Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Tesla BM595 - prosba o pomoc

Tesla BM595 - prosba o pomoc

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Tesla BM595 - prosba o pomoc

Odosla┼ąod Drakoush » 25 J├║n 2019, 19:40

Guten tag,

obraciam sa na v├ís so ┼żiados┼ąou o pomoc. Spla┼íil som za dobr├║ cenu tento RLCG meter. Nebudeme si ni─Ź hovori┼ą, je to tesla... Ale za tie peniaze proste nezo┼żenie┼í slu┼ín├Ż mera─Ź RLCG s t├Żmi funkciami, ─Źo tento.
Chyst├ím sa na jeho opravu - m├í svoje roky, pri meran├ş na vy┼í┼í├şch f ukazuje bludy a ob─Źas zamrzne. Bude nutn├ę ur─Źite pomeni┼ą tantaly a elyty. To mrznutie bude ale sp├┤soben├ę nekvalitn├Żm materi├ílom na zalievanie ─Źipov tesl├íckych integr├í─Źov. Aspo┼ł sa domnievam, je zn├ímy fakt, ┼że tieto materi├íly mali vy┼í┼íiu tepeln├║ roz┼ąa┼żnos┼ą a sp├┤sobovali mikrotrhliny na f├║zoch od ─Źipu k v├Żvodom, ─Źo sa prejavovalo pr├íve takto. Vymeni┼ą v┼íetky IO nepripad├í do ├║vahy, jednak je to n├íkladn├ę, ale t├Żm hlavn├Żm d├┤vodom je nekvalitn├Ż materi├íl DPS, kde je ak├íko─żvek pr├íca s letova─Źkou vyslovene za trest. Hromadn├í v├Żmena IO by ur─Źite vniesla kopec ─Ćal┼í├şch ch├Żb do procesu opravy.
Preto sa obraciam na v├ís s prosbou s technickou dokument├íciou. M├ím manu├íl s blokovou sch├ęmou, EPROM d├íta - toto mi poslal predajca a vyskytuje sa to aj na elektrotanyi (bez EPROM d├ít).
Ja by som potreboval sch├ęmu a hlavne pr├şznakov├║ mapu... Pokia─ż niekto nie─Źo m├í, nech sa mi ozve.
Nechcel by som to robi┼ą naslepo. ─Äakujem.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9690
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Re: Tesla BM595 - prosba o pomoc

Odosla┼ąod deepspace » 25 J├║n 2019, 20:08

deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 429
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod Drakoush » 25 J├║n 2019, 21:08

Tu som neh─żadal... ─Äakujem!
E┼íte keby niekto vedel o tej pr├şznakovej mape.

Jedn├í sa o tabu─żku, kde v├Ą─Ź┼íinou b├Żval ozna─Źen├Ż IO, jeho v├Żvod a k├│d v hexadecim├ílnej podobe. Spolu s pr├şznakov├Żm analyz├ítorom bolo potom mo┼żn├ę jednoducho, r├Żchlo a efekt├şvne h─żada┼ą miesto, kde sa toto slovo l├ş┼íilo od predp├şsan├ęho a teda aj zdroj z├ívady.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod deepspace » 25 J├║n 2019, 21:14

Nedaj bo┼że m├í┼í ten pr├şznakov├Ż analyz├ítor :)
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 429
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod Drakoush » 25 J├║n 2019, 21:39

Rovno dva :)
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 26 J├║n 2019, 03:59

k t├Żm EPROMk├ím, kolega (Daniel Gogola, z ├║stavu merania SAV) opravoval podobn├Ż pr├şstroj pred cca 5-6 rokmi. On pr├íve mal probl├ęm s EPROM, pr├şstroj nepre┼íiel self-testom a zostal zamrznut├Ż. Poradil som mu, aby skop├şroval obsah EPROM z dobr├ęho pr├şstroja. Po prehoden├ş star├Żch rusk├Żch za novo vyp├ílen├ę sa pr├şstroj rozbehol. U┼ż sa ale nepam├Ąt├ím, ─Źi tento pr├şstroj nemal oddelen├ę pam├Ąte programu a kalibra─Źn├Żch kon┼ít├ínt. Mysl├şm, ┼że hovoril, ┼że napriek tomu, ┼że program├ítor dobre vy─Ź├ştal p├┤vodn├║ EPROM, v zapojen├ş nefungovala a musel ju e┼íte raz prep├íli┼ą.
Ak v Tvojom pr├şpade e┼íte aspo┼ł nabehne na chv├ş─żu, ur─Źite si daj EPROMky vy─Ź├şta┼ą program├ítorom, ktor├Ż to zvl├ída (Tu┼í├şm Elnec?).
Texas Instruments 2708 aa 2716 nezvykli tak ─Źasto str├íca┼ą bajty na rozdiel od t├Żch rusk├Żch, odpor├║─Źam ich nahradi┼ą, ak m├í┼í nejak├ę.

V pr├íci (NIST) rob├şm s Hewlett Packard (4284, 4275), ktor├ę maj├║ trocha in├Ż princ├şp merania a id├║ do vy┼í┼í├şch frekvenci├ş, pre tento mer├ík sa princ├şp merania podob├í na HP4263. In├í─Ź, pre zauj├şmavos┼ą, do─Ź├ştal som sa, ┼że zbernica IMS2 by mala by┼ą kompatibiln├í s GPIB, len to chce urobi┼ą k├íbel z Canon 25 na IEEE488.
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 507
Zalo┼żen├Ż: 01.04.2008

Odosla┼ąod Drakoush » 26 J├║n 2019, 08:30

Ahoj Ivan,

v─Ćaka za odpove─Ć. EPROMky z m├┤jho pr├şstroja z├ílohoval Josek - p├ín, ktor├Ż mi ho pred├íval. Probl├ęm u m┼ła nie je prv├í ├║rove┼ł selftestu, po zapnut├ş selftest prebehne a pr├şstroj je pripraven├Ż na pou┼żitie. Po nejakej dobe (jej ─Źas sa l├ş┼íi) v┼íak na displeji zost├íva svieti┼ą posledn├í nameran├í hodnota, pr├şpadne "Ar" a po pripojen├ş meran├ęho objektu k svork├ím pr├şstroja sa nameran├í hodnota nezobraz├ş, nie je po─Źu┼ą prep├şna┼ą rozsahov├ę rel├ę a displej je zamrznut├Ż. Nie som si ist├Ż, ─Źi sa d├í spusti┼ą tretia ├║rove┼ł testov a ─Źi sa zobrazia jej v├Żsledky na displeji - toto mus├şm e┼íte sk├║si┼ą. Pr├şstroj reaguje zmenou stavov├Żch LED po stla─Źen├ş tla─Źidiel, t.j. napr. ├║rove┼ł nap├Ątia a pod. E┼íte by bolo dobr├ę vysk├║┼ía┼ą, ─Źi bude reagova┼ą na zmenu meracej f a ─Ź├şta─Źom kontrolova┼ą gener├ítor pr├şstroja, aby sa vyl├║─Źila chyba v riadiacej ─Źasti. Je dos┼ą mo┼żn├ę, ┼że tam chyba nebude, ale toto si ┼żel├í e┼íte viac inform├íci├ş, ktor├ę budem musie┼ą pozbiera┼ą. Ka┼żdop├ídne gener├ítor ost├íva ─Źinn├Ż, minim├ílne na poslednej nastavenej f.
Keby bola t├í mapa pr├şznakov, dalo by sa r├Żchlo zisti┼ą, kde sa to drhne. Je to naozaj ve─żmi dobr├í pom├┤cka.
Rovnako mi st├íle ch├Żbaj├║ sch├ęmy, odkaz z radiohistorie s├şce sch├ęmy obsahoval, no boli zle zoskenovan├ę - ch├Żba ─Źas┼ą sch├ęm (stred form├ítu A3). Je to lep┼íie, ako ni─Ź, ale robi┼ą sa s t├Żm asi ned├í.

Mimochodom, naozaj boli kalibra─Źn├ę kon┼ítanty v EPROMk├ích? To nie je ┼ít├Żl tesly, oni mali kalibra─Źn├ę kon┼ítanty v├Ą─Ź┼íinou v trimroch :D
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod miroja » 26 J├║n 2019, 10:03

Ake velke je to pdf-ko s dokumentaciou co si staiahol?
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2024
Vek: 57.35
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 26 J├║n 2019, 10:15

Nejak├Żch 27,2MB.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod miroja » 26 J├║n 2019, 10:41

Mam stiahnute dve pdf-ka. Jedno ma cca 20,7 MB a 131 stran, druhe 80,5 MB a 130 stran. Zda sa, ze sa jedna o ten isty papierovy manual skenovany asi v len v inej kvalite, takze ti asi nepomozem. Pripadne, na ktorej strane tvojho pdf je ta schema nekompletna? Pozrel by som ten vacsi subor ak je to tam.
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Drakoush » 26 J├║n 2019, 12:20

Sk├║s mi niekam zavesi┼ą tie s├║bory, ak sa Ti d├í.
Alebo si vytla─Ź ak├║ko─żvek sch├ęmu p├┤vodom na A3 na dve A4 (tak je to rozdelen├ę) a ke─Ć ich bude┼í chcie┼ą zlepi┼ą, uvid├ş┼í tam ch├Żbaj├║ce ─Źasti. Sprav├şm fotku.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod miroja » 26 J├║n 2019, 13:03

Drakoush nap├şsal:... Alebo si vytla─Ź ak├║ko─żvek sch├ęmu p├┤vodom na A3 na dve A4 (tak je to rozdelen├ę) a ke─Ć ich bude┼í chcie┼ą zlepi┼ą, uvid├ş┼í tam ch├Żbaj├║ce ─Źasti. Sprav├şm fotku.

Prave ze to som skusil a ak som spravne pozeral u vsetkych som nasiel presah, aspo teda v tom 80 megovom pdfku. Skus dat jeden priklad kde to chyba, ak je to v tom 80 megovom cele, upnem to niekam.
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Drakoush » 26 J├║n 2019, 13:35

Nech sa p├í─Źi. Z papiera som nerezal, iba som ich zlepil dokupy.
Pr├şlohy
IMG_5872.JPG
IMG_5873.JPG
IMG_5874.JPG
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod miroja » 26 J├║n 2019, 15:14

Urobil som ti export stran 110, 111 z toho 80m pdf-ka. Podla mna tam presah je.
Pr├şlohy
bm595_110_111.pdf
(1.41 MiB) Stiahnutá 22 krát
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Drakoush » 26 J├║n 2019, 16:19

Vyzer├í to tak, ┼że u Teba ten presah je.
Sta─Ź├ş, ak niekde vyexportuje┼í obrazov├║ pr├şlohu. Jej s├║─Źas┼ąou je tabu─żka pr├şloh a dokumenty s ozna─Źen├şm BM 595/1 - BM 595/23, od 1 do 11 s├║ to osadzov├íky a od 12 do 23 s├║ to sch├ęmy.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod Drakoush » 26 J├║n 2019, 16:27

Znova to zamrzlo, tentokr├ít som to pozrel. Gener├ítor je ─Źinn├Ż, meni┼ą frekvencia sa d├í. Dokonca sa re├ílne zmen├ş a po─Źas zmeny sa displej B rozbehne s ponukou mo┼żnost├ş. Rovnako funguje tretia ├║rove┼ł testov, tak┼że riadenie by malo be┼ża┼ą, chybu odhadujem niekde na prevodn├şku I/U, zosil┼łova─Źi, alebo prevodn├şku A/D. Nameran├í hodnota sa kompletne strat├ş a p├ş┼íe "Ar", ─Źi┼że anal├│gov├ę obvody skon─Źili s meran├şm, pr├şstroj sa prepol do m├│du ─Źakania na meran├Ż objekt.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod miroja » 26 J├║n 2019, 16:48

Drakoush nap├şsal:Vyzer├í to tak, ┼że u Teba ten presah je.
Sta─Ź├ş, ak niekde vyexportuje┼í obrazov├║ pr├şlohu. Jej s├║─Źas┼ąou je tabu─żka pr├şloh a dokumenty s ozna─Źen├şm BM 595/1 - BM 595/23, od 1 do 11 s├║ to osadzov├íky a od 12 do 23 s├║ to sch├ęmy.

v SS mas link na vyexportovane prilohy. Ak by cosi chybalo, daj vediet.
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Drakoush » 26 J├║n 2019, 17:29

M├┤┼żem e┼íte poprosi┼ą o exportovanie osadzov├íkov, hlavne t├Żch, kde sa jeden list sklad├í z dvoch, teda p├┤vodom v A3? Je to s├şce len detail, ale ak by som h─żadal tam ─Źosi, pom├┤┼że mi to. Mysl├şm, ┼że boli len tri listy, teda u Teba to bude 6 A4iek. Z├íkladn├í prepojovacia doska, predn├Ż panel a tla─Źidl├í.

Inak ─Ćakujem!
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod miroja » 27 J├║n 2019, 07:44

Pozrel som aj toto, aj tieto skeny A3-ky su urobene s presahom. Nech sa ti paci (toto je mensie, dal som to sem):
Pr├şlohy
BM595_prilohy2.pdf
(2.52 MiB) Stiahnutá 19 krát
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Drakoush » 30 J├║n 2019, 11:06

─Äakujem v┼íetk├Żm za pomoc.

Zd├í sa, ┼że cel├Ż probl├ęm bol v p├Ąticiach na tranzistory na doske zosil┼łova─Źa. T├íto sa sekla a ke─Ć┼że na z├íklade jej zisku sa prep├şnaj├║ aj rozsahy a z├írove┼ł k┼Ľmi A/D prevodn├şk, tak nefungovalo prep├şnanie rozsahov a na displeji ostalo svieti┼ą "Ar".

Ka┼żdop├ídne, do buc├║cnosti by sa t├í mapa ve─żmi hodila, nako─żko v pr├şpade poruchy to v├Żrazne u─żah─Ź├ş h─żadanie zdroja probl├ęmu. Ak by ste o nie─Źom vedeli, resp. o niekom, kto m├í kompletn├Ż tla─Źen├Ż manu├íl (a bol by ochotn├Ż ho preda┼ą, pr├şpadne riadne oskenova┼ą, pr├şpadne zapo┼żi─Źa┼ą na sken), dajte mi echo.

─Äakujem!
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist