MESA DUAL RECTIFIER

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

MESA DUAL RECTIFIER

Príspevok od používateľa half-life2 » 27 Mar 2010, 15:32

Zdravim vas chalani robim tuto git hlavu a tak mam na vas otazku popripade nejake typy triky napady pretoze som git hlavu elektronkovu este nestavial
Prílohy
DSC05417.JPG
DSC05415.JPG
DSC05412.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 27 Mar 2010, 15:34

Ja som robil Duala 3ch verziu. Pýtaj sa čo len chceš.
A inak, tie plošné spoje, to je akože čo ? :D Lebo Dual Recti v tom rozhodne nevidím :)
0

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 27 Mar 2010, 15:35

to je dual ale dvojkanal :) mrkni sem a uvidis
http://www.znik.w.tkb.pl/mesa/
original plosaky som nenasiel ...
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 27 Mar 2010, 15:49

half-life2 napísal:to je dual ale dvojkanal :) mrkni sem a uvidis
http://www.znik.w.tkb.pl/mesa/
original plosaky som nenasiel ...
Jaj hej, prácu hentoho Poliaka som už videl, evidentne sa snažil o čistý dizajn, ale ja mám voči tomu námietky.
Keď to má byť už úplne čisté, tak nech to spraví všetko na sklolaminátové dosky a nie kuprexkartove :oops:

A tie konektory nepatria do zariadenia takéhoto zariadenia, degradácia teplom by sa časom prejavila na prechodovom odpore a proste to nemá moc dobre vymyslené. Jednoznačne prispájkovať na fest, napr. ako to má robený Diezel Herbert, viz. foto.

To je asi všetko čo sa mi na tom poľskom nepáči, inak je to v pohode.

A orig. plošáky sa na internete nájsť nedajú, jediné čo je dostupné sú amatérsky robené z SLO Clone fórum, ale netestoval som ich:
http://i358.photobucket.com/albums/oo30 ... pcbmw8.gif
http://i358.photobucket.com/albums/oo30 ... pcblj2.gif
Prílohy
herbert.jpg
0

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 27 Mar 2010, 15:54

tak ako to ma on presne to ani riesit nechcem nebudem tam daavt take hluposti konektory lebo to mi prislo hned ako hlupost to bude vsetko na pevno :) hm a tie plosaky som uz niekde videl sa mi zda na nete...
0

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 27 Aug 2010, 02:26

tak par novych foto :
Prílohy
mesa6.JPG
mesa5.JPG
mesa4.JPG
mesa3.JPG
mesa2.JPG
mesa1.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 29 Aug 2010, 09:23

robil som to cca 8 rokov later podla schémy s AMARA dosku som si navrhoval sám ale stálo to za p....Možno bo zle navrhnutý plošný spoj ale pískalo to vrešťalo,bzučalo ale hrať to nie.Takéto veci by som na plošnom spoji nerobil :D
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 29 Aug 2010, 10:55

A na čo su potom tebe pätice do plošného spoja ? :lol:

Ale nie, robiť lampový zosík na plošný spoj je určite výhodnejšie než bod od bodu, samozrejme to má svoje zákonitosti a pravidlá.
A samozrejme to vplýva na zvuk, no ťažko polemizovať či horšie alebo lepšie, vždy je to iba INÉ.
half-life2 napísal:suhlasim taky marshall si viem predstavit urobit point to point, ale mesu robit takto :O tak to by bola teda trosku ina piplacka...
Paradoxne najslávnejší Marshall JCM800 sa oficialne VŽDY robil na plošný spoj, ale aj toto prešlo mániou fanúškovského p2p a preto má stále vela ludí za to že je to p2p :)
0
Naposledy upravil/-a AndiCibula v 29 Aug 2010, 12:36, upravené celkom 1 krát.

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 29 Aug 2010, 12:22

suhlasim taky marshall si viem predstavit urobit point to point, ale mesu robit takto :O tak to by bola teda trosku ina piplacka...
0

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 01 Sep 2010, 00:09

mam na vas otazku pani. Mam v takomto zosilnovaci kostru a zem zosilnovaca zvlast ?
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 01 Sep 2010, 01:12

half-life2 napísal:mam na vas otazku pani. Mam v takomto zosilnovaci kostru a zem zosilnovaca zvlast ?
Ak je tvoj nárok bzučiaci zosiňovač, tak hej :lol:

Najpohodlnejšie sa zemní privarením spájkovacieho očka o šasi.

Inak je to alchýmia ktorá sa nedá zhrnúť len do pár viet, ale spoločne na to prídeme :)
0

Používateľov profilový obrázok
polo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Ziar nad hronom
Vek: 32

Príspevok od používateľa polo » 01 Sep 2010, 10:09

Vecsinou sa odporuca vsetky zemniace body co patria k systemu jednej elektronky spojit do jedneho bodu a ten prizemnit do jedneho ocka co najblizsie k danej elektronke. V takomto pripade je nutne umiestnit aj vstup co najdalej od vystupu v sasi. ( Ale ked sa to roby na plosaky tak sa vecsinou nezemni cez sasi )
0
'Cause life is like a game sometimes

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 01 Sep 2010, 11:39

chapem...lebo ja som sa tak vcera zamyslel. kupil som neutriky kovove do sasi. teda sasi uz budu spojene so zemou zosilnovaca. A ide o to ze na DPAcku mi to takto brumelo.
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 01 Sep 2010, 12:06

pokial budeš mať potenciometre jedno aké či kovové alebo plastové upevnené na chassy neizolovane, tak budeš musieť spojiť GND s kostrou chassy pretože sa ti to nachytá všetek bordel do toho. Takisto všetky dalšie sek. vinutia musia byť galvanicky spojené s GND anodoveho napatia. inak sa ti bude indukovať minimalne 50Hz brum

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 23 Sep 2010, 18:41

mam na vas otazku. Ake potaky na ktore pozicie mam dat mi neviete poradit? (log,lin...)prikladam schemy ( su rovnake +- len ak by sa niekto nevyznal )
Prílohy
dualrec1.gif
82_1168360131.jpg
0

boriskovac
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Nov 2010, 00:00
Vek: 38

Príspevok od používateľa boriskovac » 19 Nov 2010, 16:26

nazdar no na master a gain daj log a na korekcie lin....uz to mas hotove ??ja som tuto hlavu tiez robil aj ju mam hotovu presne podla tohoto poliaka len mam jeden problem clean kanal je skresleny neviem preco a zda sa mi ze slabo reaguju aj korekcie..ostatne kanali ide perfektne..cim to moze byt?
0

Používateľov profilový obrázok
Mishung
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 01 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 32

Príspevok od používateľa Mishung » 22 Nov 2010, 19:26

Platon.rado ti dobre radi. To ti nepojde, ten plosak je priliz komplikovany mas tam tolko kapacity a indukcie ze mozem s 99%-nou istotou povedat ze sa to rozvresti a rozbzuci ked to prvy krat zapnes.
Polo vie o com hovorim, rado tak isto a ja to iste, kazdemu sa nam stalo to iste a odvtedy robime na ocka a podobne dobroty :D
0
They say the world is turning
But we are stuck upside down...

boriskovac
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Nov 2010, 00:00
Vek: 38

Príspevok od používateľa boriskovac » 22 Nov 2010, 20:27

no mne sa to nerozvrestalo....robil som to podla toho polskeho plosaku a ide to uplne bez hocijakych pazvukov...len neviem co s tym skreslenim na cistom kanale...
0

half-life2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 24 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa half-life2 » 22 Nov 2010, 21:56

Boris das mi na seba nejaky kontakt ? Pokecame ohladom mesiny ak mas zaujem
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 23 Nov 2010, 12:53

Mishung napísal:Platon.rado ti dobre radi. To ti nepojde, ten plosak je priliz komplikovany mas tam tolko kapacity a indukcie ze mozem s 99%-nou istotou povedat ze sa to rozvresti a rozbzuci ked to prvy krat zapnes.
Polo vie o com hovorim, rado tak isto a ja to iste, kazdemu sa nam stalo to iste a odvtedy robime na ocka a podobne dobroty :D
Nezmysel. Prečo sa to teda nerozbzučí desiatkám svetových výrobcov ktorí to tak robia? :D
Ten poliak ten plošný spoj dôkladne otestoval, takže by to malo bez problémov fungovať, viď Boris.
Ja som svojho Duala 3ch tiež robil na plošné spoje a robil som to úplne naslepo bez akýchkoľvek znalostí a hrá to perfektne :wink:

Robiť dnes na spájkovacie očká mi príde ako zbytočná frajerina, osobne sa mi omnoho viac páčia plošné spoje. Ale to je vec názoru.
Za určitých podmienok bude gitarový zosik spravený na plošné spoje hrať temer totožne so zosikom spraveným na očká.

Boris - Do akej miery skresľuje ten Clean CH ? Skúšal si povymieňať medzi sebou elektrónky na pozíciach ? V akom sú vôbec stave ?
Ono treba mať totiž na pamäti jednú skutočnosť, že starý 2-kanálový Recti zo začiatku 90. rokov skresľoval na Clean chaneli ako taký, takže to možno nie je vada, ale jav zapojenia.

https://www.youtube.com/watch?v=D5fKTOY ... re=related

viď toto, Clean mu dosť skresľuje, ale tam sa na tom podieľa aj trochu mocnejší snímač.
0
Performance in nanospace.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok