Převod LP do mp3 počítače?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

poutnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Mar 2013, 11:36

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa poutnik » 26 Aug 2015, 18:57

To by chtělo naštudovat, protože když se to tenkrát kupovalo (VHS), reklamy se předháněly, který přístroj má nejvíce hlav, tak měl být nejlepší. Víc čárek, víc Adidas. Stačí to zapojit a podívat se při nahrávání dovnitř, co se kde točí. Taky nejsem proti používání MC kazet na nahrávky, jenže se kupovaly ty laciné a proti těm dražším to nemělo ani dynamiku ani výšky. Tak asi bude nejjednodušší to MP3 v nejvyšší možné kvalitě.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa oravan » 26 Aug 2015, 21:50

to ste ako na to prišli že VHS HIFI nahráva zvuk na rotačnéj hlave to som ešte nepočúl a to robím v spotrebnéj elektronike od čias keď som školu skončil , nie nie som múdry ale toto je blbosť ,áno nahrávali na systém HIFI 6 hláv LP a má to lepší zvuk ako MC len kazetové magnátofóny majú iné parametre ako aj posun páský preto VHS bolo lepšie pokiaľ by to na tej VHSke nahral na pomalej rýchlosti je to horšie ako MC a chromy sú výborné kazety ,dostupnosť je aj dnneská len cena je závratná , LPčka by som v žiadnom prípade neničil mp3 alebo waw proste si ju natočil na magneťák a idem nejaký lepší deck a bude to výborne hrať no a praskanie to je klasika tá k tomu patrí a pokiaľ chce čistotu ako z cd tak grabovanie ale tým to stráca to čaro z vinilovej platne
0


Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa guglielmo » 27 Aug 2015, 07:04

Využiť VHS na záznam audia ide, používal som to niekoľko rokov, len to nejde na každom prístroji, ktorý je stereo. Prvý problém je ten, že väčšina prístrojov nedokázala nahrať samostatný zvuk bez obrazu, druhý problém u niektorých strojov bol ten, že mali len automatickú reguláciu úrovne a nie vždy to fungovalo ako malo, takže záznamy boli "presolené"...
Prístroje, u ktorých to ide bez najmenších problémov obsahovali prepínače, ktorými sa volil druh záznamu, buď video, alebo audio, keď ten prístroj sám zaznamenával do obrazovej stopy signál, ktorý sa pri reprodukcii na TV podobal na také stredové pásy na ceste.
Viac menej bez problémov boli vyššie modely od Panasonicu, alebo potom čast modelov, ktoré boli S-VHS. Záznam fajn, väčšina MC bežných kazeťákov nemala šancu voči tomu záznamu na VHS.
problémom dnes je to, že zohnať taký rekordér v slušnom stave a média, ktoré neboli len brúsnymi pásmi je sizyfovské umenie.

Ako perlička je, že niektoré poloprofesionálne stroje dokázali zaznamenávať ten zvuk do šikmých stôp vo formáte PCM a to už bolo niekde úplne inde a mnohé štúdiá používali takéto stroje pre master záznam.

Poslednou kapitolou boli stolné rekordéry systému Video8, ktoré robili záznam zvuku len do šikmých stôp v PCM a ani VHS stereo systém sa na ne nechytal. Žial ľudia v týchto končinách sa systému video8, či Hi8 venovali len v kamerách. Rekordéra pre tento systém sa vozili s MediaMarktu a stáli zhruba toľko, čo lepšie S-VHSky. Dodnes mám ešte 18 kaziet nahratých na tomto prístroji, žiaľ ten je už po smrti, ale stále sa dá s úspechom na prehrávanie použiť videokamera Hi8, ktorú udržujem v prevádzky schopnom stave.

Záver je, že ide to, treba vedieť, čo chcem a čo hľadám, ale pravda je, že strašne ubúda mašín a pásov, ktoré sú na to použiteľné.

Ešte doplním: Na záznam LP používam DAT-ku DTC670 od Sony. Nejde ani tak o archiváciu, ako o záznam rôznych LP, ktoré vlastnia iní, a dajú nahrať aspoň. Doposial som nenašiel systém, ktorý by pri tak jednoduchej obsluhe a zapojení produkoval lepší zvuk. Žiaľ, je to mechanický stroj a tiaž ich udržiavať v chode vyžaduje zvýšené úsilie. Ale mám 3 DAT-ky, dajú sa kúpiť za celkom smiešne peniaze, tak sa utešujem, že bude na čom nahrávať a prehrávať. A narozdiiel od VHS kaziet sa stále dajú kúpiť slušné pásy od Maxell-u a BASF nové. A keby just neboli, tak bez problémov idú použiť kazety DDS, používané na archiváciu dát.
0

Napísať odpoveď