GB: crossover pro 1PF06708

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 29 Jún 2013, 11:54

Tak - 2ks cívek, které by se měly vyskytovat v grupáči dorazily. Večer je přeměřím a šoupnu na své místo. Na foto porovnání s původní basovou cívkou, která bude použita také (nepřijde nadarmo). večer se snad dostanu k přeměření, může se objednat zbytek finálního materiálu (zatím je to uděláno z toho co dům dal) a může se začít psát finální dokumentace.
Prílohy
Civka45mH_dorazila.jpg
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Napster050 » 10 Júl 2013, 20:49

tak ako ? ak treba s niečím pomôcť a bude to v mojích možnostiach, tak pomôžem...
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 17 Júl 2013, 22:17

Takže - už jsem domluvil všechny zakázkové cívky (které vyšly podstatně levněji než kupované) a vzhledem k tomu že se mi ceny o moc více už asi srazit nepodaří tak je na čase vylézt s tím ven. Jedná se o hrubý součet všech součástek (mimo asi tří odporů) potřebných na spáchání jednoho kusu výhybky. V ceně nejsou započítané DPS (pokud by někdo chtěl), pošta (z asi tří obchodů) atd. prostě jen cena součástek, za jakou jsem schopen je sehnat.
Cena takto narostla kvůli nutnosti kompenzace nepříjemného hrbu na basech (vzniklý kvůli malé ozvučnici), který to celé prodražuje asi o pětikilo. Toto platí pro obě verze, tedy jak s původním osazením, tak pro verzi s novým výškáčem (obě varianty mají zcela shodnou basovou sekci). Ale třeba by se to někomu líbilo i bez v režimu disco :)


Varianta s novým výškáčem (DT-300):
2202Kč - varianta rozumný podíl svitků a bipolárů tak, aby to nemělo vliv na zvuk (basy bipoláry, vše na výškách svitky, středy dva bipoláry přemostěné menším svitkem kvůli ceně)
1960Kč - varianta "economy" - více bipolárů (velké kapacity na středech jen bipoláry)
1881Kč - varianta "recycled", kdy se po přeměření zrecyklují některé původní kondenzátory (budou-li schopné další služby)

Varianta s původním osazením (ARV168):
1877Kč - odpovídá ekonomické variantě u verze výše
1671Kč - varianta "recycled", kdy se po přeměření zrecyklují některé původní kondenzátory (budou-li schopné další služby) a upraví se dvě cívky. Drát, který se odvine z jedné se prostě navine na druhou. (Millano tvrdil že to nejde, já vyzkoušel že to jde.)

U všech verzí je počítáno s recyklací původní basové cívky, která jde použít zcela bez úprav.

Výhybka na verzi s původním osazením (ARV168) vyjde o cosi levněji - 1997Kč, při recyklaci některých kondenzátorů a převinutí dvou původních cívek se to dá očesat až na 1791Kč/kus.

Existuje i levnější varianta s vyšší citlivostí, ale ta má méně basů a byla by spíš pro člověka, který by si k tomu dal pořádný subwoofer. Proto jsem nepočítal její cenu, jelikož s diskuse vyplynulo že bedny budou použity samostatně v malých místnostech čistě ve stereu.

Majitel beden se vrací z dovolené někdy po 6.8. takže se pak nějak domluvíme na finálním poslechu, kdy budou vedle sebe tři páry těchto beden - původní neupravovaná verze, upravená verze s původním osazením a upravená verze s novým osazením. Pokud by se někdo náhodou vyskytoval poblíž a chtěl by se zúčastnit tak samozřejmě může.

Finální dokumentace závisí čistě na tom kdy budou doma finální součástky a ne to co dům dal. To záleží na tom jak majitel navalí finance.

Dotazy?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 21 Júl 2013, 19:58

Nikdo nic?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
millano
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Děčín
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa millano » 12 Nov 2013, 18:03

Ahoj, stále se ke mně nedostala ta schémata výhybek ... Kdy pak je dostanu ?
0
" Vědět a znát, to každý by chtěl, ale učit se nechce "

100upa
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 24 Feb 2012, 09:32

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa 100upa » 25 Nov 2013, 20:31

tyjo mě taky ne vlastně :-D
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 07 Dec 2013, 22:43

Momentální stav je takový, že mám doma všechny součástky abych mohl vypracovat dokumentaci včetně fotografií a vázne to už jen na jedné cívce. Tu jsem původně chtěl brát v BS acoustic, ale mají skladem jen jeden kus a stav budou doplňovat až někdy za tři měsíce, na což jim kašlu. našel jsem firmu, která spáchá požadované i v kusovém množství az rozumnou cenu, jen je s nimi drobátko těžší komunikace. Momentálně spáchali i jakýsi prototyp na ověření údajů ale nedodrželi specifikace, takže dáme repete. Myslím že během týdne to s nimi dořeším a pak zase popojedeme.

Milane tobě to pošlu samostatně protože ty si to stejně jak si psal budeš bastlit z jiného materiálu, takže tam bude na tobě jak se s tím popereš.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

100upa
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 24 Feb 2012, 09:32

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa 100upa » 08 Dec 2013, 15:44

nooo toš to pošli aj mne, já si to taky ubastlím :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 16 Jan 2014, 16:23

Takže pánové, uděláme to takto:

Sem jsem toho sice moc delší dobu nenapsal, ale doufal jsem že když budu dostatečně otravný a tvrdohlavý tak se celý plán podaří uskutečnit tak, jak bylo zamýšleno. Bohužel se nedaří. Tedy v tom smyslu že se většina účastníků vyjádřila že by rádi dokumentaci i se sadou součástek. Pro ty kteří nepamatují tak krátká rekapitulace:

Schemata jsou odladěná a vyzkoušená už dlouho, ale pro kompletní dokončení dokumentace, která by měla obsahovat mimo jiné i osazováky DPS a podobně je třeba abych měl nejen zkušební součástky, ale i součástky finálními, které by se mohly dodávat v případné sadě. Zajistil jsem všechny potřebné věci včetně zakázkových cívek od jednoho spolehlivého dodavatele vyjma dvou cívek, které bohužel neumí dodat každá firma a už vůbec ne za nějakou rozumnou cenu. Jenže firma, která umí dodat obojí a za slušnou cenu s ní je jednání na pendrek a táhne se to, až mi došla trpělivost. Dnes jsem to znovu telefonicky řešil.

Já to s nimi ještě chvíli budu zkoušet, ale zatím mě oslovili někteří technicky zdatnější účastníci že mají možnost si vyrobit tyto cívky svépomocí na vlastní triko s tím, že nepožadují kompletní dokumentaci, ale stačí jim jen schema. Těm jsem schema poslal. Navrhuji tedy že kdo chce může se mi ozvat na můj mail thales zavináč email tečka cz s tím že dočasně pošlu alespoň schema a plnou podrobnou dokumentaci dodám později až se tyto problémy dořeší (stále doufám že už brzy). Pokud toto učiníte specifikujte prosím jakou verzi výhybky chcete. V rámci přehlednosti rekapitulace toho co vzniklo:

1.) Verze pro původní ozvučnici a původním výškáčem ARV168 s předpokladem pro samostatný provoz - jinak řečeno vymačkat z toho co se dá. Tato verze jede rovně od cca 60Hz. Níž už je pokles protože ta bedna je příliš malá na ten basák.

2.) Totéž s novým výškáčem DT-300 ve zvukovodu WG-300

Tyto verze byly reálně zkoušeny s vyhovujícími výsledky. Krom těchto dvou verzí vznikly i nějaké deriváty kdyby to někoho zajímalo.

3.) Totéž jako 1. ale pro větší ozvučnici kdyby si třeba někdo chtěl vyrobit svojí a chtěl z toho vydupat maximum.

4.) Totéž jako 3 ale verze s DT-300. Tato verze by měla být prakticky ověřena a odzkoušena během tří týdnů.

5.) Verze s původním osazením v původní ozvučnici s vyšší citlivostí ale menším rozsahem směrem dolů, kde pozvolný pokles nastává už někde kolem 80Hz. Tato verze je určena pro ty, kteří počítají předem že si k bednám pořídí nějaký solidní subwoofer a nepotřebují tedy aby bedny hrály tak hluboko. Tato verze by měla mít mírně odlišný charakter zvuku a nebyla dosud reálně zkoušena (jen simulace) takže bez záruky pouze na vlastní riziko.

Dotazy?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Pavel1PF
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18 Feb 2014, 19:42

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Pavel1PF » 18 Feb 2014, 20:01

Zdravím chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká možnost dodatečně zaslání zapojení nové výhybky s novým výškáčem nebo původním mám dva páry 1PF 067 08 a kolik bych zaplatil děkuji
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 20 Feb 2014, 02:18

Pokud by nikdo ze zúčastněných nic nenamítal tak v tom nevidím problém.

Průběžná zpráva o stavu:

Zítra by měla dorazit zkušební deska kterou jsem na tuto výhybku navrhl. deska je navržena jako univerzální - je na ní možno osadit středovou i výškovou sekci od všech uvažovaných variant, jak s novými cívkami tak s recyklovanými (na místa kde to lze), svitkovými kondenzátory i levnější verze osazená bipoláry na místech, kde to lze akceptovat. Pro každou variantu je samostatný osazovák takže při kompletaci není třeba nad tím moc přemýšlet. Dokonce je navržena tak, aby se minimalizovaly náklady na výměnu součástek pokud se někdo rozhodne později upgradovat z verze s ARV na DT. Stačí jen šikovně přeuspořádat kondenzátory, které tvoří nemalou část nákladů a přimotat pár cívek. Deska má rozměr 180x160mm. Po osazení nafotím a pošlu fotky.

Rovněž dorazila od výrobce část objednaných basových cívek na zakázku. Bohužel nedodal montážní mechanismus a další cívky co jsem objednal. Je to v řešení, komunikace je těžká. Elektrické parametry dodaných cívek jsou však výborné.

Protože většina lidí se tu i soukromě vyjádřila že stojí o grupáč na součástky a stejně jsem potřeboval doplnit zásoby tak jsem rovnou objednal veškerý montážní materiál - konektory, plastové šrouby na uchycení cívek, podložky, široké plastové distanční sloupky na podložení DPS atd. Zbytek materiálu se bude objednávat později.

Fotky sem hodím v pátek večer nebo v sobotu když to stihnu, když ne tak v průběhu příštího týdne.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 21 Feb 2014, 18:12

DPS dorazily, fotit se bude zítra pokud nebude pršet.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 24 Feb 2014, 23:32

Příspěvek upraven pro větší přehlednost, fotografie jsou jen ilustrační (na některých nesedí některé hodnoty!).

Takže toto je basová sekce, která je společná pro všechny varianty pro původní ozvučnici vyjma vedlejší verze se zvýšenou citlivostí (na úkor rozsahu směrem dolů). Zrecyklovány basová cívka a montážní deska se svorkovnicí (využity i původní vyvrtané otvory). Nová s menším stejnosměrným odporem by byla lepší (původní hliníková má 1,25ohmu, což je v sérii s tou druhou už dost, zvláště vzhledem ke Qts bedny), ale byly by to zase další náklady navíc tak jsem udělal kompromis:
Obrázok




Verze výhybky pro variantu s původními výškovými reproduktory.


Středová a výšková sekce pro verzi s původními výškovými reproduktory:
Obrázok
Obrázok


Existuje i verze středové sekce s levnějšími bipolárními kondenzátory:
Obrázok


Ve výškové sekci lze zase ušetřit převinutím cívek z původní výhybky:
Obrázok


---------------------------------------------------------------------------------------------------------




Verze výhybky pro variantu s novými výškovými reproduktory.


Toto je středová a výšková sekce pro verzi s novým výškáčem v plné verzi se svitkovými kondenzátory:
Obrázok
Obrázok


Existuje i verze středové sekce s levnějšími bipolárními kondenzátory:
Obrázok


Ve výškové sekci lze po převinutí zrecyklovat i jednu z cívek z původní výhybky (kdyby se někdo nudil a chtěl ušetřit stovku na nové):
Obrázok


---------------------------------------------------------------------------------------------------------




Upgrade verze


Deska také počítá s variantou "upgrade" pro ty, kdo by si postavil verzi s původními výškovými reproduktory, následně si to rozmyslel a chtěl použít nový výškový reproduktor. Nemusí pak měnit všechno, ale v rámci úspor zrecykluje z původní výhybky vše co jen bylo možné, přesune součástky na jiné pozice a doplní jen pár levných nových. Na desce jsou na toto připraveny pozice.

Takto vypadá výšková sekce pro verzi DT po upgradu z ARV:
Obrázok

Totéž se zrecyklovanou jednou cívkou
Obrázok

Středová sekce upgradovaná z bipolární verze:
Obrázok

Středová sekce upgradované ze svitkové vypadá po upgradu stejně jako originál a proto sem zvlášť fotku nedávám. Některé součástky se prohází s výškovou sekcí takže i tam se ušetří. Je na to připravený instrukční manuál aby to přemýšlení co a kam tolik nebolelo :) Obecně ke každé variantě existuje samostatný osazovací výkres, takže není třeba se bát že by se v tom člověk ztratil.

Možná někoho napadne že hustota osazení součástek u výškových sekcí je nízká a že deska mohla být menší. To je sice pravda, ale má to svůj důvod. Nemůžu tušit jakou verzi k realizaci si kdo vybere, proto jsem navrhl desku jako univerzální. Usnadní to i výrobu. Prostě se vyrobí větší množství stejných desek, což znamená i nějaké množstevní slevy atd. Nehodlám se babrat s každou verzí extra. Na stejnou desku lze osadit i odvozené varianty pro větší citlivost (trochu jiné hodnoty součástek) a větší ozvučnici (vypadá stejně, jen na basové sekci chybí jedna cívka a jeden kondenzátor).


Uff - co dodat? Ještě není dořešené uchycení té nové basové tlumivky protože výrobce nedodal stahovací a upevňovací úhelníky (a komunikace je špatná i když jsem jim pohrozil že jim nezaplatím tu fakturu co mi poslali dokud to nevyřeší jelikož to považuji za nedodělek). Může se však začít pracovat na podrobné dokumentaci/instrukčním manuálu.


Dotazy? Připomínky?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 26 Feb 2014, 07:41

Upraven a doplněn (!) předchozí příspěvek.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

neznamy

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa neznamy » 05 Sep 2014, 12:20

to este po tych 3 rokoch cakania ma niekto zaujem o to ?

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 05 Sep 2014, 18:49

Kdo si napsal dostal mailem patřičná schemata a kdo napsal později dostal i podklady na DPS. Vzhledem k tomu, že každý chtěl stavět jinou variantu se grupáč na součástky nekonal. Dál si jede každý po vlastní linii. Pokud má někdo pocit nesrovnalosti může se mi ozvat mailem nebo přes SZ.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Napster050 » 11 Okt 2014, 12:14

A prečo som podklady teda doteraz nedostal ?
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Thales » 11 Okt 2014, 16:54

Mail máš pořád stejný jako si uváděl v registraci? Pošlu ti to.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Napster050 » 13 Okt 2014, 12:03

áno, email mám stále rovnaký
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: GB: crossover pro 1PF06708

Príspevok od používateľa Napster050 » 19 Okt 2014, 13:49

stále som nič nedostal...
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok