Pomoc s vyberom

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 21 Apr 2010, 23:59

No jo, měří to blbě. Bohužel ti to nepomůže. Budeš to muset s těmi repráky vymyslet nějak jinak. Když ale použiješ ty 15" tak dost ušetříš na basech a zbyde ti víc na středy a výšky = kvalitnější soustava. Nebo ty ty repráky na něco používáš? Já bych k tomu dal třeba dva 4ohmové 8" širokáče v sérii (nebo dva 16ohm paralelně) (Eminence Alpha/Beta 8, Visaton BG20, TVM ARZ6604 atd.) a nějakou citlivou a ideálně nízkodělitelnou výšku (což je poněkud rozpor (pokud se nebavíme o PA tweeterech). Silně kompromisně by vycházel Monacor DT-80. Všechno to jsou levné repráky tak by z toho byla vcelku slušná soustava v rozumných cenových relacích.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 22 Apr 2010, 20:41

Znie to zuajimavo ! Thales premyslam nad tym pouzit tie 15" AC akustika . No moja otazka znie : To by uz boli bassreflexove ozvucnice? Aky objem by mala cca ozvucnica ? tych 95db citlivost by bola super .
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Apr 2010, 20:51

To nevím protože jsem ty repráky neměřil. Nejdříve je třeba ty repráky změřit a pak se teprve dá povědět co s nimi. Parametry na BR mít velmi pravděpodobně budou takže tím bych se nezabýval, spíš jde o to jaké technické parametry ta bedna mít bude. Takže nejdřív změřit a pak se může simulovat. Jak na měření se tu již probíralo. Dokonce dvakrát z čehož to podruhé jacob smazal. Tak si najdi alespoń to první.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 22 Apr 2010, 20:54

Najdem postudujem a napisem tu co som zistil popripade nezistil .
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Apr 2010, 21:06

Buď se musíš naučit tren reprák změřit sám a nebo ho dopravit k někomu na měření. Poprad je pokud se nemýlím někde na východě a napadá mě leda tak Jean. Ten je tuším v Nitre nebo kde. každopádně bude lepší když se to naučíš sám.

Mimochodem zrovna tu mám na měření hybridní basák od Cimbaly. Je to 15" ale cívku to má asi z 18", vylepšené odvětrávání a má dvě cívky. Taková potvora podivná 8) Majitel by jí byl eventuálně ochotný za něco vyměnit takže pokud byste o něj někdo jo stáli nabídky zasílejte mě.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 22 Apr 2010, 23:26

Musim sa to naucit sam. Zide sa mi to do buducnosti ako sol. Takze postudujem a uvidi sa co a ako. Inac trosku som to tu hladal po fore. Kde to mam haldat v audiotechnike ? Zatial sa mi to nepodarilo najst ani cez funkciu hladat ani poprezreti tem v audiotechnike (mozno som ju v tom mnozstve 33stran prehliadol ). Prosim ta nevies ako sa ta tema volala ? Meranie reproduktorov? Meranie TS parametrov?
0


half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 23 Apr 2010, 16:25

Dakujem velmi pekne. Tu temu som vcera pri hladani nasiel no pozrel som si len prve dva prispevky. Zajtra ked nik nebude doma to vyskusam. Zvukovu kartu mam creative tak to snad bude stacit. No mam otazku s tou plastelinou. Plastelina je mastna neostanu mastne svkrny na membrane ?
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Apr 2010, 16:41

mastná je ta stará komunistická. Nevím jestli jsou mastné i některé současné ale každopádně se dají běžně koupit plastelíny které mastné nejsou. Je třeba se na to zeptat prodavačky která je mastná a která ne. Každopádně ty nemastné velmi rychle a snadno vysychyjí a to dokonce i když jsou zavřené v nějaké nádobce. Je dobré k tomu dát kus houby nacuclé vodou tak aby se ta houba nedotýkala vlastní plastelíny a současně měla možnost se odopařovat. Ve vlhkém prostředí vydrží lépe. Při častějším použití nebo když to někde necháš válet je dobré jí občas prohníst mokrýáma rukama (stačí namočit si rucen ale neutírat do ručníku a těma mokrýma rukama to prohníst a třeba 2x zopakovat). A nestrkejte si prsty do pusy. Je to určené rpo děti a má to lákavé barvičky tak aby to ty děti nejedly je to obvykle nějak "znechucené" třeba solí. Na membráně to fleky nenechává pokud to s tou vodou nepřeženeš.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 23 Apr 2010, 16:46

Este mam otazku ohladom vahy plasteliny. Aku cca vahu tam mam "prilepit" ? A kedze mam dva reproduktory mam ich skusit pomerat oba ci nahodou nemaju rozdielne parametre ?
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Apr 2010, 16:53

Ano měř oba. Musíš dát takovou hmotnost aby ti to udělalo rozdíl cca 35% (udává se mezi 25% a 50% ale při těch cca 35% je měření relativně nejpřesnější). U běžných 15" středobasů tohoto typu mi obvykle vychází vhodná hmotnost 77g ale když jsem měřil ten 15" subbas od Cimbaly tak jsem musel přidat něco kolem 200g. Dej tam 77g a uvidíš. Doufám že máš slušnou přesnou hmotnici protože na přesnosti odvážení přidané hmotnosti a jejího uchycení dosti značně záleží přesnost měření.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 23 Apr 2010, 17:10

Pohladam co najpresnejsiu vahu a pojdem kupit nemastnu plastelinu ze to zajtra otestujem v ramci casu. Potom tu hodim sreen shoty.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 23 Apr 2010, 18:52

Můžu ti poslat nějaký screen jak by to asi mělo vypadat jestli chceš.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 28 Apr 2010, 15:02

Mozes budem ti velmi vdacny. No zial este stale sa mi nepodarilo pozhanat tu plastelinu takze meranie je trosku odlozene ako nahle sa mi to podari pomerat hodim tu screany s vydledkom.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 28 Apr 2010, 17:57

Plastelínu běžně v papírnictví.

Třeba tady máš měření hybridu tvořeného košem z 12" HiFi gumáku ARN8608, membránou a závěsem z ARN312 a cívkou a magnetem z PA 15" subbasového reproduktoru ARA390 :twisted: Vyrobili dva kusy na zakázku v TVM a řekli že už nikdy nic takového dělat nebudou.
Prílohy
ARN8608_spec_ARA390_2.PNG
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 28 Apr 2010, 18:59

Popravde ten graf mi vela nepovie do akej ozvucnice to dat a podobne, ale ked vravis ze z 15stky pohon tak to mu teda muselo pridat riadne nasile . 8O

edit* tak tu je moje meranie plastelina je zde ale to meranie mi pride nejake divne. Je to hrbolatejsie nez mate vsetci ostatny .

edit2* meral som este raz trosku sa to zmenilo pridana hmostnost 200g
Prílohy
meranie1.JPG
meranie2.JPG
0

JanoP

Príspevok od používateľa JanoP » 28 Apr 2010, 21:48

Thales napísal:Vyrobili dva kusy na zakázku v TVM a řekli že už nikdy nic takového dělat nebudou.
Preco?

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 28 Apr 2010, 22:13

Asi nechtějí dělat dobré repráky :lol:

Hele mášto nakalibrované? Zdají se mi tam moc velké rozdíly R2 a také se mi to zdá moc hrbaté. Měřil si to v tichém kluidném prostředí bez zvuků a otřesů? Změřil sis přesně ten odpor který opoužíváš k měření (má tolerance) a zadal do programu?

Mě se to fakt nezdá. Ty repráky od Cimbaly by měly mít lepší parametry.

Kolik % ti to změnilo když si tam dal těch 100g? To je totiž docela dost.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 28 Apr 2010, 22:23

meranie 1 bolo merane pri 100g druhe meranie bolo merane pri 200g. No a odpory su tam dva 200ohm zapojene paralelne odmerane na multimetri + odpocitany odpor svoriek . to bolo nejakych 98,5 sa mi zda tak som to tam zadal . A ano bolo to v tichu v ramci moznosti pre istotu to este skusim cez vikend ked vsetci vypadnu prec . Nakalibrovane to mam mozem hodit foto ci je to spravne . A bolo to bez otrasov. Reproduktor bol polozeny na taburetke na ktorej je predpokladam nieco ako molitan reproduktor bol oprety o magnet takze nelezal ale nebol ani uplne zvyslo. A celkovo te grafy su skarede nieco mam asi zle :( ale celkovo pri priebehu testu v reproduktore praskalo a reproduktor aj bez spusteni testu vydaval bud brum, alebo nejaky vyssi kmitocet typu spätnej väzby . A vypisalo mi to 40% pri druhom pri prvom som to prehliadol :( som pako .
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 28 Apr 2010, 23:17

200g je moc. Dej si tam těch 77g jako já, na spoustu reproduktorů to stačí. Mě se nezdá že by ten reprák měl s takovými magnety tak vysoká Q. Na repráky od Cimbaly existují různé názory ale vyložený šrot to vůbec není. Vyloučit to nemůžu ale prostě se mi to jeví jako nepravděpodobné. Přivez - porovnáme :)
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok