Vzdálený reproduktor od zesilovače

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

DanielK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 28 Feb 2015, 14:55

Vzdálený reproduktor od zesilovače

Príspevok od používateľa DanielK » 27 Máj 2024, 10:00

Ahoj, mám dotaz ohledně kavlity zvuku připojení reproduktoru na větší vzdálenost než je zvykem.
Mám pocit, že ve své úvaze někde dělám chybu.
Pravý reproduktor bude vzdálený cca17m a levý 11m.
To je při použití CYH 1.5mm2 a 2x17m 0.4R na vodičích nebo CYH 2.5mm2 0.24R
Při použití 1.5 a impedanci reproduktorů 4R je to 10% ztráta na vedení, to se mi zdá dost.

Zvolil bych tedy Impedanci 8R s průřezem vodiče 2.5mm2 to by byly 3%.
Taky se mi nedaří najít nějaká bluetooth mini/mikrověž s výkonem 2x10W nebo 2x20W s impedancí 8R a cenou do 2500kč, protože prodejce většinou neudává impedanci reproduktorů.

Reproduktory budou použity v přednášecí místnosti jako občasný doprovod při prezentacích.
Reproduktorové transformátory jsem zavrhnul.

Jaké jsou vaše zkusšenosti?
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11718
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Vzdálený reproduktor od zesilovače

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Máj 2024, 10:53

A čo ťa trápia nejaké percentuálne straty na vodičoch k reproduktorom ? Pár wattov naviac na zosilňovači a hlasitosť je taká istá.

Možno nie je celkom optimálne medzi zosík a bedničky zaradiť nejaký malý odpor. No nepredpokladám, že by to nejako zásadne zdegradovalo zvuk. Jediné čo by som určite zachoval, to je rovnaká dĺžka oboch prívodov k bedničkám !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2473
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Vzdálený reproduktor od zesilovače

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Máj 2024, 11:24

Dolfi: Ale veď len za zosilňovač dá tých 100€ keby to malo byť na trochu lepšej úrovni a on za to chce komplet aj s reprákmi.

DanielK: Máš pravdu, že impedancia nebýva uvedená u týchto malých systémov, pretože cieľová skupina málokedy vie čo je to za parameter, ale minimálne na produktových fotkách na stránkach výrobcu sa to dozvieš. Napríklad tento Sharp spĺňa to čo chceš.
Fotka zo stránky výrobcu: Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok