Univerzálny vysavač/vyfukovač

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Univerzálny vysavač/vyfukovač

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Nov 2010, 20:44

Kúpil som si na nafukovanie bazénového goliera a lehátok za pár eur ventilátor na 230V a bol som prekvapený jeho výkonom a kedže som Mc gyver,nedalo mi nevyužiť ho aj inak. Takže som sa prešiel po predajniach domácich potrieb a pozháňal nejaké PVC dózy vhodné na moje účely tu je výsledokNa plochu ventilátora kde je v strede sací otvor, som nalepil tavnou pištolou PVC dózu s otvorém na dne, dovnútra som vložil postupne dva molitanové kruhové filtre o rôznej hustote a vysavač na drobné vysavanie plynových kotlov a ich výmenníkov bol na svete. po preložení hadice do výfuku sa s tým dá vyčistiť pohodlne elektrorozvádzač napr. od napadanej omietky, pavučín prachu a pod. potom zase povysávať a hotovo.Určite pomôže aj pri čistení PC komponentov v elektrotechnike/Zdroje ,klávesnice../Náklady cca 10E
Prílohy
vysavač3.jpg
vysavač4.jpg
vysavač2.jpg
vysavač1.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Nov 2010, 20:51

:D paradá, ja furt take dačo chcem už som rozmyšľal že si kupim z lidlu autovysavač za 11e lebo jak samozrejme každy pozna cin po stole odblankovane izalcie , piliny z plošakov hlinku a dreva,plastu hocičo proste a niekedy treba to het povysavať a furt za každym ťahať vysavač z obyvačky a potom nazad a vyťahovať a sťahovať šnuru (ide o to že na našom debilnom vysavči to nejde normlane) ta sa mi nechce.Parada :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 03 Nov 2010, 20:57

Já som robil niečo podobné, akurát amatérskejšie, bez filtra a používal som to hlavne ako vyfukovač, PC zdroje a chladiče chytajú prach jak sviňa a vysávač prd pomáha :?

Ale tento fičúrfilter, to je fakt nápad!

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 03 Nov 2010, 22:20

Hehe dobré je to :lol: jen se s tím asi nesmí dělat moc dlouho protože nevím jakou má ten motor životnost když je určený jen pro občasné a krátké použití.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Nov 2010, 22:36

Tak luxovať s tým kinosálu nebudem,ale kludne to beží aj pol hodinu a nič sa nedeje.Len musím dávať pozor,ked náhodou prejde okolo filtra nejaká skalka a schytám ju z toho výfuku do ksichtu tak je to pecka,ale vrtulka vydržala toho už dosť.Občas to vnej riadne zarachotí .Ak sa mi podarí hodím aj nejaké video v akcii.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

4pepe
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Dolný Hričov - Letisko Žilina
Vek: 43

Príspevok od používateľa 4pepe » 04 Nov 2010, 07:40

šikovná vec k počítaču ako a elektronike stvorená
0
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916 ,lcd a fresnely predané
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
Zvuk: receiver onkyo 608 7.2 a predné diy repro 2x130W, center jamo, zadné jamo a zadné najzadnejšie jamo

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Príspevok od používateľa straciam » 04 Nov 2010, 10:59

ja mam doma tri taketo "fukace":
Obrázok

nie su na nafukovanie ale pri 12V maju tiez poriadnu silu.. si ma inspiroval.. :) skusim zaexperimentovat..
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 04 Nov 2010, 12:47

Za dobry napad ta karma neminie.
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
mucha
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00

Príspevok od používateľa mucha » 04 Nov 2010, 18:44

peknee pochvala a K+ , .....

boraicho : ináč ten vysávač z lídla stojí za guľové ...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2010, 01:03

Pre záujemcov na výrobu,v Kauflande som videl včera PVC nádobu vhodnú na vysavač s okruhlym otvorom na hadicu za pár E,ako nápojový SHAKER.
Nechcem robiť reklamu ,ale ten vývod na hadicu je najproblematickejší na výrobu,a s týmto je to najjednoduchšie vyriešené.Táto nádoba je na závit ale moja pôvodná bola na zacvaknutie a dosť velká asi 1L, ale ten vrchnák pasoval aj na inú menšiu,ktorú som potom použil.
Už vyrábam další vysavač s väčším objemom. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 28 Nov 2010, 02:40

Nepoznám silu toho nafukovača, takže ťažko povedať ale keď hovoríš že to je dostatočné, tak nemáme prečo ti neveriť...

No ten filter na fotke, to asi nebude moc účinné na malé častice...dostane sa to do ložisiek a bude koniec. Ale silnejší filter by to asi nezvládlo...

Ja používam kompresor na čistenie PC...ak treba povysávať...máme na vysávači aj malý nástavec...
Drží ti to tavné dobre ?? Lesklé povrchy sa blbo lepia ak sa neošetria...

Ak to tvoje dielo splní účel tak prečo nie... nejde to na výstavu...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2010, 16:32

Robio,tá vrtulka sa točí podobne ako na ponorke v samostatnom puzdre,a ložiská tam nemá,len na motore,takže aj ked to vezme skalku,vyhodí ju cez výfuk a trochu zarachotí.Tie filtre sú tri vrstvy s molitanov rôznej hustoty,takže ak mi ide o uplne jemný prach dám aj jemnejší ale na hrubšie stačia dva.Je jasné že čím hustejčí filter,tak sa znižuje ťah,ale aj tak je ešte postačujúci.Záleží tiež na tvare použitého nástavca a jeho štrbiny čo potiahne,alebo ako silno vyfukuje prúd vzduchu.Nato že je taký malý má výkon skoro ako staršie etácke vysavače s jednou turbínkou.Hlavne že splní účel a stál pár babiek.
Tej tavnej pištoli som musel naozaj trochu pomôcť plynovým zapalovačovým turbohoráčikom na 1300°C,takže je to dostatočne prehriate dokopy a drží to ako z jedneho kusa.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 28 Nov 2010, 18:22

Na rozliatie toho lepidla je dobrá teplovzdušná pištol.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2010, 18:33

Ale na také malé a relatívne presné zvarenie je teplovzduška dosť velká, tam stačí aj ten turbo horáčik .
Neviem či to poznáte,ale je to zapalovač s keramickou tryskou ktorý má krásny modrý plameň ako autogen,dá to vysokú teplotu okolo 1300°C,a zvaril som s tým Cu trubku 6mm ,technickým striebrom a boraxom .
Samozrejme to nie je na bežné zváranie,ale v núdzi pomôže.Je dobrý aj na zmršťovačky.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa remusator » 28 Nov 2010, 18:36

Päťko, poznám :)
Ja som to mal k vodnici na rozpalovanie uhlíkov. A alobal to topí jak nič :D :D
Teda ak máme na mysli tryskový zapalovač, taký ktorý má po bokoch trubičky dierky, a tým že plyn doslova strieka z rúrky, tak nasáva aj vzduch, čím zlepšuje horenie plynu a samozrejme aj teplotu horenia..
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2010, 18:44

Ano to je ono,to je ono,/ale do kelu,to bolo17,novembra/ :lol:
Teraz som ho využil aj na cintoríne na zapalovanie sviečok,kedže fúkal vietor tak zápalky nemali šancu :wink:

Apropo volám sa Peťko Marian a preto ten nick 5KO. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa remusator » 28 Nov 2010, 18:46

Nejak som tušil, že tou známkou by si sa nechválil, a tak to bude asi podľa mena :)
Btw, tiež som 5ko..
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2010, 19:18

To fakt? menom či priezviskom?
S tými známkami si nie daleko od pravdy,ale to bolo dávno. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa remusator » 28 Nov 2010, 19:19

Ja som menom.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Nov 2010, 19:25

Aha no ja priezvyskom :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok