Čo nám výrobcovia predávajú?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1216
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 67

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa E001 » 02 Jan 2015, 20:50

Presne ako hovoríš, len tej výmeny závesov by som sa obával. Nemám s tým skúsenosti, kedysi som sa snažil opraviť repráky, čo mali záves papierový - teda takú vlnovku - prípadne sa dostali nečistoty k cievke... Keď dnes čítam na nete, že sú ľudia schopní previnúť cievku, prípadne ešte vinutie upraviť podľa požiadaviek tak " smekám klobouk". Ale v dnešných časoch vidím problém v tom, ako sa orientovať v tom, čo je ozaj kvalitné, a čo je iba reklama. Aj medzi Hi Fistami na nete platí, že každý vták svoje perie chváli, o predajcoch ani nehovorím.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa rudko » 02 Jan 2015, 20:56

ja som menil zavesy na svojich magnatoch a nie je to ziaden problem. tiez som sa toho najprv bal, ale ked si dava clovek pozor a robi to pekne pomaly tak to je nerozoznatelne od originalu
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa muziker » 02 Jan 2015, 21:18

kurenco napísal: co sa dnes predava a co sa kupuje, je to na zaplakanie
Je to normálne, kým bude záujem o šmejdový tovar ktorý obchodníci ponúkajú a na ktorom zarábajúm nič sa nezmení. Ak ten šmejd prestanú ľudia kupovať, obchodíci ho prestanú ponúkať.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1216
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 67

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa E001 » 02 Jan 2015, 22:06

Budem trocha oponovať.
Muziker dobre vieš, že ho... sa bič upliesť nedá. Ak zarábaš v rámci EÚ podpriemernú mzdu a platíš za základné potreby nadpriemerné ceny, tak ti na tak trocha nadštanrdné pôžitky veľa nezostane. Sa priznám, že naj blbosť som spáchal pred 17-timi rokmi, keď som sa vrátil podnikať - teda živnostničiť na Slovensko.
Rudko len sa spýtam: Ak si spočítaš čas strávený prípravou (prerátané na hodinovú mzdu) - hľadanie návodov, materiálov a nad tou prerábkou a riziko,či to výjde alebo nie, neboli by nové repráky lacnejšie? Jediná pozitívna pridaná hodnota je potom asi ten krásny pocit, z dobre vykonanej práce a že sa človek zasa čosi naučil.
No mňa tak asi pred 45 rokmi učili, že tá vedeckotechnická revolúcia povedie k zjednodušeniu pracovných postupov, automatizácii a následnému skracovaniu pracovného času a zvýšeniu VŠEOBECNÉHO blahobytu. Ten blahobyt je iba pre vyvolených, ostatným zostávajú iba tie predražené šmejdy, lebo každý tovar musí ísť cez niekoľko priekupníkov, ktorí sa na tom nabaľujú ako snehová guľa.

Sorry za OT.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa muziker » 02 Jan 2015, 22:25

Nechcem ťa dráždiť, ale podnikanie je presne o tom čo si napísal: "každý tovar musí ísť cez niekoľko priekupníkov, ktorí sa na tom nabaľujú ako snehová guľa". Aj preto na Slovensku nakupujem iba to najnutnejšie.
0
Naposledy upravil/-a muziker v 02 Jan 2015, 22:25, upravené celkom 1 krát.
muziker

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 35

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa ferguson » 02 Jan 2015, 22:25

muziker: pravdu mas, ale ako bezny zakaznik rozozna kvalitu? Ked uz firma s takym menom ako tato vlastne "klame". (ja sam sa v tom nevyznam a o znackach tejto kategorie som nikdy nepocul)
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa rudko » 02 Jan 2015, 22:40

Rudko len sa spýtam: Ak si spočítaš čas strávený prípravou (prerátané na hodinovú mzdu) - hľadanie návodov, materiálov a nad tou prerábkou a riziko,či to výjde alebo nie, neboli by nové repráky lacnejšie? Jediná pozitívna pridaná hodnota je potom asi ten krásny pocit, z dobre vykonanej práce a že sa človek zasa čosi naučil.
myslim ze nie :-) menil som zavesy na 4 basovych reproduktoroch
4 membrany aj s lepidlom ma vysli cca 40eur. praca cca 3hodiny, cena jedneho noveho reproduktora bola myslim cca 70eur ...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 03 Jan 2015, 08:51

A to samozrejme nehovoríme o reproduktoroch, ktoré v aftermarkete nie je možné zohnať. Ak mám zaplatiť za jednoduchý 6,5" IMG náhradný menič u Infinity 100€, tak si rozhodne radšej kúpim za 3,70€ nový záves, za 10€ lepidlo a obetujem hodinu času.
1. Ak by som aj počítal superhrubú mzdu 15€/hod., stále mi to vychádza len nejakých 33,70€ vrátane pošty, čo je 1/3 ceny nového meniča a lepidlo mi ostalo na ďalších 10 meničov, takže pri oprave ďalších (s najväčšou pravdepodobnosťou ich budem musieť robiť viac) už neplatím lepidlo ani poštu. Cena za opravu ďalšieho už je len 15+3,70= 18,70€. Je dosť možné, že získaním skúsenosti a zručnosti skrátim aj čas opravy, pričom napr. štvrtý menič spravím za 1/2 hodiny...7,50€+3,70= 11,20€.
2. Niečo som sa naučil a mám z opraveného meniča ďaleko väčšiu radosť, ako keby som jednoducho kúpil nový.
3. Bola by škoda zahodiť funkčný dobrý reproš len preto, že sa mu drolí záves.

Na margo toho, že sa tu zarába málo a tak nemáme na drahé a kvalitné veci:
Na drahé veci všeobecne nemáme (tých 5-10 percent zahojencov nepočítam). To ale neznamená, že v rámci slovenského uvažovania "musím mať všetko" si kúpim hromady šrotu. Sú veci, bez ktorých sa dá zaobísť. Môžem sa zaobísť bez domáceho kina a na úkor toho kúpiť kvalitnejšiu chladničku. Nemusím mať doma 5 druhov salámu...kúpim si jeden, v menšom množstve a kvalitný. A pokračovať sa dá dlho. Ak to takto urobia všetci, šmejdy z trhu skutočne zmiznú, lebo ich nikto kupovať nebude.
S čím súhlasím, tak je tvrdenie, že dnes sa veľmi ťažko selektuje, čo je kvalita a čo nie. Veľa vecí sa tvári kvalitne (dokonca aj cenovkou) a od kvality to má dosť ďaleko. A človek sa nemôže vyznať v každom odvetví, aby vedel okamžite vyselektovať, čo je pasca a čo nie. Nejakými recenziami na heureke a spol. sa rozhodne riadiť nedá.
Občas môžu pomôcť odborné diskusné fóra...lenže vďaka niektorým ich členom (nájdeme takých aj tu, ale menovať nebudem) sú takisto plné klamstiev, poloprávd a zavádzajúcich informácii.
0

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa jazzym » 03 Jan 2015, 23:30

E001 napísal:Jazzym to myslíš vážne?
"reprosustavy treba servisovat to je jak auto "
Mám staré Tesly ARS 1034 a hrajú aj bez servisu. Vtedy bola na závesy použitá tak kvalitná guma, že vydržala dodnes...
TLU spominal že robi dvorneho servisaka na audio svojmu kamosovi. ..ja som to myslel prave ironicky .

ad1,, ak ma niekto peniaze , tak nema problem pokazene veci vyhodit a kupit nove .
ad2,, ak ma niekto rad staru techniku ako tie kotučove magnetofony ,tak to povačšine každy milovnik aj sam opravuje.
tak mi to celkovo prišlo divné , že taky milovnika audia sa správa k udajne novym Whrafedale za 38Tkč .. že takto dopadnu.
ad3,, TLU -ov servisny zasah prichadza v dobe kedy tam evidentne prednim niekto už vyraboval ,..alebo máš doma šesť skeletov repra s magnetmi a komplet výšky?. ved by sa tam dali kupť nejaké univerzalne repair kity ..aspon na druhotne použitie. :roll:

Napriek tomu ak tá vyhybka je naozaj povodná ,..tak je to trochu slabota. ..prinajmenšom už len koli tomu že sa nejedná o trojpásmovu vyhybku.. tu ma napadá niečo v suvislosti o vyhodeni (predaní alebo i.) povodnej vyhybky a DIY oje*anom napajkovani na dvojpasmo..

Ja som moje reproduktory kupil od kamarata. vlastne mi ich skoro až nanutil .. že nejake repraky z veže ma pre mna .
v aute som ich pozrel ..velkosť mali ako rear speakers , otočil som ich a kukam ako puk na 4mm šrobovace svorky a udaj 100W.
skontroloval som ešte membrany a hned som prikyvol že ich beriem.
Ked som ich doma pustil tak som mal pocit že mam doma stlpove trojpasmo.
nasledujucich par rokov bolo vyriesene s hudbou. Konecne som prestal sledovat vnimat kvalitu reprodukcie a začal som vnimat čo sa deje v hudbe. 8)

neskor som si vyguglil ze ten napis wharfedale znamena celkom slusnu firmu na repraky. pre mna bol dovtedy wharfedale neznamy pojem.
tam som si aj potvrdil moj dojem z reprakov že najlepšie hraju ked ich postaviš na sklennu vytrinu hraju dobre do priestoru a stale si zachovavaju čitatelny bas
pišu že boli vyrobene hlavne pre bary a obchody,. tak preto.
:P
wharfedale waldus 100SE http://www.superfi.co.uk/p-5448-discont ... -pair.aspx
je to tá istá séria z toho obdobia .. výškač je uplne rovnaky aky ma na fotke hore TLU .tak ak ich otvorim mal by som tam najsť to isté o vyhybke alebo aj horšie.. 8)
enem sa mi to zatial nechce..

dnešná doba prináša do vyroby aj trochu eko princip ..kde netreba vela železa tam sa vela nedá ,..ked netreba meď dá sa niečo iné..je velky rozdiel v kvlalite materialov ..a za chvilu sa bude rozpoznavať dobry vyrobca tak že vo vnutri najdeš tenke kabliky s kvalitnej medi male sučiatočky ale svydržou , a tí čínsky velmajstri v kopirovani zase budu strkat do vyrobkov brutus vizualne masakre..len aby to ohurilo blbečko-kupcov . :wink:


na zaver o tej kvalite tesla reprakov.. :wink:
" to by bolo !! aby pri rečnickom prejave na priatelskej návšteve komunistickeho predsedu vlády sovjetskehoo zvazu sa odpalil českosovenský reprák. :finga: :potlesk:
0
Naposledy upravil/-a jazzym v 04 Jan 2015, 02:16, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa eurobastler » 04 Jan 2015, 00:03

Na margo toho, že sa tu zarába málo a tak nemáme na drahé a kvalitné veci:
Na drahé veci všeobecne nemáme (tých 5-10 percent zahojencov nepočítam). To ale neznamená, že v rámci slovenského uvažovania "musím mať všetko" si kúpim hromady šrotu. Sú veci, bez ktorých sa dá zaobísť. Môžem sa zaobísť bez domáceho kina a na úkor toho kúpiť kvalitnejšiu chladničku. Nemusím mať doma 5 druhov salámu...kúpim si jeden, v menšom množstve a kvalitný. A pokračovať sa dá dlho. Ak to takto urobia všetci, šmejdy z trhu skutočne zmiznú, lebo ich nikto kupovať nebude.

:potlesk: :thumbup:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Jan 2015, 00:29

jazzym napísal:reprosustavy treba servisovat to je jak auto :thanks:
Máš pravdu, tento rok mám STK a EK a neviem, ako to zvládnem, pretože brzdy sú v dezolátnom stave, moc to potom basuje, okrem toho musím vymeniť v reprách olej, rozvody a spojku + zotrvák. Okrem toho filtre... No hotová sodoma gomora velebnosti....

Ja by som troška otočil debatu o reprách a poznamenal, že toto je problém celého elektropriemyslu, a nielen jeho. Je to známy fakt, nemusím ho tu nejak rozpisovať. Začalo to už dávno, pri žiarovkách, kedy sa podpísala kartelová dohoda a životnosť žiarovky nesmela prekročiť hranicu, ktorá bola predmetom kartelovej dohody. Úlohou kartelu bolo sledovať veľkovýrobcov a riadiť výrobu tak, aby čas svietenia bol dodržaný, inak hrozili pokuty. Celý kartel však nevznikol preto, aby zasahoval do výroby, jeho zmysel bol úplne iný - mal zabrániť nasýteniu trhu a zaistiť stály odbyt výrobkov. V podstate taký kartel funguje aj dnes, preto sa to volá spotrebná elektronika :) Neviem, či je to ešte predmetom dohody na papieri, ale platí to všade, akurát vyššie cenové kategórie to nejak obchádza.
Nedávno som kúpil fluke 123 scopemeter v nefunkčnom stave a čudoval som sa, že je servisovateľný. Bežný smrteľník si dokonca môže objednať servisný manuál so schémami, jeho obj. číslo je v návode na obsluhu. Kto má znalosti, môže si to vyservisovať sám. Inak to treba zaslať do servisného strediska, kde to však vedia dať dohromady. Žiadne čínske IO, akurát 5 zákazkových, ktoré však (vraj!) nezvyknú odchádzať.
Podobne to býva so všetkým, takmer. Ak si priplatím, dostáva sa mi skutočne kvalita do rúk, teda aspoň u určitých vecí, u reprobední to posúdiť neviem, ale napr. u svietidiel, svet. zdrojov, náradia, výpočtovej techniky a pod. to tak je.

Otázka teda skôr znie, či sme tak bohatí, aby sme kupovali lacné veci ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

dilinogadzo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Dec 2014, 04:46
Bydlisko: Chata pod lesom

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa dilinogadzo » 04 Jan 2015, 06:53

Lenze ten merak nie je urceny masam, ale ludom, co ho potrebuju, preto dostanes za svoje prachy kus zeleza, kdezto tie sucastne hifisticke plestene prdy su urcene telcom, co tomu nerozumeju, su hluchi a potrebuju to hnd a hlavne na to, aby sa s tym chvalili. Pred frajerkou, pred rodinou, pred znamimi. Tam je dolezite ako to vyzera, nie hra, nikoho nezaujima vydrz, kupi sa nove, hlavne aby to bolo trendy. Zvuk nikoho nezaujima, dolezite je budovanie statusu. A na toto sa zameral priemysel, ponukat nacancany dizajn s mizernym zvukom a kratkou zivotnostou. Lebo vacsina to tak chce. vacsina totiz nepocuva, vacsina vystavuje na odiv. A presne z takeho sudka su ak tie Warfe, tam sa hika.nad cenou, nie nad zvukom.

-- Spojený príspevok 04 Jan 2015, 08:05 --

A ked chce nieco clovek, nauceny, ze za kvalitu sa plati, siahne po drahsej znacke v domneni, ze to bude dobre. Omyl, to drahe nie je uz urcene jemu, ale trendovym hladacom lestenych prdov, z tych totiz ten vyrobca zije, nie z blbca, ca opatruje jednu vec tridsat rokov. Takze to nam vyrobcovia ponukaju, co blba vacsina chce. Ten co nechce naetiet musi sakra hladat a citat, smola je, ze naraza na kecy kdejakych jazzymov, ktory sa tvaria ako hifi mesiasi. co uz, doba praje smejdom a falosnym mesiasom
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 04 Jan 2015, 10:14

.
0
Naposledy upravil/-a TheLastUnicorn v 16 Jan 2015, 23:17, upravené celkom 1 krát.

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa jazzym » 04 Jan 2015, 13:34

dilinogadzo napísal:Ten co nechce naetiet musi sakra hladat a citat, smola je, ze naraza na kecy kdejakych jazzymov, ktory sa tvaria ako hifi mesiasi. co uz, doba praje smejdom a falosnym mesiasom
no vidis dilino ,
práve preto sa snazim dopatrat k pravde a pytam sa na detaily s nedoverou k takemuto članku od nejakeho radoby odbornika , ktory hani značku ..zavrhuje nazory spokojnych uziatelov .pričom tie reproduktory nepočul a ..
Nehovorim ze to neni pravda lebo TLU je naozaj odbornik , on uz dlho ladi reprosustavy s nejakou 50centovou prebasovanou mikrofonnou vložkou vlastnou DIY elektornikou a realtek integrovanou zvukovkou 3generacie vylepšeneho basoveho podania. :wink:
.., aby to nedopadlo s nazormi citatelov takto:
dilinogadzo napísal:A presne z takeho sudka su ak tie Warfe, tam sa hika.nad cenou, nie nad zvukom.
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 04 Jan 2015, 15:11

.
0
Naposledy upravil/-a TheLastUnicorn v 16 Jan 2015, 23:17, upravené celkom 1 krát.

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa jazzym » 04 Jan 2015, 15:59

:thanks: nie TLU ,
stroha odpoved profesionala by bola :
mám mikrofon xxxx..xx555 a zvukovu kartu yyyyz..8800xx
ale aj tak som rad že som ta nerozplakal ako dieta na pieskovisku ked mu vysvetliš že jeho torta z piesku v skutočnosti neni jedlá.
mal som trochu z toho vyčitky svedomia :oops:
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 04 Jan 2015, 16:41

A Ty si akože kto? :lol:
(ospravedlňujem sa adminom za tento flame, kľudne to tu môžete premazať).
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa penjo » 04 Jan 2015, 17:08

Jazzym, vrátim sa k nevulgárnemu pomenovaniu...ty si strašný puk! :ANAL:
TLU už niekoľko rokov meria reprosústavy a odladzuje výhybky, pričom hlavne na reprománii si môžeš prečítať aj vyjadrenia ľudí, ktorí majú reprosústavy s výhybkami z jeho dielne. A môžem ti zaručiť, že tam nenájdeš ani jeden negatívny príspevok, v ktorom by sa niekto sťažoval na prácu TLU.
Ty tu miesto toho tliachaš nezmysli, kedže si sa dozvedel, že oveľa drahšie repro zo série Valdus obashujú len trápnu "výhybku" v podobne jedného kondíku, pričom TY si s tými svojími chrchlátkami nadmieru spokojný už dlhé roky. Ani nevieš čo počúvaš a chváliš sa tým. A druhá vec, ani nevieš poriadne čo píšeš a kritizuješ, natož ešte urážaš, kedže TLU "zaťal do živého."
Jeden projekt od TLU som postavil a naozaj nemôžem povedať, že by to bolo prebasované. Takže prosím ťa, už NETREP!!!

Na záver...oboznám ctené publikum, ako vyzerá prebasovaná mikrofónová vložka?? :finga: Kedže ty si taký pán znalec na všetko a určite už máš za sebou mnoho odladených reprosústav a zástupy spokojných zákazníkov :potlesk:
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa AndiCibula » 04 Jan 2015, 17:14

Zaujal ma len názov témy. Nemal by sa volať "čo im zákaznici kupujú" ? :D
0
Performance in nanospace.

jazzym
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 16 Júl 2013, 00:02

Re: Čo nám výrobcovia predávajú?

Príspevok od používateľa jazzym » 04 Jan 2015, 17:16

ja som za to aby toto forum jednoznačne članok o wharfedale šmejdoch , pre pochybnosti o pravdivosti s opovrhnutim zmazalo. :thumbup:
0

Napísať odpoveď