ak pripoj├ş┼í UPC a no┼ąas s t├Żmto k├íblom, ─Źo signalizuje LED na r├║tri? Sviet/blik├í na ┼żlto/zeleno?
2. Ak m├í┼í d├íky switch doma, tak sk├║s za UPC ruter ho pripoji┼ą a n├ísledne prepoji┼ą no┼ąas pomocou tohto k├íblu na switch.

Norma na LAN k├íble je, ale je potrebn├ę dodr┼żiava┼ą farebn├ę zna─Źenie. Nie na to, aby si uspokojil normu, ale preto, lebo ka┼żd├Ż p├ír m├í in├Ż skrut na danej d─║┼żke. Tak cez impedanciu si modemy, r├║tre a meracie pr├şstroje kontroluj├║ kvalitu k├íblu a meraj├║ d─║┼żku k├íblu.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod rogi » 15 J├║n 2019, 09:36

Tiez mam tento problem, dlzka prepojenia 15m medzi dvoma routrami jefen je ZTE a stary dlink na 1,5m vsetko ok, na tom 15 to nefunguje, ten som robil len som prehodil dve lanka, inak su zhodne napojene oba konce, ze by malo az taky v plyv prehodenie dvoch vodicov? Tam kde mal byt bielo zeleny je bielo modry, a opacne?
viem iba z├íklady s elektrotechniky, viem urobi┼ą plo┼í├ík foto cestou, osadi┼ą s├║─Źiastkami, ke─Ć to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
po┼ż├şvam tieto mm.DT830d,DT9205B,PU500,PU140,
rogi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 291
Zalo┼żen├Ż: 23.04.2009

Odosla┼ąod veduci » 15 J├║n 2019, 11:39

nakrimpluj si ten svoj kabel tak ako ma byt. :!:
kedze technik zasahoval do kablu ten ist├Ż den ako to ne┼ílo tak to zato nejde.
v dl┼żke nemo┼że byt problem
a ani v notebooku ked┼że na metrovom kabli ide
ked ti to vedenie ide pri niakej nab├şja─Źke / predl┼żova─Źke rie┼íil by som tienen├Ż kabel (aspon FTP)
alebo skus len vytiahnu┼ą impulzn├Ż zdroj ─Źo tam pribudol ─Źi probl├ęm nezmizne - to by bola haluz :finga:
Tom
veduci
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 31
Vek: 30.9
Zalo┼żen├Ż: 18.06.2018
Paragraf: 23

Odosla┼ąod technikus110 » 15 J├║n 2019, 12:31

rogi: ÁNO
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod devilstar » 15 J├║n 2019, 14:05

Nacvakni si kabel, oba konce rovnako. B-oran┼żov├Ż, oran┼żov├Ż, b-zelen├Ż, modr├Ż, b-modr├Ż, zelen├Ż, b-hned├Ż, hned├Ż. Postupnos┼ą k├íblov je 1.pin - 8.pin. Prepajali sme v praci takto be┼żne routre, pc, hocico ine s UTP a vsetko islo bezproblemov. Tak chybu hladaj tam.

Odoslan├ę z Redmi 4 pomocou Tapatalku
devilstar
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 46
Zalo┼żen├Ż: 31.05.2017

Odosla┼ąod peterple » 15 J├║n 2019, 18:55

Vysvetlenie pre Rogiho a ostatn├Żch ktor├ş sa ─Źuduj├║ ┼że tie dr├┤tiky nesta─Ź├ş len zapoji┼ą v rovnakom porad├ş na jednej a na druhej strane aby to fungovalo dobre.

Vtip je v tom ┼że tie dr├┤tiky s├║ skr├║ten├ę v┼żdy dva a dva dohromady. Do ka┼żd├ęho tak├ęhoto p├íru sa p├║┼íta pr├║d so "┼ípeci├ílnou" vlastnos┼ąou. A to ┼że pr├║d v danom vodi─Źi je presne tak├Ż ist├Ż ako v druhom ale presne opa─Źn├ęho smeru. To m├í za n├ísledok ┼że magnetick├ę pole ktor├ę sa vytvor├ş prechodom pr├║du v jednom vodi─Źi je v ide├ílnom pr├şpade anulovan├ę magnetick├Żm po─żom ktor├ę vznikne od pr├║du druh├Żm vodi─Źom. V├Żsledok je ┼że aj ke─Ć sem pust├şme pomerne ┼íialene vysok├║ frekvenciu tak tak├Żto p├ír nevy┼żaruje elektromagnetick├ę pole. To by sa dalo docieli┼ą aj koaxialom ako sa to robilo na za─Źiatku po─Ź├şta─Źov├Żch siet├ş. Len ten koaxial je drah├Ż a blbo sa s n├şm pracuje.

A m├í to e┼íte jeden efekt. Ak├ęko─żvek ru┼íiv├ę elektromagnetick├ę vlnenie ktor├ę prech├ídza tou kr├║tenou linkou tak vytvor├ş v jednom smere nejak├ę ru┼íiv├ę nap├Ątie, ale v druhom vodi─Źi presne tak├ę ist├ę ale opa─Źn├ę nap├Ątie tak┼że takto skr├║ten├Ż vodi─Ź potl├í─Źa aj vplyv vonkaj┼íieho ru┼íenia.

Nu┼ż ak niekto zapoj├ş tie vodi─Źe tak ┼że to jedn├ęho p├íru d├í dva sign├íly ktor├ę nie s├║ diferenci├ílne (to je t├í vlastnos┼ą ─Źo som nap├şsal na za─Źiatku), tak sa jednak nepotla─Ź├ş vy┼żarovanie sp├┤soben├ę prechodom toho vf pr├║du a tie┼ż sa nevyru┼íia tie indukovan├ę ru┼íiace nap├Ątia.

Tieto efekty s├║ samozrejme z├ívisl├ę aj na d─║┼żke k├íbla, tak┼że kratu─Źk├Ż k├íbel takto fungova┼ą m├┤┼że ale na ve─żkej d─║┼żke to u┼ż fungova┼ą nebude.

Ale pozor toto nie je liek na odstr├ínenie ru┼íenia ak na MCU pripoj├şte tla─Ź├ştko 5m k├íblom. Tam kr├║ten├í dvojlinka figu pom├┤┼że.

Edit:
E┼íte som zabudol nap├şsa┼ą ┼że to dokonca zavis├ş nielen od d─║┼żky ale aj od toho ─Źo sa v tom k├íbli pren├í┼ía. To preto ┼że tie zle zapojen├ę p├íry vytv├íraj├║ elmag. ru┼íenie a z├írove┼ł ho nie s├║ schopn├ę eliminova┼ą, tak sa ru┼íia navz├íjom. Ak potom tak├Ż k├íbel otestujeme napr├şklad pr├şkazom ping. Tak bude pekne fungova┼ą. To preto ┼że sa po┼íle jeden paket tam a o chv├ş─żu sa po┼íle jeden paket nasp├Ą┼ą.
Len┼że ak za─Źneme pren├í┼ía┼ą ve─żk├Ż objem d├ít tak sa tie p├íry za─Źn├║ vyu┼ż├şva┼ą s├║─Źasne a tak sa za─Źn├║ ru┼íi┼ą. A u┼ż je zle.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1916
Vek: 52.9
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2013

Odosla┼ąod kladivo » 15 J├║n 2019, 21:21

dal som si v radioamaterovi prekrimpova┼ą koncovky, dali mi tienene.Nov├Ż kabel funguje u┼ż na 100%.

ale st├íle ostava z├íhada, pre─Źo ten p├┤vodny star├Ż 4 ro─Źny UTP cat6 k├íbel nefunguje a prestal fungova┼ą zo d┼ła na de┼ł.
kladivo
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod peterple » 15 J├║n 2019, 21:47

Bolo tam lano alebo dr├┤t? Koncovky boli spr├ívneho typu? Nevykn├şsal sa niektor├Ż vodi─Ź? Pozn├í┼í pr├şslovie, tak dlho sa chod├ş s d┼żb├ínom po vodu a┼ż sa ucho utrhne?
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod deepspace » 16 J├║n 2019, 02:36

Neni k├íbel ako k├íbel :), minul├Ż t├Ż┼żde┼ł som z nudze (sobota) k├║pil v alze UTP lanko 50m cat6.. , ke─Ć pominiem ┼że sa na to nedal nakrimpova┼ą be┼żn├Ż jednodielny RJ45 konektor ( sk├║┼íal som to asi 6x) tak po zak├║pen├ş dvojdielnych RJ45 ( Alza again) ide ten kabel len 100Mb/s a hotovo :)..
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 445
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod rogi » 16 J├║n 2019, 09:09

Dakujem za poucenie,nakrimploval som to podla farieb pre krizove LAN prepojenie, a fungujeto :applause: na to ze router len na stolicke vo dvore pre skusku, tak dosah je do tristvrte zahrady.
viem iba z├íklady s elektrotechniky, viem urobi┼ą plo┼í├ík foto cestou, osadi┼ą s├║─Źiastkami, ke─Ć to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
po┼ż├şvam tieto mm.DT830d,DT9205B,PU500,PU140,
rogi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 291
Zalo┼żen├Ż: 23.04.2009

Odosla┼ąod kladivo » 16 J├║n 2019, 10:04

peterple nap├şsal:Bolo tam lano alebo dr├┤t? Koncovky boli spr├ívneho typu? Nevykn├şsal sa niektor├Ż vodi─Ź? Pozn├í┼í pr├şslovie, tak dlho sa chod├ş s d┼żb├ínom po vodu a┼ż sa ucho utrhne?

existuju UTP/FTP ktore maju lanko? viac┼żilove drotiky vnutri? alebo som nepochopil otazke...
koncovky RJ45 su na fotkach...
kladivo
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod peterple » 16 J├║n 2019, 10:56

Samozrejme. Preto sa robia zvl├í┼í┼ą konektory pre lanov├ę vodi─Źe a zvl├í┼í┼ą pre dr├┤ty.
https://www.gigastore.sk/rj45-lan/
http://www.l-com.com/content/Article.aspx?Type=N&ID=10592
Ak nepou┼żije┼í spr├ívny typ konektoru tak sa ne─Źuduj ┼że ti ─Źasom strat├ş kontakt.
Z tvojich fotiek nikto nepozn├í ak├ęho typu s├║ tie konektory. L├ş┼íia sa tvarom toho zub─Źeka ─Źo sa zasek├íva do k├íbla.
Lankov├ę vodi─Źe s├║ na kr├ítke patch k├íble ktor├ę sa pou┼ż├şvaj├║ na pohybliv├ę pripojenie do z├ísuviek. Dr├┤ty zase na dlh├ę k├íble na pevn├ę kabel├í┼że do stien, zvy─Źajne zakon─Źen├ę z├ísuvkou.
No a potom sa kv├┤li cene ┼íetr├ş na v┼íetkom mo┼żnom vr├ítane tej pozl├ítenej vrstvy. S├║ na to presn├ę normy ak├í mus├ş by┼ą hrub├í. Len┼że kto by dnes v ─Ź├şne dodr┼żiaval normy ke─Ć existuj├║ neinformovan├ş laici ─Źo k├║pia ─Źoko─żvek hlavne ┼że je to lacn├ę.

Nie som prof├şk na k├íblova─Źky tak┼że ber moje info s rezervou.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Internet a sie┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist