Zosik

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 03 Júl 2007, 22:33

right13 napísal:teraz som si to precital cele.tu vyhybku mas uplne nahovno! hellish point je uplna kravina! robit vyhybku bez charky a udajov repra je o hubu.keby si skusil spravit vyhybku cez LSP cad ktory ti krasne vsetko ukaze aj s grafom by si sa vellmi divil aky rozdiel moze byt vo zvuku....tie utlmene vysky mas sposobene vyhybkou,skus LSP cad a uvidis.
Čo to má spoločné s výhybkou, keď mu nehrajú výšky? Chyba je v reproduktori a nie vo výhybke. A čo máš proti Hellis, keď ju nazývaš kravinou! Tomu programu nič nechýba, keď vieš na ňom robiť! A že Ti LSP ukáže graf? Je Ti na prd, realita je úplne iná.
0
Nič sa nedeje náhodne!

Vidium

Príspevok od používateľa Vidium » 03 Júl 2007, 23:51

Len aby nebola chyba napokon v zosilnovaci :twisted:

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Príspevok od používateľa Juroo » 04 Júl 2007, 09:24

Hmmm ste sa tu rozhovorili..........bohvie co to moze sposobovat.......myslim si ze v zosiku nema byt kde chyba....su tam pouzite celkom dobre suciastky (kvalitou) a si myslim ze urcite im este nedochadza zivotnost(aj ked najcastejsio pricinou tohotu su kondiky ze??).... inac ta vyhybka je presne navrhnuta pre tie repro(si pozri ich charky citlivosti a priebeh odporu)...strmost 12dB/oct pre kazde pasmo..... neviem co sa ti natom nepaci...graf nepotrebujem aj tak pri merani bedne by bol uplne iny....
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Vidium

Príspevok od používateľa Vidium » 04 Júl 2007, 09:45

Necital som to cele a nechce sa mi :) to su dvojpasma hej? chcelo by to aktivnu vyhybku a 2 zosy a vyskusat tak kazde repro extra...vyhybky su zlozitejsia vec ako vyzeralu preto povedat ze vo vyhybke chyba nebude je dost odvazne... Tipujem ze vyhybky su bez kompenzacie

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Príspevok od používateľa Juroo » 04 Júl 2007, 10:07

no su bez utlmenia niektoreho pasma ak mas to na mysli......
inac ked dam na zosiku direct sound tak to nieje bohvie co teda stredy dost prehucuju a vysky ako na pozadi
Mysim si ze v repru do nebude bo kamos ma ARV161 co je vlastne to iste co ARV089 len 161 je o hodne starsia a jemu to hra vysky ovela viac a to nema nejaky super zosik(tiez neni zly) tj predzosik s MAA.. a koncak MDA2020....
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Vidium

Príspevok od používateľa Vidium » 04 Júl 2007, 11:34

No moj tip je ta vyhybka

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 04 Júl 2007, 13:28

aj jaa si myslim vyhybkou,cim chces tie bedne merat?

Vidium

Príspevok od používateľa Vidium » 04 Júl 2007, 14:26

Co vlastne chce merat?

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Príspevok od používateľa Juroo » 04 Júl 2007, 15:04

Ale co ja nic nechcem merat...... a preco by to malo byt vo vyhybke ??? ...na vyskaci to moze robit len ten kondenzator....cievka to urcite nemoze byt
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 04 Júl 2007, 15:04

mozno TS :lol: :lol:

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 04 Júl 2007, 16:35

Ju_xXx_ko napísal:Ale co ja nic nechcem merat...... a preco by to malo byt vo vyhybke ??? ...na vyskaci to moze robit len ten kondenzator....cievka to urcite nemoze byt
Vyskúšaj tam iný reproduktor. :wink:
0
Nič sa nedeje náhodne!

Vidium

Príspevok od používateľa Vidium » 04 Júl 2007, 16:44

CO je to za kond ked si si taky isty ze on nie...ta cievka ma aku deliacu frekvenciu??

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 04 Júl 2007, 16:58

Kondenzátor je tam 4 uF a deliaca frekvencia 2500Hz, všetko je to vyžšie popísané. Hádam tú výhybku zapojil správne, na tom nemá čo neísť! Horné výšky sú neobmedzené.
0
Nič sa nedeje náhodne!

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 04 Júl 2007, 16:59

osobne si myslim ze ju mas blbo navrhnutu.aku ma hodnotu ta cievka? a aku kondik?na stredobas sa pouzivat nieco okolo 1mH +treba sa vyhrat s kondikom a kompenzaca 10R+10uF ale treba to dost doladit

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 04 Júl 2007, 17:05

Ale o čom to vlastne stále píšete? Čo majú výšky spoločné s výhybkou, tie sú neobmedzené ( s min. stratami), výhybka sa uplatňuje iba na tej frekvencii, na ktorú je navrhnutá, v tomto prípade 2500Hz (otázkou je, či sa pri návrhu nepomýlil)!
Táto zostava musí ísť celkom slušne. Ešte je tu možnosť, že má na zosilňovačí zapnutý šumový filter. Treba to všetko prekontrolovať, meditovaním to nevyrieši. :wink:
0
Nič sa nedeje náhodne!

Vidium

Príspevok od používateľa Vidium » 04 Júl 2007, 17:32

servisman napísal:...musí ísť celkom slušne...
musi je velky pan :)

abke
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16 Máj 2007, 00:00

Príspevok od používateľa abke » 04 Júl 2007, 18:01

zhruba tak ako napisal servisman...ak si pocul tie kamosove repro tak ich jednoducho napoj na svoj zosik a pokial bude zvuk rovnaky ako na jeho zosiku chyba bude proste v tvojich bedniach...a samozrejme naopak ;o)
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Príspevok od používateľa Juroo » 05 Júl 2007, 17:10

No urobil som to tak ze som bedne zobral k nemu :) no a vysledok...chyba je v bedni. :( ... bud vyhybka lebo alebo to repro treba nejako zahoriet co si myslim ze je blbost........ tie jeho hrali tak cisto a te moje isli skoro rovnako ale vysoke tony su take nejake tichsie (ale su tam) a ta vyhybka je ladena este nizsie ako hovoil servisman tj 1500Hz moze byt ze je to dost nizko asi.....bude lepsie zrejme dat asi takych 3000hz.......hmm zase premotavat cievky
Inak kamos tam ma len kondenzator ziadnu vyhybku a ma tieto bedne:
http://www.repromania.net/moje-aparatur ... 067-33.php
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Vidium

Príspevok od používateľa Vidium » 05 Júl 2007, 17:44

Hej 1500 Hz pre vyskac je dost nizka frekvencia...od 2500 hore by som ja isiel

abke
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16 Máj 2007, 00:00

Príspevok od používateľa abke » 05 Júl 2007, 18:09

co to trepes ? ved to je OD 1500Hz cize na vyskac nepusti POD 1500Hz..takze vyskac dostava od 1501 do nekonecna...resp. tolko co dova zosik...aj keby mal vyhybku ladenu na 400Hz dostal by na vyskac vysoke frekvencie...samozrejme je blbost taka vyhybka,to len na ozrejmenie
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok